Niedoceniany podkład matujący Dream Matte Mousse od Maybelline to produkt zamknięty w słoiczku, który ma konsystencję puszystej pianki. Nałożony na twarz jest niemal niewyczuwalny. W KWC pojawił się w 2004 roku, a teraz na TikToku przypomniały o nim użytkowniczki. Kosztuje od 20 do 40 zł w zależności od wybranej drogerii i jeśli nigdy go nie stosowałyście, warto wypróbować, czy taka formuła jest odpowiednia dla was.

Reklama

TikTokerki wspominają podkład matujący Maybelline

TikTokerka @kkmichellebeauty dodała wideo, na którym postanowiła przetestować produkt, którego używała przed laty. Wcześniej nie miała z nim najlepszych wspomnień, ale teraz była zachwycona tym, jak wygląda na jej twarzy. Podkład matujący zmienił się w tym czasie, ale jego konsystencja, czy zapach pozostały takie same. Użytkowniczka przyznała, że przenosi ją myślami w przeszłość i okazuje się, że był przez nią dotąd niedoceniany.

Jak działa podkład matujący Dream Matte Mousse od Maybelline

Podkład matujący Dream Matte Mousse, który na nowo odkryły TikTokerki ma lekką formułę, która pozwala skórze oddychać i nie obciąża cery. Dobrze przy tym maskuje drobne niedoskonałości, zapewniając średni poziom krycia. Zostawia przy tym cerę z naturalnym, świeżym wyglądem. Wyrównuje koloryt cery, wygładza ją, ale też odpowiednio matuje. Zapobiegła błyszczeniu się skóry w strefie T, a jednocześnie nie przesusza i nie podkreśla załamań i suchych skórek. Nowa wersja zawiera specjalne mikropudry, które odpowiadają za pochłanianie sebum - działają na nie jak gąbka. Producent zapewnia, że podkład matujący utrzymuje się przez 16 godzin.

Zobacz także: Podkład w piance wygładza cerę i lekko kryje - "lepsza wersja skóry" mówią influencerki

mat. prasowe

Ze względu na to, że podkład matujący ma formułę pianki lub też musu z pęcherzykami powietrza, producent zaleca nakładać palcami lub gąbką. Użytkowniczki TikToka preferują aplikację przy użyciu dłoni, dzięki czemu produkt nie roluje się i dość dobrze rozprowadza. Warto pamiętać jednak, że może zastygać, więc dobrze jest pracować z nim od razu po nałożeniu na twarz. Dobrze jest robić to w niewielkiej ilości.

Reklama
Zobacz także

Opinie o podkładzie matującym w piance - wady i zalety

W KWC podkład matujący ma mieszane recenzje i od początku jego istnienia w KWC zyskał ocenę 3,4 na 5 gwiazdek. Większość Wizażanek przyznaje, że bardzo dobrze matuje, ma ciekawą konsystencję. Niektóre z nich cenią go za trwałość i równomierny efekt, jaki daje na skórze. Duża część ma jednak problemy z jego aplikacją, co sprawia, że zostawia na ich skórze smugi i jest mało wydajny.

Reklama
Reklama
Reklama