klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Mr Zhou - otyłość podczas pandemii
Real Press / Zhongnan Hospital/EuroPics/East News
Newsy

Podczas pandemii przytył 100 kg - izolacja nie pomogła mu w walce z otyłością

26-latek po pandemii waży już 278 kg. Pochodzący z Wuhan młody mężczyzna walczy obecnie o zdrowie. Koronawirus niczego nie ułatwił.
Marta Średnicka
sierpień 07, 2020

Kilka miesięcy w zamknięciu, dla osoby walczącej z własnymi demonami może być niezwykle trudne. Wiele osób nie radziło sobie psychicznie z izolacją i ograniczeniem kontaktu z innymi. W sytuacji niemal stałego przebywania w domu, wielu zajada stres, nudę, a przy tym minimalizuje wysiłek fizyczny. O dodatkowych kilogramach wielu żartobliwie mówiło w swoich social mediach. Ten mężczyzna musiał jednak zmierzyć się ze skrajną otyłością. Podczas pandemii, czyli w niespełna rok przytył ok. 100 kg. Dziś waży 278 kg, mając zaledwie 26 lat. 

Zobacz także: Pryszcze na twarzy - skąd pogorszenie cery podczas kwarantanny

Mr Zhou - otyłość podczas pandemii
Real Press / Zhongnan Hospital/EuroPics/East News

HOT: dieta, która redukuje trądzik

Skąd taki przyrost wagi podczas pandemii?

Zhou jest mieszkańcem Wuhan i na co dzień prowadzi kafejkę internetową. Pracuje głównie nocami. Izolacja w jego miejscowości trwała od 23 stycznia do 8 kwietnia, czyli blisko trzy miesiące. Mężczyzna podjadał, niewiele się ruszał i miał trudności z oddychaniem. Na początku czerwca trafił do szpitala Zhongnan, gdzie lekarze postawili sprawę jasno. Jego otyłość utrudniała prawidłową pracę jego serca i płuc, przez co 26-latek mógł umrzeć. Szpital nie podał jednak bezpośredniej przyczyny szybkiego wzrostu wagi mężczyzny. Konieczna była operacja, w wyniku której wycięto mu aż 80 proc. żołądka.

Zobacz także: Nie tylko Siwiec i Rozenek - te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Mr Zhou - otyłość podczas pandemii
Real Press / Zhongnan Hospital/EuroPics/East News

Mężczyzna przed zabraniem go do szpitala nie spał przez 48 godzin. Jak przyznał, nie był w stanie zasnąć i ledwo mówił. Do szpitala przetransportowała go straż pożarna. Według doniesień lekarzy, mężczyzna straci około 25 kg w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, stosując odpowiednią dietę i harmonogram ćwiczeń. Jest to niezbędne dla jego zdrowia i ograniczenia ryzyka komplikacji po przeprowadzonej operacji. Dziś stan mężczyzny jest stabilny.

 

Komentarze
wesele a koronawirus
Newsy Będą zmiany w organizacji wesel w trakcie pandemii koronawirusa? Rząd chce wprowadzić nowe obostrzenia!
Planowane są kolejne obostrzenia dotyczące wesel, które nadal są częstymi ogniskami zakażeń. Prawdopodobnie będziemy musieli zrezygnować z zaproszenia na wesele starszych członów rodziny.
Laura Osakowicz
sierpień 06, 2020

W związku ze wzrostem liczby zakażeń w Polsce, zdecydowano przywrócić niektóre obostrzenia w 19 powiatach. Trwają też prace nad nowymi zasadami organizowania wesel, które dotyczyć będą wszystkich obywateli, niezależnie od powiatu czy województwa.  Koronawirus a wesele - nowe obostrzenia Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiedziała, że prowadzi intensywne rozmowy na temat możliwości organizacji wesel. Nowe zasady mają zostać opracowane jeszcze w tym tygodniu, aby jak najszybciej wprowadzić je w życie. Najprawdopodobniej już wkrótce z powodu Covid-19 na wesele nie zaprosimy seniorów.  Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów - powiedziała w programie "Rzecz o polityce” wiceminister rozwoju. Planowana jest także rejestracja wszystkich weselników wraz z ich danymi osobowymi, aby nie przekraczać dozwolonej liczby gości. Według nowych obostrzeń to, w zależności od powiatu,  od 50 do 150 osób.  Prawdopodobnie na weselach przyjdzie nam bawić się w maseczkach, a nakaz ten dotyczyć będzie także pary młodej. Dotychczas weselnicy nie musieli zasłaniać nosa i ust.  Nieplanowane jest jednak na razie całkowite zakazywanie wesel, również w "czerwonych" powiatach.  Olga Semieniuk zapewniła, że celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu uczestnikom zabawy, po to, by uniknąć kolejnych poweselnych ognisk koronawirusa. Do rozmowy nad nowymi wytycznymi  zaproszono przedstawicieli branży ślubnej. Dałam przedsiębiorcom dzień na ich przedstawienie. Teraz te propozycje są przedmiotem analizy technicznej i merytorycznej...

Przeczytaj
Newsy Koronawirus w Polsce: wracają obostrzenia w związku ze wzrostem zakażeń
Rząd postawił przywrócić obostrzenia w wybranych powiatach, w których notuje się coraz więcej zakażeń. Mieszkańcy obszarów oznaczonych kolorem czerwonym bądź żółtym muszą spodziewać się nowych restrykcji.
Laura Osakowicz
sierpień 06, 2020

Ze względu na wyraźny wzrost zachorowań na Covid-19 w Polsce ,  Ministerstwo Zdrowia postanowiło przywrócić niektóre z obostrzeń, które obowiązywały jeszcze w maju. Kogo będą dotyczyć i jaki jest ich zakres? Wracają obostrzenia w wielu powiatach Szeroko zakrojone obostrzenia wrócą w 19 powiatach, w których odnotowywany jest wysoki wskaźnik zakażeń. Problem na całe szczęście nie dotyczy całej Polski, jak powiedział na zorganizowanej dziś rano konferencji Łukasz Szumowski: Wzrosty odnotowujemy w bardzo zlokalizowanych obszarach. Powiaty te zostały podzielone na dwa rodzaje pod względem wzrostu zakażeń: czerwony obszar i żółty obszar. W "czerwonych" spodziewać się możemy powrotu do nakazu zasłaniania nosa i ust w każdej przestrzeni publicznej. Nie będą odbywać się także imprezy masowe, ograniczone zostanie działanie klubów i dyskotek.  Dotyczyć to będzie 9 powiatów z województw  wielkopolskiego, małopolskiego, łódzkiego i śląskiego Pozostałe 10 powiatów pochodzi między innymi z województwa podkarpackiego. Jednocześnie minister zdrowia zaapelował, aby nadal przestrzegać niezbędnego reżimu sanitarnego, mimo że większość polski to obszary "zielone", w których dobowe przyrosty zakażeń nie są tak wysokie. Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń  - powiedział na konferencji Łukasz Szumowski  Aktualna lista powiatów nie jest listą zamkniętą: jeśli w jakimś powiecie liczba zakażeń na 10 tys. mieszkańców wzrośnie do 12 , obszar ten zostanie również oznaczony kolorem czerwonym. Jeśli liczba zakażeń w przeliczeniu na 10 tys....

Przeczytaj