kosmetyki nivea
Wyniki testu
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Wyniki testu
żele Unimil
Chcę testować
Octenisept
Chcę testować
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
kosmetyki garnier
Laureaci
kosmetyki ziaja
Wyniki testu
szminka avon
Laureaci
maskara avon
Laureaci
Koronawirus - Europa
Newsy

Miejsca w Europie bez koronawirusa - w tych trzech nie ma zachorowań

Koronawirus rozprzestrzenił się na mapie świata. Okazuje się jednak, że udało mu się ominąć trzy turystyczne miejsca w Europie. Nie odnotowano tam dotąd żadnych zarażeń.

W dobie koronawirusa trudno jest znaleźć bezpieczne miejsce, wolne od jakichkolwiek zarażeń. Okazuje się jednak, że takie istnieją i trzy z nich znajdują się w samej Europie. Być może zdziwi was fakt, że należą do nich trzy popularne wyspy należące do Grecji.

Zobacz także: Jak uszyć maseczkę ochronną - instrukcja krok po kroku

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Wyspy bez koronawirusa

Żadnych przypadków koronawirusa nie odnotowano na Korfu położonej na morzu Jońskim, gdzie liczba ludności na wyspie przekracza nieco ponad 100 tys. osób oraz dwóch wyspach morza Egejskiego - Santorini, gdzie mieszka ponad 15,5 tys. osób i Mykonos, która liczy nieco ponad 10 tys. mieszkańców. 

Zobacz także: Koronawirus - jak odróżnić go od grypy lub alergii?

Źródło: Vesela Vaclavikova on Unsplash

Do tej pory w całej Grecji odnotowano 1544 przypadki zarażeń koronawirusem z czego wyleczyć udało się 61 osób, a 53 z nich zmarły. Dla porównania, w Polsce na chwile obecną odnotowano 3149 zarażeń, przy czym wyleczono 56, a 59 zmarło. Liczba aktywnych przypadków jest więc w Grecji o połowę mniejsza niż w naszym kraju.

Oprócz Europy, wolne od koronawirusa są m.in. Botswana i znajdująca się w zachodniej Polinezji wyspa Tuvalu.

Źródło zdjęcia głównego: Martin Sanchez / Unsplash

Mapa koronawirusa w Polsce
Newsy
Gdzie w Polsce nie ma koronawirusa? Mapa pokazuje wolne strefy
Mapa koronawirusa w Polsce stworzona przez Fundację Ambasada Kultury pokazuje aktualny stan epidemiologiczny w Polsce z uwzględnieniem powiatów. Na mapie znajduje się kilka stref wolnych od zarażeń.

Na całym świecie jest już ponad 2 miliony potwierdzonych przypadków koronawirusa z czego niemal 700 tysięcy w samych Stanach Zjednoczonych. W Polsce odnotowano obecnie niespełna 8 tysięcy zarażonych. Nasz kraj znajduje się stosunkowo nisko w rankingu. Na terytorium Polski wciąż istnieją miejscowości, a nawet powiaty, w których dotąd nie potwierdzono żadnego przypadku koronawirusa. Dzięki Fundacji Ambasada Kultury możemy monitorować je na interaktywnej mapie zamieszczonej w Google. Zobacz także: Jak uszyć maseczkę ochronną - instrukcja krok po kroku Interaktywna mapa miejsc wolnych od koronawirusa w Polsce Fundacja Ambasada Kultury stworzyła dokładną mapę Polski, w której uwzględnia liczbę osób zarażonych z podziałem na powiaty. Twórcy uwzględnili na niej również wolne strefy, które oznaczone są kolorem zielonym. Interaktywna mapa koronawirusa stworzona została w oparciu o dane z komunikatów powiatowych stacji sanitarno–epidemiologicznych, a także urzędów wojewódzkich i lokalnej prasy. Jest ona aktualizowana raz dziennie.  Zobacz także: Miejsca w Europie bez koronawirusa - w tych trzech nie wykryto zarażonych Powiaty, w których nie stwierdzono obecności koronawirusa Według informacji podanych przez Fundację Ambasada Kultury wolnych od koronawirusa są aż 32 powiaty (w momencie pisania artykułu). Wśród nich znajdują się: w województwie wielkopolskim - powiat kolski (Koło), międzychodzki (Międzychód), słupecki (Słupca), średzki (Środa Wielkopolska), wrzesiński (Września), w województwie opolskim - powiat namysłowski (Namysłów), w województwie śląskim - powiat pszczyński (Pszczyna), w województwie łódzkim - powiat wieluński (Wieluń), w województwie pomorskim - powiat bytowski (Bytów), człuchowski (Człuchów), lęborski (Lębork), malborski (Malbork), sztumski (Sztum), w województwie kujawsko–pomorskim - powiat tucholski...

