kosmetyki nivea
Wyniki testu
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Wyniki testu
żele Unimil
Chcę testować
Octenisept
Chcę testować
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
kosmetyki garnier
Laureaci
kosmetyki ziaja
Wyniki testu
szminka avon
Laureaci
maskara avon
Laureaci
Newsy

Nie tylko żel antybakteryjny - te produkty także warto mieć w trakcie epidemii koronawirusa

Sprawdź, co warto kupić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem, który może powodować groźne zapalenie płuc. Spiesz się, bo podane przez nas produkty mogą niedługo zniknąć ze sklepów!

Epidemia koronawirusa dotarła do Polski. Groźny wirus wywołuje objawy podobne do grypy - charakterystyczna jest wysoka gorączka, kaszel, duszności. Nowy wirus szczególnie zagraża osobom starszym i schorowanym. Światowa Organizacja Zdrowia wydała zalecenia, które mówią o tym jak zmniejszyć prawdopodobieństwo zarażenia. Należy myć często ręce wodą z mydłem, a w razie braku dostępu do bieżącej wody, dezynfekować ręce żelem antybakteryjnym. Mydło i żel to nie jedyne produkty, w które warto się ubezpieczyć w razie zaostrzenia się epidemii. Warto mieć w domu zapas jedzenia na dwa tygodnie kwarantanny oraz kilka produktów z drogerii i apteki.

Źródło: Istock

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Koronawirus - co warto kupić?

W Chinach epidemia SARS-CoV-2 trwa od ponad dwóch miesięcy. Oprócz zamkniętej strefy wokół 11-milionowego miasta Wuhan, w którym odnaleziono pierwsze ognisko zachorowań, ludzie w Chinach normalnie żyją i chodzą do pracy. Przestrzegają za to wielu reguł, które zmniejszają prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem, a przez dwa miesiące nauczyli się z nim żyć na tyle, że wzrost zachorowań w Azji wyraźnie maleje. Teraz, kiedy my jesteśmy tam, gdzie Chińczycy byli dwa miesiące temu, mamy ten komfort, że możemy skorzystać z ich wiedzy.

Ułatwia nam to z pewnością obecność social-mediów. Na YouTubie obejrzeć możemy filmy wielu Polaków, którzy mieszkają w Chinach i chętnie dzielą się swoimi radami na temat tego w co warto się ubezpieczyć. 

Koronawirus w Polsce - maseczki ochronne

W Chinach wiele osób korzysta z ochronnych maseczek na twarz. W Polsce jest duży kłopot z ich dostępnością, brakuje ich nawet dla lekarzy. Jeśli jednak uda nam się znaleźć maseczki, warto kupić nawet te zwykłe, papierowe, bez żadnego filtra. Nie ochronią nas przed zarażeniem, ale jeśli my zachorujemy, chociażby na zwykłą grypę, zminimalizuje to ryzyko zarażenia innych osób, także domowników. 

Koronawirus w Polsce - dezynfekcja ubrań

Kolejnym produktem, który warto mieć w domu jest spray dezynfekujący o zawartości alkoholu od 60 do 70%, którym możemy spryskać ubranie tuż po przyjściu do domu. Wirus na różnych powierzchniach może przeżyć od dwóch nawet do dziewięciu dni, dlatego warto, jeszcze zanim przekroczymy próg domu, spryskać buty czy rękawy płaszcza.

Po powrocie do domu zaleca się njak najszybciej uprać ubrań, które mogły być dotknięte przez innych ludzi, bądź dotykały powierzchni, na przykład w komunikacji miejskiej czy w biurze. Warto sumiennie, każdego dnia, od razu po powrocie wkładać do pralki noszone ubranie i prać je w minimum 40-stu stopniach. Zwykły proszek i płyn tu w zupełności wystarczy.

Koronawirus w Polsce - rękawiczki ochronne

W Chinach powszechne jest stosowanie jednorazowych rękawiczek lateksowych. Co prawda, wirus do organizmu może dostać się jedynie przez usta, nos i oczy - nie jest możliwe zakażenie się przez skórę, jednak założenie rękawiczek sprawi, że ograniczymy mimowolne dotykanie twarzy (każdy człowiek dotyka twarzy nieświadomie nawet 90 razy w ciągu doby). Gdy dotkniemy przycisku windy, koszyka w sklepie, czy rurki w tramwaju, a następnie będziemy chceli dotknąć twarzy, podrapać się, poprawić okulary, to obecność rękawiczek powstrzyma nas przed tym.

