Śmierć 65-letniego Piotra Machalicy zaskoczyła wszystkich. Nieoficjalnie mówi się, że Machalica przegrał walkę z koronawirusem. Aktor był w śpiączce farmakologicznej, leżał pod respiratorem. To dramatyczny koniec życia wybitnego aktora, którego uwielbiały miliony Polaków. Ostatnie dni nie szczędzą nam pożegnań z uwielbianymi aktorami - niedawno odeszła też Katarzyna Łaniewska Ale to też tragedia rodziny Piotra Machalicy - rodziny, która zaczął budować od nowa zaledwie trzy miesiące temu. Wtedy wziął ślub z młodszą o 21 lat Aleksandrą Sosnowską. Po wielu burzliwych latach miał wreszcie odnaleźć szczęście i spokój. Niestety, choroba wszystko pokrzyżowała.

Reklama

Pierwsze małżeństwo Piotra Machalicy

Pierwsze małżeństwo Piotra Machalicy trwało do 2005 roku. Z Małgorzatą mieli dwoje dzieci dzieci: Franciszka i Soni. Oficjalnie nie mówiło się o żadnych problemach. Dopiero po latach Piotr Machalica przyznał, że związek daleki było od ideału i że zaczął się psuć już w rok po ślubie. Nie pomogły problemy finansowe, które pojawiły się, gdy żona ruszyła z nowym biznesem.

„Gdyby mężowie uważnie czytali umowy, które im żony podsuwają, wtedy nikt nie miałby problemów. Kiedy otrzymałem awizo i zobaczyłem, ile bank ode mnie chce, myślałem, że dostanę zawału”, wyznał Machalica w „Gali”.

Rozwód ciągnął się przez 5 lat. Pierwsza żona Machalicy winę za rozpad związku przypisywała aktorowi. Podczas rozwodu w życiu Piotra Machalicy pojawiła się młodsza od niego o 16 lat Edyta Olszówka. Machalica i Olszówka znali się od lat zawodowo, w końcu połączyła ich miłość. Ich związek rozpoczął się, gdy aktor wciąż jeszcze nie był rozwiedziony. Kilkukrotnie rozchodzili się i wracali do siebie. Wytrwali tak 10 lat. Potem zostali przyjaciółmi

Kim jest druga żona Machalicy?

Po rozstaniu z Olszówką Machalica wyjechał do Częstochowy, gdzie został dyrektorem artystycznym w Teatrze im. Adama Mickiewicza. Mieszkał w hotelu, którego właścicielka była Aleksandra Sosnowska. Gdy ją poznał - zakochał się. Aleksandra również była rozwódką. Z byłym mężem doczekała się dwóch córek.

„Żeby ukrócić spekulacje na temat mojego życia prywatnego, które pojawiają się od wielu, wielu lat, chcę powiedzieć, że od ponad dekady jestem w związku. Bardzo kocham i czuję się kochany. A miłość na imię ma Oleńka”, dopiero w zeszłym roku wyznał w rozmowie z miesięcznikiem „Pani”.

Aleksandra i Piotr przez lata dzielili życie między Warszawę i Częstochowę. 9 września 2020 roku pobrali się w Częstochowie. Na weselu bawili się m.in. Krystyna Janda, Joanna Liszowska, Katarzyna i Cezary Żakowie oraz Artur Żmijewski z żoną.

Zobacz także
„Było bajkowo i jestem bardzo szczęśliwy. Takie przypieczętowanie miłości było dla nas ważne”, powiedział Piotr Machalica „Faktowi”.
Reklama

Niestety, okazuje się, że okrutny los potrafi zniszczyć każdą bajkę...

Reklama
Reklama
Reklama