serum la roche-posay
Chcę testować
kosmetyki bandi
Chcę testować
naturican
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Chcę testować
kosmetyki vichy
Wyniki testu
equalibra
Chcę testować
sanelle
Laureaci
seysso
Wyniki testu
aa
Laureaci
kosmetyki iwostin
Wyniki testu
kosmetyki glov
Laureaci
kosmetyki aa
Wyniki testu
kosmetyki nivea
Laureaci
kosmetyki bourjois
Laureaci
kosmetyki eucerin
Laureaci
kosmetyki miss sporty
Wyniki testu
kosmetyki biotherm
Laureaci
kosmetyki seysso
Wyniki testu
kosmetyki avene
Laureaci
kosmetyki cerave
Laureaci
wesele
iStock
Newsy

Latem będzie można organizować wesela bez limitu gości? Jest komentarz rzecznika rządu! 

Piotr Müller odpowiedział na pytanie, czy w lipcu i sierpniu będzie można organizować wesela bez limitów gości. Rzecznik rządu zwrócił uwagę na ważną kwestię i zapowiedział, że weselnicy będą musieli spełnić jeden, ale niezwykle istotny warunek.

Kiedy będzie można zaprosić nieograniczoną liczbę gości na wesela? Czy w lipcu i sierpniu wciąż będą obowiązywać limity gości na imprezach okolicznościowych? Rzecznik rządu w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce odpowiedział na pytania, które dziś zadają sobie chyba wszystkie pary, które szykują się do ślubu. Piotr Müller zdradził, czy latem będą obowiązywać obostrzenia na weselach i zaapelował do wszystkich, którzy będą chcieli bawić się w większym gronie. 

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Co z weselami w lipcu i sierpniu?

Zaledwie kilka dni temu Adam Niedzielski w wywiadzie radiowym przyznał, że być może już za kilka tygodni w Polsce znów będzie można organizować wesela i inne imprezy okolicznościowe. Szef Ministerstwa Zdrowia podkreślił jednak, że odmrażanie branży ślubnej będzie się odbywać stopniowo, a to oznacza, że zostaną wprowadzone limity na weselach. 

Wiadomość o limitach na weselach z pewnością zaniepokoiła wszystkie pary, które wkrótce chcą powiedzieć sobie "tak" i planują wielkie uroczystości. Teraz rzecznik rządu w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce odpowiedział na pytanie, czy w lipcu i sierpniu będzie już można bawić się na weselach bez obostrzeń i limitów?

Czy bez obostrzeń jeśli chodzi o liczbę osób, takiej gwarancji nie dam. Ale lipiec i sierpień to okres, w którym tego typu wydarzenia będą mogły się odbywać, bo liczba osób zaszczepionych będzie na tyle wysoka, że będziemy mogli sobie na to pozwolić - w programie "Tłit" odpowiedział Piotr Müller. 

Rzecznik rządu apeluje do wszystkich, którzy planują wesela oraz do gości weselnych, żeby zadbali o swoje bezpieczeństwo i zdecydowali się na szczepienie przeciw COVID-19. 

Naprawdę istotne jest, by każdy, kto weźmie udział w takiej zabawie weselnej, zadbał wcześniej o to, by się zaszczepić. Nie jest tak, że wystarczy 50-60 proc. zaszczepionych w kraju i każdy inny jest już bezpieczny. Każdy powinien zadbać o swoje indywidualne bezpieczeństwo. Chodzi o poczucie odpowiedzialności, żeby zabawa nie przerodziła się za jakiś czas w bardzo smutną uroczystość o innym charakterze - mówił rzecznik rządu. 

A Wy, planujecie się zaszczepić?

Zobacz także: Jest decyzja w sprawie łagodzenia obostrzeń! Co ze szkołami, galeriami i salonami fryzjerskimi? 

Wciąż nie wiadomo, kiedy będzie można organizować wesela bez limitów gości.

Nowe zasady organizacji wesel

galeria handlowa
iStock
Newsy
Rząd poluzuje obostrzenia? Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe i restauracje?
Jaki jest rządowy plan poluzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki? Czy jeszcze przed świętami galerie handlowe zostaną otwarte? Ostateczna decyzja ma zapaść już dzisiaj.

Jak poinformował w piątek, 20. listopada na antenie TVN 24  rzecznik rządu, Piotr Müller, najpóźniej w poniedziałek, a być może w weekend, premier Mateusz Morawiecki przedstawi mapę dalszych działań związanych z wciąż rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Zapytany, o to czy rząd ma zamiar poluzować niektóre obostrzenia Müller zastrzegł, że jeżeli sytuacja epidemiczna się nie zmieni, zostaną podjęte działania mające łagodzić niektóre ograniczenia.  Jeżeli chodzi o to, co zadzieje się po 29 listopada, to jeżeli sytuacja epidemiczna się nie zmieni, możemy liczyć na pewne zmniejszenie obostrzeń – przyznał Müller w programie „Jeden na jeden” w TVN 24. Jak informuje Wirtualna Polska, od 30 listopada rząd zamierza wprowadzić specjalny program luzujący obostrzenia , który został nazwany „etapem odpowiedzialności”. Co to oznacza w praktyce? Zobacz także:  Czy szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? Jest wypowiedź ministra zdrowia! Kiedy koniec obostrzeń i otwarcie sklepów? Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynika, że rząd już od 30. listopada planuje wdrożenie nowego programu odmrażania gospodarki. Otwarte mają zostać galerie handlowe, a w nich sklepy RTV i AGD, a także salony meblowe, przy zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa. Obowiązywać w nich będą nie tylko maseczki i dezynfekcja rąk, ale również limity klientów. W galeriach handlowych na 15 m kw będzie mogła przebywać zaledwie jedna osoba. Nowe regulacja mają również objąć branżę gastronomiczną. Wirtualna Polska podkreśla, że restauracje będą funkcjonować w określonych godzinach do ok 19-20. Po tym czasie jednak nadal będzie możliwe zamawianie dań na wynos oraz ich odbiór bezpośrednio w punkcie...

koronawirus - lockdown
Instagram
Newsy
Rzecznik rządu i doradca premiera zdradzili, czy lockdown zostanie wydłużony! Potwierdzili niepokojące doniesienia mediów? 
Czy w związku z trzecią falą pandemii koronawirusa władze planują przedłużyć lockdown? Andrzej Horban i Piotr Müller skomentowali ostatnie doniesienia mediów!

Władze planują wydłużenie lockdownu w Polsce? To już pewne, że obostrzenia, które początkowo miały obowiązywać do 9 kwietnia będą aktualne również po tym terminie? Doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban, oraz rzecznik rządu skomentowali ostatnie doniesienia mediów w sprawie ewentualnego wydłużenia lockdownu!  Lockdown naprawdę zostanie wydłużony? 25 marca premier i minister zdrowia podczas wspólnej konferencji prasowej ogłosili, że od 27 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będzie obowiązywać twardy lockdown. W czasie lockdownu zostały zamknięte salony fryzjerskie, żłobki, przedszkola oraz m.in. wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. Niestety, ostatnio media przekazały niepokojące informacje o ewentualnym wydłużeniu wprowadzonych obostrzeń! Według portalu money.pl,  lockdown będzie obowiązywać dłużej niż pierwotnie zakładano. Jak komentują to rzecznik rządu i doradca premiera ds. COVID-19? Piotr Müller i prof. Andrzej Horban potwierdzili, że lockdown może zostać wydłużony! Termin obowiązywania aktualnych obostrzeń, do 9 kwietnia, jest umowny. Myślę, że one będą obowiązywały dłużej- doradca premiera mówił na antanie radia TOK FM. A co o ewentualnym wydłużeniu lockdownu mówił rzecznik rządu? Obostrzenia w obecnym zakresie mogą zostać z nami dłużej niż do 9 kwietnia- ocenił w TVP1.  Rzecznik rządu zdradził przy okazji, że władze po Wielkanocy będą podejmować decyzję w sprawie uruchomienia żłobków i przedszkoli. Zobacz także:  Godzina policyjna w Polsce?! Czarny scenariusz coraz bardziej realny! Oto komentarz ministra zdrowia Wszystko wskazuje na to, że lockdown zostanie wydłużony.

iStock
Newsy
Rząd powróci do dawnych obostrzeń i kwarantanny dla osób wracających z zagranicy? „Rozważamy to”
Planujesz wakacje za granicą? Dobrze się nad tym zastanów. Rząd rozważa powrót do dawnych obostrzeń oraz przymusowej kwarantanny dla osób wracających z zagranicznych wojaży.

W Polsce od kilku dni dobowe przyrosty zachorowań na Covid-19 oscylują wokół 400-500 przypadków, a eksperci alarmują o zbliżającej się kolejnej fali pandemii koronawirusa .  Piotr Müller, rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego, przyznał w rozmowie z Polsat News, że w ostatnich tygodniach instytucje państwowe już przygotowują się na ewentualną drugą falę wzmożonych zakażeń. Czy to oznacza, że wracający z zagranicznych wakacji zostaną objęci przymusową kwarantanną? Rząd powróci przymusowej kwarantanny dla wracających z zagranicy? Jak informuje rzecznik rządu, Piotr Müller, w ostatnich tygodniach instytucje państwowe przygotowują się do potencjalnego powrotu epidemii na większą skalę, co oznacza również powrót do dawnych obostrzeń, jakie obowiązywały nas na początku niepewnej sytuacji epidemicznej. Powrót ograniczeń jest możliwy, ale mamy nadzieję i do tego dążymy aby to nie był taki lockdown, jak wcześniej - tłumaczył rzecznik rządu. Müller przyznał, że rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających z zagranicy, szczególnie z krajów czy regionów, gdzie liczba zachorowań jest wysoka. Rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla osób powracających z wybranych państw, również spoza Unii Europejskiej. Z tym trzeba się liczyć i już teraz wprost o tym mówimy - powiedział Müller. Myślimy o tym, ze względu na to, co się dzieje w Hiszpanii czy Francji. Nie chcę mówić, które to będą kraje, ale uczciwie mówimy, że Polska rozważa wprowadzenie takich ograniczeń.  Kilka dni temu na takie rozwiązanie zdecydowała się Wielka Brytania, kilka innych państw to rozważa  - dodał. Rzecznik rządu podkreślił, że decyzja dotycząca przywrócenia obowiązkowej kwarantanny dla...

Zniesiono kolejne obostrzenia - rowery miejskie
Newsy
Doradca premiera rekomenduje zakaz przemieszczania się! Jest zdecydowany komentarz Andrzeja Horbana! 
Prof. Andrzej Horban w najnowszym wywiadzie powiedział, jakie obostrzenia powinny zostać wprowadzone w Polsce. Czy premier wkrótce ogłosi zakaz przemieszczania się?

Doradca premiera ds. COVID-19 w rozmowie z mediami zdradził, jakie obostrzenia powinny zostać wprowadzone w naszym kraju! Prof. Andrzej Horban nie ukrywa, że jego zdaniem władze powinny wprowadzić radykalne rozwiązania, żeby zmniejszyć liczbę zachorowań na koronawirusa. Sprawdźcie, co dokładnie powiedział dorada premiera!  Rząd wprowadzi zakaz przemieszczania się? Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku możemy zapomnieć o świętach spędzonych w dużym, rodzinnym gronie. W związku z trzecią falą pandemii i nagłym wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa władze wprowadziły całkowity lockdown i apelują, żeby stosować się do wszystkich obostrzeń. Ostatnio pojawiły się informacje, że rządzący zastanawiają się nad wprowadzeniem kolejnych restrykcji. Teraz doradca premiera ds. COVID-19 zdradził, jakie obostrzenia- według niego - powinny zostać wprowadzone!  Rekomenduję zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną- prof. Andrzej Horban mówił na antenie Radia Zet. Już widzimy poniekąd światełko w tunelu, tylko dość daleko. Sytuacja powinna się poprawić za mniej więcej dwa-trzy tygodnie. Spodziewamy się spadku poziomu zakażeń, choć nie odbędzie się to natychmiast. Im więcej osób będzie zaszczepionych, tym ten poziom będzie coraz mniejszy. Im bardziej będziemy przestrzegać zaleceń, tym poziom (zakażeń - przyp. red.) będzie niżej- dodał.  Czy zgodnie z rekomendacją prof. Andrzeja Horbana władze lada dzień wprowadzą nowe obostrzenia? Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach nie zostaną ogłoszone żadne zmiany.  Nie ma intencji, by przed świętami ogłaszać jakieś dodatkowe obostrzenia; decyzja dotycząca ewentualnego przedłużenia obecnie obowiązujących obostrzeń zapadnie w tygodniu po świętach- rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w...

Nasze akcje
„Wygląd na skórze, trwałość i lekkość sprawiają, że aż chce się po niego sięgać”. Krem koloryzujący od Rare Beauty przetestowany!
MAKIJAŻ
Krem koloryzujący od Rare Beauty już przetestowany!
Partner
akademia sysoss
fryzury
Co może zrobić dla włosów keratyna?
Partner
pielęgnacja skóry
Pielęgnacja
Innowacyjne urządzenia Braun. Mamy dla was kody zniżkowe!
Partner
akademia sysoss
fryzury
Jak wykonywać olejowanie, a jak myć włosy metodą OMO?
Partner