Reklama

Laserowe usuwanie tatuażu jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż jest to zabieg skuteczny, mało inwazyjny i nie pozostawia blizn. Trzeba jednak pamiętać, że jedna sesja nie wystarczy, aby w 100% pozbyć się tatuażu. Największym wyzwaniem są tatuaże w jasnych barwach, gdyż laser lepiej działa na zasadzie kontrastu - ciemny tatuaż, jasna skóra. W przypadku jasnego lub dużego tatuażu musimy się liczyć z dużą ilością sesji, co jest dość kosztowne.

Reklama

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu ma na celu zniszczeniu barwnika znajdujące się pod skórą. Jest to wykonywane za pomocą wiązki światła. W trakcie zabiegu laser rozbija barwnik na malutkie fragmenty, które potem są wchłaniane przez komórki skóry. Wiązki lasera skupiają się jedynie na zabarwionych miejscach, a reszta skóry jest dla nich niewidoczna.Ta metoda usuwania tatuażu jest nieinwazyjna, nie wymaga więc długiej rekonwalescencji i nie powoduje trwałych obrażeń skóry, takich jak blizny i bruzdy.Zobacz także: Jak dbać o tatuaż?

Efekty laserowego usuwania tatuażu

Im ciemniejszy jest tatuaż, tym zabieg jest bardziej skuteczny. Chodzi o to, żeby pomiędzy kolorem skóry a tatuażu był jak największy kontrast, podobnie jak w epilacji laserowej. W przypadku, gdy nasz tatuaż jest bardzo jasny lub mamy ciemniejszy kolor skóry, usuwanie tatuażu może nie być wystarczająco efektywne. Bardzo trudno usunąć tatuaże w kolorach jasnych, na przykład żółtym czy różowym. Usunięcie tatuażu podczas jednego zabiegu laserem jest niemożliwe. Zwykle zalecane jest kilka sesji. Ich ilość zależna jest od kilku parametrów. Przede wszystkim znaczenia mają wielkość tatuażu i właśnie jego kolor. Na efekty mają również wpływ głębokość i technika wykorzystana do zrobienia tatuażu, rodzaj barwnika, kolor skóry oraz reakcja naszego organizmu na działanie lasera. Z każdą sesją laseroterapii tatuaż staje się bledszy i mniej widoczny.

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest bolesne?

Laserowe usuwanie tatuażu może być dosyć bolesne, podczas zabiegu z pewnością czuć mocny dyskomfort. Do usuwania tatuażu nie jest stosowany żaden rodzaj znieczulenia. Zabieg może powodować lekki uszkodzenia naskórka, dlatego skóra może być przez kilka dni podrażniona i zaczerwieniona. Wszystkie dolegliwości powinny zniknąć w ciągu trzech, czterech dni.

Ile kosztuje laserowe usuwanie tatuażu?

Cena laserowego usuwania tatuażu jest uzależniona od jego wielkości i wyboru studia. Pozbycie się małego tatuażu kosztuje od 50 do 500 zł. Laserowe usunięcie dużego tatuażu jest o wiele droższe, za serię zabiegów możemy zapłacić nawet . Na cenę duży wpływ ma ilość sesji, tatuaże duże i w jasnych barwach są trudne w usunięciu i potrzebne będzie przeprowadzenie większej ich liczby.Przeczytaj również: Jak zrobić tatuaż w domu?

Zalecenia po zabiegu usuwania tatuażu

Odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu jest niezwykle ważne w procesie gojenia się skóry. Bardzo istotne jest to, aby nie moczyć miejsca zabiegu. Po kilku godzinach od sesji bez problemu można wziąć prysznic, lecz nie kierujmy strumienia wody bezpośredni na skórę po zabiegu. Przez kilka dni powinniśmy zrezygnować z kąpieli, a do pełnego zagojenia również z basenu i sauny. Warto jest również stosować preparaty, które przyspieszają odbudowę skóry po laserowym usuwaniu tatuażu. Po zabiegu laserowego usuwania tatuażu powinniśmy unikać:

Reklama
  • ekspozycji na promienie słoneczne,
  • korzystania z solarium,
  • sauny i basenu,
  • drażniących kosmetyków oczyszczających,
  • kosmetyków barwiących, takich jak samoopalacz.
Reklama
Reklama
Reklama