klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
CAMAIEU ZAMYKA SKLEPY W POLSCE
Newsy

Popularna sieciówka wycofuje się z Polski przez koronawirusa. - "Zamykamy się z końcem czerwca"

Tylko do końca czerwca będzie można zrobić zakupy w Camaieu. Sieciówka zbankrutowała przez koronawirusa i zamyka wszystkie sklepy w Polsce.

Pandemia koronawirusa uderzyła bardzo mocno w branżę odzieżową. Galerie handlowe pozostawały zamknięte aż do 4 maja, a dopiero od 6 czerwca będą mogły być otwarte dla wszystkich (bez limitu osób). Nie da się ukryć, że przez akcję #zostańwdomu spadł popyt na ubrania, bo większość z nas z sukienek przerzuciła się na dresy. Choć galerie handlowe wznowiły działalność, wiele marek ma problemy. Właściciele sieci LPP (m.in. Reserved, Mohito) nie otworzyli wszystkich sklepów i negocjują umowy najmu z właścicielami galerii. Niektóre sieciówki kryzys dotknął jeszcze mocniej - w tym gronie jest Camaieu, które poinformowało o zamknięciu wszystkich sklepów w Polsce. 

camaieu zamyka sklepy w polsce i bankrutuje
Szokująca wypowiedź Violi Kołakowskiej o śmierci Krzysztofa Krawczyka! Aż ciężko uwierzyć...

Camaieu znika z Polski

Francuska marka z powodu pandemii koronawirusa zanotowała 95 proc. spadek obrotów i była zmuszona do złożenia wniosku  o bankructwo. Jak dowiedział się portal tvn24.pl - sieciówka na dobre znika z Polski z końcem czerwca. Zamkniętych zostanie 25 sklepów, a 141 osób straci pracę. 

Zamykamy nasze sklepy w Polsce. Obserwujcie wiadomości od nas by nie przegapić operacji likwidacyjnej i skorzystać ze wspaniałych cen na całą kolekcję. Zamykamy się z końcem czerwca 2020 - informują przedstawiciele marki w oświadczeniu przesłanym do tvn24.pl. 

Sklepy stacjonarne zamkną się za miesiąc, a strona internetowa Camaieu już teraz przestała działać. Klienci  nie będą mieć możliwości robienia zakupów online z wysyłką do Polski. Jeśli lubicie kolekcje Camaieu, macie ostatnią szansę za zrobienie zakupów w Polsce. Sieciówka zapowiada duże wyprzedaże. 

Będziecie tęsknić za Camaieu?

Zobacz także: Czy można przymierzać ubrania w sieciówkach? 

Zdjęcie główne: EAST NEWS

Komentarze
zara zamyka sklepy
iStock
Moda Grupa Inditex, do której należy Zara zamknie część sklepów stacjonarnych
Właściciel grupy Inditex zapowiada zamknięcie wielu salonów stacjonarnych i rozwój sprzedaży internetowej. To konsekwencje pandemii koronawirusa, która spowodowała w grupie ogromne straty.
Ewelina Błeszyńska
czerwiec 15, 2020

Pandemia koronawirusa bardzo mocno uderzyła w branżę mody. Galerie handlowe przez niemal dwa miesiące pozostawały zamknięte, a konieczność pozostania w domu sprawiła, że dla większości z nas nowe i modne ubrania przestały być istotne. Niektóre sieciówki nie poradziły sobie z kryzysem i zbankrutowały - przykładem jest francuskie Cameieu, które zniknie z Polski  z końcem czerwca.  Pozostałe brandy na ten moment zdecydowały się otworzyć jedynie część sklepów, aby renegocjować umowy najmu z właścicielami galerii handlowych. Na takie rozwiązanie postawił m.in. koncern LPP (właściciel Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp, House). Okazuje się, że podobną decyzję o rezygnacji z wielu salonów stacjonarnych podjął także właściciel Inditexu, do którego należy m.in. Zara.  Sklepy stacjonarne grupy Inditex będą zamykane W pierwszym kwartale 2020 roku sprzedaż w grupie Inditex spadła prawie o połowę. W związku z tym postanowiono o zamknięciu części sklepów stacjonarnych w celu ograniczenia kosztów. W oświadczeniu przygotowanym przez hiszpańską spółkę poinformowano o planowanym zamknięciu od 1000 do 1200 sklepów stacjonarnych  marek należących do grupy Inditex (głównie w Europie oraz Azji). Obecnie grupa Inditex (Zara, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Oysho, Massimo Dutti, Uterqüe) posiada 7412 salonów stacjonarnych. Ich liczba ma się zatem zmniejszyć do około 6700. Na ten moment nie podano, ile salonów należących do Inditexu zostanie zamkniętych w Polsce.  Tylko w pierwszym kwartale roku budżetowego 2020/2021 sprzedaż grupy Inditex spadła aż o 44%, w wyniku czego firma zanotowała stratę netto w wysokości 409 mln euro - informuje Inditex w oświadczeniu.  W kwietniu 2020 roku sprzedaż w sklepach internetowych marek należących do Inditexu wzrosła o 95 proc. w porównaniu do tego samego czasu w ubiegłym roku. Grupa Inditex dostrzega wzrost popularności...

Przeczytaj
primark w polsce późniejsze otwarcie przez koronawirusa
iStock
Moda Otwarcie pierwszego Primarka w Polsce pod znakiem zapytania. Marka ma problemy finansowe
Pierwszy sklep z szyldem "Primark" miał w Polsce zadebiutować wiosną 2020 roku. Niestety przez pandemię koronawirusa marka ma duże problemy finansowe. Czy otwarcie pierwszego sklepu w Warszawie może zostać wstrzymane?
Ewelina Błeszyńska
kwiecień 28, 2020

Wielkie otwarcie pierwszego sklepu Primark w Polsce zapowiadano na wiosnę 2020 roku. Sklep miał powstać w Galerii Młociny w Warszawie , ale galerie handlowe pozostają zamknięte ze względu na pandemię koronawirusa, więc otwarcie znowu przesunęło się w czasie. Okazuje się, że nakaz zamknięcia galerii handlowych mocno uderzył w Primarka, który według informacji podawanych przez BBC ma obecnie duże problemy finansowe. Irlandzka sieć musiała zamknąć wszystkie swoje sklepy w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Przypomnijmy, że marka nie prowadzi sprzedaży przez internet, więc jej dochody od początku trwania pandemii drastycznie się zmniejszyły,  a właściwie od 22 marca firma wcale nie zarabia.   Kiedyś nasza sprzedaż wynosiła 650 milionów funtów miesięcznie. Od momentu, gdy ostatni z naszych sklepów został zamknięty 22 marca, nie sprzedaliśmy nic - oznajmił George Weston z Associated British Foods, do którego należy Primark.  Zobacz także: Primark nie tylko w Warszawie? Drugi sklep może powstać w... Primark ma problemy finansowe. Sklep w Polsce pod znakiem zapytania? Pandemia koronawirusa mocno uderza w Primarka, ale sieć nie zwolniła 68 tysięcy pracowników, bo otrzymała pomoc od rządu. Sieciówka mimo problemów, nie wstrzymuje także planów otwierania nowych sklepów. Na ten moment otwarcie Primarka nie jest możliwe, ale kiedy galerie znowu zaczną normalnie pracować,  możemy liczyć na zakupy w pierwszym Primarku w Polsce.  Podtrzymujemy nasz plan otwarcia pierwszego sklepu Primark w Polsce w tym roku w Galerii Młociny w Warszawie. Uważnie monitorujemy wytyczne rządu, a nasz sklep zostanie otwarty kiedy będzie to możliwe, w oparciu o oficjalne zalecenia - powiedzieli w rozmowie z portalem Wirtualne Media przedstawiciele Primarka w Polsce.  Wszystko wskazuje na to, że Primark w Galerii Młociny zadebiutuje w momencie ponownego otwarcia galerii handlowych . Na pewno w...

Przeczytaj
nowe zasady przymierzania ubrań w galeriach od 4 maja
iStock
Moda Co z przymierzaniem ubrań i ich dezynfekcją w galeriach? Sieciówki wprowadzają nowe zasady
Jak od 4 maja będą wyglądały zakupy w sklepach stacjonarnych sieciówek? To bardziej skomplikowane niż może się wydawać. Wątpliwości budzi już samo przymierzanie ubrań - w jednych sklepach będzie to możliwe na specjalnych zasadach, a w innych... w ogóle.

Od poniedziałku, 4 maja zaczyna obowiązywać drugi etap stopniowego odmrażania gospodarki. Ponownie zaczynają działać m.im. muzea, biblioteki oraz galerie handlowe. Najwięcej emocji budzą te ostatnie, bo to właśnie w centrach handlowych może zgromadzić się najwięcej ludzi. Rząd wprowadził ograniczenie- jedna osoba na 15 m2- do którego muszą się dostosować poszczególne sklepy. Ale do dopiero namiastka nowych zasad w galeriach handlowych , które musiały wprowadzić popularne sklepy.  Koronawirus - czy można przymierzać ubrania?  Choć galerie handlowe przez kilka tygodni były zamknięte, cały czas możliwe były zakupy online. Wiele sieciówek (np. Zara czy Reserved), wprowadziło wygodne zasady składania zamówień online , które miały zachęcić klientów do tej formy zakupów. Zakupy stacjonarne mają jednak podstawową zaletę - możemy dokładnie obejrzeć ubrania i je przymierzyć. Czy w dobie koronawirusa będzie to możliwe? Tak, ale tylko wtedy, gdy przymierzalnia będzie dezynfekowana po każdym kliencie.  Wyłączenie z użytku, lub dokładne czyszczenie, po każdym kliencie, środkami chemicznymi, przebieralni w sklepach na terenie obiektu handlowego - czytamy na stronie gov.pl.  Powyższa zasada pozostawia decyzję o otwarciu przymierzalni sklepom. To poszczególne marki decydują o tym, czy otwierają przymierzalnie czy nie.  Od 4 maja przymierzanie ubrań w sieciówkach będzie możliwe, ale nie wszędzie. Sklepy, które się na to decydują wprowadzają wiele nowych zasad. Za przykład weźmy Stradivariusa. Hiszpańska sieciówka na swojej stronie internetowej bardzo dokładnie opisała nowe zasady korzystania z przymierzalni. Oto najważniejsze z nich: każdorazowo po użyciu przymierzalni wszelkie obiekty eksponowane na kontakt będą dezynfekowane (np. krzesła czy uchwyty),  klienci na życzenie mogą kupić niemierzony towar, który zostanie przyniesiony dla nich z magazynu.  Z...

Przeczytaj
H&M otwiera sklepy w dobie koronawirusa
Moda Koronawirus: H&M otwiera pierwsze sklepy stacjonarne
H&M w zgodzie z nowym rozporządzeniem otworzyło cztery sklepy stacjonarne. Wszystkie zapewniają możliwie największe zabezpieczenia przed zarażeniem się klientów koronawirusem.
Marta Średnicka
kwiecień 21, 2020

Koronawirus sprawił, że galerie handlowe, a co za tym idzie popularne sieciówki były zamknięte dla klientów. Dotąd w większości z nich zakupy mogliśmy robić wyłącznie online. H&M właśnie rozpoczął jednak stopniowe przywracanie funkcjonowania poszczególnych punktów sprzedaży. Obecnie marka zdecydowała się na ponowne otwarcie czterech sklepów w Polsce.  Zobacz także: Opóźnienia w łagodzeniu obostrzeń - kiedy zostaną otwarte galerie i salony fryzjerskie? W jakich miastach otwarto sklepy H&M? Na chwilę obecną ze względu na koronawirusa otwarto wyłącznie cztery punkty sklepów H&M na mapie Polski: Katowice - ul. Stawowa 9, Zakopane - ul. Krupówki 49, Wrocław - ul. Świdnicka 7, Sopot - ul. Bohaterów Monte Cassino 55/57. Sklepy funkcjonują w godzinach od 11:00 do 19:00. Marka H&M zaznacza, że wkrótce uruchomi kolejne punkty. Informacje o otwarciu sklepów mają pojawić się w social mediach brandu oraz na oficjalnej stronie internetowej. H&M zapewnił również, że sklepy działają zgodnie ze wszystkimi aktualnymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Inspekcji Sanitarnej. Na ich terenie obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, a także preferowana jest sprzedaż bezgotówkowa. Dodatkowo sklepy wprowadziły rękawiczki jednorazowe i dezynfekcję rąk . Wskazane jest również zachowanie dystansu między klientami. Zobacz także: Bluzka powiększająca biust z H&M to hit Instagrama - kosztuje tylko 39 zł Jak na otwarcie sklepów H&M w dobie koronawirusa zareagowali klienci? Informacja ze strony H&M była dla klientów sporym zaskoczeniem. Dotąd żadna z sieciówek nie zdecydowała się na podobny krok. Sklepy, które zostały otwarte nie znajdują się bezpośrednio w galeriach handlowych. Są to budynki w kamienicach lub przynależące do galerii z osobnym wejściem. Zwróciło to uwagę klientów, którzy zastanawiali się, czy takie posunięcie...

Przeczytaj