kosmetyki nivea
Wyniki testu
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Wyniki testu
żele Unimil
Chcę testować
Octenisept
Chcę testować
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
kosmetyki garnier
Laureaci
kosmetyki ziaja
Wyniki testu
szminka avon
Laureaci
maskara avon
Laureaci
śluby a koronawirus
Newsy

Organizacja wesel w dobie pandemii koronawirusa. Morawiecki przestrzega: "liczba osób musi być ograniczona"

Premier w "Q&A" zorganizowanym na Facebooku wytłumaczył, jak mają wyglądać śluby i wesela w czasie pandemii koronawirusa. Trzeba liczyć się z ograniczeniem liczby gości oraz zachowaniem dystansu. Rząd planuje specjalne regulacje w tym temacie.

Ze względu na pandemię koronawirusa wiele par musiało zrezygnować z zaplanowanego wesela, bo obowiązuje zakaz zgromadzeń. Daty jego zakończenia nie da się przewidzieć, ale osoby, które planują śluby muszą podejmować decyzje związane z ich organizacją. Rząd co prawda opublikował etapy łagodzenia obostrzeń, ale w żadnym nie zostało ujęte rezygnowanie z zakazu zgromadzeń. Co w takim razie mają zrobić osoby planujące wesela? Premier zapowiedział, że powstają specjalne regulacje dotyczące organizacji wesel w dobie pandemii koronawirusa. 

Zobacz także: Pierwsza Komunia przeniesiona - przez koronawirusa przyniesie inną formę

Co zrobić, jeśli restauracja przy zmianie terminu wesela zmienia cenę za „talerzyk”? Izabela Janachowska odpowiada

Organizacja wesel w czasie pandemii - rekomendacje rządu

Mateusz Morawiecki do tematu ślubów odniósł się w "Q&A", które było zorganizowane na Facebooku. Jeden z internautów zapytał o możliwość organizacji wesela.

morawiecki o weselach w czasie pandemii będzie rozporządzenie

Źródło zdjęcia: screen Facebook/@KancelariaPremiera

W odpowiedzi na pytanie Premier zaznaczył, że w przypadku imprez obowiązuje nakaz dystansu, a rząd pracuje nad specjalnymi przepisami, w których kwestia organizacji uroczystości rodzinnych zostanie doprecyzowana. Premier przyznał, że w pomieszczeniu, w którym będzie odbywać się wesele nie będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek ochronnych

Dobra wiadomość jest także, że śluby się mogą odbywać. Jeśli chodzi o wesela to jest konieczność dystansowania się i przepisy tego dotyczące wkrótce zostaną doprecyzowane. [...] Liczba osób na weselach musi być ograniczona i to w rozporządzeniu zostanie ujęte - oznajmił Premier.

Premier podkreślił także, że na ten moment rząd nie jest w stanie podać dokładnej daty końca zakazu zgromadzeń, bo wszystko zależy od rozwoju pandemii. Osobom planującym wesela pozostaje zatem jedynie czekać na rozporządzenie regulujące organizację wesela. Wydaje się właściwie pewne, że liczbę gości trzeba będzie mocno ograniczyć i zapewnić zasady higieny lub zdecydować się przełożyć ślub na bardzo odległy termin. 

Zobacz także: Znana jest wstępna data drugiego etapu łagodzenia obostrzeń

wesela nie są rekomendowane w dobie koronawirusa
iStock
Styl życia
Minister zdrowia przedstawił stanowisko rządu w sprawie organizacji wesel: "nie rekomendujemy"
Minister zdrowia, Łukasz Szumowski przedstawił stanowisko rządu w sprawie organizacji wesel. Nie jest ono optymistyczne dla osób planujących uroczystości ślubne.

Rząd ogłosił datę drugiego etapu znoszenia obostrzeń. Od 4 maja będą otwarte m.in. galerie handlowe oraz muzea czy biblioteki. W drugim etapie odmrażania gospodarki nie ma jednak miejsca na organizację imprez masowych. Na konferencji prasowej padło pytanie o organizację wesel w dobie pandemii koronawirusa. Wcześniej na ten temat wypowiadał się Premier, który zapowiedział stworzenie specjalnego rozporządzenia . Tym razem głos w sprawie organizacji wesel zabrał Łukasz Szumowski. Minister zdrowia podchodzi do tematu organizacji wesel w bardzo sceptyczny sposób.  Minister zdrowia o organizacji wesel w czasie epidemii Łukasz Szumowski na konferencji powiedział, że zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób zostaje utrzymany. Dodatkowo oznajmił, że organizowanie wesel "nie jest rekomendowane".  Wiemy, że na całym świecie imprezy masowe stawały się tymi miejscami, które stanowiły ogniska rozprzestrzeniania się koronawirusa. W mikroskali takimi ogniskami mogą być wesela i spotkania towarzyskie. Dlatego nie rekomendujemy tego typu spotkań w przestrzeni prywatnej - powiedział minister zdrowia.  Jeśli w najbliższym czasie macie zaplanowane wesele, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie jego odwołanie lub przełożenie na późniejszy termin. Możliwe, że niedługo powstaną specjalne przepisy dotyczące wesel, ale na ten moment stanowisko rządu jest jasne - duże imprezy rodzinne nie są rekomendowane.  Zobacz także: Wakacje a koronawirus - rzecznik rządu wyjaśnia, jak będą wyglądały

wesele a koronawirus
Styl życia
Wesela wreszcie mogą się odbywać! Ale jest jeden ważny punkt!
Można już swobodnie organizować wesela podczas pandemii koronawirusa! Rząd ogłosił, że liczba weselników nie może jednak przekroczyć 150 osób. Jakie jeszcze zasady będą obowiązywać na weselnych imprezach?

Dobra wiadomość dla przyszłych młodych par! Od 6 czerwca zostają zniesione restrykcyjne zakazy dotyczące organizacji wesel w czasie pandemii. O nowych zasadach poinformowali podczas kolejnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz minister kultury Piotr Gliński. Jak będzie przebiegał  IV etap znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? Oprócz  zdjęcia nakazu noszenia maseczek w przestrzeni publicznej , padły również ważne informacje dotyczące organizowania wesel. Wszyscy, którzy zaplanowali uroczystość po 6 czerwca , mogą spać spokojnie. Jest jednak warunek, dotyczący liczby gości. Zdjęcie: istockphoto.com Nowe zasady organizowania wesela podczas koronawirusa Rozporządzenie regulujące organizację wesela wreszcie zostało wydane i nie ma potrzeby przekładania ślubu na bardzo odległy termin, Liczba osób na weselach musiała zostać ograniczona - dopuszczono możliwość zgromadzeń do 150 osób . Co ważne - nakaz zakrywania nosa i ust nie będzie dotyczył weselników. Podczas imprezy nie ma obowiązku noszenia maseczek . Obowiązują jednak wytyczne sanitarne czyli zachowanie dystansu. Czy to oznacza, że 150 weselników będzie musiało podczas tańca zachować dystans 2 metrów od siebie? Premier nie sprecyzował tej kwestii. Od 30 maja zostanie też zniesiony limit osób w kościołach na nabożeństwach - co oznacza, że wszyscy goście weselni będą mogli uczestniczyć w ceremonii ślubnej w kościele.  Główny Inspektor Sanitarny pracuje już od jakiegoś czasu nad wytycznymi dla organizatorów wesel . Z kolei ministerstwo rozwoju odbyło szereg spotkań z branża weselną w celu ustalenia zasad bezpieczeństwa wszystkich uczestników takich imprez. Premier zapowiedział również, że c zerwiec i lipiec będą miesiącami powrotu do normalności . Musimy jednak zachować wszelkie środki ostrożności, aby nie dopuścić do powrotu...

Izabela Janachowska śluby koronawirus aple do rządu
Styl życia
Izabela Janachowska ostrzega rządzących: "Przyjdzie nam się zmierzyć nie tylko z kryzysem tożsamości narodowej!"
Znana prezenterka i blogerka ślubna zaapelowała do polskiego rządu. Izabela Janachowska ostrzega przed konsekwencjami zakazu organizowania ślubów i wesel. Celebrytka zaproponowała też rozwiązanie tego problemu.

Izabela Janachowska zajęła stanowisko w sprawie odwołanych przez epidemię ślubów i wesel. Prezenterka i blogerka wyraźnie oczekuje od rządu nowych rozwiązań. Zdaniem Janachowskiej konsekwencje przedłużającego się zakazu organizowania uroczystości ślubnych mogą być naprawdę poważne . Ekspertka twierdzi też, bez ślubów i wesel grozi nam kryzys tożsamości narodowej. View this post on Instagram A post shared by Izabela Janachowska (@izabelajanachowska) on Apr 2, 2020 at 10:28am PDT Izabela Janachowska chce powrotu ślubów i wesel Dotąd Izabela Janachowska popierała będący konsekwencją trwającej epidemii koronawirusa zakaz zgromadzeń – w tym organizacji tradycyjnych ślubów i wesel . Pod koniec marca znana prezenterka nie tylko odwołała chrzest swojego synka, ale też radziła młodym parom przekładanie ślubów na późniejszy termin .     View this post on Instagram A post shared by Izabela Janachowska (@izabelajanachowska) on Apr 26, 2020 at 9:43am PDT Izabela Janachowska na początku epidemii podkreślała, że trzeba być spokojnym, cierpliwym i odpowiedzialnym. Nadal tak uważa, ale ma dość tego, że na konferencjach premiera nie jest poruszany tak ważny temat, jak wesela i odmrażanie branży ślubnej. Przez to nie tylko cierpią przedsiębiorcy, którzy czerpią dochody z organizacji tych uroczystości, ale też same pary nie wiedzą, co mają robić.  Jako twarz polskiej branży ślubnej proszę rząd o podjęcie decyzji i odpowiedź na pytanie: "co z tegorocznymi weselami?" – mówi Janachowska w nagraniu opublikowanym na jej blogu Wedding Dream. – Reprezentuję nie tylko młode pary i ich rodziny, ale również przedsiębiorców działających w tym sektorze. Ta decyzja jest ważna dla milionów Polaków i...

Styl życia
Koronawirus na weselu. Wykryto już 10 zakażeń, a wciąż nie przebadano wszystkich gości
Trwają badania gości, którzy bawili się na weselu 6 czerwca w województwie podlaskim. Weselnicy pochodzili z różnych stron Polski - w samym warmińsko-mazurskim potwierdzono na razie dziesięć zakażeń osób pochodzących z listy gości.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu młodym parom. Przez ponad dwa miesiące nie mogły odbywać się wesela w gronie większym, niż najbliższa rodzina. Od czerwca zniesiono te restrykcje - w ślubach i weselach może teraz uczestniczyć maksymalnie 150 weselników plus obsługa przyjęcia. Okazuje się jednak, że wciąż nie możemy czuć się bezpiecznie w dużych zgromadzeniach. Źródło: Istock Zobacz także: Izabela Janachowska o ślubach w czasie epidemii   Koronawirus na weselu  W pierwszym tygodniu czerwca w wojewódzkie podlaskim odbyło się wesele, w którym uczestniczyło ponad połowę mniej niż dozwolona przez rząd liczba gości - weselników było tylko 60-ciu . To wystarczyło, aby  zakazić przynajmniej dziesięć osób . Chorzy pochodzą z Olsztyna i Ełku . Wciąż nie przebadano jeszcze wszystkich gości, którzy mieszkają w różnych województwach - część jest z Warszawy, z woj. kujawsko-pomorskiego, podlaskiego. Większość przechodzi wirusa bezobjawowo , ale medyków martwi wysoka transmisja. Na 9 przebadanych weselników w Olsztynie, aż 7 miało wynik dodatni. Sanepid dysponuje pełną listą gości i sukcesywnie dociera do potencjalnych nosicieli koronawirusa. Do transmisji doszło zapewne podczas zabaw weselnych. Prawdopodobnie jeden z uczestników, który nie wiedział, że jest zakażony, przekazał wirusa innym weselnikom.  Uczestniczący w weselu goście nie muszą nosić maseczek i rękawiczek . Powinni jednak przestrzegać zasad higieny - często myć i dezynfekować ręce, nie trzeć oczu i ust. Warto, aby podczas imprezy przy jednym stole siedziała tylko najbliższa rodzina, a organizowane zabawy powinny być w miarę możliwości bezkontaktowe. Para młoda powinna przed przyjęciem spisać dane kontaktowe wszystkich uczestników wesela, by w razie wykrycia zakażeń, tak jak w przypadku wesela na Podlasiu, przekazać je do sanepidu.  Co sądzicie o organizacji...

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner