klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Newsy

Pamiętacie sierżant Kasię z „13 posterunku”? Jak dziś wygląda i czym się zajmuje grająca ją Aleksandra Woźniak?

Aleksandra Woźniak zyskała sławę dzięki roli zabawnej, pewnej siebie i uroczej Kasi w kultowym w latach 90. serialu „13 Posterunek”. Dziś dawna gwiazda Polsatu porzuciła aktorstwo na rzecz zupełnie innej profesji. Czym się zajmuje i jak obecnie wygląda serialowa Kasia?
Urszula Jagłowska
lipiec 23, 2020

„13 posterunek” to niezaprzeczalnie jeden z najpopularniejszych i najzabawniejszych seriali Polsatu z lat 90. Opowiadająca o perypetiach policjantów z tytułowego 13. posterunku seria, bawiła i wzruszała do łez miliony Polaków, którzy z zapartym tchem śledzili kolejne poczynania posterunkowego Cezarego Cezarego (Cezary Pazura), starszej posterunkowej Kasi (Aleksandra Woźniak), granego przez Marka Perepeczko komendanta Władysława i jego ukochanego psa Pershinga, wzorowanego na postaci Arnolda Schwarzeneggera Arniego (Piotr Zelt), czy przyślepego, zmagającego się z alkoholizmem starszego aspiranta Stępnia (Marek Walczewski).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 13 Posterunek (@13.posterunek)

Zobacz także: Pamiętacie Zuzię z „13 posterunku”? Nie zgadniecie, która dzisiaj sławna aktorka ją grała

Wśród licznych problemów związanych z pogonią za osobami łamiącymi prawo, zabawnych sytuacji związanych z natarczywymi chłopakami siostry serialowego Cezarego, Agnieszki (Agnieszka Włodarczyk), kultem uwielbianego przez komendanta posterunku buldoga angielskiego,  jednym z głównych wątków serialu była burzliwa relacja Cezarego i Kasi. To właśnie rola niezdecydowanej, naiwnej, ślicznej blondynki zapewniła Aleksandrze Woźniak ogromną popularność. Niestety, utożsamianie aktorki z Kasią stało się nie tylko błogosławieństwem, ale też przekleństwem.

Cokolwiek bym robiła, widzowie i tak głównie kojarzą mnie z tym serialem. A przecież zagrałam w nim 20 lat temu – mówiła niedawno w rozmowie z „Rewią” Aleksandra Woźniak. Uważam, że to nie jest specjalnie pozytywne i chciałabym to zmienić – dodała.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandra Woźniak (@aleksandraa_wozniak)

Presja otoczenia i stałe porównywanie aktorki do serialowej Kasi sprawiły, że Aleksandra Woźniak postanowiła rzucić aktorstwo. Czym się teraz zajmuje?

Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowa Kasia z „13 posterunku”?

Aleksandra Woźniak zyskała wielką sympatię widzów wcielając się w rolę infantylnej policjantki Kasi w serialu „13 posterunek”. 22-letnia wówczas aktorka uwielbiała do munduru zakładać krótkie spódniczki i wysokie obcasy, czym szybko ujęła męską część publiczności. Jak się jednak okazuje, show biznes i zaszuflatkowanie aktorki tylko w jednej roli sprawiło, że postanowiła zmienić profesję.

Szanowni Państwo, informuję, że przestałam wykonywać zawód aktorki. Kilka lat temu odkryłam w sobie dużo większą pasję, jaką jest psychologia i z tą dziedziną wiążę swoja przyszłość. Nie będziecie mnie już Państwo mogli oglądać w nowych produkcjach na ekranie. W to miejsce będę się zajmować prowadzeniem terapii oraz warsztatów rozwojowych – napisała niedawno na swoim koncie na Facebooku Aleksandra Woźniak.

A jak dziś wygląda serialowa Kasia? Zobaczcie nasze wideo i sprawdźcie, czy bardzo się zmieniła.

Zdjęcie: Instagram

Komentarze