klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Kinga Duda obcięła włosy. Tak krótkich jeszcze nie miała
Newsy

Kinga Duda wspiera sprzeciw kobiet po wyroku w sprawie aborcji!

Córka prezydenta Andrzeja Dudy i jego doradczyni społeczna zabrała głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który wzburzył miliony Polaków. Jej oświadczenie zaskoczyło wszystkich!
Aneta Wikariak
październik 28, 2020

"Nie mogę pogodzić się z konsekwencjami, jakie niesie wyrok Trybunału Konstytucyjnego" - napisała Kinga Duda, córka prezydenta Andrzeja Dudy i jego społeczna doradczyni w oświadczeniu na Twitterze. To jej odpowiedź na kontrowersyjny wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który zabrania aborcji w przypadku wykrycia u płodu nieuleczalnych poważnych chorób genetycznych i w sytuacji, gdy wiadomo, że dziecko urodzi się martwe. Jednocześnie Kinga Duda podkreśliła, że sprzeciwia się agresywnej formie protestów.

Kim jest Dominic D'Angelica, skazany za seks z nieletnią, finalista „Top Model”? Przeżył sporo dramatów w swoim życiu

Kinga Duda wypowiedziała się o wyroku ws. aborcji

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołała masowe protesty w całej Polsce - blokady ruchu, strajk kobiet. Dochodzi do starć między ludźmi. Od kilku dni w mediach pojawiało się pytanie, dlaczego nie zabiera głosu prezydent Andrzej Duda oraz jego żona Agata lub córka Kinga. Wspominano, że nieżyjący prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria byli przeciwnikami zaostrzania ustawy aborcyjnej i cenili wypracowany w 1993 roku kompromis osiągnięty w ustawie.

Agata i Kinga Duda długo milczały, znosząc w ciszy żarty i złośliwości. Najwyraźniej córka prezydenta uznała, że przyszła pora na przedstawienie swojego poglądu. W opublikowanym na Twitterze oświadczeniu pisze:

"Nie potrafię w pełni postawić się w sytuacji, w jakiej znajduje się kobieta, która oczekując dziecka, dowiaduje się, że stwierdzono u niego ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie albo nieuleczalna chorobę zagrażająca jego życiu. Wierzę, że zgodnie z moimi osobistymi przekonaniami, ja nie zdecydowałabym się na przerwanie ciąży. Nie uważam jednak, że inne kobiety maja myśleć i działać w taki sam sposób jak ja"

 

Kinga Duda: kobieta ma prawo do decyzji

Według Kingi Dudy dotychczasowe rozwiązanie było najlepszą opcją:

Rozwiązanie istniejące dotychczas dawało możliwość wyboru. Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty czy godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży, powinna być pozostawiona kobiecie i podjęta zgodnie z jej własnym sumieniem, jej systemem wartości, z jej własnymi przekonaniami. Bo to ta kobieta mierzy się z konsekwencjami swojej decyzji do końca życia- czytamy w oświadczeniu. 

Prawdziwość oświadczenia Kingi Dudy potwierdził telewizji Polsat rzecznik prezydenta.

Co na to Andrzej Duda? Czy popiera stanowisko córki? Dowiemy się dziś wieczorem, kiedy prezydent udzieli wywiadu Bogdanowi Rymanowskiemu w telewizji Polsat.

Treść oświadczenia Kingi Dudy:

 

Screen oświadczenia Kingi Dudy
Twitter

Kinga Duda z rodzicami w trakcie wystąpienia taty

Komentarze
Kinga Duda obcięła włosy. Tak krótkich jeszcze nie miała
Fryzury Kinga Duda obcięła włosy. Tak krótkich jeszcze nie miała
Dawno niewidziana Kinga Duda pojawiła się zupełnie odmieniona na konwencji wyborczej. Jak wygląda w nowej fryzurze?
Milena Majak
luty 17, 2020

Po zakończeniu wyborów prezydenckich w 2015 roku, Kinga Duda starała się usunąć w cień i skupiła się na nauce na  Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego . Teraz, kiedy Andrzej Duda znowu zabiega o wsparcie wyborców, córka ponownie pojawia się u jego boku na konwencjach wyborczych. Pięć lat temu jej stylizacje, makijaż oraz fryzury były szeroko komentowane. To się wcale nie zmieniło. Kinga postawiła na ostre cięcie i podczas jednego z wystąpień ojca, zaprezentowała zupełnie nową fryzurę. Tak wyglądała jeszcze do niedawna: Zdjęcie: Łukasz Gagulski/AGENCJA SE/East News Kinga Duda obcięła długie włosy Kiedy Andrzej Duda kandydował na urząd Prezydenta Polski, media nie odstępowały go na krok. Na niemal wszystkich spotkaniach z wyborcami pojawiał się z żoną oraz córką. O ile widok potencjalnej Pierwszej Damy nikogo nie dziwił, o tyle Kinga Duda wzbudzała ogromne zainteresowanie . Jak można było się domyślić, po wyborach prezydenckich, życie Kingi nie było już tak ciekawe dla mediów, ale to nie oznaczało nieśledzenia jej przez paparazzi. Dzięki zdjęciom robionym z ukrycia, posądzano ją o romans z Maciejem Musiałem . Młody aktor gęsto tłumaczył się z tego przez jakiś czas.  Tym razem, ponownie z powodu zbliżających się wyborów prezydenckich, Kinga Duda jest na świeczniku . Ostatnio pojawiła się u boku rodziców na konwencji wyborczej. Okazało się, że córka prezydenta zmieniła fryzurę . Nadal ma ten sam piękny słowiański kolor blondu, ale za to drastycznie skróciła włosy . Zdjęcie: Beata Zawrzel/East News Kinga Duda postawiła na modną długość włosów do połowy szyi . Prosta fryzura podkreśla jej urodę i świetnie pasuje do wizerunku młodego prawnika. Jej CV jest już całkiem imponujące - pracowała w kancelarii prawniczej Maruta Wachta. Teraz z kolei wybiera się do Anglii, aby dalej zdobywać doświadczenie i...

Przeczytaj
Dziś strajk w obronie praw kobiet. Jak możesz go wesprzeć?
East News Tomasz Kudala/REPORTER
Styl życia Dziś strajk w obronie praw kobiet. Jak możesz go wesprzeć?
Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która zakazuje aborcji w przypadku poważnych wad genetycznych płodu, przez Polskę przetaczają się masowe protesty w obronie praw kobiet. Dziś wiele Polek w akcie sprzeciwu wobec wyroku TK nie poszło do pracy i już planuje wieczorny pochód. Sprawdź, jak wesprzeć kobiety w tym trudnym czasie.
Redakcja Wizaz.pl
październik 28, 2020

Od czwartku (22.10) w Polsce trwa fala protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Zgodnie z wyrokiem TK przerwanie ciąży w przypadku trwałego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczanej choroby jest niezgodne z Konstytucją. Orzeczenie sędziów, zmieniające ustalenia z 1993 roku wywołało protesty Polaków, którzy sprzeciwiają się naruszaniu podstawowych praw kobiet - m.in. prawa do decydowania o sobie. Ten wyrok dotyczy milionów kobiet - dlatego każde medium skierowane do kobiet o nim pisze. Trudno zlekceważyć orzeczenie, które - jak żaden inne - jest związane z kobietami i ich prawami.   Setki tysięcy kobiet i mężczyzn zbiera się na protestach,  skandując hasła o równości płci i prawie kobiet o decydowaniu o własnym ciele. Wśród nich nie zabrakło również grona gwiazd walczących o prawa Polek, jak Maja Ostaszewska, Zofia Zborowska, Sara Boruc Mannei, Jessica Mercedes, Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, czy Julia Wróblewska, która w czasie poniedziałkowego przemarszu przez ulice Warszawy została dotkliwie pobita przez działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego.  Zobacz także: Julia Wróblewska została pobita na Strajku Kobiet: „dostałam w ramiona, biodra i nerki” W Strajku Kobiet wzięła udział również kontuzjowana Anna Mucha, która protestowała, poruszając się o kulach. To jeszcze nie koniec sprzeciwu celebrytów wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Grono aktorek, modelek, piosenkarek i influencerek nie tylko wyszło na ulice, ale także w poruszających wpisach dzieliło się w mediach społecznościowych swoimi dotąd skrywanymi i bolesnymi przeżyciami dotyczącymi poronień oraz zupełnego braku pomocy państwa w tych dramatycznych sytuacjach. W przejmujących, pełnych cierpienia wpisach o straconych dzieciach swoimi tragediami...

Przeczytaj
Julia Wróblewska dotkliwie pobita na Strajku Kobiet
Instagram @juleczkaaa_jula
Newsy Julia Wróblewska została pobita na Strajku Kobiet: „dostałam w ramiona, biodra i nerki”
Julia Wróblewska, podobnie do innych celebrytów i tysięcy Polaków postanowiła wyjść na ulice w proteście przeciwko wyrokowi TK. Niestety pochód o prawa do wolności kobiet zakończył się dla 23-letniej aktorki dotkliwym pobiciem ze strony przeciwników Strajku Kobiet. Jak teraz czuje się gwiazda „M jak miłość”?
Redakcja Wizaz.pl
październik 27, 2020

Od czwartku na terenie całej Polski trwa fala protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Zgodnie z wyrokiem TK przerwanie ciąży w przypadku trwałego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczanej choroby jest niezgodne z Konstytucją. Orzeczenie sędziów, podważające ustalenia z 1993 roku rozwścieczyło Polaków, którzy w proteście przeciwko naruszaniu podstawowych praw kobiet, tłumnie wyruszyli na ulice. Wśród setek tysięcy kobiet i towarzyszących im mężczyzn, nie zabrakło również nazwisk z pierwszych stron gazet , jak Maja Ostaszewska, Zofia Zborowska, Jessica Mercedes, Anna Mucha, Sara Boruc Mannei, Joanna Koroniewska, czy Maciej Dowbor. Na Strajku Kobiet pojawiła się również Julia Wróblewska , która w akcie sprzeciwu wobec wyrokowi TK nie tylko zdecydowała się na marsz ulicami Warszawy, wymowne transparenty, ale też n ałożyła na siebie szaty kojarzone z kultowym serialem „Opowieść podręcznej” . Zgodnie z fabułą amerykańskiej produkcji, czerwone peleryny i białe czepki zarezerwowane były dla tytułowych „podręcznych”, które gnębione przez rząd były zmuszane do rodzenia dzieci, które następnie były im bestialsko odbierane. By tego było mało, 22-letnia poszła o krok dalej i paradowała ze sztucznym brzuszkiem mającym symbolizować uciemiężenie polskich kobiet i zabranie im praw decydowania o własnym ciele, zdrowiu i życiu.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Julia Wróblewska (@juleczkaaa_jula) Paź 26, 2020 o 9:51 PDT Zobacz także:  Paulina Smaszcz:...

Przeczytaj