Health Labs Care - Emulsja do demakijażu i oczyszczania Pure On
Wyniki testu
kosmetyki do włosów herbapol Polana
Chcę testować
suche szampony wella
Chcę testować
suplement diety  ShapeMe mix smaków od Health Labs Care
Chcę testować
suplement diety VibeMe Health Labs Care
Chcę testować
bandi anti dark spot
Laureaci
żel myjący Pure On
Wyniki testu
kremów Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris
Wyniki testu
SEYSSO - szczoteczka do zębów i pasta do zębów
Laureaci
Ziaja MED
Wyniki testu
La Roche Posay Cicaplast Baume B5 +
Wyniki testu
Biovax Sebocontrol
Laureaci
Suplement diety ShineMe
Wyniki testu
Garnier, Pure Active, Serum przeciw niedoskonałościom z kwasami AHA, BHA i węglem
Laureaci
suplement diety NewMe od Health Labs Care
Laureaci
zestaw kosmetyków Matrix
Chcę testować
Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Laureaci
Neviea Cellular
Laureaci
Bioderma Sébium Kerato+
Wyniki testu
Derma Skin Clear od NIVEA
Laureaci
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor ofiarami złodziejów
EastNews
Newsy

Joanna Koroniewska zabrała głos w sprawie szokującego wpisu szpitala położniczego

Głos zabrał również Rzecznik Praw Pacjenta! Wezwał dyrekcję szpitala do interwencji w sprawie kontrowersyjnych wpisów dotyczących otyłości w ciąży. Jest reakcja pracownicy, która publikowała treści na Instagramie!

Joanna Koroniewska w najnowszym wpisie na Instagramie nawiązała do szokujących treści, które zaledwie kilka dni temu zostały opublikowane na profilu szpitala położniczego w Oleśnicy. Aktorka nie ukrywa, że jest zszokowana wpisami, które pojawiły się na Instagramie! 

Nie zamierzam reklamować miejsca, którego TA SPRAWA dotyczy, absolutnie wierząc w to, że większość jego pracowników ma w sobie pewnie dużo empatii i wyczucia i honoru, którego po prostu NADAL brakuje co poniektórym. A miałam się już nie wypowiadać. Ale przez weekend dostałam od Was TAK dużo TAK bardzo osobistych historii. Aż łza się w oku kręci. Od czasu publikacji pewnych naprawdę haniebnych postów na pewnym profilu dostałam od Was tak smutne i trudne historie, że postanowiłam się z nimi z Wami podzielić. Dlaczego?!! Choćby dlatego żeby tych dwóch smutnych panów, którzy z imienia i nazwiska i bez skrępowania pozwolili sobie dziś na TE SKĄDINĄD haniebne moim skromnym zdaniem wiadomości , COŚ ZROZUMIAŁO- napisała aktorka. 

Sprawdźcie, co jeszcze napisała gwiazda i jak na kontrowersyjne wpisy i szokującą dyskusję z internautami zareagował Rzecznik Praw Pacjenta. Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy odpowiedział!

Depilacja woskiem bez tajemnic: depilacja w ciąży

Autorka kontrowersyjnych wpisów przeprosiła?

Kilka dni temu na profilu babkibabkom na Instagramie, czyli na oficjalnym profillu oddziału położniczo-ginekologicznego w Oleśnicy pojawił się wpis, który wywołał ogromne oburzenie wśród internautów. Autorka wpisu poruszyła temat otyłości w ciąży. Pod wpisem pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy. Internauci, specjaliści i gwiazdy były zszokowane nie tylko samym wpisem, ale również formą rozmowy w sieci z oburzonymi internautami.

Teraz do sprawy kontrowersyjnego wpisu wróciła Joanna Koroniewska, która nie ukrywa, że jest zszokowana tym, co przeczytała na oficjalnym profilu szpitala.

Mam dwie córki. Chciałabym żyć w świecie, w którym wartością będzie nasz SZACUNEK do innych, a nie głupota, chamstwo i buta.
Mało tego, KAŻDE STYGMATYZOWANIE w tym, KONKRETNYM przypadku prowadzi do poważnych zaburzeń, depresji. A NIGDY NIE WIEMY, jakie są przyczyny.
Życzę NAM Wszystkim LEPSZYCH czasów ALE I SIŁY DO WALKI. Bo RAZEM jesteśmy silniejsi! Od TYCH, którym się wydaje, że SĄ LEPSI.
I żeby nie było, znam wielu cudownych lekarzy, którzy wspierają swoich pacjentów. Ale po tych naprawdę licznych wiadomościach wiem, że edukować potrzeba Wszystkich! I przestać milczeć. Wstyd powinien być po drugiej stronie!!- napisała Joanna Koroniewska.

