Menu
Kosmetyki
Recenzje kosmetyków Dodaj kosmetyk Dodaj look Looki Wizażanek Marki Producenci
Klub recenzentki Nasze Akcje Akademia Wizaz.pl
Laureaci
Laureaci
Kosmetyki Syoss
Laureaci
Kosmetyki Klorane
Laureaci
Szampon Elseve
Laureaci
Kremy BB Garnier
Laureaci
Kosmetyki Sunew
Laureaci
Kosmetyki CeraVe
Laureaci
Odżywki do paznokci Eveline Cosmetics
Wyniki testu
nivea q10
Wyniki testu
Kosmetyki The Body Shop
Laureaci
pasta colgate
Laureaci
aa no limit volume
Wyniki testu
Kosmetyki All About Cactus
Laureaci
Garden Planet
Laureaci
RIMMEL MULTITASKER
Laureaci
Kosmetyki Rimmel London
Laureaci
Nivea płyny micelarne
Laureaci
perfecta bio retinol
Wyniki testu
mylaq
Wyniki testu
Opłata za wejście do galerii?
Newsy

Rząd wprowadzi opłatę 100 zł za wejście do galerii handlowej?! To pomysł na tłumy w sklepach

Poseł PiS uważa, że opłata za wejście do galerii pomoże utrzymać dystans społeczny w sklepach i zapobiegnie fali zakażeń. Słusznie?

Propozycja opłaty za wejście do galerii handlowej pojawiła się po ostatniej sobocie. W miniony weekend, po długiej przerwie związanej z obostrzeniami, zostały otwarte galerie handlowe. Efekt? Ogromne tłumy i kolejki przed sklepami! Czy rzeczywiście właściciele galerii lub ochrona pilnują przestrzegania reżimu sanitarnego? Wątpliwości ma jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości, który na swoim Twitterze zaproponował, jak można zmniejszyć ilość ludzi w placówkach handlowych. 

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Będzie opłata za wejście do galerii handlowej?

Bartosz Kownacki z PiS uważa, że lepiej, gdyby galerie otworzyły się dziś, czyli w poniedziałek. Ma również sposób na ukrócenie tłumów - opłatę zwrotną w wysokości 100 zł za wejście dl galerii. 

Dzisiaj tłumy ludzi w galeriach handlowych. Czy nie można było jednak otworzyć sklepów w poniedziałek? To rozłożyłoby ruch na cały tydzień. Byłoby bezpieczniej! [...] Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy.

Czy pomysł posła powinien wejść w życie? 

Kontrole policyjne w galeriach handlowych
East News
 

Jeszcze wcześniej mówiło się, że porządku w galeriach handlowych miałaby pilnować policja, a w przypadku złamanych zasad (m.in. tłumów w danym sklepie, braku dystansu) - nakładać kary i mandaty. Jak widać, rządzący nie mają pomysłu jak opanować sytuację. Czy "bilet wstępu" do galerii może rozwiązać ten problem?

Policja w galeriach handlowych - jest oficjalna decyzja
Newsy
Wzmożone kontrole policyjne w galeriach handlowych! Opłata za wejście coraz bardziej realna?
Decyzja premiera jest jasna!

Otwarcie galerii handlowych w weekend sprawiło, że pojawiły się w nich prawdziwe tłumy - a w nich ciężko o zachowanie dystansu i przestrzeganie innych zasad reżimy sanitarnego narzuconego w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Dlatego premier, Mateusz Morawiecki, podjął istotną decyzję, o której mówiło się już znacznie wcześniej! Wzmożone kontrole w galeriach handlowych A mowa o wzmożonych kontrolach policyjnych w galeriach! W związku z tłumami, które pojawiają się w centrach i sklepach, rząd planuje zwiększyć ilość policjantów pilnujących porządku: Premier jeszcze w sobotę zlecił Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęcie działań na rzecz kontroli w tych punktach handlowych, czy rzeczywiście przestrzegane są zasady [...] Galerie zostały otwarte, szereg punktów handlowych zostało otwartych, ale cały czas obowiązuje nas reżim sanitarny; nie tylko zasłanianie nosa i ust, nie tylko dezynfekcja, ale również określona liczba (osób) przypadająca na określoną powierzchnię handlową -  poinformował szef KPRM Michał Dworczyk w rozmowie z telewizją wpolsce.pl Czy to poskutkuje mniejszą ilością osób w sklepach? Na inny pomysł redukcji klientów wpadł jakiś czas temu poseł PIS, Bartosz Kownacki. Zaproponował opłatę za wejście na teren placówki: Dzisiaj tłumy ludzi w galeriach handlowych. Czy nie można było jednak otworzyć sklepów w poniedziałek? To rozłożyłoby ruch na cały tydzień. Byłoby bezpieczniej! [...] Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy. Co lepsze - opłata za wejście czy kontrola? A może to i to? W końcu bezpieczeństwo jest...

galerie handlowe nowe zasady
Newsy
Kontrole policji podczas zakupów w galeriach handlowych?! Szykują się wysokie kary i mandaty! 
Czy policja ma prawo dać nam mandat w galerii?

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w ubiegłą sobotę pełny plan znoszenia obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Zgodnie z tymi decyzjami, już w najbliższą sobotę 28 listopada ponownie zaczną działać galerie handlowe . Zakupy będzie można robić we wszystkich sklepach, ale ich klienci muszą przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Jak będzie to egzekwowane? Okazuje się, że czekają nas intensywne kontrole , które mają dotyczyć nie tylko sklepów, ale też klientów! A za nieprzestrzeganie zasad grożą kary. Kontrole policji w galeriach handlowych Zapowiadając znoszenie obostrzeń premier Morawiecki przestrzegał, że galerie handlowe mogą działać, ale tylko w reżimie sanitarnym. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane - zapowiedział. Według serwisu Wirtualna Polska, po otwarciu galerii ich klientów czekają  kontrole, zarówno policji, jak i pracowników sanepidu . Będzie ich więcej niż dotąd. W galeriach handlowych pojawią się kontrolerzy z inspekcji sanitarnej, przedstawiciele Sanepidu, policyjne patrole. Klienci, którzy przyjdą zrobić zakupy, muszą być dokładnie policzeni. W kolejkach do kas nie będą mogły gromadzić się tłumy, płatności będą odbywać się tylko z zachowaniem odstępów - pisze wp.pl. Tych, którzy nie zastosują się do przepisów, mogą czekać dotkliwe kary - w tym wysokie mandaty. Same sklepy również będą musiały zadbać o przestrzeganie zasad, inaczej grozi im zamknięcie. A wiadomo, że w tak gorącym okresie jak obecnie, to finansowa katastrofa.  Za nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego policja może wystawić mandat w wysokości do 500 zł. Po odmowie przejęcia mandatu kierowany jest wniosek do sądu.  Zasady odmrażania gospodarki ogłosił w ostatnią sobotę premier Morawiecki. Jak...

koronawiurs
East News
Newsy
Galerie handlowe znów zamknięte?! Premier zdradził, kiedy się to może wydarzyć! 
Kiedy sklepy i centra handlowe mogą zostać zamknięte?

Walka z epidemią koronawirusa nadal trwa! Kolejne obostrzenia wywołują niemałe kontrowersje. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki zdecydował się wziąć udział w sesji Q&A w mediach społecznościowych. Odpowiedział na pytanie Internautów dotyczące wprowadzonych ograniczeń w Wigilię oraz tłumów w galeriach handlowych.  Sklepy i galerie zostaną ponownie zamknięte!? Premier o konsekwencjach nieprzestrzegania zasad reżimu sanitarnego w placówkach handlowych! Internauci w rozmowie z premierem poruszyli ważny temat tłumów w galeriach handlowych i ograniczeń podczas spotkań w święta Bożego Narodzenia. Jedna z osób biorących udział w dyskusji zwróciła uwagę, że w galeriach są tłumy, a w święta nie można spotkać się z bliskimi. Mateusz Morawiecki odpowiedział, że w przypadku nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa w placówkach handlowych w stosunku do sklepów będą wyciągane surowe konsekwencje: Zdecydowanie apelujemy: święta w gronie własnej rodziny, jak najmniejszy krąg osób. W galeriach kontrolujemy i coraz bardziej będziemy wyciągać wnioski z tego, jeżeli rzeczywiście nie są przestrzegane dane z rozporządzenia. Jeżeli jest więcej klientów niż 1 klient na 15 mkw -  będą zamykane te sklepy, będą też zamykane galerie lub też te sklepy, które nie będą przestrzegały tych zasad  - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sesji Q&A w mediach społecznościowych. Premier @MorawieckiM w #Łódź : Zbliżamy się do końca roku 2020 i żeby kolejny był ostatnim rokiem #koronawirus , a jest na to szansa, musimy zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać wszystkich obostrzeń. To co daje nam nadzieję na powrót do normalności to szczepionka. pic.twitter.com/IqUpwblFob — Kancelaria Premiera (@PremierRP) December 2, 2020 Premier...

Galerie handlowe otworzą się 18 maja
Styl życia
Galerie handlowe otworzą się już w maju?! Padła konkretna data
Na zakupy do centrum handlowego udamy się w drugiej połowie maja? Według nieoficjalnych informacji podawanych przez „Rzeczpospolitą” pierwsze wielkie zakupy będziemy mogli zrobić jeszcze przed 20. maja.

Z powodu pandemii koronawiusa SARS-CoV-2 galerie handlowe wciąż pozostają zamknięte. Jednak część sieci powoli zaczyna odmrażać gospodarkę na własną rękę. CCC czy  H&M  już otworzyły niektóre sklepy stacjonarne . Tak odważne decyzje sprawiły, że również inne sieci handlowe nieśmiało podejmują decyzje o otwarciu swoich placówek, które mogą działać legalnie i nie zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu konsumentów oraz pracowników. Wszyscy jednak wciąż zadają sobie pytanie, kiedy wreszcie zostaną otwarte galerie handlowe. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez dziennikarzy „Rzeczpospolitej” wynika, że wielkie odmrożenie gospodarki ruszy już w połowie maja . Padła też konkretna data. Koronawirus: otwarcie galerii handlowych w połowie maja Jak donosi „Rzeczpospolita”, na podstawie wypowiedzi z kilku sprawdzonych źródeł, pracownicy co najmniej kilku galerii handlowych dostali już konkretną datę, kiedy mają powrócić na swoje stanowiska pracy. Według „Rzeczpospolitej”, otwarcie centrów handlowych ma nastąpić 18 maja . Dotyczy to między innymi galerii na warszawskiej Woli, na wrocławskich Bielanach oraz w gdańskim Madison.  Zdjęcie: iStock Na biurko wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz trafić miało pismo z postulatami handlowców, by otwarcie galerii jeszcze bardziej przyspieszyć – czytamy w dzienniku. Co więcej, cytowane przez „Rzeczpospolitą” źródła utrzymują, że wicepremier zapatruje się na głosy handlowców bardzo pozytywnie.  Z informacji płynących ze źródeł zbliżonych do rządu wynika, że część ministrów popiera nawet wcześniejszą niż 18 maja datę uruchomienia takich placówek, ponieważ bez handlu i usług gospodarka nie zacznie się na nowo rozkręcać po okresie zamrożenia – pisze dziennik. Zobacz także:  Zakupy z dowozem z Biedronki: sieć rozszerza ofertę o kolejne miasta  Zdjęcie:...

Nasze akcje
Pielęgnacja

Depilator IPL Philips Lumea – od teraz możesz go... wynająć!

skóra problematyczna
PIELĘGNACJA

Akademia Wizaz.pl x Vichy – podsumowanie

makijaż oczu wykonany serią Rimmel Wonder
MAKIJAŻ

Gęste i wyraziste brwi do 2 dni! Poznaj wyniki testu redakcji

pielęgnacja skóry trądzikowej
PIELĘGNACJA

„Uwielbiam produkty Ziaja! Kolejny raz mnie nie zawiodły!”. Seria Ziaja Jeju zdała egzamin!