Reklama

Książę William został następcą tronu! Śmierć Elżbiety II to nie tylko osobista tragedia rodziny królewskiej. Zapoczątkowała ona zmiany w Pałacu Buckingham. Najważniejszymi z nich są zmiana władcy (nowym królem został najstarszy syn królowej, Karol) oraz następcy (czyli najstarszy wnuk, książę William).

Reklama

Książę William i księżna Kate otrzymali nowe tytuły

Po potwierdzeniu śmierci królowej Elżbiety II, książę William i księżna Kate przejęli tytuły, którymi wcześniej posługiwał się król Karol III oraz jego żona, Camilla. Od teraz są tytułowani mianem księcia i księżnej Kornwalii i Cambridge. Na oficjalnym koncie na Twitterze oraz na Instagramie pary już zmieniono nazwę.

Instagram@dukeandduchessofcambridge

Zobacz także: Karol został królem Wielkiej Brytanii. Po śmierci Elżbiety II wydał oświadczenie

Jeśli książę William postanowi nadal używać swojego imienia, gdy odziedziczy po ojcu koronę, zostanie królem Williamem V. Wiele osób zastanawia fakt, że nie otrzymał tytułu księcia Walii, który przez lata przyznawany był następcy tronu. Jak możemy przeczytać w BBC:

Reklama
Książę William nie zostanie automatycznie księciem Walii, choć jest kolejną osobą w kolejce do tronu.

Rex Features/East News

Nowe tytuły w rodzinie królewskiej

Poza objęciem tronu przez Karola III oraz otrzymaniem tytułu przez księcia Williama i księżnę Kate, zmiany obejmują również rodzinę Sussexów. Dzieci Meghan Markle oraz księcia Harry'ego otrzymały prawa do używania tytułów księcia i księżnej. Jednak to, czy utrzymają te tytułu, będzie zależało od decyzji króla Karola III, który może zmienić zasadę króla Jerzego V, obowiązującą od 1917 roku. Mówi ona, że dzieci syna suwerena mogą posługiwać się tytułami książęcymi.

Reklama
Reklama
Reklama