Vichy Neovadiol
Wyniki testu
kosmetyki nivea
Wyniki testu
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Wyniki testu
żele Unimil
Laureaci
Octenisept
Laureaci
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
kosmetyki garnier
Laureaci
kosmetyki ziaja
Wyniki testu
szminka avon
Laureaci
książę Andrzej skandal
DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News
Newsy

Na jaw wyszły mroczne sekrety brytyjskiej rodziny królewskiej. Służba ujawniła, do czego ją zmuszano

Brytyjskie media dotarły do służby, która ostatnio pracowała dla rodziny królewskiej. Wyszło na jaw, do co musiały robić pokojówki. Nie wszystkie wytrzymywały.

Rok 2022 może być jednym z gorszych okresów dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Mogłoby się wydawać, że po trudnych wydarzeniach, do których na pewno trzeba zaliczyć śmierć księcia Filipa oraz wywiad Meghan udzielony Oprah Winfrey, czas na nieco spokojniejszy moment. Niestety royalsi nie mogą na taki liczyć w najbliższym czasie. Chociaż nie milkną echa po oskarżeniach o rasizm, to w tym roku królowa Elżbieta II i jej najbliżsi muszą zmierzyć się z dużo większą aferą, która bez względu na jej finał już jest poważną rysą na wizerunku Jej Wysokości. Mowa oczywiście o pozwie wytoczonym przeciwko księciu Andrzejowi. Syn monarchini będzie odpowiadał przed nowojorskim sądem za oskarżenie o napaść seksualną, której miał się dopuścić wobec nieletniej Amerykanki. Książę Andrzej nie tylko zrezygnował z reprezentowania brytyjskiej korony, ale został też pozbawiony tytułów.

Jakby brytyjska rodzina królewska miała mało problemów, niedawno w mediach ukazały się relacje służby, która pracowała dla księcia Andrzeja. Byli pracownicy nie mają - mówiąc delikatnie - najlepszego zdania o synu królowej Elżbiety II. W rozmowie z dziennikarzami zdradzili, do czego byli zmuszani przez pozwanego arystokratę.

Wzięliśmy udział w Sephora Wonderland, czyli największym święcie kosmetycznym!

Służba brytyjskiej rodziny królewskiej uderza w księcia Andrzeja

W kuluarach mówi się, że książę Andrzej swoimi problemami rozwścieczył wszystkich członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Jak się okazuje, syn królowej Elżbiety II podpadł nie tylko swoim krewnym. Z rozmów jego byłej służby można wywnioskować, że dużym szacunkiem nie obdarzają go także pracownicy. Trudny charakter syna Jej Wysokości miał doprowadzić do tego, że mało kto szukał zatrudnienia w jego rezydencji. Powoli wszyscy - od pokojówek po strażników - mieli dość kaprysów księcia, który ponoć z najmniejszego powodu potrafi wywołać awanturę.

Zobacz także: Książę Andrzej traci kolejne przywileje. Syn Elżbiety II odpowie przed sądem za napaść na tle seksualnym

książę Andrzej kryzys
Rex Features/East News

Na rozmowę z "The Sun" zgodziła się 47-letnia Charlotte Briggs. Kobieta była pokojówką pracującą w posiadłości księcia Andrzeja. Z jej relacji wynika, że nie będzie wspominała syna brytyjskiej monarchini ciepło. Przyznała, że arystokrata często miewał wybuchy złości. Zwracając się do służby, zazwyczaj podnosił głos lub po prostu wrzeszczał. Charlotte Briggs przyznała, że zdarzało jej się płakać przez księcia, który zachowywał się jak rozkapryszone i zepsute dziecko. Być może to kwestia tego, że przez długi czas był ulubieńcem królowej Elżbiety II?

Była pokojówka na łamach brytyjskiego tabloidu wspomniała o tym, jak książę kazała jej biegać po schodach i zasuwać każdą szczelinę w zasłonach. Syn Jej Wysokości podobno doszukiwał się luk nawet tam, gdzie ich nie było. Przy tym nierzadko krzyczał i przeklinał służbę. Zdarzało się, że chociaż sam stał tuż obok okien, nie chciał poprawiać zasłon, tylko ganiał biedną Charlotte.

syn królowej Elżbiety II stanie przed sądem
CHRIS JACKSON/AFP/East News

Czy ty niczego, ku*wa, nie potrafisz zrobić porządnie? - wspomniała jego krzyk była pokojówka.

Ten człowiek walczył za ojczyznę na Falklandach, ale nie był w stanie zasłonić własnych zasłon - dodała na łamach "The Sun".

Charlotte przyznała, że niektóre kaprysy i wybuchy złości księcia Andrzeja stały się zabawne, ale nadal wiele mówiły o tym, jakim jest człowiekiem. Kobieta dodała, że gdy przyjmowała pracę pokojówki w jego rezydencji, syn królowej Elżbiety II miał już problemy ze znalezieniem służby, ponieważ plotki o jego trudnym charakterze wyszły daleko poza mury pałacu. Szybko jednak zaczęła unikać arystokraty, aż wreszcie zrezygnowała.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II jest bezradna. Nie może już pomóc synowi

Pokojówki musiały uważać na... misie księcia Andrzeja

O kaprysach księcia Andrzeja opowiedziały nie tylko pokojówki, ale również jego ochrona. Paul Page, który był odpowiedzialny za bezpieczeństwo syna królowej Elżbiety II w latach 1998-2004, zdradził mediom, za co obrywało się służbie. Okazało się, że arystokrata w swojej sypialni miał specjalną kolekcję zabawek. Pokojówki musiały szczególnie o nie dbać, by nie ściągnąć na siebie gniewu członka rodziny królewskiej. To kolejny fakt, który może szokować obywateli.

książę Andrzej pozwany o wykorzystanie
AP/East News

Z relacji Page'a wynika, że na wielkim łóżku książę Andrzej trzymał wysoki stos misiów. W jego sypialni znajdowało się od 50 do 60 ulubionych maskotek, które nie zniknęły, choć jego córki już dawno są dorosłe. Zabawki zawsze miały być ułożone w specjalnej kolejności. Syn Jej Wysokości nawet trzymał w biurku zdjęcie, które miało służyć jako wzór dla służby. Wystarczyła drobna pomyłka, przestawienie pluszaka w złe miejsce i podobno arystokrata nie tylko krzyczał, ale także poniżał pokojówki.

Spotkanie z zabawkami księcia Andrzeja pamięta również dziennikarka i autorka książek Elizabeth Day. W 2019 roku pisarka odwiedziła pałac, a syn Jej Wysokości przedstawił ją swoim maskotkom. Day wspomniała, że ogromny pluszowy miś siedział także na krześle przed jego gabinetem.

Wydawało się dość dziwne, że dorosłego mężczyznę tak bawi wypchana zabawka - stwierdziła.

Choć kaprysy księcia Andrzeja rzeczywiście mogą wydawać się osobliwe, teraz syn monarchini chciałby mieć jedynie takie problemy na głowie, jak bycie uważanym za niesympatycznego i nieco dziwacznego 61-latka. Tymczasem najprawdopodobniej już pod koniec 2022 roku będzie musiał stanąć przed sądem i odpowiedzieć na zarzuty molestowania Virginii Giuffre. Podczas napaści seksualnej ofiara miała mieć zaledwie 17 lat. Jak na razie arystokrata zaprzecza wszelkim oskarżeniom.

książę Andrzej pozwany o napaść
STEVE PARSONS/Getty AFP/East News

Prawnicy księcia Andrzeja robili, co mogli, by nie dopuścić do procesu. Nowojorski sędzia jednak odrzucił wszelkie apelacje. Syn królowej Elżbiety II to obecnie persona non grata na królewskim dworze. Oskarżony nie może liczyć na wsparcie Jej Wysokości. Szczególnie wściekli na niego są podobno książę William oraz książę Karol, którzy uważają, że czas, by poniósł konsekwencje, dlatego musi sam zgromadzić fundusze na bardzo kosztowny proces.

książę Andrzej oskarżony o molestowanie
Rex Features/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II wygłasza orędzie
The Royal Family/Ferrari Press/East News
Newsy
Bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II chwyta za serce.  Aż trudno powstrzymać łzy!
Królowa Elżbieta II, jak co roku, wygłosiła orędzie do obywateli z okazji Bożego Narodzenia. Tegoroczne przemówienie Jej Wysokości miało niezwykle osobisty charakter.

Choć królowa Elżbieta II drugi rok z rzędu musiała w okresie bożonarodzeniowym zrezygnować z wielu ważnych tradycji rodzinnych, to nie mogła nie przemówić do obywateli. Jej Wysokość wygłosiła specjalne orędzie, w którym nie brakowało osobistych odniesień. Według niektórych ekspertów brytyjska monarchini jeszcze nigdy wcześniej się tak nie otworzyła. Niewątpliwie wpływ miała na to pandemia koronawiursa, ale nie tylko. Zwracając się do poddanych, królowa Elżbieta II wspomniała księcia Filipa. Warto przypomnieć, że to pierwsze Boże Narodzenie, które Jej Wysokość spędziła bez ukochanego. Co tak bardzo poruszyło Brytyjczyków? Królowa Elżbieta II wspomniała zmarłego męża w emocjonalnym wystąpieniu Tegoroczne bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II wywołało ogromne emocje w brytyjskich mediach. Od przejęcia władzy monarchini każdego grudnia zwraca się do poddanych ze świątecznymi życzeniami. Wystąpienie, które pojawiło się w tym roku, było szczególne. Jej Wysokość poruszyła w nim pamięć o swoim mężu, który zmarł na początku kwietnia br . Przypomniała, że okres świąt, dla niektórych osób może być trudny. Zobacz także:   Zapisywanie wagi, strzelanie do bażantów i absurdalne prezenty. Świąteczne tradycje brytyjskiej rodziny królewskiej Widzowie, którzy tłumnie zebrali się przed telewizorami, zauważyli, że w trakcie przemówienia na biurku królowej Elżbiety II znajdowała się tylko jedna fotografia. Było to zdjęcie, na którym uwieczniono Jej Królewską Mość wraz z księciem Filipem w 2007 roku z okazji rocznicy ich ślubu. Tuż przed tym, jak obywatele mogli usłyszeć słowa monarchini, wyświetlono krótki materiał wideo z fotografiami małżonków. -Choć...

Księżna Kate i William rodzina
PA Pool/Associated Press/East News
Newsy
Wiemy, co księżna Kate i William zostawili dzieciom pod choinką. To były skromne święta
Wreszcie dotarliśmy do informacji na temat prezentów, jakie otrzymała trójka dzieci księżnej Kate i Williama. Przyszły król i jego rodzeństwo znaleźli w tym roku skromne podarunki.

To były kolejne niełatwe święta dla księżnej Kate i pozostałych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Jej Wysokość drugi rok z rzędu musiała podjąć trudne decyzje związane z zerwaniem z najważniejszymi tradycjami. Królowa Elżbieta II odwołała zarówno uroczysty obiad w zamku Windsor, jak i rodzinne spotkanie w rezydencji Sandringham. To było także pierwsze Boże Narodzenie bez księcia Filipa, który zmarł na początku kwietnia br. Oczywiście księżna Kate oraz William nie zapomnieli o prezentach dla trójki swoich dzieci. Jednak poddani, którzy spodziewali się, że przyszły król Anglii George i jego rodzeństwo otrzymają luksusowe podarunki, mogli się zdziwić. Maluchy znalazły pod choinką dość zwyczajne i skromne upominki. Księżna Kate i William nie szaleli ze świątecznymi prezentami w tym roku Od dłuższego czasu księżna Kate i William wielokrotnie sugerowali, że chcą, by ich dzieci wychowywały się w jak najbardziej zwyczajnych warunkach. Książęta Cambridge życzą sobie, by dzieciństwo George'a, który jest przyszłym królem Anglii, Charlotte i Louisa nie odbiegało od normy. Poddani mogli się jednak spodziewać, że maluchy należące do brytyjskiej rodziny królewskiej w wigilię będą mogły znaleźć pod choinką mnóstwo luksusowych prezentów. Nic bardziej mylnego. Zobacz także:   Księżna Kate i William mogą być wściekli. Znów poszło o Meghan! Dziennikarze "US Weekly" dowiedzieli się, co księżna Kate oraz William podarowali swoim pociechom na gwiazdkę i bynajmniej nie są to diamenty. Nawet 8-letni przyszły monarcha dostał dość zwyczajny prezent. Pod choinką na księcia George'a czekał zestaw kempingowy z namiotem oraz walkie-talkie. Księżna Charlotte otrzymała aparat fotograficzny dla dzieci, natomiast książę Louis cieszył się z...

Książę Karol w listach do pokojówki przyznał się do zdrady księżnej Diany
ONS.pl
Newsy
Książę Karol zwierzał się w listach pokojówce. Na jaw wyszła korespondencja, w której przyznał się do zdrady księżnej Diany!
Czegoś takiego nikt się nie spodziewał! Już niebawem na aukcję trafią intymne listy, w których następca brytyjskiego tronu, książę Karol zwierzał się pokojówce z najmroczniejszych sekretów. W niektórych z nich oficjalnie przyznał się nawet… do zdrady księżnej Diany.

Na jaw wyszły mroczne sekrety księcia Karola. Jego intymna korespondencja z wierną pokojówką, Marjorie Dawson, ujrzała światło dzienne. Kobieta pracowała dla „royalsów” niemal przez cztery dekady, w ciągu których dzięki swojemu oddaniu, ciepłemu charakterowi, powściągliwości i umiejętności dochowania tajemnic nie tylko poznała liczne sekrety brytyjskiej monarchii, ale też  uczestniczyła w przełomowych dla arystokracji wydarzeniach. Kobieta zmarła rok temu w wieku 104 lat, jednak dopiero teraz jej tajne listy od księcia Karola zostały ujawnione.  Wśród licznych bolączek przyszłego monarchy, jego rozterek i kłębiących się uczuć, znalazły się również liczne fragmenty nie tylko traktujące o kryzysie w małżeństwie księcia Karola i księżnej Diany , ale również wyznania o zdradzie niewiernego małżonka.  Książę Karol w listach do pokojówki przyznał się do zdrady księżnej Diany Marjorie Dawson była królewską pokojówką przez 36 lat. Kobieta wiernie usługiwała księżniczce Aleksandrze z Kentu, jednak to książę Karol upatrzył sobie Dawson jako spowierniczkę . Przyjaźń Windsora i Marjorie Dawson trwała przez kilka dekad i przetrwała aż do jej śmierci. Co ciekawe, pokojówka nie tylko podróżowała z rodziną królewską po całym świecie, ale też stała się bliska „royalsom” na tyle że uczestniczyła w przyjęciach i weselach arystokracji , a książę Karol bez skrępowania zwierzał jej się ze swoich największych tajemnic.  Pomimo iż kobieta aż do śmierci nie wyjawiła nikomu sekretów Windsora, to po jej odejściu światło dzienne ujrzały liczne karty upominkowe podpisane przez członków rodziny królewskiej, a także tajemnicza korespondencja od księcia Karola. To w niej przyszły król przyznał...

Drugie dziecko Meghan i Harry'ego poważnie namiesza w rodzinie królewskiej! Jakie ma miejsce w kolejce do tronu?
ONS.pl
Newsy
Drugie dziecko Meghan i Harry'ego poważnie namiesza w rodzinie królewskiej! Jakie ma miejsce w kolejce do tronu?
Książę Harry i Meghan Markle już niebawem przywitają na świecie swoje drugie dziecko. Choć para zrzekła się dworskich obowiązków, maluszek poważnie namiesza w kwestii dziedziczenia tronu. Jakie ma szanse na stanie się przyszłym królem lub królową Wielkiej Brytanii? Okazuje się, że ogromne!

Meghan Markle i książę Harry już za kilka miesięcy ponownie zostaną rodzicami. Radosną nowinę para przekazała światu w Walentynki, 14 lutego, zamieszczając w sieci krótką informację, do której dołączyli urocze zdjęcie ciążowych krągłości byłej księżnej Sussex . Co ciekawe, choć małżeństwo dokładnie rok temu zrezygnowało z pełnienia dworskich obowiązków i uciekło od brytyjskiej rodziny królewskiej na drugi kraniec świata, osiedlając się w słonecznym Santa Barbara, ich szokujące decyzje nie mają wpływu na dziedziczenie tronu przez ich dzieci. Co więcej, wieści o rychłym powiększeniu się rodziny Meghan i Harry’ego poważnie zaburzyło kolejność sukcesji tronu. Czy to właśnie dlatego, księżna Kate robi wszystko, by niebawem po raz czwarty zostać mamą? Drugie dziecko Meghan i Harry'ego – które ma miejsce w kolejce do tronu? Narodziny drugiego dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego to ważne wydarzenie nie tylko dla przyszłych rodziców, ale i dla całej brytyjskiej monarchii. Przede wszystkim dlatego, że jeśli tuż przed porodem Meghan nie zdecyduje się na przeprowadzkę do Wielkiej Brytanii, ich potomek będzie pierwszym w historii członkiem rodziny królewskiej, który urodzi się poza granicami Anglii. Co ciekawe, nawet jeśli maluch przyjdzie na świat w Stanach Zjednoczonych, a jego rodzice na dobre zerwą więzi z resztą klanu Windsorów, podobnie jak Archie, ma pełne prawo do dziedziczenia tronu po swojej prababce – królowej Elżbiecie II. I tak najmłodszy potomek Sussexów trafi na ósme miejsce w linii sukcesji tronu , tuż za swoim bratem, Archiem. Tym samym na dziewiąte miejsce spadnie książę Andrzej , drugi syn Jej Królewskiej Mości. Następne miejsca zajmą się kolejno księżniczka Beatrycze oraz księżniczka Eugenia. Czy to...

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner