klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor ofiarami złodziejów
EastNews
Newsy

Joanna Koroniewska zabrała głos w sprawie szokującego wpisu szpitala położniczego

Głos zabrał również Rzecznik Praw Pacjenta! Wezwał dyrekcję szpitala do interwencji w sprawie kontrowersyjnych wpisów dotyczących otyłości w ciąży. Jest reakcja pracownicy, która publikowała treści na Instagramie!

Joanna Koroniewska w najnowszym wpisie na Instagramie nawiązała do szokujących treści, które zaledwie kilka dni temu zostały opublikowane na profilu szpitala położniczego w Oleśnicy. Aktorka nie ukrywa, że jest zszokowana wpisami, które pojawiły się na Instagramie! 

Nie zamierzam reklamować miejsca, którego TA SPRAWA dotyczy, absolutnie wierząc w to, że większość jego pracowników ma w sobie pewnie dużo empatii i wyczucia i honoru, którego po prostu NADAL brakuje co poniektórym. A miałam się już nie wypowiadać. Ale przez weekend dostałam od Was TAK dużo TAK bardzo osobistych historii. Aż łza się w oku kręci. Od czasu publikacji pewnych naprawdę haniebnych postów na pewnym profilu dostałam od Was tak smutne i trudne historie, że postanowiłam się z nimi z Wami podzielić. Dlaczego?!! Choćby dlatego żeby tych dwóch smutnych panów, którzy z imienia i nazwiska i bez skrępowania pozwolili sobie dziś na TE SKĄDINĄD haniebne moim skromnym zdaniem wiadomości , COŚ ZROZUMIAŁO- napisała aktorka. 

Sprawdźcie, co jeszcze napisała gwiazda i jak na kontrowersyjne wpisy i szokującą dyskusję z internautami zareagował Rzecznik Praw Pacjenta. Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy odpowiedział!

Depilacja woskiem bez tajemnic: depilacja w ciąży

Autorka kontrowersyjnych wpisów przeprosiła?

Kilka dni temu na profilu babkibabkom na Instagramie, czyli na oficjalnym profillu oddziału położniczo-ginekologicznego w Oleśnicy pojawił się wpis, który wywołał ogromne oburzenie wśród internautów. Autorka wpisu poruszyła temat otyłości w ciąży. Pod wpisem pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy. Internauci, specjaliści i gwiazdy były zszokowane nie tylko samym wpisem, ale również formą rozmowy w sieci z oburzonymi internautami.

Teraz do sprawy kontrowersyjnego wpisu wróciła Joanna Koroniewska, która nie ukrywa, że jest zszokowana tym, co przeczytała na oficjalnym profilu szpitala.

Mam dwie córki. Chciałabym żyć w świecie, w którym wartością będzie nasz SZACUNEK do innych, a nie głupota, chamstwo i buta.
Mało tego, KAŻDE STYGMATYZOWANIE w tym, KONKRETNYM przypadku prowadzi do poważnych zaburzeń, depresji. A NIGDY NIE WIEMY, jakie są przyczyny.
Życzę NAM Wszystkim LEPSZYCH czasów ALE I SIŁY DO WALKI. Bo RAZEM jesteśmy silniejsi! Od TYCH, którym się wydaje, że SĄ LEPSI.
I żeby nie było, znam wielu cudownych lekarzy, którzy wspierają swoich pacjentów. Ale po tych naprawdę licznych wiadomościach wiem, że edukować potrzeba Wszystkich! I przestać milczeć. Wstyd powinien być po drugiej stronie!!- napisała Joanna Koroniewska.

Sprawą kontrowersyjnych wpisów zajął się również Rzecznik Praw Pacjenta, który wystosował oficjalne pismo do dyrekcji Powiatowego Zespołu Szpitalu w Oleśnicy. Rzecznik Praw Pacjenta wezwał do natychmiastowego przeproszenia pacjentek. 

