kosmetyki nivea
Wyniki testu
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Wyniki testu
żele Unimil
Chcę testować
Octenisept
Chcę testować
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
kosmetyki garnier
Laureaci
kosmetyki ziaja
Wyniki testu
szminka avon
Laureaci
maskara avon
Laureaci
W Biedronce pojawią się testy na koronawirusa
mat. prasowe
Newsy

Od 15 marca w Biedronce kupimy testy na koronawirusa! Znamy cenę 

Biedronka wprowadza do swojej oferty testy na koronawirusa! W sprzedaży pojawią się już 15-go marca i będą dużo tańsze od tych wykonywanych w laboratorium.

W Biedronkach już od 15 marca kupimy certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. Test został wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab, a jego dokładność wynosi aż 98%. Cena jednego testu to 49,99 zł.
Decyzją sieci Biedronka jedna osoba będzie mogła jednorazowo kupić maksymalnie 3 sztuki testu na koronawirusa Primacovid. 

Czy dzięki temu choć trochę łatwiej będzie nam opanować trzecią falę pandemii, która powoduje przywrócenie obostrzeń w kolejnych województwach?

test na koronawirusa Primacovid w biedronce
mat. prasowe

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Test na koronawirusa w Biedronce - czy naprawdę działa?

Test Primacovid to test serologiczny. Dzięki niemu sprawdzimy, czy wytworzyliśmy przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. Jest bezpieczny i bez problemu każdy będzie potrafił go wykonać samodzielnie w domu. 

Jak zrobić test na koronawirusa Primacovid z Biedronki?

Do zrobienia testu będzie potrzebna jedynie próbka krwi. Wynik dostaniemy już po 10 minutach. Przeprowadzenie takiego testu jest wskazane u osób, które: 

  • podejrzewają, że miały kontakt z zarażonym
  •  źle się czują,
  • po prostu chcą się upewnić, czy przebyły koronawirusa. 

Bardzo ważne jest, aby w momencie uzyskania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa obowiązkowo skontaktować się z lekarzem i zgłosić swój wynik. Bardzo prawdopodobne, że lekarz dodatkowo skieruje nas na badania genetyczne w kierunku koronawirusa.
Jeśli z kolei wynik testu będzie negatywny, a mimo to będą występowały niepokojące obawy, również należy zgłosić się do lekarza. 

Na podobne działania zdecydowały się również niemieckie dyskonty. Sieć sklepów Aldi też wprowadziła do swojej oferty stacjonarnej testy serologiczne, a Lidl zaczął je sprzedawać w swoim sklepie online. U naszych zachodnich sąsiadów testy wyprzedały się w mgnieniu oka. Myślicie, że Polacy będą równie zainteresowani testami z dyskontu? 
 

Jurek Owsiak
Mateusz Jagielski/East News
Newsy
Jurek Owsiak ma koronawirusa - "byłem przekonany, że to może być tylko grypa"
Jurek Owsiak potwierdził, że ma koronawirusa. Zamieścił obszerny opis tego, jak postępował od momentu pojawienia się objawów.

Jurek Owsiak poinformował, że ma koronawirusa. Na profilu Fundacji WOŚP pojawiły się informacje o jego stanie zdrowia. Jak zaznaczył, początkowo podejrzewał, że towarzyszące mu objawy i ogólne zmęczenie jest wynikiem grypy i przepracowania ze względu na pracowity czas i przygotowania do Finału. Test na obecność COVID-19 okazał się jednak pozytywny. Jurek Owsiak ma koronawirusa Testy rozpoznały koronawirusa - zaczął swój wpis Jurek Owsiak na Facebooku. Mężczyzna wyjaśnił, że właśnie dokonane zostały ogromne zakupy medyczne, przy których uczestniczył. Pomimo zachowania reżimu sanitarnego, po zakończeniu przyjmowania ofert, Owsiak poczuł się nieco osłabiony. W piątek (16 października) pojawił się u niego ból mięśni i podwyższona temperatura . Termometr wskazał 38 stopni. Wraz z małżonką, pomimo podejrzeń grypy, zgłosił się więc do wykonania testów. Objawy powoli mijały. Weekend był trudny, ale powoli objawy mijały. W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny. To pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus. Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nie raz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie - zaapelował Jurek Owsiak. Zobacz także:   Zmiana w podejściu rządu do organizacji wesel - będzie jeszcze gorzej? Owsiak poinformował swoich współpracowników o możliwości zarażenia koronawirusem, a od poniedziałku niemal w pełni przeniósł działalność Fundacji na tryb zdalny . Osoby mające styczność z Jurkiem Owsiakiem są...