Sprawą kontrowersyjnych wpisów zajął się również Rzecznik Praw Pacjenta, który wystosował oficjalne pismo do dyrekcji Powiatowego Zespołu Szpitalu w Oleśnicy. Rzecznik Praw Pacjenta wezwał do natychmiastowego przeproszenia pacjentek. 

Wpisy mają na celu jak się wydaje zawstydzenie osób otyłych, ich szykanowanie. Tym bardziej bulwersujący jest fakt, że robi to lekarz. Nie trudno wyobrazić sobie jak muszą wyglądać relacje lekarz - pacjentka z nadwagą, jeśli Pani ginekolog publicznie prezentuje negatywne, pozbawione empatii - oceny osób otyłych. Za całkowicie niedopuszczalne Rzecznik uznaje przyrównywanie ciężarnych kobiet z nadwagą do wielorybów lub nawoływanie do zamknięcia lodówki. Stanowisko szpitala odnośnie otyłych kobiet ciężarnych, budzi obawy Rzecznika odnośnie poziomu udzielanych świadczeń zdrowotnych ciężarnym z nadwagą, które korzystały lub będą korzystały ze świadczeń zdrowotnych szpitala- media cytują oficjalne pismo RPP.

Co ciekawe, na profilu szpitala położniczego na Instagramie pojawił się nowy wpis, w którym autorka tekstu o otyłości kobiet w ciąży kończy dyskusję i ogłasza, że nie będzie już odpowiadać na komentarze (komentowanie wpisów zostało wyłączone). Niestety, w oświadczeniu nie pojawia się słowo "przepraszam".

(...) zamykając temat moich postów - jeśli dotknęły Cię to osobiście, to wiedz, że nie taka była moja intencja. Być może ich forma nie jest do strawienia przez każdego i to rozumiem. Możesz mnie nie lubić, mieć mnie za nic, życzyć mi wywalenia z roboty, stuknięcia się głową w ścianę i wszystkiego innego czego mi tu życzyliście, ale nie zmieni to faktu, że otyłość to choroba, która sieje spustoszenie i akceptacja tego stanu rzeczy szczególnie podczas ciąży, gdy pod opieką mam i Mamę i Dziecko, jest trudna.

Nie chcę dalej nakręcać negatywnej dyskusji, która zasłania problem, więc nie będę odpowiadać na komentarze.

Pozdrawiam
Gizela Jagielska- czytamy na Instagramie.

Co o tym myślicie? Zobaczcie cały wpis Gizeli Jagielskiej!

Zobacz także: Joanna Koroniewska gorzko odpowiada ojcu: "Ojciec to stan emocji a nie wspólny kod DNA."

Szpital w Oleśnicy kończy dyskusję z internautami oburzonymi wpisem o otyłości kobiet w ciąży.

Zborowska Zofia i Magda Mołek komentują kontrowersyjny wpis szpitala w Oleśnicy
zborowskazofia/magda_molek/Instagram
Newsy
Szpital położniczy do kobiet w ciąży z nadwagą: "Zamknij lodówkę i jedz dla dwojga, a nie za dwoje". Gwiazdy oburzone!
Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy opublikował wpis, który wzburzył internautów. Chodziło o otyłe pacjentki w ciąży. Jest ostra reakcja gwiazd, ale również pracowników placówki!

Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy opublikował kontrowersyjny wpis, który natychmiast wywołał burzę. Autorka postu poruszyła temat otyłości w ciąży. Otyłym ciężarnym zasugerowała: "Zamknij lodówkę", co zdecydowanie nie spodobało się internautom. Położna, która napisała ten post, zaznaczyła także, że otyłość jest bardzo niebezpieczna zarówno dla świeżo upieczonej mamy, jak i dla jej dziecka. Internauci jednak są zszokowani! W większości twierdzą, że post jest krzywdzący i może doprowadzić do poważnych zaburzeń psychicznych i odżywiania u przyszłych mam! Zdanie w tej sprawie zabrały także gwiazdy. Szpital w Oleśnicy opowiada o "trudach" związanych z otyłymi pacjentkami, internauci są oburzeni Otyłe kobiety w ciąży to dla lekarzy i pielęgniarek duże wyzwanie. Położna, autorka posta przyznaje, że dokładnie to miała na myśli, pisząc o otyłości w ciąży. Kobieta zwraca także uwagę na powikłania, które mogą wyniknąć z powodu nadwagi. By przekonać pacjentki o tych argumentach, kobieta zdecydowała się napisać: Problem WIELKIEJ WAGI, czyli o kilogramach w ciąży. To jest Ewa. Ewa jest naszą neonatolożką. Jej bąbelek w brzuchu (zwany Brajanusz, bo #teamolesnica nie może się zdecydować czy lepiej, żeby nazywał się Brajan, czy może Janusz 😁😁😁) ma już 30 tygodni. A Ewa dalej wygląda jak Ewa 😍😍😍 Bądź jak Ewa, zamknij lodówkę i jedz dla dwojga, a nie za dwoje. Ułatwisz życie i nam i sobie - przekonuje położna w kontrowersyjnym wpisie. Internauci zauważają, że post położnej budzi przede wszystkim wstyd i uwłacza otyłym kobietom. Choć zamysł położnej dotyczył, wszystkim kwestii zdrowotnych, nie zaś estetycznych, w komentarzach pojawia się mnóstwo krytyki i opinii podkreślających, jak bardzo może być to krzywdzące dla...

Kasia Cichopek wystosowała apel w sprawie Strajku Kobiet
Instagram @katarzynacichopek
Newsy
Kasia Cichopek wystosowała apel w sprawie Strajku Kobiet. Padły naprawdę mocne słowa
Kasia Cichopek przerwała milczenie i postanowiła odnieść się do trwających w całej Polsce protestów kobiet, które rozpoczęły się w czwartek, 22. października, po zapadnięciu decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zakazuje przerwania ciąży w przypadku trwałego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczanej choroby, od czwartku, 22. października, przez Polskę przetaczają się masowe protesty w obronie praw kobiet. Setki tysięcy rozwścieczonych i nie zgadzających się z decyzją TK kobiet i towarzyszących im mężczyzn wychodzi na ulice, by wymownymi plakatami i hasłami skandować sprzeciw wobec władzy i odbieraniu kobietom prawa wyboru i decydowaniu o własnym ciele. W przemarszach nie brakuje również grona gwiazd, jak Maja Ostaszewska, Zofia Zborowska, Sara Boruc Mannei, Jessica Mercedes, Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, czy Julia Wróblewska, która w czasie poniedziałkowego przemarszu przez ulice Warszawy została dotkliwie pobita. Także kontuzjowana Anna Mucha, pomimo poruszania się za pomocą kul, postanowiła wziąć czynny udział w strajku.  Zobacz także: Julia Wróblewska została pobita na Strajku Kobiet: „dostałam w ramiona, biodra i nerki” To jeszcze nie wszystko! Także media społecznościowe aktorek, modelek, piosenkarek i influencerek są  wypełnione nawoływaniem do protestu przeciw łamaniu praw Polek. Niektóre z nich zachęcają do strajków, w których same biorą udział, inne z kolei dzielą się ze światem swoimi dotąd skrywanymi i bolesnymi przeżyciami dotyczącymi poronień oraz braku wsparcia w tych dramatycznych sytuacjach. W przejmujących, pełnych cierpienia wpisach, swoimi tragediami podzieliły się m.in. Joanna Koroniewska, Izabela Janachowska, czy Paulina Smaszcz.  Zobacz także: Joanna Koroniewska poroniła aż sześć ciąż: „ból był ogromny. I niemoc” I choć dotąd gwiazdy związane z TVP milczały w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego i unikały tematu Strajku Kobiet, teraz i one coraz śmielej wypowiadają się na...

Joanna ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" już nie ukrywa ukochanego?
Instagram @asia_lazar33
Newsy
"Ślub od pierwszego wejrzenia": Joanna jest w ciąży! Pokazała urocze zdjęcie: "Nasze maleństwo"
Joanna ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" zostanie mamą! Właśnie podzieliła się radosną nowiną i pokazała zdjęcie USG. To chłopiec czy dziewczynka.

Joanna ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" jest w ciąży! Właśnie pochwaliła się radosną nowiną na Instagramie.  Gdyby ktoś 5 lat temu powiedział mi, że moje życie zmieni się o 180 stopni to bez wahania pomyślałabym, że to wariat - zaczęła swój tekst  Pokazała również zdjęcie z ukochanym, na którym po raz pierwszy pokazała USG dziecka. Spodziewa się chłopca czy dziewczynki?  Zobacz także:  Joanna ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" pochwaliła się swoją miłością? To niezły przystojniak Joanna ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" jest w ciąży Joanna zdobyła popularność w 4. edycji " Ślubu od pierwszego wejrzenia ". Z programowym mężem nie rozstała się w zgodzie. Uczestnicy musieli również czekać ponad rok, aby udało się im się zfinalizować rozwód . Podczas emisji odcinków "Ślubu od pierwszego wejrzenia" w telewizji, Joanna nie była już singielką. Swojego partnera poznała dzięki kuzynce . Odcinki ślubnego show, w którym brała udział Joanna oglądali już razem, a mężczyzna był dla Joanny ogromnym wsparciem,  Niedawno Joanna zdecydowała się na opublikowanie romantycznego zdjęcia, na którym pozostała w ramionach ukochanego:  Ładujemy baterie ile się da, bo niebawem wszystko się zmieni❤️ - napisała  Fani już wtedy zaczęli zastanawiać się, czy Joanna ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" przypadkiem nie ogłasza, że jest w ciąży ! I nie pomylili się! Joanna ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" jest w ciąży! W niedziele po południu postanowiła podzielić się radosną nowiną z internautami, publikując zdjęcie, na którym wraz z ukochanym splata dłonie z kształt serca, a w jego środku znajduje się zdjęcie z USG dziecka.  Gdyby ktoś 5 lat temu...

Joanna Kurowska urodziła martwe dziecko w 5. miesiącu ciąży
ONS.pl
Newsy
Joanna Kurowska urodziła martwe dziecko w 5. miesiącu ciąży: „niczego mi nie oszczędzono”
Joanna Kurowska zdobyła się na wstrząsające wyznanie. Aktorka wyznała, że całym sercem wspiera wszystkie protestujące w sprawie wyroku TK kobiety i również rozumie ich gniew. W poruszającym poście na Instagramie gwiazda seriali opowiedziała również o koszmarze, który przeżyła lata temu. Joanna Kurowska urodziła martwe dziecko.

Joanna Kurowska postanowiła pójść w ślady innych celebrytów i również dołączyć do Strajku Kobiet, który już od czwartku, 22. października, gromadzi coraz więcej przeciwników najnowszego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Orzeczenie sędziów TK, w sprawie zakazu przerwania ciąży w przypadku trwałego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczanej choroby, co uznano za niezgodne z Konstytucją i ustaleniami z 1993 roku, wywołało protesty Polaków, którzy masowo wyszli na ulice manifestując swoją złość, wywołaną łamaniem praw kobiet.  Do tysięcy manifestujących dołączyli także liczni celebryci , w tym Sara Boruc Mannei, Jessica Mercedes, Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, Maja Ostaszewska, Zofia Zborowska, kontuzjowana Anna Mucha, która na proteście pojawiła się o kulach, czy Julia Wróblewska, która podczas poniedziałkowego przemarszu przez Warszawę została dotkliwie pobita.  Zobacz także: Julia Wróblewska została pobita na Strajku Kobiet: „dostałam w ramiona, biodra i nerki” Także w mediach społecznościowych wielu Polaków okazuje solidarność z protestującymi kobietami, publikując symbole Strajku Kobiet , jak czerwona błyskawica, czarna parasolka, czy wieszak na ubrania, a także dzieląc się własnymi przeżyciami na temat cierpienia i pustki, jaką przeżyli po stracie swoich dzieci. W przerażających wpisach o straconych dzieciach swoimi tragediami podzieliły się m.in. Joanna Koroniewska, Izabela Janachowska, Paulina Smaszcz, czy Magda Gessler.  Zobacz także: Magda Gessler wspiera protestujące kobiety i wyznaje, że poroniła w 6. miesiącu ciąży: „przeżyłam śmierć własnego dziecka” Teraz również serialowa aktorka, Joanna Kurowska, przerwała milczenie. W przejmujących słowach artystka poparła Strajk Kobiet oraz podzieliła się z...

Nasze akcje
philips prezenty na święta
Fryzury
Stylizacyjne hity od Philips idealnym prezentem na święta
Współpraca reklamowa
jak zrobić depilację IPL
Pielęgnacja
Jak prawidłowo wykonać depilację IPL w domu, aby dała jak najlepsze efekty?
Współpraca reklamowa
Akademia Syoss
Fryzury
Twoje włosy się puszą? Sprawdź, co radzi ekspert
Współpraca reklamowa
tołpa enzyme
Pielęgnacja
Jak działają kosmetyki z linii tołpa.® dermo enzyme? Wizażanki to sprawdziły. Poznajcie ich opinie
Współpraca reklamowa
FeMe Health Labs Care
Styl życia
Jak działa suplement diety FeMe Complex od Health Labs Care? Wizażanki podzieliły się swoimi opiniami
Współpraca reklamowa
Gliss pielęgnacja włosów po lecie
Fryzury
Pielęgnacja włosów zniszczonych po lecie
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Testujemy kilka hitów do pielęgnacji i makijażu Eveline Cosmetics
Współpraca reklamowa
serum Glow On od Health Labs Care
Pielęgnacja
„Po zastosowaniu serum moja skóra ma o wiele więcej blasku. Jest miękka i sprężysta”. Sprawdźcie, jak Wizażanki oceniły serum Glow On od Health Labs Care
Współpraca reklamowa