Effaclar La Roche-Posay
Chcę testować
Biovax Sebocontrol
Wyniki testu
shehand kuracja parafinowa
Chcę testować
adidas Active Skin&Mind
Chcę testować
Revitalift laser
Chcę testować
Perfect Touch, more4care
Chcę testować
Garnier Fructis
Laureaci
Iwostin Age Lift
Laureaci
nivea sun alpin
Wyniki testu
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Laureaci
Kosmetyki Mixa Hyalu
Wyniki testu
Nivea Baby
Laureaci
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Laureaci
NIVEA CELLULAR LUMINOUS zestaw kosmetyków
Chcę testować
Garnier, Pure Active, Serum przeciw niedoskonałościom z kwasami AHA, BHA i węglem
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Laureaci
Neonail - zestaw do manicure hybrydowego
Laureaci
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Laureaci
Vichy Neovadiol zestaw kosmetyków
Laureaci
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Laureaci
koronawirus w polsce
Newsy

Polski lek na COVID-19 jest gotowy! Powstało ponad trzy tysiące ampułek

Podczas środowej konferencji prasowej zorganizowanej przez Biomed ogłoszono, że Polska jako pierwsza na świecie wyprodukowała skuteczny lek na COVID-19. Pierwsza seria jest już gotowa.

Pierwszy polski lek na COVID-19 działa dzięki osoczu uzyskanemu od ozdrowieńców. Teraz lek będzie badany pod kątem stabilności i wymagań jakościowych. Zostanie odpowiednio sprawdzony i w późniejszym terminie dopuszczony do badań klinicznych oraz do produkcji. W pierwszej kolejności będą mieli do niego dostęp obywatele Polski.

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Pierwszy Polski lek na COVID-19 jest badany klinicznie

Właśnie zakończono produkcję pierwszej serii polskiego leku na COVID-19. Środek musi przejść wymagane badania kliniczne w czterech ośrodkach w: Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie.

23 września 2020 roku, etap produkcji został zakończony, a w jego wyniku powstało ponad trzy tysiące ampułek Immunoglobuliny anty SARS-CoV-2, które po zakończeniu wymaganych badań jakościowych, w tym badań stabilności produktu, zostaną przekazane do badań klinicznych. Zwolnienie leku do niekomercyjnych badań klinicznych planowane jest w IV kwartale 2020 roku - mówi Marcin Piróg, prezes zarządu Biomed Lublin S.A.

Podczas konferencji senator Grzegorz Czelej osobiście zaprezentował preparat i powiedział, że trwa również zbieranie pomysłów na nazwę leku na COVID-19.

Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa. Ponieważ lek powstał dzięki ofiarności polskich ozdrowieńców, to Polacy będą go otrzymywali jako pierwsi. Również, dlatego to Polacy powinni wymyślić dla niego nazwę. Czekamy na propozycje. Czas też, aby polski lek na COVID-19 stał się priorytetem dla wszystkich. Leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców zaakceptowały już WHO, FDA i polskie Ministerstwo Zdrowia - powiedział dr Grzegorz Czelej, senator RP.

W swojej wypowiedzi podkreślił również, że naukowcy z całego świata donoszą o skuteczności osoczoterapii w leczeniu COVID-19. Bezpieczeństwo leków tworzonych na bazie osocza jest też poparte kilkudziesięcioletnią praktyką. 

Pojawił się również apel do stosownych organów o wydanie decyzji o dopuszczeniu polskiego leku na COVID-19 leku w "trybie epidemicznym".

Podobne praktyki miały już miejsce w przypadku innych leków dopuszczonych warunkowo do leczenia COVID-19 w celu ratowania zdrowia i życia chorych - dodał Grzegorz Czelej.

Myślicie, że Polska ma szansę na szybkie opanowanie sytuacji epidemiologicznej?

polski lek na koronawirusa
Newsy
Powstał lek na koronawirusa. Stworzyła go polska firma
Polska firma farmaceutyczna Biomed ogłosiła start produkcji leku na koronawirusa. Jeśli badania kliniczne się powiodą, lek będzie dostępny w sprzedaży od października.

Ta wiadomość to prawdziwy przełom w walce z pandemią. Polskim badaczom udało się stworzyć skuteczny lek, który pomaga wytworzyć w organizmie niezbędne przeciwciała i pokonać  Covid-19 .  Zobacz także:  Czy można drugi raz zarazić się koronawirusem? Polski lek na koronawirusa Lek stworzony przez Biomed zostanie wyprodukowany w ilości 3 tys. sztuk i zostanie przekazany do badań klinicznych na pacjentach w Klinice Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Badania te potrwają maksymalnie cztery miesiące.   Lek podawany będzie w formie zastrzyku. Powstał on na bazie osocza i przeciwciał ozdrowieńców. Aby go wyprodukować, potrzeba było aż 150 litrów krwi osób, które pokonały koronawirusa. Ponad 100 litrów oddali górnicy. Nasze oczekiwania są naprawdę wielkie, optymistyczne i poparte już pewnymi doświadczeniami. Jest duża szansa na to, że będziemy dysponowali lekiem, który będzie działał u bardzo dużej części pacjentów – powiedział Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK 1 w Lublinie prof. Krzysztof Tomasiewicz Dotychczas podawano chorym samo osocze ozdrowieńców, co dawało dobre efekty. Badacze spodziewają się więc, że lek wytworzony na bazie osocza będzie tak samo skuteczny. Mało tego, zastrzyk od Biomed będzie można stosować także po potwierdzonym kontakcie z zakażonym. Zawarte w nim przeciwciała uchronią przed zachorowaniem i objawami koronawirusa. Lek nie da jednak trwałej odporności jak szczepionka. 