Koronawirus w Polsce - Octanisept, Octenisan, Skinsept 

Oprócz żelu antybakteryjnego, warto mieć w domu także środek o działaniu antyseptycznym, na przykład Octanisept. To produkt używany w szpitalach i przychodniach, którym przemywa się rany i błony śluzowe. Ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i, co najważniejsze, przeciwwirusowe. Warto stosować go na dłonie tuż po przyjściu do domu, nawet jeśli chwile wcześniej użyliśmy żelu antybakteryjnego. Octanisept jest bowiem trudniejszy do stosowania poza domem (jest płynny, trzeba odczekać chwile aż się wchłonie), ale jest bezpieczny, nie wysusza tak mocno skóry jak alkohol zawarty w żelach antybakteryjnych, w dodatku jest tani i nadal dość łatwo dostępny. 

Koronawirus w Polsce - dezynfekowanie sprzętów elektronicznych

Wiele osób myje i dezynfekuje dłonie, ale zapomina o największym siedlisku bakterii i wirusów, który każdy z nas ma niemal zawsze przy sobie. Mowa o telefonach i komputerach. Urządzenia elektroniczne warto dezynfekować minimum dwa razy dziennie, należy jednak unikać stosowania zwykłego alkoholu, który może naruszyć materiały zastosowane w urządzeniach. W tym celu lepiej zaopatrzyć się w alkohol izopropylowy. Izopropanol odkaża i czyści, może być stosowany do ekranów i monitorów LED, LCD, smartfonów, aparatów fotograficznych, czy nawet atomizerów e-papierosów.

Koronawirus w Polsce - czyszczenie powierzchni w domu

Ostatnim produktem, w który warto się zaopatrzyć to antybakteryjny spray lub ściereczki do czyszczenia powierzchni w domu. Takim produktem powinniśmy czyścić conajmniej dwa razy dziennie w ciągu dnia klamki, włączniki światła i miejsca, gdzie przygotowujemy jedzenie. Nie powinno stosować się w tym celu alkoholu czy spirytusu z dwóch powodów: po pierwsze nie wiemy, czy domowe powierzchnie się nie zniszczą (na przykład blat w kuchni), po drugie stosowanie wysoko procentowego alkoholu (powyżej 70%) co prawda zabija wirusy i bakterie, ale zwiększa namnażanie się grzybów. Dlatego bezpieczniejsze jest używanie specjalnego środka do dezynfekowania domowych powierzchni.

Źródło zdjęcia głównego: Istock

koronawirus w polsce
Newsy
Koronawirus w Polsce: czy można się zarazić przez kosmetyki?
Koronawirus jest w stanie przeżyć kilka dni na powierzchniach, których dotykamy każdego dnia - także w drogerii i perfumerii. Jakich zasad przestrzegać w kwestii używania kosmetyków, aby nie ulec zakażeniu?

Na świecie znanych jest już 93 tys. przypadków zachorowań , z czego w momencie pisania tego artykułu jeden oficjalnie potwierdzony w Polsce. WHO i rządy krajów podają do wiadomości informację o zasadach higieny, jakich należy przestrzegać, aby nie zarazić się wirusem. Powinniśmy myć dokładnie ręce , często dezynfekować używane powierzchnie, zachowywać odległość od chorych i unikać zatłoczonych miejsc. Co jednak w przypadku używania, kupowania kosmetyków, testowania ich w sklepie, a także korzystania z usług w salonach? Czy mamy się czego obawiać, a także na co powinniśmy zwrócić uwagę biorąc pod uwagę szerzącą się epidemię koronawirusa ? Koronawirus w Polsce - podstawowe informacje  Według WHO,  koronawirus jest trzy razy bardziej śmiertelny niż zwykła grypa . Zachorować może każdy, choć w grupie największego ryzyka powikłań są osoby powyżej 60 roku życia. Ponadto każdy może być nosicielem wirusa, którego drogą kropelkową bez kłopotu przeniesie dalej. Groźny jest kontakt ze śliną i wydzielinami osoby zakażonej bądź chorej, ale także z powierzchniami, z którymi miała ona kontakt. Jeśli chory kaszlnie w dłonie, a następnie dotknie nimi klamki, poręczy w metrze bądź jakiejkolwiek innej powierzchni, to w zależności od temperatury, szczep wirusa przetrwa na niej od 2 do 9 dni. Wbrew obiegowej opinii wirusy, także zwykłej grypy wolą niższe temperatury, nawet poniżej zera.  Najniebezpieczniejszą sytuacją jest bezpośredni kontakt z chorym , na przykład przez podanie ręki. Jeśli później dłonią dotkniemy oczu, ust lub nosa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że się zarazimy. Dlatego tak ważne jest ciągłe mycie rąk.  Koronawirus w Polsce - środki ostrożności  Jak się to ma do kosmetyków? Przede wszystkim nie powinniśmy dzielić się swoimi kosmetykami z osobami chorymi, także na zwykłą grypę. Pędzle i gąbki należy często...

