kosmetyki ziaja
Chcę testować
kosmetyki garnier
Chcę testować
kosmetyki gliss
Chcę testować
kosmetyki matrix
Chcę testować
iwostin solecrin
Wyniki testu
kosmetyki ziaja
Chcę testować
philips lumea
Hot Trendy 2022
krem koloryzujący rare beauty
Chcę testować
kosmetyki aa wings of color
Chcę testować
kosmetyki palmolive
Chcę testować
kosmetyki AA
Wyniki testu
kosmetyki tołpa
Wyniki testu
Gama Hyaluron Plump od Elseve
Wyniki testu
kosmetyki samarite
Laureaci
suplement diety restme
Laureaci
kosmetyki feedskin
Laureaci
kosmetyki revitalift
Laureaci
kosmetyki iwostin
Laureaci
kosmetyki avene
Laureaci
krem nivea
Wyniki testu

Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Te cechy wyglądu zdradzają niewiernego kochanka
Newsy

Skłonność do zdrady jest wypisana na twarzy? Naukowcy twierdzą, że o męskiej rozwiązłości świadczy jeden szczegół!

Najnowsze badania potwierdzają, że wystarczy jedynie spojrzeć na twarz, by osądzić czy mamy tendencje do zdrady. Co nas demaskuje?

Patrząc na innych, błyskawicznie oceniamy, czy ktoś jest dla nas atrakcyjny czy nie, czy mamy ochotę nawiązać z nim kontakt, ponieważ wydaje nam się być sympatyczny, a może unikać go jak ognia. Ale czy kiedykolwiek pomyślelibyście, że jedno spojrzenie może zdradzić, czy mamy skłonności do zdrady? Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z University of Western Australia udowadniają, że nasza twarz może zdradzić nie tylko, jakich produktów spożywamy za dużo, ale również ujawnia, czy jesteśmy rozwięźli.

Przeczytaj także: Na Instagramie obcej kobiety rozpoznała widok z okna... własnej sypialni. To był dopiero początek 

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki znowu są razem? Dowodów jest coraz więcej...

Skłonność do zdrady jest wypisana na twarzy

Eksperyment przeprowadzony przez dr Yong Zhi Foo i jego zespół badawczy z University of Western Australia udowodnił, że uczestnicy badania z niezwykłą trafnością potrafili ocenić skłonności do zdrady nieznanych sobie osób. Naukowcy poprosili respondentów o ocenę 189 fotografii białych kobiet i mężczyzn w skali od 1 do 10, gdzie 1 oznaczało małe prawdopodobieństwo niewierności, a 10 największe. Zdjęcia kobiet oceniało 293 mężczyzn i 472 kobiety, zaś zdjęcia mężczyzn zostały poddanie ocenie 299 mężczyzn i 452 kobiet. Jak się okazało oceny respondentów pokrywały się z deklaracjami osób fotografowanych.  

Nasz eksperyment udowadnia, że niewierność naprawdę jest wypisana na twarzy – komentują swoje doświadczenie autorzy badania.

Wyniki pokazały, że mężczyźni charakteryzują się większą niewiernością od kobiet. Autorzy badania podkreślają, że może być to związane z obyczajowością i niejakim społecznym pozwoleniem na to, by mężczyzna często zmieniał partnerki. Z kolei od kobiet oczekuje się wierności i stałości w uczuciach. Co ciekawe, wszyscy zdradzający mężczyźni charakteryzowali się określonymi cechami wyglądu.

Te cechy wyglądu zdradzają niewiernego kochanka

Naukowcy zauważyli niezwykłą korelację pomiędzy charakterystycznymi cechami męskiej twarzy, a skłonnością do niewierności. Według nich wybierając partnera należy niezwykle ostrożnie podchodzić do hipermęskich panów. Z badań wynika, że szeroka szczęka, wydatne łuki brwiowe i wąskie usta zdradzają niewiernego kochanka.

Przeczytaj także: Czy pocałunek to już zdrada? Zdania kobiet i mężczyzn bardzo się różnią...

Co ciekawe, badacze nie zanotowali zależności określonych cech wyglądu kobiet, względem ich skłonności do zdrady. Uczestnicy mieli również problemy z określeniem, która z pań dopuściła się niewierności, co tłumaczone było faktem, że uczestniczki badania były sfotografowane w pełnym makijażu. Jak podkreśla dr Kristen Knowles, psycholog ewolucyjny z Queen Margaret University w Edynburgu, która uczestniczyła w badaniach, wyniki eksperymentu mogą być niemiarodajne, ponieważ fotografowane kobiety mogły również umyślnie zataić fakt dopuszczenia się zdrady.

Czy poszukując partnera, lub analizując cechy fizyczne naszego ukochanego powinniśmy kierować się wynikami badań i doszukiwać się w mężczyznach domniemanej skłonności do niewierności? Jak podkreśla dr Kristen Knowles, powinniśmy być ostrożni, ale nie możemy popadać w paranoję.

Musimy być świadomi, że skłonności do zdrady są niewiarygodnie złożone i mogą mieć na nie wpływ liczne czynniki, w tym skutki społeczne i kulturowe, osobowość, genetyka, a także doświadczenia życiowe – podkreśla dr Knowles.

Zatem zanim oskarżymy naszego ukochanego o domniemaną zdradę upewnijmy się, że nasze zarzuty nie są bezpodstawne.

Sportowa odzież dla niej i dla niego. Sprawdź ubrania i akcesoria na Adidas.pl wyprzedaże.

Zdjęcie: iStock

Długość palców, a skłonności do zdrady
Styl życia
Czy jesteś atrakcyjna seksualnie? Można to wyczytać z… długości twoich palców
Wcale nie rutyna, pracoholizm, ani brak dopasowania seksualnego. Jak potwierdzają naukowcy, zdrada jest wypisana na naszych dłoniach. Podobnie jak nasza atrakcyjność w oczach płci przeciwnej.

Jak się okazuje z naszych dłoni można wyczytać nie tylko potencjalne choroby i to, czy pracujemy fizycznie, co mogą sugerować szorstkie, spracowane ręce. Jak dowodzą najnowsze badania przeprowadzone na Uniwersytecie Oksfordzkim, nasze dłonie ujawniają również, czy mamy skłonności do zdrady . Jak utrzymują naukowcy, wszystko jest zależne od długości palców. Długość palców a skłonności do zdrady Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez dr Eiluned Pearce na Uniwersytecie Oksfordzkim, długość serdecznych i wskazujących palców kobiecych dłoni determinuje, czy mają one większe predyspozycje do zdradzania swoich partnerów . Brzmi zabawnie prawda? Jednak jak potwierdza autorka badań, różnice w długości palców są bezpośrednio związane z poziomem hormonów płciowych, a co za tym idzie sprawiają, czy jesteśmy bardziej atrakcyjne dla płci przeciwnej. Badaczka zmierzyła palce 274 ochotniczek, jednocześnie pobierając od nich próbki DNA oraz poddając je rozbudowanym testom psychologicznym , dotyczącym poziomu zadowolenia z ich relacji z mężczyznami. Jak się okazało, kobiety, których palec wskazujący lewej dłoni był dłuższy od palca serdecznego, częściej były skłonne do romansów . Testy bowiem dowiodły, że panie o dłuższym palcu wskazującym mają wyższy poziom estrogenu. Panie, których palec wskazujący lewej dłoni jest dłuższy, są bardziej impulsywne i mniej pozytywnie oceniają swoje romantyczne relacje – podsumowuje swoje badania dr Eiluned Pearce. Jak podkreśla dr Pearce, kobiety z dłuższym palcem wskazującym względem serdecznego są bardziej „sfeminizowane” i atrakcyjne dla mężczyzn. Dzięki temu, że czują się pożądane częściej przejawiają niezadowolenie z obecnych związków i poszukują nowych wrażeń....

Posiadanie dzieci nie czyni ludzi szczęśliwymi? Poznaj najnowsze wyniki badań
Styl życia
Posiadanie dzieci nie czyni ludzi szczęśliwymi? Poznaj najnowsze wyniki badań
Człowiek będący rodzicem to człowiek szczęśliwy? Wyniki tych badań mogą was zaskoczyć.

Zapewne większość z was zakłada, że posiadanie dziecka nada waszemu życiu sens, sprawi, że będziecie bardziej odpowiedzialni, a przede wszystkim szczęśliwsi. Jak się okazuje,  najnowsze wyniki badań opublikowane w American Journal of Sociology rzucają cień na to twierdzenie. Posiadanie dzieci czyni ludzi szczęśliwymi? Naukowcy dr Jennifer Glass z University of Texas, prof. Robin Simon z Wake Forest University i dr Matthew Andersson z Baylor University postanowili sprawdzić , jaki wpływ na poziom naszego zadowolenia z życia ma rodzicielstwo. W tym celu badacze przeprowadzili ankietę wśród rodziców z 22 krajów , w tym m.in. z Polski, Portugalii, Finlandii, Stanów Zjednoczonych, czy Nowej Zelandii. Zarówno matki, jak i ojcowie pozostający w sformalizowanym, lub niesformalizowanym związku, rodzice w separacji, czy ci samotnie wychowujący swoje dzieci zostali poproszeni o ocenienie swojego poziomu zadowolenia z życia przed i po narodzinach swoich dzieci. Kulturowo przyjmujemy, że rodzicielstwo jest cudowne, a posiadanie dzieci jest najlepszym, co może nam się przydarzyć – mówi dr Jennifer Glass. Dlaczego dostrzegamy taką przepaść? To pytanie zmotywowało nas do przeprowadzenia badań nad rodzicielstwem, a byciem szczęśliwym– dodaje. Przeczytaj także:  Te gwiazdy zostaną mamami w 2019 roku! Która urodzi pierwsza? Jak się okazało, badania przeprowadzone przez grupę socjologów nie do końca pokryły się z ogólnie przyjętym przeświadczeniem, że osoby posiadające dzieci są szczęśliwsze od tych bezdzietnych. W czternastu na dwadzieścia dwa badane kraje, to właśnie osoby nieposiadające potomstwa wyżej oceniały swój poziom zadowolenia z życia . Najgorzej wypadły Stany Zjednoczone – tam rodzice byli o 12 proc. mniej radośni od osób bezdzietnych. Kolejne miejsce zajęła Irlandia z wynikiem 9,5 proc, Grecja z 8,3 proc., czy Wielka Brytania z wynikiem 8 proc. Jeśli chodzi o...

Dlaczego wciąż zakochujemy się w facetach podobnych do naszych eks?
Styl życia
Dlaczego wciąż zakochujemy się w facetach podobnych do naszych eks?
Naukowcy nie mają wątpliwości- to właśnie przez to ciągle zakochujesz się w facetach będących kopią twoich byłych.

Ile razy po rozstaniu obiecywałaś sobie, że twój następny parter będzie zupełnie inny od poprzedniego? Ile razy ci się to nie udało? Spokojnie, nie jesteś sama. Większość z nas wybiera partnerów pod pewnych względem podobnych do swoich eks . Nawet jeśli różnią się stylem, sposobem poruszania, wyglądem, charakterem, to nadal niektóre cechy nowego ukochanego stuprocentowo pokrywają się z tymi, którymi cechował się także twój znienawidzony eks. Często zdarza się, że kiedy związek się kończy, ludzie przypisują jego rozpad osobowości swojego byłego partnera i decydują, że muszą umawiać się z kimś o zupełnie innych cechach charakteru – mówi Yoobin Park z University of Toronto. Nasze badania sugerują jednak, że ludzie mają silną tendencję do umawiania się z osobami o tym samym typie osobowości, co ich były partner – dodaje. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego wciąż pakujemy się w związek z określonym typem faceta, który prędzej czy później może poszerzyć grono naszych byłych? Przeczytaj także:  Ten dylemat zna każda z nas... Ile powinniśmy powiedzieć partnerowi o naszych byłych? Dlaczego wciąż zakochujemy się w facetach podobnych do naszych eks? Jak wynika z badań przeprowadzonych przez zespół psychologów z University of Toronto, niezwykle częstą praktyką jest podświadome poszukiwanie partnera podobnego do naszego eks. Nie chodzi tu o posturę, rysy twarzy, gestykulację, czy ton głosu, ale jego osobowość i sposób bycia. By to udowodnić, badacze przeprowadzili szeroko zakrojoną ankietę na grupie 332 respondentów obu płci pytając o takie aspekty ich osobowości, jak ugodowość, sumienność, ekstrawertyzm, introwertyzm, czy otwartość na nowe doświadczenia. Następnie o wypełnienie takich samych ankiet poproszono obecnych i poprzednich partnerów respondentów. Dane ujawniły znaczny stopień podobieństwa obecnych i byłych partnerów badanych....

Czego najczęściej żałujemy po seksie
Styl życia
To właśnie tego najczęściej żałujemy po seksie
Czego najczęściej żałują kobiety po seksie, a czego mężczyźni? Naukowcy nie mają wątpliwości!

Daje rozkosz, relaksuje, zbliża do siebie partnerów, a nawet pomaga spalać tyle kalorii, co podczas intensywnego treningu... Seks dla wielu z nas to ogromna fizyczna, jak i psychiczna przyjemność, niestety często bywa również tak, że po upojnych chwilach  część z nas dopadają wyrzuty sumienia związane z dopiero co odbytym stosunkiem seksualnym . Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy z  z Uniwersytetu Kalifornijskiego oraz Uniwersytetu Teksańskiego znaleźli na to odpowiedź. Przeczytaj także:  To najpopularniejsza pozycja seksualna na świecie! Też ją lubicie? Czego najczęściej żałujemy po seksie? Najnowsze wyniki badań, prowadzonych przez psychologów University of Texas w Austin i University of California w Los Angeles pokazują, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni w podobnym stopniu żałują odbytych stosunków seksualnych. Co ciekawe,  biorąc pod uwagę różnice płciowe , zarówno biologiczne, jak i kulturowe, badacze zaobserwowali również liczne odrębności w zakresie tego, czego żałujemy.   Przeczytaj także:  Jak często pary w twoim wieku uprawiają seks? Z przeprowadzonych badań na grupie 25 tys. respondentów wynika, że mężczyźni często ubolewają nad swoją nieśmiałością  oraz nad tym, że nie mają odwagi podrywać atrakcyjnych kobiet. Jak ocenia dr Martie Haselton, jedna z badaczek uczestniczących w eksperymencie, ma to uzasadnienie ewolucyjne. Dla panów każde przegapienia szansy na potencjalny seks oznacza zmniejszenie szans przekazania potomstwu swoich genów – tłumaczy dr Haselton. Socjolożka podkreśla także,  że mężczyźni najczęściej żałują, że nie mieli tyle przygód erotycznych, co ich znajomi. Co ciekawe, o ile mężczyźni raczej nie odczuwają przygnębienia związanego z uprawianiem seksu z mało atrakcyjnymi kobietami, o tyle panie często podkreślają ubolewanie nad tym, iż zdecydowały się na zbliżenie z mało przystojnym...

Nasze akcje
akademia sysoss
FRYZURY

Dołącz do Akademii Wizaz.pl x Syoss i weź udział w konkursie!

Partner
philips lumea
Pielęgnacja

Jedwabiście gładkie ciało na twoich własnych zasadach!

Partner
„Ten kosmetyk jest genialny. Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt.”. Fluid od Iwostin przetestowany!
PIELĘGNACJA

„Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt”. Mamy hit!

Partner
philips lumea
Pielęgnacja

Depilacja IPL – na czym polega, czy jest bezpieczna i trwała?

Partner