acek Kurski pojawił się na konkursie z pozytywnym wynikiem na koronawirusa
ONS.pl, Pawel Kibitlewski
Newsy
Eurowizja Junior: Jacek Kurski pojawił się na konkursie z pozytywnym wynikiem na koronawirusa?
Echo po Eurowizji Junior nie milknie! Tym razem kontrowersje wywołał Jacek Kurski, który miał pojawić się na finale z pozytywnym wynikiem na koronawirusa, a wiadomość o zakażeniu miał otrzymać 5 dni wcześniej.

Jak podaje Onet.pl Jacek Kurski miał polecieć na konkurs Eurowizja Junior do Paryża z pozytywnym wynikiem na koronawirusa. Prezes telewizji, zamiast udać się na kwarantannę, pojawił się na konkursie. Jest komentarz stacji TVP! Jacek Kurski z pozytywnym wynikiem na koronawirusa na finale Eurowizji Junior Jak donosi portal Onet.pl  Jacek Kurski miał zgłosić się na test na obecność koronawirusa 12 grudnia po tym jak miał kontakt z osobą zakażoną. Wówczas wynik wyszedł negatywnie, ale dwa dni później Prezes Telewizji Polskiej miał otrzymać potwierdzenie o zakażeniu. W takim wypadku Jacek Kurski powinien udać się na 10-dniową kwarantannę, która kończyłaby się w Wigilię. Wcześniej jednak pojawił się na finale Eurowizji Junior. O komentarz w tej sprawie Onet poprosił biuro prasowe TVP. Informacje na temat stanu zdrowia Pana Prezesa [pisownia oryginalna] objęte są ochroną danych osobowych szczególnej kategorii. Badania diagnostyczne dotykają prywatnej sfery życia. Wynik testu również stanowi informacje z zakresu danych osobowych objętych szczególną ochroną - czytamy. Zobacz także:   Sara James w konkursie Eurowizja Junior 2021 - lepsza od Viki Gabor? [cały występ]  Informujemy, w drodze wyjątku i za zgodą Pana Jacka Kurskiego, że w dniu 14.12 nie stwierdzono żadnych przesłanek do zastosowania izolacji prezesa Jacka Kurskiego. Pan Prezes postępuje zgodnie z przepisami prawa i zasadami bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w okresie zagrożenia zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 - a to już stanowisko stacji TVP. Jak zauważył Onet, po wizycie w MSWiA, Prezes Telewizji Polskiej unikał publicznych wystąpień i nie zabrał głosu  na konferencji dotyczącej „Sylwestra Marzeń”.

Testy na koronawirusa
Newsy
Test na koronawirusa – jak wygląda i kto może go sobie zrobić?
Koronawirus diagnozowany jest w jedenastu ośrodkach w kraju. W laboratoriach bada się próbki od potencjalnie zarażonych. Najczęściej test przeprowadzany jest przez wymaz z jamy nosowo-gardłowej.