Koronawirus: Rozenek-Majdan pomimo zakazów wychodzi na spacer
Styl życia
Ciężarna Małgorzata Rozenek-Majdan wybrała się na spacer. Naraża zdrowie dziecka?
Koronawirus rośnie w siłę, a ciężarna Małgorzata Rozenek-Majdan w towarzystwie męża i synów radośnie korzysta z pogody i wybiera się na rodzinne spacery. Internauci zarzucają jej nieodpowiedzialność. Czy gwiazda TVN naraziła nienarodzone dziecko na zarażenie koronawirusem?

Liczba zarażonych na koronawirusa stale rośnie. Na całym świecie z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 zachorowało ponad 169 tys. osób, a ponad 6500 zmarło. W Polsce, we wtorek 17. marca, odnotowano 205 zarażeń. Zamknięto nie tylko szkoły , przedszkola, uniwersytety, a nawet muzea, teatry, kina, placówki kulturalne, czy galerie handlowe. Wielkoformatowe sklepy, jak Lidl czy Biedronka , wprowadziły specjalne środki ostrożności , zakazano również zgromadzeń, a wiele firm, idąc za wytycznymi WHO, rekomenduje pozostanie w domu i pracę zdalną. Niestety nakaz izolacji i zaniechanie spacerów, choć w dużej mierze jest respektowany przez społeczeństwo, to u wielu budzi skrajne emocje. Do zaleceń pozostania w domu ostatnio nie zastosowała się m.in. Agnieszka Kaczorowska , która postanowiła wyjść na  spacer ze swoją kilkumiesięczną córeczką Emilką ,  za co została ostro skrytykowana przez internautów. W jej ślady postanowiła pójść również Małgorzata Rozenek-Majdan , która pomimo ciąży zdecydowała się na rodzinny spacer w towarzystwie swoich ukochanych czworonogów. Czy gwiazda TVN niewinnym spacerem naraziła zdrowie swojego nienarodzonego dziecka i całej rodziny? Małgorzata Rozenek-Majdan naraża nienarodzone dziecko na zarażenie koronawirusem? Małgorzata Rozenek-Majdan z niecierpliwością wyczekuje przyjścia na świat swojego kolejnego dziecka. Prowadząca „Projekt Lady” nie tylko zaplanowała przebieg porodu , skompletowała wyprawkę dla maluszka, ale też wybrała imię oraz rodziców chrzestnych dla nowego członka rodziny. Niestety szerząca się epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany aktywnej gwiazdy TVN, która musiała nieco zwolnić tempo . Ku zdziwieniu wszystkich, piękna pogoda, pomimo zaleceń WHO, skusiła Małgosię i jej najbliższych do wyjścia na rodzinny spacer, którym gwiazda TVN pochwaliła się na swoim instaramowym koncie....

Koronawirus - zmarła Polka
Newsy
Polka pracująca w szpitalu w Wielkiej Brytanii zmarła na koronawirusa
34-letnia Joanna pracowała w szpitalu w Northampton. Młoda kobieta zmarła przez koronawirusa.

Koronawirus w Polsce przyczynił się do śmierci 385 osób. W Wielkiej Brytanii w jego wyniku zmarło 16 550 pacjentów. Niewielka część z nich to personel medyczny. Wśród ofiar znalazła się pracująca w Wielkiej Brytanii 34- letnia Polka - Joanna K . Nie była ona jednak lekarzem ani pielęgniarką. Od 10 lat pracowała w szpitalu jako członek personelu sprzątającego . Według danych podanych przed brytyjskie ministerstwo zdrowia w Northampton General Hospital, w którym zatrudniona była Joanna z powodu koronawirusa zmarło już 43 pracowników, a liczba ta może być znacznie wyższa.  Zobacz także: Wolne strefy bez koronawirusa w Polsce - gdzie się znajdują? Źródło:  Fusion Medical Animation  /  Unsplash Kim są ofiary koronawirusa? Polka zmarła z powodu koronawirusa 9 kwietnia, dopiero teraz jednak o jej śmieci poinformował "Northampton Chronicle & Echo". Jej koledzy pamiętają ją jako osobę, która była uprzejma, grzeczna, zorganizowana. Wyznaczała wysokie standardy i była przygotowana do podjęcia dodatkowego wysiłku. Nasze myśli są w tym czasie z rodziną Joanny i składamy im nasze szczere kondolencje - powiedział rzecznik szpitala. Kobieta jest pierwszą Polką wśród pracowników szpitala, którzy zmarli zarażeni COVID-19 . Informacja o jej śmierci szokuje również ze względu na młody wiek zarażonej. W Polsce najmłodszymi ofiarami koronawirusa są kobieta i mężczyzna w wieku 32 lat. Poniżej 40. roku życia odnotowano osiem przypadków zgonów spowodowanych COVID-19. Najstarsze z ofiar miały 98 lat. Najwięcej zmarłych plasuje się w wieku powyżej 70 lat (aż 143 osoby ukończyły 80. rok życia). Zobacz także: Szczyt zachorowań na koronawirusa mamy już za sobą? Nowe doniesienia Źródło zdjęcia głównego: iStock

Koronawirus - sklepy
Newsy
Specjalnie kaszlała na mięso i pieczywo - groziła, że zarazi koronawirusem
Kobieta prawdopodobnie nie jest zarażona koronawirusem, jednak poniesie konsekwencje swojego żartu. Towar za 35 tys. dolarów zostanie wyrzucony.

Zmiany w funkcjonowaniu państw i biznesów, ograniczenia i kwarantanny wciąż wydają się być powodem do żartów przez część społeczeństwa na świecie. Bagatelizowanie problemu jest niebezpieczne zarówno dla nich samych, jak i otaczających je osób. Pomimo wprowadzenia środków ostrożności w wielkopowierzchniowych sklepach i supermarketach, część klientów wciąż nie stosuje się do zasad. Jedna z klientek Gerrity's, punktu małej sieci sklepów w Hanover Township w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych, celowo kaszlała na znajdujący się na półkach towar. Tym sposobem naraziła nie tylko robiących zakupy ludzi, ale również sklep na ogromne straty. Zobacz także:   Jak rozwinie się pandemia koronawirusa w Polsce? Matematyczne wyliczenia Wyrzucona żywność za prawie 35 tys. dolarów Jako podało CNN, 35- letnia kobieta kaszlała głównie na produkty niepakowane, czyli m.in. mięso i pieczywo. Według niej miał to być żart. Mam wirusa, teraz wszyscy zachorujecie - miała ponoć krzyknąć. Tuż po tym, jak zauważyli to pracownicy sklepu, wezwana została policja. Kobieta została zatrzymana kilka godzin później. Prawdopodobnie nie była zarażona, co przyznał kierownik sklepu Joe Fasula, jednak dołoży wszelkich starań, by wykonano na niej testy na obecność koronawirusa. Sklep został narażony na straty w wysokości ok. 35 tys. dolarów, czyli ponad 140 tys. złotych.   Kobieta została oskarżona o dwa rodzaje przestępstw - jeden pod groźbą użycia "czynnika biologicznego". Oprócz tego zarzucono jej m.in. próbę popełnienia kradzieży detalicznej. 35- latka została tymczasowo zwolniona z aresztu za kaucją w wysokości 50 tys. dolarów. Wstępne przesłuchanie w jej sprawie zostało ustalone na 8 kwietnia. Koronawirus w Stanach Zjednoczonych Obecnie w Stanach Zjednoczonych liczba zarażeń wynosi prawie 86 tys. USA wyprzedziło tym samym Chiny. W wyniku zarażenia...

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner