Bioderma Sensibio Micellar Oil
Chcę testować
Elseve Bond Repair
Chcę testować
Kosmetyki Maybelline
Chcę testować
Oceanic bazy
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Chcę testować
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Chcę testować
Orientana hello daktyl
Chcę testować
 lekki balsam regenerujący Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay
Wyniki testu
MICA Niacinamide Glow
Laureaci
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Wyniki testu
Maybelline kosmetyki do makijażu
Chcę testować
Neutrogena Retinol Boost
Laureaci
GLYCOLIC BRIGHT
Wyniki testu
 FaceBoom, Mix Me Up
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Wyniki testu
Neonail - zestaw do manicure hybrydowego
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Wyniki testu
Eucerin_Dermopure
Laureaci
L'Oreal Paris Revitalift Filler
Laureaci
Eucerin Hyaluron Filler
Laureaci
materiały PR
Newsy

Pozostań sobą, by cieszyć się każdą wspólną chwilą. Poznaj specjalistyczne podpaski TENA Lady.

Masz problemy z nietrzymaniem moczu? Poznaj specjalistyczne podpaski TENA Lady i dołącz do forum z ekspertem, który odpowie na Twoje pytania dotyczące NTM i zdrowia intymnego!

Odchowałaś już dzieci, masz stabilną pozycję zawodową i finansową… to prawda, że życie zaczyna się po pięćdziesiątce! Do lamusa odeszło już wyobrażenie o kobiecie „w jesieni życia”, porzucającej karierę i perspektywy rozwoju osobistego dla dbania o dom i zajmowania się rodziną. Jesteśmy dojrzałe i wreszcie mamy czas, żeby zrobić coś dla siebie – począwszy od egzotycznych wakacji, a kończąc na podyplomowych studiach na uniwersytecie (wcale niekoniecznie Trzeciego Wieku!) Jest jednak pewna rzecz, która może nam pokrzyżować szyki – nietrzymanie moczu (NTM), dotykające 10-15% społeczeństwa*, w tym nawet co drugą kobietę po menopauzie**.

CO POWODUJE NIETRZYMANIE MOCZU?

NTM może być spowodowane szeregiem różnych czynników lub stanowić objaw niektórych chorób. Dolegliwość ta pojawia się w wyniku osłabienia mięśni dna miednicy, podtrzymujących pęcherz. Wśród kobiet najpowszechniejsze jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Najczęściej występuje w trakcie ciąży, po urodzeniu dziecka i powyżej 40. roku życia. Pojawia się bardzo często podczas śmiechu, podnoszenia cięższych przedmiotów i uprawiania sportu. Drugim najczęstszym przypadkiem jest nietrzymanie moczu z powodu parcia naglącego, często zwane nadreaktywnym pęcherzem. Polega na uczuciu nagłej potrzeby oddania moczu, przy którym dochodzi do mimowolnego wycieku z pęcherza.

Naturalnym odruchem przy wystąpieniu NTM jest natychmiastowa chęć schowania się, by nikt nie zobaczył najmniejszej plamy lub nie poczuł przykrego zapachu. Wiele kobiet z tego powodu decyduje się zostać w domu. Nie musi tak być! Na rynku są dostępne specjalistyczne rozwiązania, zapewniające idealną ochronę w przypadku nietrzymania moczu. Szczególnie poleca się je kobietom, które pomimo NTM pragną prowadzić taki sam tryb życia jak do tej pory.

ZAMIEŃ ZWYKŁĄ PODPASKĘ NA SPECJALISTYCZNĄ PODPASKĘ TENA LADY!

Bez wątpienia kobiety z NTM bardzo często wybierają zwykłe podpaski. Takie podejście jest zrozumiałe – są to produkty dobrze nam znane, które zwykle posiadamy już w domu, a przede wszystkim o które nie wstydzimy się poprosić w sklepie. Należy jednak pamiętać, że zwykła podpaska nigdy nie poradzi sobie z moczem tak, jak specjalistyczna podpaska TENA Lady.

Specjalistyczne podpaski TENA Lady są 4 razy bardziej chłonne, ich specjalna powierzchnia szybko wchłania płyn i zatrzymuje go wewnątrz, zapewniając uczucie suchości, a aktywne mikroperełki zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu (system Fresh Odour Control™). Można je nosić bez przerwy, gdyż nie podrażniają skóry – tradycyjne podpaski przeznaczone są do używania jedynie podczas miesiączki, czyli od kilku dni do tygodnia. Specjalistyczne wkładki i podpaski TENA Lady są bardzo dobrze dopasowane do anatomii kobiecego ciała, co sprawia, że nie są widoczne pod ubraniem.

