iwostin solecrin
Wyniki testu
kosmetyki ziaja
Chcę testować
philips lumea
Hot Trendy 2022
krem koloryzujący rare beauty
Chcę testować
kosmetyki aa wings of color
Chcę testować
kosmetyki palmolive
Chcę testować
kosmetyki AA
Wyniki testu
kosmetyki tołpa
Wyniki testu
Gama Hyaluron Plump od Elseve
Wyniki testu
kosmetyki samarite
Laureaci
suplement diety restme
Laureaci
kosmetyki feedskin
Laureaci
kosmetyki revitalift
Laureaci
kosmetyki iwostin
Laureaci
kosmetyki avene
Laureaci
krem nivea
Wyniki testu
kosmetyki wella
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki aa
Laureaci
materiały PR
Newsy

"Koronawirus- jak przeżyć pandemię" - tylko prawdziwe informacje o wirusie

Macie dość nieprawdziwych informacji o koronawirusie i pragniecie dowiedzieć się, jak tak naprawdę sobie radzić w czasie pandemii? Koniecznie sprawdźcie poradnik mocniejszy niż wirus.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Odbiera nam wolność i bezpieczeństwo. W zamian daje strach o siebie i naszych bliskich oraz niepewność jutra. W zalewie przypadkowych informacji publikacja "Koronawirus- jak przeżyć pandemię", którą wsparło swoimi autorytetami grono najpoważniejszych ekspertów medycznych, pozwala oddzielić mity od faktów, fajke newsy od najważniejszych wiadomości.

 

KUPICIE TUTAJ

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Czy warto przeczytać książkę "Koronawirus- jak przeżyć pandemię"?

W głowie codziennie rodzi się mnóstwo pytań o to, jak sobie radzić z codziennością, kiedy grozi nam zakażenie. W e-booku ""Koronawirus- jak przeżyć pandemię" znajdziecie odpowiedzi na najważniejsze z nich: 

 • Co to jest COVID-19, jak go stwierdzić u siebie, gdzie szukać pomocy?
 • Co zrobić, żeby uniknąć zakażenia mimo fali nowych przypadków?
 • Jak zabezpieczyć siebie, bliskich, dom?
 • Jak zadbać o zapasy jedzenia, leków, co z domowymi zwierzętami?
 • Co to jest kwarantanna i czym się różni od izolacji?
 • Czy koronawirus może uszkodzić płód?
 • Jak podczas pandemii dbać o seniorów, osoby z obniżoną odpornością, matki z niemowlętami?

Publikacja opiera się na wypowiedziach specjalistów, a wspiera ją Główny Inspektorat Sanitarny. W e-booku "Koronawirus - jak przeżyć pandemię" znajdziemy wypowiedzi takich autorytetów, jak: 

 • Profesor Włodzimierz Gut, wirusolog, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego,
 • profesor Bolesław Samoliński, alergolog, otolaryngolog, specjalista zdrowia publicznego,
 • doktor habilitowany nauk medycznych Mariusz Gujski, psychiatra, specjalista zdrowia publicznego,
 • doktor nauk farmaceutycznych Leszek Borkowski,
 • doktor nauk medycznych Katarzyna Skórzewska, specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista endokrynologii,
 • doktor habilitowany nauk medycznych Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych, pediatra, lekarz sportowy i medycyny podróży,
 • Anna Wesołowska, lekarz stomatolog 
 • Iza Czajka, fizjolog żywienia autorka poradników o zdrowym stylu życia 

Cena e-booka to obecnie zaledwie 10,99 zł! KUPICIE GO TUTAJ.

materiały PR
Styl życia
Nadal można zdobyć dotacje w programie VICHY „Siła Kobiet”!
Do 30 listopada organizacje działające w sektorze pożytku publicznego mają szansę ubiegać się o dotacje rzędu 2 000 i 20 000 tys. zł w ramach programu społecznego „Siła kobiet”. Ze względu na duże zainteresowanie inicjatywą, organizator zdecydował się na zliberalizowanie zasad regulaminu uczestnictwa. Nowy regulamin dostępny jest na stronie programu.