Ilość osób zarażonych koronawirusem w Polsce rośnie każdego dnia. Do 12 marca odnotowano 47 przypadków, przy czym odnotowano jedną ofiarę śmiertelną . Jak w Polsce diagnozuje się osoby zarażone? Za jedyną metodę służy obecnie identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą RT-PCR. To może ulec jednak zmianie. Zobacz także: Żel antybakteryjny na koronawirusa - pamiętaj, że nie każdy działa Jak wygląda i ile kosztuje test na koronawirusa? Test na koronawirusa, czyli identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą RT-PCR to w tej chwili jedyna z metod stosowanych do diagnozowania pacjentów z podejrzeniem zarażenia w Polsce. SARS-CoV-2 wykrywany jest poprzez pobranie wymazów z jamy nosowo-gardłowej, próbki krwi lub kału, które pobrane w oddziale zakaźnym zostają przewiezione bezpośrednio do laboratorium. Obecnie test na koronawirusa jest całkowicie darmowy. Ze względu na próby pobierania opłat w wysokości 500 zł przez szpitale, ustalono, że dla osób zagrożonych zarażeniem lub z objawami będzie on bezpłatny. Jak zaznaczył Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, podlegać temu będzie każda osoba "w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem”. Dotyczy to również osób nieubezpieczonych w NFZ. Na tę chwilę nie ma w obiegu szybkich testów na koronawirusa w formie pasków. Forma przeprowadzania testów na koronawirusa może się jednak zmienić. Firma BioMaxima S.A. wypracowała nowy rodzaj testu, który został już zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Test 2019-nCoV IgG/IgM ma pokazywać wynik w okienku i podawać go w ok. 10 minut od przeprowadzenia. Diagnostyka koronawirusa. Stosujemy rekomendowane przez WHO testy RT-PCR. Innych metod nie stosujemy. — Główny Inspektorat Sanitarny (@GIS_gov) March 3, 2020 Obecnie całodobowo pracują laboratoria w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładzie Higieny i Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, a także w dziewięciu...

Nowe zasady kwarantanny oraz izolacji
Newsy
Nowe zasady kwarantanny oraz izolacji. W szczególnych przypadkach potrwa nawet do 20 dni
Czas przebywania na kwarantannie zostanie skrócony, a na izolacji wydłużony. Nowe zasady wejdą w życie prawdopodobnie w ciągu dwóch tygodni.

Rządowe Centrum Legislacji zamieściło na stronie projekty rozporządzeń, które dotyczą kwarantanny oraz izolacji osób zakażonych COVID-19 . Nowe rozwiązania zaproponował minister zdrowia, Adam Niedzielski. Wszystko przez informacje przekazywane przez środowisko medyczne oraz pacjentów, którzy byli izolowani przez wiele tygodni ze względu na konieczność powtarzania testu. Jak będzie wyglądała izolacja zakażonych COVID-19? Zakażeni bądź podejrzani o zakażenie koronawirusem będą traktowani bardziej restrykcyjnie . Nowe warunki izolowania ich bądź kierowania na kwarantannę mają zmniejszyć prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się patogenu. Zobacz także: Dzieci wracają do szkół, a 100 tys. nauczycieli może przenosić koronawirusa W jednym z dokumentów możemy przeczytać, że osoby, które otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19,  ale nie mają objawów, powinny poddać się 10-dniowej izolacji . Jeżeli jednak objawy zakażenia koronawirusem występują, izolacja powinna potrwać minimum 13 dni . Warunek jest jednak taki, że podczas ostatnich trzech dni izolacji temperatura jest w normie i nie występują kaszel oraz duszności . Izolacja zakończy się wtedy, gdy lekarz, sprawujący opiekę nad chorym na COVID-19, który przebywa na izolacji w domu, uzna, że ani jego zdrowiu, ani zdrowiu innych osób już nic nie zagraża.  To jednak jeszcze nie jest wszystko... W projekcie możemy przeczytać, że: W szczególnych przypadkach związanych ze stanem klinicznym pacjenta (jak immunoniekompetentność – upośledzenie układu odpornościowego) czas trwania izolacji może być wydłużony do 20 dni. W przypadku personelu medycznego, osób sprawujących opiekę nad pensjonariuszami Domach Pomocy Społecznej (DPS) lub w przypadkach uzasadnionych klinicznie...

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner