klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Clint Eastwood
East News
Newsy

Mieszkanka Piaseczna uwierzyła, że pisze do niej syn Clinta Eastwooda. Straciła 600 tys. zł!

Adam Michejda
luty 04, 2021

Szokujące, jak ciągle łatwo przestępcy żerują na ludzkim dobrym sercu i... naiwności. Mieszkanka podwarszawskiego Piaseczna uwierzyła, że koresponduje z synem wielkiego amerykańskiego aktora Clinta Eastwooda i przelała mu 600 tysięcy zł! Pieniądze, które - jak wierzyła - miały pójść na leczenie gwiazdy, trafiły na konta oszusta. Mechanizm przestępstwa ujawniła właśnie Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie. 

Jak informuje piaseczyńska policja, pod koniec kwietnia ubiegłego roku mieszkanka Piaseczna za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, poznała mężczyznę, który podawał się za syna Clinta Eastwooda. Jak jej pisał, wielki aktor z powodu zerwania kontraktu reklamowego miał się znaleźć w trudnej sytuacji prawnej.

Wymiana wiadomości między kobietą a oszustem trwała kilka miesięcy. Z korespondencji wynikało, że mężczyzna zna Polskę.

Zastanawiał się nad kupnem ziemi i nieruchomości w naszym kraju. Przeszkodą były jedynie jego zablokowane konta bankowe w USA oraz, jak przekonywał, choroba ojca i utrata przez znanego aktora płynności finansowej - czytamy na stronie policji.

Oszust wiedział jak się uwiarygodnić. Prezentował kobiecie kopie paszportu, opisywał rodzinne historie. 

Był bardzo przekonujący, doprowadził mieszkankę Piaseczna do wykonania przez nią licznych poleceń transakcji finansowych na podawane jej za pośrednictwem linków, konta. Wpłaty, których dokonywała w dolarach amerykańskich oraz kryptowalucie w przyszłości, jak przekonywał miały jej zagwarantować znaczne zyski, a obecnie miały pomóc w leczeniu ojca - pisze policja.

Kobieta, poza wykonaniem przelewów, podała swoje dane, w tym numery kart. Łącznie na różnego rodzaju transakcjach straciła ponad 600 tysięcy złotych. Gdy w końcu kilka dni temu poprosiła oszusta podającego się za "Eastwooda juniora" o obiecaną umowę potwierdzającą działania finansowe, słuch po nim zaginął. Wtedy zgłosiła oszustwo.

Policja zwraca uwagę, że przestępcy są bardzo kreatywni i ciągle zmieniają sposób działania. Sposób "na znanego aktora" to jedna z ostatnich metod. Przypomnijmy, nie tak dawno 35-letnia Polka również uwierzyła, że pisze do niej gwiazdor - w tym przypadku Will Smith i straciła 45 tysięcy zł.

Pamiętajmy, zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy, oczekuje od nas przekazania pieniędzy lub innych kosztowności - przestrzega policja.

Oszust tym razem podszył się pod syna znanego aktora Clinta Eastwooda. Zapewniał, że pieniądze mają trafić na leczenie ojca.

Clint Eastwood
East News

Komentarze
Will Smith
East News
Newsy 35-letnia Polka uwierzyła, że pisze do niej Will Smith! Straciła 45 tysięcy złotych
Tą historią żyje dziś cała Polska!
Iwona Piech
grudzień 02, 2020

Chociaż trudno w to uwierzyć, ta historia wydarzyła się naprawdę! 35-letnia kobieta, mieszkanka powiatu chełmskiego (woj. lubelskie) kilka dni temu zgłosiła się na komisariat w Lublinie i złożyła zawiadomienie o utracie 45 tys. złotych. Kobieta uwierzyła, że na jednym z portali internetowych poznała znanego amerykańskiego aktora, Willa Smitha i zaczęła z nim korespondować. Jednak, gdy 35-latka przelała pieniądze swojemu "ukochanemu", kontakt szybko się urwał. Koniecznie poznajcie całą historię i zapamiętajcie ją ku przestrodze. 35-latka z Polski uwierzyła, że zakochał się w niej Will Smith. Przelała oszustowi 45 tys. złotych Mieszkanka powiatu chełmskiego myślała, że znalazła miłość swojego życia. 35-latka była przekonana, że na jednym z portali internetowych poznała Willa Smitha. Zaczęła z nim korespondować i w pewnym momencie podszywający się pod aktora oszust, złożył kobiecie ciekawą ofertę. Złodziej podający się za Willa Smitha miał upoważnić Polkę do odebrania w jego imieniu diamentów wartych sześć milionów dolarów, trzech milionów dolarów w gotówce oraz dokumentów rozwodowych. Rozmowy polegały przede wszystkim na wymianie wiadomości w jednym z komunikatorów. Ale były też przypadki nawiązywania połączeń wideo, podczas których kobieta rozpoznała w swoim rozmówcy gwiazdora - powiedział rzecznik KMP w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". 35-latka była przekonana, że los zesłał jej ogromne szczęście, a niestety okazało się, że sprowadził na nią ogromne kłopoty. Przed odbiorem cennej paczki z rzekomymi diamentami i milionami dolarów, kobieta miała wnieść opłatę, która miała być podstawą do wydania jej certyfikatu odbioru oraz opłacić cło. Kwota opiewała na 45 tysięcy złotych! Mieszkanka...

Przeczytaj
Bayer Full o zarobkach
EastNews
Newsy Dla lidera Bayer Full 10 tysięcy pensji to za mało. Szokujące słowa Sławomira Świerzyńskiego
Jedna z gazet przypomniała wywiad z liderem discopolowej grupy Bayer Full. Co mówił o swoich zarobkach parę lat temu?
Redakcja Wizaz.pl
listopad 19, 2020

Nie milkną echa afery związanej z pokaźnymi dotacjami (chwilowo wstrzymanymi) dla artystów z Funduszu Wsparcia Kultury. Jednym z największych beneficjentów mieli być Sławomir Świerzyński i jego współpracownicy z zespołu Bayer Full - według listy mieli dostać ponad pół miliony złotych za poniesione w czasie koronawirusa straty. Kiedy w sieci wylała się fala krytyki, discopolowiec zaczął bronić przyznanych mu pieniędzy w kuriozalny sposób - zaznaczył, że aktualnie zazdrości zarobków pielęgniarkom (to średnio ok. 3 tysięcy złotych), bo sam od marca nie zarabia nic. Media szybko przyjrzały się jego dochodom i majątkowi, a teraz wypłynął szokujący wywiad, któremu udzielił sześć lat temu w magazynie Wprost. Co takiego powiedział? Sławomir Świerzyński przekonywał: "Nie będę pracować za 10 tys. zł miesięcznie" Wywiad z 2014 roku przypomniał magazyn "Wprost", który w swoim nagłówku przytoczył wspomniany wyżej fragment wypowiedzi lidera Bayer Full. O co dokładnie mu chodziło? W rozmowie z gazetą Świerzyński, sześć lat temu, krytykując Andrzeja Dudę i umowy śmieciowe, wyznał, że na koncertach zarabia znacznie więcej niż poseł (sam starał się nim zostać kilkukrotnie z ramienia PSL): 10 tys. zł poselskiej pensji? Ja zarabiam o wiele większe pieniądze i to są bardzo uczciwie zarobione pieniądze, jak byk, wszystko, panie Dudo, umowy śmieciowe. Ten facet, ten Duda mnie drażni. 35 lat pracuję na umowach-zleceniach, na umowach śmieciowych i jakoś nie narzekam. – przytacza starą wypowiedź Świerzyńskiego magazyn "Wprost".  Świerzyński, broniąc dotacji dla niego i jego zespołu, ostro skrytykował m.in. Kult (lider grupy, Kazik Staszewski, nie starał się o pomoc od państwa), twierdził...

Przeczytaj
Gogglebox
Instagram/Agnieszka Kotońska
Newsy Poruszające wyznanie Agnieszki Kotońskiej. Gwiazda "Gogglebox" chciała mieć drugie dziecko. "Życie pisze różne scenariusze" 
Iwona Piech
grudzień 28, 2020

Agnieszka Kotońska z "Gogglebox. Przed telewizorem" ostatnio na swoim InstaStory odpowiadała na pytania fanów. Jeden z nich postanowił zapytać, czy gwiazda hitu TTV myślała kiedyś o drugim dziecku. Odpowiedź bohaterki "Gogglebox" jest naprawdę poruszająca...  Zobacz także:   Wiemy, czym na co dzień zajmuje się Agnieszka Kotońska z „Gogglebox”. Tego się nie spodziewaliście Poruszające wyznanie Agnieszki Kotońskiej. Gwiazda "Gogglebox" chciała mieć drugie dziecko Agnieszka Kotońska od kilku lat jest jedną z największych gwiazd programu "Gogglebox. Przed telewizorem". Razem ze swoim mężem Arturem i synem Dajanem stworzyła kultowe trio, które bawi widzów do łez. Fani uwielbiają oglądać tę trójkę, która w humorystyczny sposób komentuje popularne programy. Losy wspaniałej rodziny Kotońskich, fani programu śledzą również za pośrednictwem mediów społecznościowych. Agnieszka Kotońska jest bardzo aktywna na Instagramie, na którym zgromadziła grono wielbicieli, dlatego na bieżąco wiemy, co u niej słychać.  Ostatnio na InstaStory gwiazdy "Gogglebox", pojawiły się pytania od fanów, na które bohaterka hitu TTV postanowiła odpowiedzieć. Jedno z nich dotyczyło tego, czy Agnieszka Kotońska myślała kiedyś o drugim dziecku. Jak wiadomo, ona i jej mąż Artur mają tylko syna Dajana, którego bohaterka "Gogglebox" urodziła mając 16 lat. Z odpowiedzi Agnieszki Kotońskiej wynika, że bardzo chciała mieć kolejne dziecko, jednak z pewnym powodów, o których nie chce mówić, nie było jej to dane.  Nie było nam dane mieć więcej dzieci , dlatego mamy tylko jedno. Czasem tak bywa, że chcesz i niestety nie możesz mieć wszystkiego . Życie pisze różne sytuacje i scenariusze - napisała...

Przeczytaj
Dagmara Kaźmierska
Instagram @queen_of_life_77
Newsy Dagmara z „Królowych życia” w ogniu krytyki przez zabawę na Instagramie: „To dewastacja czyjegoś mienia”
Królowe życia zaskakują nie tylko na ekranach telewizorów, ale także poza nimi. Dagmara Kaźmierska podzieliła się niedawno z pozoru niewinną fotografią, która wywołała burzę na Instagramie. Sprawdźcie, co tak rozwścieczyło internautów. „Królowa” rzeczywiście przesadziła?
Urszula Jagłowska
sierpień 03, 2020

Podczas emisji ośmiu sezonów programu „Królowe życia” , które od lat bawią i wzruszają do łez miliony widzów TTV, charyzmatyczna, pewna siebie i bezkompromisowa Dagmara Kaźmierska przyzwyczaiła nas do swoich szalonych pomysłów. To właśnie ekstrawaganckie stylizacje, niestandardowe sposoby spędzania wolnego czasu, charakterystyczne powiedzonka, nietuzinkowe, bezpardonowe żarty i niewybredne poczucie humoru sprawiły, że Dagmara nie tylko została uznana przez sympatyków hitu TTV za jego największą gwiazdę , wzięła udział w pełnometrażowych filmach Patryka Vegi (zagrała w „Kobietach mafii 2” oraz najnowszej produkcji „Pętla” z Antkiem Królikowskim w roli głównej), ale też doczekała się rzeszy fanów, którzy z zapartym tchem śledzą każdy jej ruch na Instagramie.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Dagmara Kaźmierska (@queen_of_life_77) Mar 28, 2020 o 12:50 PDT To właśnie za pośrednictwem obserwowanego przez ponad 898 tys. osób instagramowego konta Kaźmierskiej, mogliśmy podziwiać proces jej powrotu do zdrowia po niebezpiecznym wypadku, w którym poważnie ucierpiały obie jej nogi, śledzić nowe intratne projekty zawodowe celebrytki, czy poznawać kolejne szalone pomysły na spędzanie wolnego czasu. Jak się okazuje, jeden z nich szczególnie nie spodobał się internautom. Co takiego zrobiła Kaźmierska, że poważnie podpadła swoim fanom? Zabawa Dagmary z „Królowych życia” wywołała burzę na Instagramie Wystarczyło jedno zdjęcie, by na instagramowym...

Przeczytaj