Wpisy mają na celu jak się wydaje zawstydzenie osób otyłych, ich szykanowanie. Tym bardziej bulwersujący jest fakt, że robi to lekarz. Nie trudno wyobrazić sobie jak muszą wyglądać relacje lekarz - pacjentka z nadwagą, jeśli Pani ginekolog publicznie prezentuje negatywne, pozbawione empatii - oceny osób otyłych. Za całkowicie niedopuszczalne Rzecznik uznaje przyrównywanie ciężarnych kobiet z nadwagą do wielorybów lub nawoływanie do zamknięcia lodówki. Stanowisko szpitala odnośnie otyłych kobiet ciężarnych, budzi obawy Rzecznika odnośnie poziomu udzielanych świadczeń zdrowotnych ciężarnym z nadwagą, które korzystały lub będą korzystały ze świadczeń zdrowotnych szpitala- media cytują oficjalne pismo RPP.

Co ciekawe, na profilu szpitala położniczego na Instagramie pojawił się nowy wpis, w którym autorka tekstu o otyłości kobiet w ciąży kończy dyskusję i ogłasza, że nie będzie już odpowiadać na komentarze (komentowanie wpisów zostało wyłączone). Niestety, w oświadczeniu nie pojawia się słowo "przepraszam".

(...) zamykając temat moich postów - jeśli dotknęły Cię to osobiście, to wiedz, że nie taka była moja intencja. Być może ich forma nie jest do strawienia przez każdego i to rozumiem. Możesz mnie nie lubić, mieć mnie za nic, życzyć mi wywalenia z roboty, stuknięcia się głową w ścianę i wszystkiego innego czego mi tu życzyliście, ale nie zmieni to faktu, że otyłość to choroba, która sieje spustoszenie i akceptacja tego stanu rzeczy szczególnie podczas ciąży, gdy pod opieką mam i Mamę i Dziecko, jest trudna.

Nie chcę dalej nakręcać negatywnej dyskusji, która zasłania problem, więc nie będę odpowiadać na komentarze.

Pozdrawiam
Gizela Jagielska- czytamy na Instagramie.

Co o tym myślicie? Zobaczcie cały wpis Gizeli Jagielskiej!

Zobacz także: Joanna Koroniewska gorzko odpowiada ojcu: "Ojciec to stan emocji a nie wspólny kod DNA."

Szpital w Oleśnicy kończy dyskusję z internautami oburzonymi wpisem o otyłości kobiet w ciąży.

Kasia Cichopek wystosowała apel w sprawie Strajku Kobiet
Instagram @katarzynacichopek
Newsy Kasia Cichopek wystosowała apel w sprawie Strajku Kobiet. Padły naprawdę mocne słowa
Kasia Cichopek przerwała milczenie i postanowiła odnieść się do trwających w całej Polsce protestów kobiet, które rozpoczęły się w czwartek, 22. października, po zapadnięciu decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
Redakcja Wizaz.pl
październik 29, 2020

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zakazuje przerwania ciąży w przypadku trwałego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczanej choroby, od czwartku, 22. października, przez Polskę przetaczają się masowe protesty w obronie praw kobiet. Setki tysięcy rozwścieczonych i nie zgadzających się z decyzją TK kobiet i towarzyszących im mężczyzn wychodzi na ulice, by wymownymi plakatami i hasłami skandować sprzeciw wobec władzy i odbieraniu kobietom prawa wyboru i decydowaniu o własnym ciele. W przemarszach nie brakuje również grona gwiazd, jak Maja Ostaszewska, Zofia Zborowska, Sara Boruc Mannei, Jessica Mercedes, Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, czy Julia Wróblewska, która w czasie poniedziałkowego przemarszu przez ulice Warszawy została dotkliwie pobita. Także kontuzjowana Anna Mucha, pomimo poruszania się za pomocą kul, postanowiła wziąć czynny udział w strajku.  Zobacz także: Julia Wróblewska została pobita na Strajku Kobiet: „dostałam w ramiona, biodra i nerki” To jeszcze nie wszystko! Także media społecznościowe aktorek, modelek, piosenkarek i influencerek są  wypełnione nawoływaniem do protestu przeciw łamaniu praw Polek. Niektóre z nich zachęcają do strajków, w których same biorą udział, inne z kolei dzielą się ze światem swoimi dotąd skrywanymi i bolesnymi przeżyciami dotyczącymi poronień oraz braku wsparcia w tych dramatycznych sytuacjach. W przejmujących, pełnych cierpienia wpisach, swoimi tragediami podzieliły się m.in. Joanna Koroniewska, Izabela Janachowska, czy Paulina Smaszcz.  Zobacz także: Joanna Koroniewska poroniła aż sześć ciąż: „ból był ogromny. I niemoc” I choć dotąd gwiazdy związane z TVP milczały w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego i unikały tematu Strajku Kobiet, teraz i one coraz śmielej wypowiadają się na...

Przeczytaj
Joanna Kurowska urodziła martwe dziecko w 5. miesiącu ciąży
ONS.pl
Newsy Joanna Kurowska urodziła martwe dziecko w 5. miesiącu ciąży: „niczego mi nie oszczędzono”
Joanna Kurowska zdobyła się na wstrząsające wyznanie. Aktorka wyznała, że całym sercem wspiera wszystkie protestujące w sprawie wyroku TK kobiety i również rozumie ich gniew. W poruszającym poście na Instagramie gwiazda seriali opowiedziała również o koszmarze, który przeżyła lata temu. Joanna Kurowska urodziła martwe dziecko.
Urszula Jagłowska-Jędrejek
październik 29, 2020

Joanna Kurowska postanowiła pójść w ślady innych celebrytów i również dołączyć do Strajku Kobiet, który już od czwartku, 22. października, gromadzi coraz więcej przeciwników najnowszego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Orzeczenie sędziów TK, w sprawie zakazu przerwania ciąży w przypadku trwałego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczanej choroby, co uznano za niezgodne z Konstytucją i ustaleniami z 1993 roku, wywołało protesty Polaków, którzy masowo wyszli na ulice manifestując swoją złość, wywołaną łamaniem praw kobiet.  Do tysięcy manifestujących dołączyli także liczni celebryci , w tym Sara Boruc Mannei, Jessica Mercedes, Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, Maja Ostaszewska, Zofia Zborowska, kontuzjowana Anna Mucha, która na proteście pojawiła się o kulach, czy Julia Wróblewska, która podczas poniedziałkowego przemarszu przez Warszawę została dotkliwie pobita.  Zobacz także: Julia Wróblewska została pobita na Strajku Kobiet: „dostałam w ramiona, biodra i nerki” Także w mediach społecznościowych wielu Polaków okazuje solidarność z protestującymi kobietami, publikując symbole Strajku Kobiet , jak czerwona błyskawica, czarna parasolka, czy wieszak na ubrania, a także dzieląc się własnymi przeżyciami na temat cierpienia i pustki, jaką przeżyli po stracie swoich dzieci. W przerażających wpisach o straconych dzieciach swoimi tragediami podzieliły się m.in. Joanna Koroniewska, Izabela Janachowska, Paulina Smaszcz, czy Magda Gessler.  Zobacz także: Magda Gessler wspiera protestujące kobiety i wyznaje, że poroniła w 6. miesiącu ciąży: „przeżyłam śmierć własnego dziecka” Teraz również serialowa aktorka, Joanna Kurowska, przerwała milczenie. W przejmujących słowach artystka poparła Strajk Kobiet oraz podzieliła się z...

Przeczytaj
Izabela Janachowska
Newsy Izabela Janachowska wyznała, że poroniła: "Pierwszą ciążę straciłam i mimo, że zapewniano mnie..."
Ekspertka od ślubów zdobyła się na szczere wyznanie na Instagramie. Izabela Janachowska opowiedziała o tym, że poroniła.
Redakcja Wizaz.pl
październik 24, 2020

Izabela Janachowska dołączyła do gwiazd, które zareagowały na decyzję Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji . Ekspertka od ślubów przyznała, że ona również poroniła.  Izabela Janachowska wyznała, że poroniła pierwsze dziecko Decyzja trybunału Konstytucyjnego z 22 października wzbudza wiele kontrowersji. Wiele gwiazd publikuje w sieci swoje stanowisko w tej sprawie. Niektóre kobiety zdecydowały się również na bardzo osobiste wyznania. Joanna Koroniewska wyznała, że poroniła aż 6 razy ! Na podobne wyznanie zdecydowała się również Izabela Janachowska . Gwiazda TVN zdradziła, że ona również straciła dziecko.  Pierwszą ciążę straciłam i mimo, że zapewniano mnie, że tak się zdarza i nie ma w tym mojej winy do dziś czuję w sercu żal i tęsknotę- wyznała pod zdjęciem, na którym widzimy ją w ciąży z jej synkiem Christopherem.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Izabela Janachowska (@izabelajanachowska) Paź 23, 2020 o 10:00 PDT Gwiazda dodała, że nie wyobraża sobie, jak muszą cierpieć kobiety, które wiedzą, że dziecko, które noszą pod sercem, jest chore.  Nie wiem, co bym zrobiła, gdybym się dowiedziała, że moje dziecko umrze w bólu chwilę po narodzinach. Nie wiem, czy poradziłabym sobie z ogromem cierpienia. Nie wiem, czy w przypadku ciąży zagrażającej mojemu życiu podjęłabym ryzyko, że mój synek wychowywał się będzie bez mamy, ale wiem, że chciałabym mieć wybór - wyraziła swoje stanowisko Izabela Janachowska.  W komentarzach pod...

Przeczytaj
Magda Gessler wspiera protestujące kobiety i wyznaje, że poroniła w 6. miesiącu ciąży: „przeżyłam śmierć własnego dziecka”
Instagram @magdagessler_official
Newsy Magda Gessler wspiera protestujące kobiety i wyznaje, że poroniła w 6. miesiącu ciąży: „przeżyłam śmierć własnego dziecka”
Od kilku dni w Polsce trwają protesty po tym, jak Trybunał Konstytucyjny zakazał przerwania ciąży w przypadku uszkodzenia płodu. W sprawę angażuje się coraz więcej celebrytów, którzy nie tylko dołączają do pochodów, ale też dzielą się osobistymi tragediami. Tak też zrobiła Magda Gessler. Restauratorka w pełnych cierpienia słowach, przyznała się do straty dziecka.
Urszula Jagłowska-Jędrejek
październik 29, 2020

Pomimo wciąż rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa tysiące  Polaków wyszły na ulice polskich miast , by zamanifestować swój sprzeciw wobec najnowszej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.  Zgodnie z wyrokiem TK przerwanie ciąży w przypadku trwałego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczanej choroby jest niezgodne z Konstytucją. Orzeczenie sędziów, zmieniające ustalenia z 1993 roku wywołało protesty, a setki tysięcy kobiet i towarzyszących im mężczyzn zbiera się na pochodach, skandując hasła o równości płci i prawie kobiet o decydowaniu o własnym ciele. W sprawę angażuje się również wielu celebrytów . Kinga Rusin postanowiła wesprzeć protestujących i przekazała 100 tys. złotych na rzecz organizacji broniących prawa kobiet. Finansową pomoc zadeklarowali także Deynn i Majewski. Z kolei Maja Ostaszewska, Zofia Zborowska, Sara Boruc Mannei, Jessica Mercedes, Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor, Julia Wróblewska, czy Anna Mucha postanowili wziąć czynny udział w strajku i wraz z masą innych rozwścieczonych Polaków propagować na ulicach hasła nawiązujące do wolności i poszanowania kobiet. Zobacz także: Julia Wróblewska została pobita na Strajku Kobiet: „dostałam w ramiona, biodra i nerki” To jeszcze nie koniec sprzeciwu gwiazd wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Grono aktorek, modelek, piosenkarek i influencerek nie tylko wyszło na ulice, ale również w poruszających wpisach dzieliło się w mediach społecznościowych swoimi przeżyciami dotyczącymi poronień . W pełnych cierpienia wpisach o straconych dzieciach swoimi tragediami podzieliły się m.in. Joanna Koroniewska, Izabela Janachowska, Paulina Smaszcz czy Joanna Kurowska. Zobacz także:  Joanna Koroniewska poroniła aż sześć ciąż: „ból był ogromny. I niemoc” Teraz także...

Przeczytaj