L'Oreal Paris Elseve Glycolic Gloss
Chcę testować
Specjalistyczny Olejek Bio-Oil®
Wyniki testu
Chcę testować
 Garnier Fructis Goodbye Damage
Wyniki testu
DERMIKA MAESTRIA SKIN MATRIX REPAIR
Wyniki testu
Chcę testować
Laureaci
Laureaci
VICHY NEOVADIOL Odżywczy krem na dzień przeciw przebarwieniom SPF 50
Laureaci
Lirene Make me slim
Laureaci
Kosmetyki Lirene
Chcę testować
SHEFOOT Kuracja z mocznikiem
Laureaci
AA Y LIFT SUPREME
Chcę testować
Dove Summer Revived
Wyniki testu
Nowe kosmetyki Maybelline New York
Laureaci
Kosmetyki Moee
Laureaci
Oillan derm+
Wyniki testu
Bielenda C MARINE CARE
Laureaci
Biotherm Blue Peptides
Wyniki testu
SEYSSO Basic Color
Laureaci
Pogrzeb Elżbiety II jest już dawno zaplanowany! Wyciekły szczegóły planu na wypadek śmierci królowej
East News
Newsy

Pogrzeb Elżbiety II jest już dawno zaplanowany! Wyciekły szczegóły planu na wypadek śmierci królowej

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Kto obejmie władzę, gdy sędziwa monarchini umrze? Okazuje się, że istnieje szczegółowy plan zakładający nie tylko okres żałoby, przebieg pogrzebu czy koronację następcy tronu, ale także obejmujący niemal każdą godzinę po odejściu królowej. Na czym polega „Operacja London Bridge”?

Królowa Elżbieta II rządzi nieprzerwanie od 67 lat, co czyni ją najdłużej urzędującym władcą w historii Wielkiej Brytanii. Sędziwa monarchini skończyła w tym roku 94. lata, ale mimo swojego wieku, nadal jest aktywna publicznie, a tym bardziej nie zamierza abdykować na rzecz jakiegokolwiek kandydata na przyszłego króla. Niestety, ostatnie doniesienia zagranicznych mediów o stanie zdrowia najstarszej z rodu Windsorów są bardzo niepokojące, a wielu fanów rolaysów już zadaje sobie pytanie, kto zasiądzie na tronie po śmierci Elżbiety II. Jak się okazuje najbliżsi pracownicy królowej już opracowali szczegółowy plan na wypadek śmierci monarchini, zwany „Operacją London Bridge”, obejmujący instytucje rządowe, kościelne, brytyjskie siły zbrojne oraz media. Jak zachowa się rodzina królewska i cały kraj tuż po odejściu władczyni?

Operacja London Bridge – co się stanie po śmierci Elżbiety II?

94-letnia Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii oraz najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie. Królowa nosi koronę od 1952 roku i to właśnie wtedy powstała pierwsza wersja szczegółowej strategii na wypadek jej nagłej śmierci. „Operacja London Bridge”,  to kryptonim nadany działaniom, jakie powinny nastąpić tuż po odejściu Elżbiety II.

Według gazety „The Guardian” grafik obejmuje niemal każdą godzinę po śmieci królowej oraz zawiera szczegółowe instrukcje, do jakich muszą stosować się nie tylko pogrążeni w żałobie bliscy, ale także media, czy wszystkie państwa, którymi włada królowa. 

Pogrzeb Elżbiety II jest już dawno zaplanowany! Wyciekły szczegóły planu na wypadek śmierci królowej
ONS.pl

Odejście Elżbiety II odbije się szerokim echem i może doprowadzić do dezorganizacji w Zjednoczonym Królestwie, więc nic dziwnego, że plan działań po jej śmierci jest bardzo szczegółowo zaplanowany. Jako pierwszy o śmierci dowie się osobisty sekretarz królowej, sir Christopher Geidt, to właśnie on będzie miał za zadanie niezwłocznie poinformować o jej stracie obecnie urzędującego premiera. Nie spodziewajcie się jednak rzewnych łez, czy wylewnych kondolencji. Informacja o śmierci królowej będzie podana w bardzo profesjonalny i zachowawczy sposób za pośrednictwem tajnego hasła.

The London Bridge is down (pol. Runął most londyński) – takimi  słowami sekretarz poinformuje o śmierci królowej. 

W ciągu najbliższych minut, o śmierci monarchini powiadomione zostaną także rządy 15 państw, w których królowa Elżbieta II jest głową państwa (Antigui i Barbudy, Australii, Bahamów, Barbadosu, Belize, Grenady, Kanady, Jamajki, Nowej Zelandii, Papui-Nowej Gwinei, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyn, Tuvalu i Wysp Salomona). Następnie informacja zostanie przekazana pozostałym 36 państwom członkowskim Wspólnoty Narodów. Później na bramie Pałacu Buckingham zostanie wywieszona tablica z informacją o śmierci władczyni. Taki sam komunikat pojawi się również na stronie internetowej pałacu. W tym samym czasie powiadomione zostaną również stacje informacyjne na całym świecie, a wszystkie programy BBC zostaną wstrzymane, by emitować newsy oraz filmy dokumentalne poświęcone życiu królowej.

Co ciekawe stacje telewizyjne w Wielkiej Brytanii już od dawna są przygotowane na ewentualną nagłą śmierć monarchini do tego stopnia, że od czasu do czasu robią próby ogłoszenia jej śmierci, zastępując imię królowej frazą „Pani Robinson”. Co więcej, także stacje radiowe podobno co jakiś czas testują również tzw. niebieskie światło w studiu, które ma być symbolicznym powiadomieniem o śmierci królowej.  Po jego zapaleniu muzyka ma zmienić się na spokojniejszą, a po kilku minutach dziennikarze mają ogłosić smutną nowinę.

Jak będzie przebiegał pogrzeb królowej Elżbiety II?

Według dziennika „The Guardian” ceremonia pogrzebowa królowej Elżbiety II odbędzie się dziewięć dni po jej śmierci. Skąd taka data? W dniu odejścia królowej automatycznie królem Wielkiej Brytanii zostanie jej najstarszy syn – książę Karol. Następnego dnia giełda i przemysł zostaną zamknięte, by oddać hołd zmarłej, a nowy monarcha wygłosi swoje pierwsze oficjalne orędzie. Następnie wybierze się w podróż po Zjednoczonym Królestwie, odwiedzając cztery kraje wchodzące w skład Wielkiej Brytanii, osobiście informując o tragedii.

Pogrzeb Elżbiety II jest już dawno zaplanowany! Wyciekły szczegóły planu na wypadek śmierci królowej
ONS.pl

Zobacz także: Książę Karol to ulubieniec królowej Elżbiety II? Ekspert od mowy ciała przeanalizował relacje monarchini z jej dziećmi

W zależności od miejsca śmierci królowej Elżbiety II podaje się dwie możliwości przewiezienia jej ciała do sali tronowej Pałacu Buckingham m.in. samolotem British Airways o numerze bocznym 146, lub pociągiem wzdłuż wschodniego wybrzeża. Plan opracowany został w najdrobniejszych szczegółach do tego stopnia, że zakłada nawet przejazd lokomotywy czyszczącej tory z kwiatów, jakie wierni poddani mają rzucać na nie, chcąc oddać hołd swojej władczyni.

W całym kraju rozbrzmią dzwony, a flagi zostaną opuszczone do połowy masztu. Cztery dni po śmieci Elżbiety II trumna z ciałem królowej zostanie przewieziona podczas hucznej procesji do Westminsteru, gdzie zostanie wystawiona na widok publiczny przez kolejne cztery dni. To właśnie wtedy poddani i najbliższa rodzina zmarłej będzie mogła pożegnać królową.

Zobacz także: Nie zgadniecie, ile waży korona królowej Elżbiety II. Ten ciężar może złamać szyję

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się dziewięć dni po jej śmierci w Opactwie Westminsterskim, a pełen zadumy dzień będzie wolny od pracy dla całego Zjednoczonego Królestwa. Data nie jest przypadkowa. Wydłużony okres oczekiwania na ceremonię ma bowiem umożliwić przybycie na uroczystość innych głów państw oraz członków rodziny królewskiej. Równo o godzinie 11:00 zabrzmi bicie Big Bena, a cały kraj zjednoczy się w ciszy. Wtedy też trumna królowej zostanie wniesiona do wnętrza Katedry Westminsterskiej, gdzie hołd jej odda dwa tysiące zaproszonych gości. Po uroczystości trumna zostanie przewieziona do Zamku Windsor i spocznie w Kaplicy św. Jerzego. 

Pogrzeb Elżbiety II jest już dawno zaplanowany! Wyciekły szczegóły planu na wypadek śmierci królowej
ONS.pl

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
Mycie włosów
Fryzury
Uwolnij swój blask dzięki nowej pielęgnacji i koloryzacji SYOSS z innowacyjną technologią Plex
Współpraca reklamowa
Bella Perfecta
Styl życia
Komfort każdego dnia z Bella Perfecta
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Fakty i mity na temat przebarwień skóry
Współpraca reklamowa
 Philips OneBlade First Shave
Pielęgnacja
Philips OneBlade First Shave – spraw prezent swojemu synowi
Współpraca reklamowa
Hotel Bristol
Styl życia
Prezent na Dzień Matki – celebracja w Bristol spa
Współpraca reklamowa
BaByliss Air Wand
Fryzury
Trzy urządzenia w jednym. Poznajcie BaByliss Air Wand!
Współpraca reklamowa
NOVELLISTA
Zapachy
Dlaczego perfumy są tak ważne w relacjach międzyludzkich?
Współpraca reklamowa
Nowa seria kosmetyków Bright Reveal L'Oreal Paris do skóry trądzikowej
Pielęgnacja
Przetestowałam nową serię kosmetyków Bright Reveal L'Oréal Paris do skóry trądzikowej. Teraz już wiem czego potrzebuje moja cera
Współpraca reklamowa