HISTORIE PISANE PRZEZ ŻYCIE

Skuteczność TENA Lady sprawdzają kobiety z całej Polski. Pani Jolanta Kamińska ma 55 lat, a od niemal 10 cierpi na wysiłkowe NTM: Przez lata moja aktywność stopniowo malała. Nie miałam już siły walczyć z niedogodnościami. Zwykłe podpaski zapewniały tylko prowizoryczną ochronę. Każde wyjście z domu wiązało się z ogromnym strachem. Miałam wszystkiego dosyć. W końcu postanowiłam, że nie mogę dłużej tak funkcjonować. Przełamałam obezwładniające poczucie wstydu i zgłosiłam się do lekarza, a on opowiedział mi o istnieniu profesjonalnych rozwiązań. Następnie już w aptece farmaceutka zaproponowała mi specjalistyczne podpaski TENA Lady. Od tego czasu jestem spokojna, bo wiem, że chronią mnie dużo lepiej. Czuję się o wiele bardziej komfortowo i znowu jestem sobą. Wykonuję mnóstwo czynności, odnowiłam kontakty i zawsze mam energię do zabawy z wnukami.

Pani Anna Krawczyk ma trójkę dzieci: W wieku 38 lat, po trzecim porodzie, zaczęły się u mnie dolegliwości z nietrzymaniem moczu. Wiedziałam, że muszę szybko sobie z tym poradzić, zanim sytuacja się pogorszy, a ja będę bała się codziennego chodzenia do biura. Szukałam informacji w Internecie. Na jednym z forów znalazłam dużo pozytywnych opinii o TENA Lady. Spróbowałam i to była najlepsza możliwa decyzja. Teraz już się nie martwię i wciąż jestem bardzo aktywna zawodowo i prywatnie.

POZOSTAŃ SOBĄ

Pojawienia się NTM nie należy postrzegać w kategoriach zmiany dotychczasowego trybu życia i ograniczania kontaktów towarzyskich. Dzięki stosowaniu specjalistycznych wkładek i podpasek TENA Lady każda kobieta może zapewnić sobie odpowiednią ochronę, czuć się dobrze i komfortowo, w pełni cieszyć się życiem i pozostać sobą!

*Górecki Robert, „Leczenie nietrzymania moczu. Stan aktualny i kierunki rozwoju”, http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1022.

**Badanie TNS Polska „Między nami kobietami”, przeprowadzone 25-28 stycznia 2013 r. na próbie 335 Polek w wieku 35+.

materiał sponsorowany

Advertisement
Tena Lady Pants
mat. prasowe
Pielęgnacja
Co zrobić, by zapomnieć o nietrzymaniu moczu? Porady
Nietrzymanie moczu dotyka wielu kobiet, w tym bardzo młodych. Nie musi jednak pozbawiać cię radości życia ani izolować od przyjaciół i ulubionych aktywności.

O nietrzymaniu moczu raczej nie rozmawiamy swobodnie podczas spotkań towarzyskich. Dodatkowo wielu osobom wydaje się, że dotyczy tylko grupy starszych pań. Prawda jest taka, że nietrzymanie moczu bardzo często zdarza się również młodszym kobietom. Przyczyny są różne i zwykle nie możemy im zapobiec. Mięśnie dna miednicy osłabiają się na przykład po ciąży, po naturalnym porodzie, po urazach fizycznych, ale też po infekcjach czy na skutek schorzeń neurologicznych. A gdy mięśnie są osłabione, tracimy kontrolę.  Nietrzymanie moczu zatrzymuje cię w domu? Jeden nieprzyjemny incydent z pewnością uda się zlekceważyć. Gdy jednak moczenie bielizny zdarza się częściej, sytuacja staje się krępująca. Bo jak pracować, śmiać się, tańczyć, ćwiczyć, podnieść dziecko czy chodzić na długie spacery, gdy w każdej chwili na ubraniu może pojawić się mokra plama? Zaczynamy więc izolować się od towarzystwa i unikać sytuacji, w których znów może nas spotkać niemiła niespodzianka. Czy jednak musi tak być? Czy cierpiąc na nietrzymanie moczu naprawdę musimy zrezygnować z tego, co lubimy robić? Oczywiście, że nie! Na wycofanie się z aktywnego życia zawsze jest za wcześnie. Po pierwsze – idź do lekarza  Jest dziś wiele metod radzenia sobie z nietrzymaniem moczu – od farmakologicznych aż po chirurgiczne. Twój ginekolog z pewnością dobierze tę najbardziej skuteczną dla ciebie. Im wcześniej się na to zdecydujemy, tym prędzej wrócimy do ulubionych aktywności. Po drugie – korzystaj ze skutecznej ochrony Być może już testowałaś, jak przy nietrzymaniu moczu sprawdzają się wkładki lub podpaski. Tak, one nie zawsze są skuteczne i bywają bardzo niewygodne. Dlatego musisz wiedzieć, że istnieje o wiele lepsza ochrona. To chłonna bielizna, dzięki której...

Styl życia
Nietrzymanie moczu. Obalamy mity, przedstawiamy fakty
Chociaż w kręgu najbliższych przyjaciółek na ogół jesteśmy otwarte i wylewne, istnieją tematy, o których raczej rozmawiać nie chcemy. A może nie potrafimy? Jednym z nich jest nietrzymanie moczu. Problem, który dotyczy wielu kobiet. Poznaj podstawowe fakty na temat tej dolegliwości i przełam tabu, jeśli zmagasz się z inkontynencją.

W dniach 15-21 czerwca po raz dwunasty na całym świecie obchodzony był  Światowy Tydzień Kontynencji (World Continence Week, WCW). Eksperci z różnych zakątków świata rozmawiali na temat problemu zdrowotnego, który już nazywany jest problemem społecznym. Dlaczego? Ponieważ jest powszechny i trwa przewlekle, oddziałując na wiele różnych aspektów życia pacjenta. Strach przed mimowolnym opróżnieniem pęcherza powoduje, że chory unika kontaktów intymnych, nie chce na dłużej wychodzić z domu, czasem rezygnuje też z pracy zawodowej.  Według danych Stowarzyszenia UroConti problem nietrzymania moczu dotyka ok. 2,5 mln Polaków. Odsetek osób cierpiących na to schorzenie może być znacznie wyższy, a to dlatego, że wiele osób ukrywa swoje dolegliwości z powodu wstydu. Czas więc obalić mity i poznać fakty na temat nietrzymania moczu. FAKT: Problemy z pęcherzem są częste Trudno o dokładne statystyki, ponieważ problem jest wstydliwy, jednak szacuje się, że jedna trzecia kobiet doświadczy na pewnym etapie życia problemu nietrzymania moczu. Jeszcze bardziej prawdopodobne jest to u kobiet w okresie ciąży i po porodzie, a także w okresie okołomenopauzalnym. MIT: Nietrzymanie moczu to normalna sprawa To, że problem nietrzymania moczu jest powszechny nie oznacza, że należy go bagatelizować. Istnieją skuteczne sposoby ochrony przed nieprzyjemnymi skutkami inkontynencji. Jednym z nich jest noszenie wkładek higienicznych. Warto postawić na sprawdzoną markę. Always Discreet* to cienkie i dyskretne wkładki higieniczne zaprojektowane z myślą o kobietach z dolegliwością nietrzymania moczu. Ich delikatność dla skóry została zatwierdzona przez dermatologów, a technologia wchłaniania marki Always, której ufasz, została odpowiednio dopasowana, aby...

Styl życia
Niekontrolowane reakcje organizmu podczas śmiechu czy kichnięcia – jak sobie pomóc?
Kiedy zdarzy się po raz pierwszy, jesteś lekko zaskoczona i zawstydzona. Biegniesz do toalety, żeby ocenić stan bielizny, ale jeszcze nie robisz z tego tragedii. Gorzej, gdy sytuacja powtórzy się drugi, trzeci, szósty i piętnasty raz. Jak walczyć z nietrzymaniem moczu?

Na początek ustalmy fakty – nietrzymanie moczu jest częstą, kobiecą dolegliwością. Jeśli aktualnie jesteś w ciąży, rodziłaś lub właśnie znajdujesz się w okresie okołomenopauzalnym, prawdopodobieństwo mimowolnego oddania moczu jest wysokie. W czasie ciąży dlatego, że płód naciska na pęcherz, po porodzie na ogół przyczyną jest osłabienie mięśni dna miednicy, a po menopauzie spadek estrogenu. Dlatego też czas obalić podstawowy mit – nietrzymanie moczu nie dotyczy wyłącznie osób starszych. Uwierz, nie jesteś jedyna. Pytanie brzmi, co możesz z tym zrobić? Po pierwsze: Przełam tabu Cóż, czas powiedzieć to głośno – masz problem z nietrzymaniem moczu. Czy jest w twoim otoczeniu inna, bliska kobieta, z którą mogłabyś o tym porozmawiać? Może się okazać, że szczera rozmowa pomoże przełamać wstyd i podejść do problemu, jak do każdej innej dolegliwości zdrowotnej. Może twoja znajoma ma dla ciebie jakieś wskazówki? Może ma zaufanego lekarza lub fizjoterapeutę, który udzielił jej rad? Jeśli na taką rozmowę jest dla ciebie za wcześnie, przejdź do kolejnego punktu. Po drugie: Zadbaj o swój komfort Warto postawić na dobrej jakości wkładki higieniczne. Wkładki Always Discreet* zostały stworzone z myślą o skutecznej ochronie, tak abyś mogła w pełni cieszyć się życiem. Technologia wchłaniania marki Always, której ufasz, została teraz odpowiednio dopasowana, aby pomóc zapewnić Ci uczucie świeżości przez cały dzień oraz ochronę w przypadku nietrzymania moczu jakiej oczekujesz. Ich powłoczka 2 w 1 pomaga zatrzymać płyn z dala od ciała i neutralizować przykre zapachy przez wiele godzin. Wkładki Always Discreet* zostały zatwierdzone przez dermatologów pod kątem delikatności dla skóry, dzięki czemu możesz stosować je codziennie. Z nimi poczujesz się świeżo i komfortowo w każdej sytuacji! Po trzecie: Ćwicz mięśnie...

Okres bez bólu
AdobeStock
Styl życia
Okres bez tabu. Ekspertka odpowiada na najpopularniejsze pytania związane z kobiecym cyklem i radzi, jak o siebie dbać w czasie miesiączki
Kolejna seria naszego instagramowego cyklu pytań i odpowiedzi dotyczyła miesiączki. Zawiłości kobiecego okresu objaśniała Kamila Raczyńska-Chomyn - edukatorka seksualna i menstruacyjna.

Choć miesiączka jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym, to narosło wokół niej wiele mitów, które sprawiają, że bywamy zagubione i nie wiemy, jak o siebie dbać podczas okresu oraz co robić, by ten czas był komfortowy i spokojny. Comiesięczne krwawienia faktycznie mogą być uciążliwe, ale obecnie dysponujemy wiedzą i narzędziami, które pozwalają ograniczyć ból oraz zapewniają wygodne i bezproblemowe funkcjonowanie w każdej sytuacji. Jak więc sobie pomóc? Jak dbać o higienę? Czy rzeczywiście powinniśmy z jakichś czynności rezygnować z powodu okresu? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała Kamila Raczyńska-Chomyn - edukatorka seksualna i menstruacyjna, doula, instruktorka treningu mięśni dna miednicy.  Kamila wzięła udział w naszym instagramowym Q&A , które zorganizowaliśmy wspólnie z marką Always – jednym z najbardziej znanych na świecie producentów akcesoriów higienicznych. Always od prawie 40 lat wspiera kobiety i normalizuje zagadnienia związane z cyklem menstruacyjnym. Coraz nowocześniejsze technologie i innowacyjne rozwiązania stosowane w produktach marki podnoszą komfort życia kobiet i pozwalają im lepiej funkcjonować nie tylko podczas okresu.  Jakie mogą być przyczyny nieregularnych miesiączek? Co robić, gdy dotyczy nas ten problem? - Mycosmeticpassion Najczęściej przyczyną są zaburzenia hormonalne i to je trzeba wykluczyć w pierwszej kolejności u ginekologa-endokrynologa. Powodem mogą być też różne schorzenia (PCOS, mięśniaki, nowotwory, choroby trzustki/wątroby). Często powodem jest też nadmierny stres, depresja, zaburzenia odżywiania, czy niewłaściwa dieta.  Czy miesiączka zmienia się po ciąży? - Szalona_moniga Może, ale nie musi. To znaczy, że z obfitej może się zmienić w skąpą i odwrotnie. Czasem faktycznie po porodzie siłami natury okresy stają się mniej bolesne, bo jest...

Nasze akcje
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
L`Oreal Paris, Glycolic Bright
Pielęgnacja
Wizażanki sprawdziły serię Glycolic Bright od L’Oréal Paris
Współpraca reklamowa
Asus Zenbook 14 OLED
Styl życia
Moc możliwości, którą zmieścisz w torebce - poznaj idealnego laptopa do pracy i rozrywki od ASUS
Współpraca reklamowa
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty
Pielęgnacja
Przetestowałam serię maseczek KIMOCO Beauty - teraz mogę cieszyć się piękną cerą i nawilżonymi ustami!
Współpraca reklamowa
modelka trzyma RETI AGE Sesderma
Pielęgnacja
Kosmetyki z tym składnikiem znakomicie niwelują oznaki starzenia
Współpraca reklamowa