koronawirus a zabiegi na twarz
iStock
Pielęgnacja
Koronawirus, a zabiegi na twarz. Czy wizyty w salonach kosmetycznych są bezpieczne?
W najbliższym czasie jesteście zapisane na zabieg u kosmetyczki lub w gabinecie medycyny estetycznej? Sprawdźcie, czy jest to bezpieczne i jak się uchronić przez zarażeniem koronawirusem.

Pandemia koronawirusa w Polsce z każdym dniem coraz bardziej wpływa na nasze życie. Lekarze zalecają, by jak najmniej wychodzić z domu i nie narażać się na zakażenie. Jeśli w najbliższym czasie jesteś umówiona na zabiegi medycyny estetycznej lub do kosmetyczki, musisz brać pod uwagę ryzyko i świadomie podjąć decyzję. Wiele salonów piękności tymczasowo zawiesiło swoją działalność. Czy zabiegi na twarz i na ciało są bezpieczne? Jak się chronić przed zakażeniem koronawirusem? Jak można się zarazić koronawirusem? Wirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się metodą kropelkową i jest niezwykle zaraźliwy . Najczęściej zarażamy się w momencie, kiedy ktoś kichnie albo zacznie kasłać, a małe cząsteczki śliny wraz z wirusem dostaną się do naszych dróg oddechowych. Ten wirus potrafi również przetrwać nawet kilkanaście godzin na metalowych i płaskich powierzchniach. Oznacza to, że jeśli na przykład ktoś zarażony kichnął w dłoń i dotknął klamki czy poręczy, której my również dotknęliśmy gołą dłonią, jest dużą szansa na zarażenie. Wystarczy, że na naszej dłoni znajdzie się wirus, a potem dotkniemy nią okolic twarzy. Trzeba pamiętać, że wirus może dostać się również do organizmu poprzez błony śluzowe oczu. Zobacz także: Koronawirus w Polsce - co warto mieć w domu? Koronawirus w Polsce – czy wizyty w salonach kosmetycznych są bezpieczne? Ze względu na dużą zaraźliwość wirusa, wizyty w salonach kosmetycznych nie są bezpieczne . Nie chodzi o sam fakt wykonania zabiegów na twarz, czy na ciało, lecz o wyjście z domu. Szczególnie ryzykowna może być podróż komunikacją miejską, czy kontakt z innymi klientami na zamkniętej powierzchni poczekalni. Warto zwrócić uwagę na to, czy w gabinecie przestrzegane są wszelkie zasady higieny. Bardzo ważne jest to, czy urządzenia, fotele i powierzchnie są regularnie myte i dezynfekowane. Kosmetolog, kosmetyczka czy...

żel antybakteryjny do rąk korona wirus gdzie kupić epidemia
Newsy
Gdzie kupić żel antybakteryjny do rąk zalecany do ochrony przed koronawirusem?
Lekarze zalecają używanie żelu antybakteryjnego jako ochrony przez koronowirusem. Efekt? Zaniepokojeni epidemią klienci wykupili ten kosmetyku. Wiemy jednak, gdzie jeszcze można go znaleźć!