Program skierowany jest zarówno do organizacji o statusie pożytku publicznego, których w Polsce jest obecnie kilka tysięcy, jak również fundacji, stowarzyszeń czy pozostałych jednostek działających w sektorze pożytku publicznego, które zostały założone lub współzałożone przez kobiety i które nadal są przez kobiety zarządzane.  Vichy to marka dla kobiet świadomych, które pielęgnują swoją skórę także po to, by wspierać swoją wewnętrzną siłę. Dermokosmetyki Vichy wzmacniając skórę pozwalają kobietom czuć się pewnie. Celem programu zainicjowanego przez markę Vichy i realizowanego we współpracy z partnerami merytorycznymi jest właśnie wspieranie i promowanie siły kobiet. O programie społecznym „Siła Kobiet” W ramach inicjatywy zostaną przyznane dotacje i mikrodotacje na realizację celów statutowych. 15 wybranych przez jury organizacji otrzyma dotacje w wysokości 2000 zł, a trzy spośród nich -szansę na zdobycie grantu w wysokości 20 000 zł. Zgłoszenia przyjmowane są w 3 kategoriach: Kobiety dla Zdrowia (działalność związana m.in. z profilaktyką zdrowotną), Kobiety dla Biznesu (działalność związana z aktywizacją zawodową i propagowaniem przedsiębiorczości kobiet) i  Kobiety dla Społeczeństwa (np. działalność związana z ekologią, sztuką czy równouprawnieniem). Aby zgłosić organizację do programu, należy wejść na stronę www.poczujswojasile.pl , zapoznać się ze szczegółowym regulaminem,  wypełnić formularz zgłoszeniowy  i wysłać go do organizatorów nie później, niż do 30 listopada 2017 r.  Do 31 grudnia 2017 r. jury zweryfikuje przesłane zgłoszenia i na tej podstawie wyłoni 15 finalistów, którym przyzna gwarantowane mikrodotacje. O tym, które organizacje otrzymają 3 główne dotacje zadecyduje głosowanie internautów. Jury programu „Siła Kobiet” W jury programu zasiądą kobiety reprezentujące różne doświadczenia...

Koronawirus - place zabaw
Styl życia
Koronawirus: plac zabaw i spacery z dzieckiem
Plac zabaw nie jest szczególnie przyjaznym i bezpiecznym miejscem dla dziecka i jego rodzica. To właśnie u najmłodszych koronawirus nie przynosi objawów. Zamiast tego, lepiej wybrać spacer z dzieckiem.

Koronawirus w Polsce i idące z nim w parze zamknięcie szkół spowodowało, że dzieci spędzają pozornie wolne dni wraz z rodzicami w domu. Opiekunowie muszą zorganizować swoim pociechom (niezależnie od wieku) czas i często dają się przekonać do wyjścia na plac zabaw, czy spotkań z kolegami z klasy. Nie zawsze jest to bezpieczne. Zobacz także: Zarażony koronawirusem lekarz pokazuje dziennik swoich objawów na Twitterze Koronawirus a plac zabaw - czy to bezpieczne? Plac zabaw jest miejscem, które nie zawsze może zostać zamknięte lub wyłączone z użytku. W wielu miastach, ogrodzone place zabaw zostały zamknięte dla dzieci i ich rodziców. Otwarte i ogólnodostępne obiekty mogą zostać jedynie opatrzone informacją przestrzegającą mieszkańców o konieczności ograniczenia przebywania na ich terenie. Czy oznacza to, że nie powinniśmy wcale z nich korzystać? W obecnej sytuacji lepszym wyjściem jest spacer. Plac zabaw, niezależnie od tego, czy jest pełen dzieci, czy też świeci pustkami, jest miejscem, w którym zwykle przebywa wiele osób - również dorosłych. Mnożą się tam bakterie - na zabawkach, poręczach, czy w piaskownicy. Dzieci dotykają tych samych przedmiotów, niejednokrotnie wkładają je do buzi, dotykają brudnymi rękoma twarzy, kichają na siebie i wchodzą w fizyczne interakcje, nieświadome zagrożenia czy zaleceń medycznych. W domu przenoszą bakterie i zarazki na przedmioty, których używają rodzice, jak również na ich samych. Kiedy więc twoje dziecko będzie prosiło lub zanosiło się w histerii, że chce pójść na plac zabaw, zaproponuj mu inne rozwiązanie i odpowiedz "nie". Zobacz także: Koronawirus - mapa Polski w czasie rzeczywistym Czy można pójść z dzieckiem na spacer i wyjść z domu? Owszem. Spacer z dzieckiem (jak również bez niego) jest wręcz wskazany dla zdrowia, oczywiście w momencie, kiedy nie jest się objętym kwarantanną i nie posiada się...

Menopauza - wywiad z profesorem Jakimiukiem
mat. prasowe
Styl życia
Menopauza - wywiad z ginekologiem i położnikiem Arturem Jakimiukiem
Napady gorąca, oblewające poty, bezsenność, spadek libido i poczucia wartości, wreszcie wahania nastrojów to doznania ekstremalne: menopauzę można porównać do przedzierania się przez dżunglę w porze deszczowej.

Da się jednak zrobić wiele, by tym objawom zapobiec, o czym przekonuje profesor Artur Jakimiuk, ginekolog i endokrynolog, ordynator oddziału chorób kobiecych szpitala MSWiA. Co warto wiedzieć o menopauzie? Wywiad z profesorem Arturem Jakimiukiem Menopauza. Jest się czego bać? Na pewno tak, bo zmiany, które się z tym wiążą, dotykają kobiet i fizycznie, i psychicznie. W Polsce wypada to średnio koło 51. urodzin, choć szansa na zostanie mamą zaczyna dramatycznie spadać już od 35 roku życia. Od tego momentu w jajnikach wyraźnie zmniejsza się ilość pęcherzyków produkujących żeńskie hormony. Jednym z pierwszych symptomów zbliżającej się menopauzy są nieregularne miesiączki - poziom estrogenów spada. Jak wiele pań pyta, czy brak miesiączki ma związek z ciążą? To dość oczywista myśl, dlatego lekarz pyta: czy ma pani uderzenia gorąca? Budzi się pani w nocy zlana potem? Partner panią denerwuje bardziej niż zwykle? Poczucie irytacji jest też niestety wpisane w ten proces… Co się na pewno zmienia w naszym życiu wraz z taką diagnozą? Przede wszystkim dochodzi do zaburzenia ośrodka termoregulacji w mózgu. Nie znamy dokładnie przyczyn takiego stanu rzeczy. Ale w efekcie pacjentka zaczyna odczuwać uderzenia gorąca. Pojawiają się wahania nastroju, prowadzące nawet do depresji. Spadający estradiol odpowiada za zaburzenia wchłaniania wapna, co w dalszej perspektywie grozi osteopenią, a potem osteoporozą. Bardziej zagraża ona paniom szczuplejszym, drobniejszej budowy, te nieco postawniejsze produkują hormony estrogenne w tkance tłuszczowej. Stymulują one endometrium, czyli błonę śluzową wyściełającą jamę macicy. Jednak nie jest to pożądane, bo może prowadzić do nowotworu endometrium. Przyjmuje się, że u kobiet stosujących hormonalną terapię zastępczą grubość endometrium nie powinna przekraczać...

Po co w dobie koronawirusa ludzie wykupują pulsoksymetry?
Newsy
Po co w dobie koronawirusa ludzie wykupują pulsoksymetry?
Doktor Richard Levitan uznał, że pulsoksymetr może pomóc w rozpoznaniu momentu, w którym zakażeni koronawirusem powinni udać się do szpitala.

Pacjenci z koronawirusem zbyt późno trafiają do szpitala i zdarza się, że pomimo braku objawów, lub z ich łagodnym przebiegiem, personelowi medycznemu nie udaje się ich uratować. Tak ważne jest więc monitorowanie swojego stanu zdrowia, niezależnie od przeprowadzenia testu na koronawirusa. Według niektórych amerykańskich lekarzy rozwiązaniem jest włączenie pulsoksymetru w celu diagnozowania zaawansowanego zapalenia płuc również osobom ze stwierdzonym zarażeniem COVID-19. Dlaczego? Zobacz także: Czy komary mogą przenosić koronawirusa? Źródło: iStock Co wspólnego mają pulsoksymetr i koronawirus? Pulsoksymetr według amerykańskiego lekarza Richarda Levitana, specjalisty chorób układu oddechowego może pomóc w diagnozie w trakcie bezobjawowego przechodzenia przez koronawirusa. Może on wskazać na moment, w którym należy udać się do szpitala.  Wszystkie osoby z kaszlem i gorączką, powinny monitorować stan swojego zdrowia przy pomocy pulsoksymetru, nawet jeśli nie przeprowadzono im testu na obecność koronawirusa - przyznał doktor Richard Levitan. Powszechne badania przesiewowe pulsoksymetrem, niezależnie od tego, czy ludzie sprawdzają się na urządzeniach domowych, czy idą do klinik lub gabinetów lekarskich - mogą zapewnić system wczesnego ostrzegania przed problemami z oddychaniem związanymi z koronawirusem - dodał. Prawidłowy wynik dla osoby przed 70. rokiem życia zawiera się pomiędzy 95-98 proc. U starszych może wynieść również 94 proc. Pamiętajmy jednak, że pulsoksymetr nie jest nieomylny i nie powinien być wyrocznią w przypadkach medycznych związanych z koronawirusem i przesądzać o podejmowanych decyzjach. Jednak, jak podaje serwis ekonomiczny Quartz, już po odnotowaniu pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w USA, sprzedaż tego sprzętu znacząco wzrosła. Zobacz także: Jak będą wyglądały wakacje - odpowiada rzecznik rządu Jak działa...

Nasze akcje
philips lumea
Pielęgnacja

Jedwabiście gładkie ciało na twoich własnych zasadach!

„Ten kosmetyk jest genialny. Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt.”. Fluid od Iwostin przetestowany!
PIELĘGNACJA

„Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt”. Mamy hit!

philips lumea
Pielęgnacja

Depilacja IPL – na czym polega, czy jest bezpieczna i trwała?

pielęgnacja skóry twarzy
MAKIJAŻ

Kosmetyki, które zapewniają idealny make-up no make-up