sprawdzanie składu kosmetyków w aplikacji
iStock
Pielęgnacja
Skład kosmetyków – aplikacje, które pomogą go ocenić
Skład kosmetyków możemy przeanalizować sami, ale tez skorzystać z pomocy aplikacji, specjalistów lub portali jak Lupa Kosmetyczna, czy PiggyPeg. Wypunktują one szkodliwe kosmetyki, doradzą, których produktów unikać przy cerze wrażliwej lub trądzikowej i co może nas mocno podrażnić. Podpowiadamy, które darmowe narzędzia do analizy warto jeszcze wypróbować.

Skład kosmetyków jest dziś równie ważny jak ich cena i właściwości. Nie powinien być opisywany szyfrem. Często pomimo informacji na opakowaniu, nie wiemy, co zawiera wybrany przez nas produkt. Jesteśmy coraz bardziej świadomi i takich wyborów chcemy dokonywać. Jak robić to dobrze, nie dać się zwieść nieznanym nazwom znajdującym się na opakowaniach i z łatwością omijać np. alkohol i silikony ? Istnieją aplikacje, które pomagają w odczytywaniu etykiet i zdradzają posiadanie niechlubnych i omijanych przez nas składników. Niektóre z nich wskazują też, którym produktom daleko od "cruelty free". Jak czytać skład kosmetyków? Międzynarodowe Nazewnictwo Składników Kosmetyków to dokument, który ujednolicił nazwy składników podawanych na kosmetykach zarówno do pielęgnacji jak i makijażu. Ustalił on również, że kolejność podawania ich na opakowaniu powinna być zgodna z ich ilością w produkcie. Tym samym, na początku list ze składem kosmetyków znajdziemy te składniki, których w zawartości jest najwięcej, na końcu najmniej. Co więcej, składniki występujące w ilości poniżej 1 proc. nie muszą być szeregowane kolejno względem ilości, jednak muszą znaleźć się na końcu spisu. Kłopotliwe może być jednak zapoznanie się ze wszystkimi angielskimi nazwami związków chemicznych i łacińskimi nazwami roślin, jakie mogą zostać użyte w produkcji wybranego przez nas kosmetyku. W takiej sytuacji,   na ratunek spieszą aplikacje mobilne analizujące składy.  Zobacz także:   INCI - co to jest? Wyjaśniamy, jak nalezy czytać skład kosmetyku Aplikacje analizujące skład kosmetyków Skład kosmetyków podany na opakowaniu jest analizowany pod kątem szkodliwości i pochodzenia przez strony i aplikacje....

koronawirus szósta ofiara
Newsy
Jednak nas czeka całkowity lockdown? Władze już tego nie wykluczają!
Czy ogromny przyrost liczby zakażeń koronawirusem ponownie zmusi władzę do drastycznych kroków i rząd wprowadzi całkowity lockdown? Sprawdźcie, co na ten temat sądzi Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk?

Już wkrótce władze ponownie wprowadzą całkowity lockdown?! Polacy muszą się obawiać, że znów będą zamykane galerie handlowe, kina, szkoły czy salony fryzjerskie? Jest komentarz szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michała Dworczyka! Do tej pory władze w naszym kraju zapewniały, że nie zamierzają zamykać gospodarki i drugi lockdown nam nie grozi. Teraz to się zmieniło... Czy w Polsce będzie drugi lockdown? Od kilku tygodni liczba chorych na koronawirusa wzrasta w zastraszającym tempie. Według prognoz, z powodu koronawirusa do lutego może umrzeć nawet 35 tys. osób . Lekarze mówią wprost, że "epidemia wymknęła się spod kontroli" , a władze już rozpoczęły budowę szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Minister zdrowia zapowiedział ostatnio, że chorzy na COVID-19 będą leczeni również w prywatnych placówkach, a do Polski mają być ściągani lekarze z zagranicy.  W związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi pandemii władze wprowadziły wiele obostrzeń, ale do tej pory rządzący zapewniali, że nie wprowadzą drugiego lockdownu. Teraz to się zmieniło! Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rozmowie z TVN24 przyznał, że rząd już nie wyklucza zamknięcia gospodarki! Dzisiaj trudno jest wypowiadać się jednoznacznie, dlatego że sytuacja jest niezwykle dynamiczna. Przyrosty zachorowań są rzeczywiście bardzo duże, mogą one jeszcze wzrastać - Michał Dworczyk powiedział na antenie TVN24.  Jednocześnie Michał Dworczyk przyznał, że ma nadzieję, że władze nie będą musiały wprowadzać drugiego lockdownu... Ale dzisiaj mówienie w taki sposób stanowczy, jednoznaczny, że coś się zdarzy albo coś się nie wydarzy, wydaje mi się, że jest niedobre, bo sytuacja jest po prostu bardzo dynamiczna i my...

Jakub Rzeźniczak ma dość zachowań Magdaleny Stępień
Instagram @magdalena___stepien @jakubrzezniczak25
Newsy
Jakub Rzeźniczak zabrał głos w sprawie syna i Magdaleny Stępień: "Nie mam siły tolerować zachowań Magdy"
Jakub Rzeźniczak ze łzami w oczach zabrał głos w sprawie syna: Kwestie finansowe były dla mnie podrzędne". Odpowiedział też na zarzuty Magdaleny Stępień:

Jakub Rzeźniczak przerwał milczenie i odpowiedział na zarzuty Magdaleny Stępień w kwestii braku pomocy finansowej oraz "zastraszania". Piłkarz zdecydował się odeprzeć zarzuty, a na jego Instagramie pojawiło się obszerne oświadczenie, w którym poinformował o swoim stanowisku w sprawie.  Sytuacja sprzed kilku dni, gdy zostałem oskarżony o zastraszanie sprawiła, że nie mam już siły tolerować pewnych zachowań Magdy - napisał wprost.  Przedstawił swoje stanowisko oraz zaangażowanie w kwestii leczenia syna i zapewnił:  W leczeniu nowotworowym rodzice są w stanie zrobić wszystko i kwestie finansowe były dla mnie podrzędne. Jakub Rzeźniaczak ze łzami w oczach mówił o chorobie małego Oliwiera!  Jakub Rzeźniczak wydał oświadczenie w sprawie syna i Magdaleny Stępień Kilka miesięcy temu życie Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka na chwilę stanęło w miejscu. Okazało się wówczas, że ich kilkumiesięczny synek jest poważnie chory. Mały Oliwier cierpi ma rzadkiego guza wątroby, a jego szanse na przeżycie wynosiły zaledwie 2%. Niedawno  Magdalena Stępień założyła drugą zbiórkę na leczenie syna . Nie jest tajemnicą, że koszty rosną. Kwestia zbiórki wywołała zaskoczenie internautów, którzy pytali, dlaczego Jakub Rzeźniczak nie wspiera finansowo syna. Niedawno mama Oliwiera odpowiedziała na pytania internautów, a przy okazji Magdalena Stępień oskarżyła Jakuba Rzeźniczaka o zastraszanie .  Jakub Rzeźniczak przerwał milczenie i postanowił odnieść się do słów Magdaleny Stępień na temat jego braku zainteresowania finansami leczenia syna oraz oskarżeń na temat "zastraszania":  Od kilku dni biję się z myślami, czy komentować to co się wydarzyło parę dni temu. Postanowiłem to zrobić pierwszy i ostatni...

Nasze akcje
serum przeciw niedoskonałościom Garnier Pure Active wyniki testu Wizażanek
Pielęgnacja
Wizażanki sprawdziły nowość - Garnier Pure Active Serum Przeciw Niedoskonałościom z kwasami AHA, BHA i węglem
Współpraca reklamowa
Kosmetyki Eveline
Makijaż
„Ciekawe kolory i niesamowita trwałość” – sprawdź, jak Recenzentki KWC oceniły kosmetyki Eveline Cosmetics
Współpraca reklamowa
sera la roche posay
Pielęgnacja
Serum do twarzy La Roche-Posay – sprawdziłyśmy 6 hitów marki do różnych rodzajów skóry [test redakcji]
Współpraca reklamowa
radical test
Fryzury
Weź udział w teście trychologicznych kosmetyków do włosów od Radical
Współpraca reklamowa
kosmetyki neutrogena test Anety Wikariak
Pielęgnacja
Redaktor naczelna Wizaż.pl testuje: Kultowe kremy do rąk i balsamy z gliceryną
Współpraca reklamowa
mesoestetic
Pielęgnacja
Gdy nauka spotyka się z pięknem. Oto 10 bestsellerów marki Mesoestetic
Współpraca reklamowa
test kremu do rąk Neutrogena
Pielęgnacja
Kultowe kremy i balsamy z gliceryną przetestowane. Sprawdź co o kosmetykach marki Neutrogena® sądzi redakcja
Współpraca reklamowa
kosmetyki herbapol polana
Fryzury
„Szampon i odżywka Herbapol Polana bardzo mnie zaskoczyły”. Poznaj wyniki testu!
Współpraca reklamowa