Oczyszczanie rąk żelem antybakteryjnym to najprostsza metoda ochrony przed zakażeniem koronawirusem. Ostatnio jednak coraz trudniej z niej skorzystać. Żel antybakteryjny, czyli środek dezynfekujący zawierający co najmniej 60 procent alkoholu, to obecnie towar deficytowy. Wciąż jednak można go znaleźć w sieci. Jeżeli chcesz się zaopatrzyć w ten kosmetyk, radzimy ci j ak najszybciej zajrzeć na stronę Super-Pharm  - w tej internetowej drogerii nadal można kupić dwa żele antybakteryjne do rąk: Diagnosis Novaclear za 10,99 zł oraz V Protect za 15,99 zł. Żele antybakteryjne do mycia rąk  można też kupić na Allegro . Trudno jednak znaleźć choćby jeden taki kosmetyk w którejś z aptek internetowych. Przypominamy jednak, że żel antybakteryjny można samodzielnie przygotować w domu, a częste i dokładne mycie rąk nadal to nadal podstawowa metoda zabezpieczania się przed zakażeniem koronawirusem. Koronawirus w Polsce i na świecie Wirus COVID-19 w zastraszającym tempie rozprzestrzenia się na świecie. Korononawirus, którego epidemia rozpoczęła się w grudniu zeszłego roku w chińskim mieście Wuhan, jak dotąd zabił prawie 3600 osób. A Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ocenia, że zakażonych nim jest prawie 107 tys. ludzi. W Polsce do tej pory odnotowano 16 przypadków. W dwóch sytuacjach stan zdrowia pacjentów jest bardzo ciężki. Czy w Polsce wybuchnie epidemia? Według lekarzy przypadków zachorowań będzie przybywać. Jak dotąd naukowcom nie udało się stworzyć szczepionki chroniącej przez COVID-19 i wciąż najlepszą metodą ochrony przez zachorowaniem jest higiena:  odpowiednie  mycie rąk z użyciem mydła lub oczyszczanie ich za pomocą żelu antybakteryjnego .  Fot.: iStock Zobacz także: Domowy żel antybakteryjny z trzech składników – nie tylko na koronawirusa Zdjęcie główne: iStock

Koronawirus - żel czy mydło
Newsy
Co lepiej chroni przez koronawirusem: żel antybakteryjny czy mydło?
Żel antybakteryjny zabija bakterie i wirusy, jednak nie zmywa ich z powierzchni dłoni. Nie każdy radzi sobie również z patogenami. Zanim sięgniesz więc po żel, musisz użyc mydła.

Koronawirus i zagrożenie jego rozprzestrzenieniem się w Polsce sprawiły, że sklepowe, drogeryjne i apteczne półki, na których dotychczas znajdowały się mydła i żele antybakteryjne świecą pustkami. Ceny tych, które jeszcze znajdują się na stanie sklepów poszybowały w górę. W ochronie przed zarażeniem koronawirusem pomoże nam higiena. Co jednak lepiej chroni nas przed COVID-19 - żel antybakteryjny czy mydło ? Wbrew pozorom okazuje się, że najlepszą ochronę zapewnia antybakteryjne mydło . Już tłumaczymy dlaczego.  Zobacz także: Domowy żel antybakteryjny z trzech składników, nie tylko na koronawirusa Dlaczego na koronawirusa mydło jest lepsze od żelu antybakteryjnego? Żel antybakteryjny jest skuteczny w ochronie przed koronawirusem, jednak jedynie w sytuacji kiedy w jego składzie poziom alkoholu przekracza 60 proc. (większość sprzedawanych żeli utrzymuje go na poziomie 65 - 90 proc.). Produkty o niższej zawartości alkoholu nie zapewniają odpowiedniej ochrony przed patogenami. Warto więc zwrócić uwagę na to, jaki produkt kupujemy, żeby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Tylko taki produkt może zniszczyć bowiem otoczkę lipidową koronawirusa. Zabija on tym samym bakterie i wirusy, jednak nie zmywa ich z powierzchni rąk i co za tym idzie skóry. Mydło dobrze oczyszcza skórę z brudu i zalegających na niej bakterii. Posiada substancje, które zwalczają lipidy w błonie wirusa, jak i rozpuszczają jego wiązania. To sprawia, że sam wirus przestaje być szkodliwy i tym samym zostaje „uśpiony”. Istotne jest więc również prawidłowe mycie rąk , a co za tym idzie dokładne oczyszczenie powierzchni pomiędzy palcami i zmycie pozostałości mydła wodą, a następnie osuszenie rąk przy użyciu najlepiej papierowego ręcznika. Dopiero po myciu warto nałożyć żel antybakteryjny. Źródło: iStock Zobacz także: Gdzie kupić żel antybakteryjny do ochrony przed...

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner