suche szampony wella
Chcę testować
suplement diety  ShapeMe mix smaków od Health Labs Care
Chcę testować
suplement diety VibeMe Health Labs Care
Chcę testować
bandi anti dark spot
Chcę testować
żel myjący Pure On
Wyniki testu
kremów Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris
Wyniki testu
SEYSSO - szczoteczka do zębów i pasta do zębów
Chcę testować
Ziaja MED
Wyniki testu
La Roche Posay Cicaplast Baume B5 +
Wyniki testu
Biovax Sebocontrol
Chcę testować
Suplement diety ShineMe
Wyniki testu
Garnier, Pure Active, Serum przeciw niedoskonałościom z kwasami AHA, BHA i węglem
Laureaci
suplement diety NewMe od Health Labs Care
Laureaci
zestaw kosmetyków Matrix
Chcę testować
Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Laureaci
Neviea Cellular
Laureaci
Bioderma Sébium Kerato+
Wyniki testu
Derma Skin Clear od NIVEA
Laureaci
Ziaja MED
Laureaci
zestaw serów Eveline
Laureaci
Ramona i Janek
YouTube@Jednym Sercem
Newsy

Seks w małżeństwie jest obowiązkowy? Ci youtuberzy twierdzą, że nie można odmawiać partnerowi

Ramona i Janek z kanału "Jednym sercem" w jednym z materiałów twierdzili, że "współżycie w małżeństwie jest obowiązkowe", a "sam akt seksualny nie powinien być skupiony na przyjemności". Teraz tłumaczą się ze swoich przekonań.

Ramona i Janek Figatowie na co dzień prowadzą katolicki kanał YouTube "Jednym sercem". O małżonkach zrobiło się głośno za sprawą jednego z najnowszych filmów, w którym tłumaczą kwestię seksu w małżeństwie. Jako źródło rzetelnych informacji podają jedną z ksiąg Nowego Testamentu. 

Małżonkowie są zgodni co do tego, że odmowa wypełnienia "obowiązku" i zniechęcenie podczas odbywania stosunku może wpędzić drugą połówkę w uzależnienia - na przykład w alkoholizm. 

Zobacz także: Partner odmawia  seksu - co z tym zrobić?

Jak nietrudno się domyślić, w komentarzach wylała się na nich fala hejtu. Kontrowersyjne nagranie najpierw zniknęło z kanału "Jednym sercem", ale małżeństwo zdecydowało się jednak przywrócić filmik.

Wzięliśmy udział w Sephora Wonderland, czyli największym święcie kosmetycznym!

Odpowiedź Ramony i Janka na falę hejtu

Youtuberzy nagrali też kolejny film, w którym to wytłumaczyli się ze swoich słów. Przyznali, że nie mówili o sporadycznych przyczynach, jak zmęczenie czy stres. Według Ramony i Janka małżonkowie powinni umieć odpowiadać na swoje potrzeby, jednocześnie zachowując przy tym wzajemny szacunek.

Seks to integralna część małżeństwa. Są sytuacje, w których do tych zbliżeń nie może dochodzić. Chodziło nam o takie sytuacje, o których słyszeliśmy, że małżeństwa czasami, nawet bardzo młode, oddalają się od siebie fizycznie, ale też przede wszystkim emocjonalnie, psychicznie. Dochodzi do tego, że śpią w oddzielnych pokojach, a zbliżeń w ogóle nie ma. To raczej decyzja podjęta jednostronnie niż poprzez wypracowaną wspólną decyzję - mówi małżeństwo.

Okazuje się, że oboje rozmawiali z takimi osobami, które czuły się odrzucone w jakiś sposób ze względu na swoją seksualność. Twórcy kanału "Jednym Sercem" podkreślili jednocześnie, że małżeńskie zbliżenia nie mogą odbywać się bez zgody jednej ze stron - tymczasem w pierwszym filmiku zabrzmiało to inaczej... 

Zobacz także: W stałym związku kobiety tracą ochotę na seks. Dlaczego tak się dzieje?

Katolicy uważają, że miłość to dar z siebie dany dobrowolnie, czyli wyżej stawiamy drugą osobę niż siebie. Staram się, żeby nie moje potrzeby, ale potrzeby mojej żony były zapewnione (...) Idealny jest układ taki, że jedna osoba stara się odpowiedzieć na potrzeby drugiej osoby. Nawet jeżeli różnią się potrzebą zbliżeń, to są w stanie znaleźć sposób ułożenia tego współżycia w taki sposób, że czerpią z tego radość i przyjemność - tłumaczą.

Zgadzacie się z tłumaczeniami Ramony i Janka? 

To właśnie przez TO kobiety tracą ochotę na seks w stałych związkach
Styl życia
Uwaga, w stałym związku kobiety tracą ochotę na seks. Dlaczego tak się dzieje?
Według najnowszych badań kobiety częściej tracą zainteresowanie seksem, jeśli są w długoterminowych związkach. Dlaczego tak się dzieje?

Rutyna, zmęczenie, brak czasu, to tylko nieliczne powody, dla których tracimy ochotę na seks. Seksuolodzy, na czele z Tammy Nelson, terapeutką i autorką poradników na temat związków, autorką książki „Getting the Sex You Want”, podkreślają, że popęd seksualny kobiet jest bardziej złożony niż ten mężczyzn . Bazując na wynikach ich badań można również zauważyć pewną prawidłowość, zgodnie z którą libido pań zaczyna spadać, kiedy pozostają w długotrwałych związkach . Czy to oznacza, że nie jesteśmy stworzone do monogamii? Przeczytaj także:  Większość par rozstaje się w ciągu pierwszych dwóch lat związku. Dlaczego? Dlaczego nasze libido spada, kiedy jesteśmy w stałym związku? By znaleźć główną przyczynę spadku popędu seksualnego u osób w stałych relacjach, grupa naukowców z University of Southampton i University College London przeprowadziła eksperyment na grupie niemal 7 tys. kobiet i 5 tys. mężczyzn, badając ich postawy i przyzwyczajenia seksualne oraz styl życia. Naukowcy odkryli, że pomimo iż z wiekiem zarówno kobiety, jak i mężczyźni tracą ochotę na igraszki, to w stałych związkach płeć piękna przejawia mniejsze zainteresowanie seksem niż panowie . Utrata zainteresowania seksem niekoniecznie jest czymś niezwykłym. Istnieje wiele powodów, dla których nasze potrzeby ulegają zmianie – twierdzi seksuolog Amanda Major. Według badaczy słaba komunikacja i brak emocjonalnego związku z partnerem były głównymi powodami, dla których mężczyźni i kobiety stracili zainteresowanie zbliżeniami . 15% ankietowanych mężczyzn i aż 34% ankietowanych pań przyznała, że w ciągu ostatnich  miesięcy kochali się ze swoimi partnerami dużo rzadziej niż w poprzednich latach. Ponadto ponad połowa respondentów...

HSDD - brak ochoty na seks, sprawdź czy na nie nie cierpisz
Styl życia
Brak ochoty na seks nie musi oznaczać problemów w związku. Sprawdź, czy nie cierpisz na HSDD
Coraz więcej kobiet nawet w szczęśliwym związku traci ochotę na seks. Dlaczego tak się dzieje?

Rutyna, stres, zmęczenie, brak czasu, niewłaściwa dieta, to tylko nieliczne przyczyny utraty ochoty na seks. Jednak jak podkreślają seksuolodzy, popęd seksualny kobiet jest bardziej złożony niż mężczyzn. Jak wynika z najnowszych badań, coraz więcej kobiet ma problemy nie tylko z osiągnięciem satysfakcji seksualnej, ale również ze znalezieniem ochoty na seks, nawet jeśli tworzą udany związek ze swoim partnerem. Dlaczego tak się dzieje? Seksuolodzy podkreślają, że istnieje kilka kategorii zaburzeń seksualnych mających wpływ na to, że coraz częściej odmawiamy zbliżeń naszemu ukochanemu. Wśród nich najczęściej występującym jest HSDD, który dotyka niemal 40 proc. kobiet w różnym wieku. Na czym polega? Czym jest HSDD? HSDD (z ang. Hypoactive Sexual Desire Disorder) to zespół obniżonego popędu płciowego, zwany inaczej hipoaktywnym zaburzeniem pożądania, któremu towarzyszy stres, złe samopoczucie,  obniżone libido, brak satysfakcji ze zbliżeń oraz trudności z nawiązywaniem kontaktów interpersonalnych. HSDD wpływa jednak nie tylko na obniżenie samooceny chorych, lecz prowadzi do wielu frustracji u ich partnerów, którzy często tłumaczą taki stan ukochanej swoją nieatrakcyjnością. Jak rozpoznać to zaburzenie? Trudno jest wskazać wiek, w którym ujawnia się HSDD, ponieważ zaburzenie doytka kobiety niezależnie od wieku czy doświadczenia seksualnego , a jego przyczyn możemy doszukiwać się zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. HSDD może być bowiem spowodowane nierównowagą hormonów, zaburzeniem neuroprzekaźników w mózgu odpowiadających za pożądanie seksualne, jak również stanowić skutek uboczny przyjmowania leków (szczególnie tych na nadciśnienie lub depresję). Do jego objawów należą między innymi brak...

Wersow
Screen Youtube WERSOW
Newsy
Wersow zdradziła, ile zarabia! Kwota przyprawia o zawrót głowy, a fani grzmią. "Za co takie pieniądze?"
Wersow opublikowała na swoim kanale Youtube nowy odcinek, który wywołał mnóstwo emocji! Wszystko przez to, że internetowa gwiazda zdradziła, ile miesięcznie zarabia. Dla niektórych fanów takie kwoty za internetową twórczość nie mieszczą się w głowie.

Wersow jest jedną z topowych polskich influencerek. Jej popularność jest ogromna, a to oczywiście przekłada się na duże zyski za jej internetową twórczość. Ostatnio młoda gwiazda zdecydowała się wyjawić swoim fanom, ile tak naprawdę zarabia! Narzeczona Friza zrobiła to na potrzeby nowego odcinka na swoim kanale Youtube, który miał na celu odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania w Google, opatrzone jej nickiem. Prawda na temat zarobków Wersow rozemocjonowała część fanów! Zobacz także:  Wersow nosi najmodniejsze buty na Sylwestra. Są w Zarze! Wersow powiedziała prawdę na temat swoich zarobków! Fani: "Myślałam, że spadnę z krzesła" Członkowie ekipy Friza już od kilku lat są jednymi z najbardziej wpływowych twórców na polskim Youtubie. Nastolatkowie uwielbiają śledzić ich poczynania, a liczba fanów, która na bieżąco ogląda ich filmy i bacznie obserwuje ich działania na Instagramie czy Tik Toku, robi ogromne wrażenie. To miliony młodych ludzi! Tylko narzeczona Friza, Wersow , może liczyć na ponad 2,7 mln obserwatorów na Instagramie oraz ponad 2,2 mln subskrybentów jej kanału Youtube. Oczywiście za tak ogromnymi liczbami fanów, idą też ogromne zarobki. Teraz Wersow postanowiła szczerze odpowiedzieć, ile zarabia!  Zobacz także:  Fani Ekipy Friza miażdżą Marcysię za nową fryzurę: "Kolor jest dobrany fatalnie" Wersow nagrała na swój kanał film, w którym zrobiła dość duże Q&A. Z nowego wideo dowiadujemy się wielu ciekawostek na temat młodej Youtuberki, jednak zdecydowanie najwięcej emocji wśród części fanów wywołał temat zarobków narzeczonej Friza. Wersow postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości i szczerze odpowiedziała, ile udaje jej się miesięcznie zarobić tylko z samych wyświetleń z jej...

Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia"
agnieszka_lyczakowska
Newsy
Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" świętują 2. rocznicę ślubu. Fani się popłakali 
W ich przypadku eksperci ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" się nie mylili. Agnieszka i Wojtek, którzy poznali się w czwartej edycji programu, wciąż są szczęśliwym małżeństwem. Co więcej, zakochani właśnie obchodzili drugą rocznicę swojego ślubu i opublikowali zdjęcia, które wzruszyły nas do łez.

We wtorek Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" obchodzili swoją drugą rocznicę. Jak się okazuje, w przypadku tej dwójki miłosny eksperyment okazał się wyjątkowo udany, a uczestnicy, którzy poznali się chwilę przed złożeniem ślubnej przysięgi, nie przestają zachwycać fanów wspomnieniami, ze swoich pierwszych, wspólnych chwil. Co więcej, teraz wzruszyli ich do łez. Agnieszka zdradziła, w którym momencie stwierdziła, że Wojtek to ten jedyny.  Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwsze wejrzenia" świętują drugą rocznicę ślubu Jak się okazuje, w przypadku Agnieszki i Wojtka jeden dzień to zdecydowanie za mało, by uczcić kolejną rocznicę ślubu. Małżeństwo, które poznało się dwa lata temu dzięki popularnemu programowi, wciąż zalewa nas pierwszymi, wspólnymi fotografiami - tym razem pochodzącymi z ich podróży poślubnej. Choć niektórzy mogą być zaskoczeni, w ich związku nie zawsze było kolorowo.  Nasza przygoda zaczęła się w zachwycie, byliśmy oboje zafascynowani sobą, poznawaliśmy się, poznawaliśmy swoich bliskich i postanowiliśmy ze sobą zostać. Życie później nie było dla nas komedią romantyczna niczym z TVN. Przeżyliśmy jak chyba każda para też te trudniejsze momenty , moja wyprowadzka do Krakowa, tęsknota za bliskimi, za swoimi miejscami, za Łodzią, brak pracy, poznawanie nowych ludzi w Krakowie, klimatyzacja w nowym mieście, wspólne mieszkanie, poznawanie siebie w trudnym sytuacjach. Czy kiedyś zwątpiłam w swój wybór, czy kiedyś żałowałam ? NIGDY - wyznała Agnieszka w mediach społecznościowych.  Dodatkowo, na swoim InstaStory, Agnieszka postanowiła pokazać, co dokładnie robiła z Wojtkiem tego samego dnia, dwa lata temu. Jak się okazuje, uczestnicy "Ślubu od pierwszego wejrzenia" spędzali...

Nasze akcje
philips prezenty na święta
Fryzury
Stylizacyjne hity od Philips idealnym prezentem na święta
Współpraca reklamowa
jak zrobić depilację IPL
Pielęgnacja
Jak prawidłowo wykonać depilację IPL w domu, aby dała jak najlepsze efekty?
Współpraca reklamowa
Akademia Syoss
Fryzury
Twoje włosy się puszą? Sprawdź, co radzi ekspert
Współpraca reklamowa
tołpa enzyme
Pielęgnacja
Jak działają kosmetyki z linii tołpa.® dermo enzyme? Wizażanki to sprawdziły. Poznajcie ich opinie
Współpraca reklamowa
FeMe Health Labs Care
Styl życia
Jak działa suplement diety FeMe Complex od Health Labs Care? Wizażanki podzieliły się swoimi opiniami
Współpraca reklamowa
Gliss pielęgnacja włosów po lecie
Fryzury
Pielęgnacja włosów zniszczonych po lecie
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Testujemy kilka hitów do pielęgnacji i makijażu Eveline Cosmetics
Współpraca reklamowa
serum Glow On od Health Labs Care
Pielęgnacja
„Po zastosowaniu serum moja skóra ma o wiele więcej blasku. Jest miękka i sprężysta”. Sprawdźcie, jak Wizażanki oceniły serum Glow On od Health Labs Care
Współpraca reklamowa