iwostin solecrin
Wyniki testu
kosmetyki ziaja
Chcę testować
philips lumea
Hot Trendy 2022
krem koloryzujący rare beauty
Chcę testować
kosmetyki aa wings of color
Chcę testować
kosmetyki palmolive
Chcę testować
kosmetyki AA
Wyniki testu
kosmetyki tołpa
Wyniki testu
Gama Hyaluron Plump od Elseve
Wyniki testu
kosmetyki samarite
Laureaci
suplement diety restme
Laureaci
kosmetyki feedskin
Laureaci
kosmetyki revitalift
Laureaci
kosmetyki iwostin
Laureaci
kosmetyki avene
Laureaci
krem nivea
Wyniki testu
kosmetyki wella
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki aa
Laureaci
Mateusz Morawiecki podczas konferencji
East News
Newsy

Zamknięte zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, żłobki i przedszkola! Oto nowe obostrzenia!

Rządzący zdecydowali się wprowadzić kolejne obostrzenia. Jakie nowe restrykcje będą obowiązywać już od najbliższej soboty? Sprawdźcie szczegóły.

W czwartek 25 marca odbyła się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Niestety, ze względu na rosnącą liczbę zakażeń, rządzący podjęli decyzje o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Jakie nowe restrykcje zdecydował się wprowadzić rząd? 

Zobacz także: Koronawirus: jak odróżnić go od grypy lub alergii?

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Nowe obostrzenia przed Wielkanocą! Rząd poinformował o kolejnych restrykcjach

Już od kilku dni było wiadomo, że tuż przed świętami wielkanocnymi zostaną wprowadzone nowe restrykcje. Sytuacja epidemiczna w naszym kraju jest naprawdę trudna - padają rekordy zakażeń i tylko dziś przybyło aż 34 151 nowych potwierdzonych przypadków zachorowań. Premier podczas dzisiejszej konferencji przyznał, że niestety zbliżamy się do granicy wydolności służby zdrowia.

Dotychczas w całym kraju obowiązują następujące obostrzenia:

  • zamknięte hotele (wyjątkiem hotele robotnicze i określone podróże służbowe),
  • ograniczona działalność galerii handlowych, 
  • ograniczona działalność restauracji - posiłki wydawane tylko na wynos
  • zakaz organizacji wesel i dużych imprez
  • zamknięte kina, teatry, muzea, galerie sztuki i kasyna,
  • zamknięte baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe.

To jednak nie wystarczyło, aby powstrzymać transmisję wirusa. Z tego też względu podczas dzisiejszej konferencji dowiedzieliśmy się o kolejnych restrykcjach, które zostaną wprowadzone tuż przed Wielkanocą. Oprócz wyżej wymienionych obostrzeń, od soboty 27 marca przez co najmniej dwa tygodnie dodatkowo będą obowiązywać następujące restrykcje.

 

Na stronie gov.pl czytamy:

Handel

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób:  

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

Kult religijny

Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne

Od 27 marca zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.

Żłobki i przedszkola tylko dla medyków

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola.  Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Sport  – tylko zawodowy

Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

Więcej - tutaj!

 

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, rządzący zdecydowali się na wprowadzenie nowych restrykcji. Zamknięte zostaną między innymi zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także żłobki i przedszkola.

Adam Niedzielski
East News

Adam Niedzielski konferencja ministerstwa zdrowia
East News
Newsy
Rząd przedłuża obostrzenia w obecnej formie! Do kiedy zamknięte salony fryzjerskie, szkoły, żłobki i przedszkola?
Lockdown został przedłużony! Co ze żłobkami i przedszkolami?

Obostrzenia w obecnej formie nadal zostają przedłużone! Minister zdrowia po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poinformował, że lockdown nadal będzie obowiązywał po 9 kwietnia. Żłobki i przedszkola zostaną otwarte? Co z salonami fryzjerskimi i kosmetycznymi? Poznajcie nowe zasady obowiązujące po 9 kwietnia 2021! Rząd przedłuża obostrzenia do 18 kwietnia! Rada Medyczna przy premierze rekomendowała przedłużenie obostrzeń ze względu na dramatyczną sytuację w polskich szpitalach już od początku tygodnia. Co prawda nowe obostrzenia nałożone przed świętami miały obowiązywać do 9 kwietnia, ale teraz jest już jasne, że zostaną przedłużone! W ostatnich dniach wygląda na to, że zakażeń jest mniej. Przez szpitale jednak przetacza się obecnie fala hospitalizacji. Jest ona związana z ogromnymi liczbami zakażeń w poprzednich tygodniach. Widzimy też rosnącą falę zgonów. To wszystko powoduje, że zgodnie rekomendujemy rządowi przedłużenie obostrzeń w obecnej formie na kolejne tygodnie – mówiła prof. Magdalena Marczyńska po spotkaniu z premierem i ministrem zdrowia.  Minister zdrowia  na konferencji prasowej poinformował o przedłużeniu obostrzeń do 18 kwietnia!  Obiekty kultu religijnego ma. 1 os/ 20m2 Placówki handlowe, targ, poczta 1 os./15 m2 – w sklepach do 100 m2 1 os./20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2 Handel zamknięte centra i galerie handlowe z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Salony urody zamknięte zakłady kosmetyczne, fryzjerskie Przedszkola i żłobki zamknięte – opieka wyłącznie dla dzieci wykonujących zawód medyczny i służb porządkowych Sport działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego Kiedy żłobki i...

Adam Niedzielski
East News
Newsy
Minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia! Kolejne województwa z całkowitym lockdownem
Minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia! Kolejne województwa z całkowitym lockdownem

Za nami kolejna konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Niestety, trzecia fala pandemii niebezpiecznie nabiera na sile i z tego też względu podjęto decyzję o wprowadzeniu dalszych restrykcji. Kolejne województwa zostaną objęte lockdownem. Sprawdźcie, co zmieni się już od 15 marca! Zobacz także:  Koronawirus: czy możemy spotkać się z rodziną na Wielkanoc? Nowe informacje w sprawie obostrzeń  W czwartek 11 marca dowiedzieliśmy się, że dzienna liczba przypadków zakażeń koronawirusem była największa od listopada - odnotowano aż 21 045 zachorowań. Eksperci podkreślają, że niestety, najgorsze jeszcze przed nami, bo szczyt trzeciej fali pandemii ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia. Niektórzy spodziewają się nawet, że dzienna liczba potwierdzonych zakażeń przekroczy próg 30 tysięcy. Ostatnio rządzący wprowadzili lockdown w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim. Teraz ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną, zdecydowano się "zamknąć" kolejne.  Lockdown od 15 marca obejmie kolejne dwa województwa - mazowieckie i lubuskie. Potrwa do 28 marca, chyba, że sytuacja nie ulegnie poprawie, wówczas automatycznie wszystkie restrykcje zostaną przedłużone. Co zatem czeka kolejne województwa objęte lockdownem? zamknięte hotele (wyjątkiem hoteli robotniczych i określone podróże służbowe) zamknięte kina, teatry, muzea, galerie sztuki i kasyna zamknięte baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe. ograniczona działalność galerii handlowych Niestety, sytuacja jest na tyle trudna, że Adam Niedzielski nie wyklucza również ponownego lockdownu w całej Polsce.

Adam Niedzielski
East News
Newsy
Przedszkola i żłobki zostaną otwarte już w przyszłym tygodniu! Co z resztą obostrzeń?! 
Minister Adam Niedzielski przekazał najnowsze informacje na konferencji prasowej!

Za nami kolejna konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia. Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obostrzeń o kolejny tydzień, z jednym wyjątkiem - przedszkola i żłobki zostaną otwarte! Kiedy? Jakie zmiany jeszcze ogłosił minister? Sprawdźcie! Przedszkola i żłobki zostaną otwarte. Od kiedy? Data! To świetna wiadomość dla wszystkich rodziców! Przedszkola i żłobki zostaną otwarte już od poniedziałku, 19 kwietnia! To nie koniec zmian - będzie można również uprawiać sport, ale tylko na świeżym powietrzu w grupach do 25 osób. Co z majówką? Minister poinformował, że te zostaną zamknięte aż do 3 maja! Oto oficjalny komunikat ze strony gov.pl : 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczamy także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób. Hotele  – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np.  medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu. Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci. Sport  – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny,...

Premier Mateusz Morawiecki
Jakub Kaminski/East News
Newsy
Nowe obostrzenia - zamknięte galerie, nauka zdalna i możliwość narodowej kwarantanny
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia wynikające ze wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Powiedział również o zagrożeniu pojawienia się narodowej kwarantanny.

Podczas konferencji rządu, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili zmiany, jakie wprowadzone zostaną w najbliższych dniach. Jak zaznaczyli, druga fala ma być groźniejsza i trwać znacznie dłużej, niż się tego spodziewano. Informacje takie przedstawiła Światowa Organizacja Zdrowia. Listopad ma być najtrudniejszym z miesięcy od początku pandemii. Rozszerzone zostaną więc zasady bezpieczeństwa. Mateusz Morawiecki ogłasza nowe obostrzenia Premier Mateusz Morawiecki ogłosił podczas konferencji nowe obostrzenia. Należą do nich: wprowadzenie nauki zdalnej dla uczniów klas 1-3, wprowadzenie bonu 500 zł dla nauczycieli do wykorzystania na zakup akcesoriów do wykonywania pracy, wszystkie instytucje kulturalne - teatry, kina, muzea, galerie będą zamknięte, hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróżach służbowych, zamknięcie sklepów w galeriach handlowych - z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek, zmiana liczby klientów w sklepach - 1 osoba na 10 metrów kwadratowych w punktach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych, przy większych bez zmian - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Wszystkie restrykcje obowiązują od najbliższej soboty do 29 listopada. Zobacz także:   Czy można mieć jednocześnie koronawirusa i grypę? Narodowa kwarantanna możliwa Premier ogłosił podczas konferencji, że w przypadku, kiedy epidemia osiągnie liczbę powyżej 50 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców, pojawią się kolejne, wzmożone restrykcje, jeżeli przekroczy natomiast 75 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców, wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna. W przypadku, jeżeli liczba ta będzie mniejsza niż 50, ale większa niż 25, rząd wprowadzi ponownie strefy czerwone. Podczas...

Nasze akcje
philips lumea
Pielęgnacja

Jedwabiście gładkie ciało na twoich własnych zasadach!

„Ten kosmetyk jest genialny. Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt.”. Fluid od Iwostin przetestowany!
PIELĘGNACJA

„Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt”. Mamy hit!

philips lumea
Pielęgnacja

Depilacja IPL – na czym polega, czy jest bezpieczna i trwała?

pielęgnacja skóry twarzy
MAKIJAŻ

Kosmetyki, które zapewniają idealny make-up no make-up