kosmetyki bandi
Chcę testować
naturican
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Chcę testować
kosmetyki vichy
Wyniki testu
equalibra
Chcę testować
sanelle
Laureaci
seysso
Wyniki testu
aa
Laureaci
kosmetyki iwostin
Wyniki testu
kosmetyki glov
Laureaci
kosmetyki aa
Wyniki testu
kosmetyki nivea
Laureaci
kosmetyki bourjois
Laureaci
kosmetyki eucerin
Laureaci
kosmetyki miss sporty
Wyniki testu
kosmetyki biotherm
Laureaci
kosmetyki seysso
Wyniki testu
kosmetyki avene
Laureaci
kosmetyki cerave
Laureaci
krem avon
Laureaci
Minister Zdrowia Adam Niedzielski
East News
Newsy

Jest szansa, że niedługo przestaniemy nosić maseczki? Minister Niedzielski szczerze odpowiedział!

Na Twitterze zapytano Adama Niedzielskiego, czy tak jak w zeszłym roku, latem nie będziemy musieli nosić maseczek na zewnątrz. Odpowiedź zaskakuje?

Kiedy przestaniemy nosić maseczki choćby na zewnątrz? To pytanie zadaje sobie mnóstwo Polaków. Jedna z internautek postanowiła się z nim zgłosić bezpośrednio do ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego za pośrednictwem Twittera. 

Zobaczcie także:  Przemysław Czarnek zapowiada powrót do szkół dzieci z klas 1-3. Minister edukacji podał termin!

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Minister zdrowia, Adam Niedzielski odpowiada na pytanie, kiedy zdejmiemy maseczki

Obowiązek zakrywania nosa i ust także na zewnątrz, w całym kraju ponownie obowiązuje od 10 października 2020 r. Obowiązek ten nie obejmuje jedynie takich przestrzeni, jak m.in. las, park, zieleńce, czy ogródki działkowe. Internautka zapytała ministra zdrowia wprost, czy w tym roku możemy się spodziewać takiego samego kroku, jak rok temu, czyli zniesienia obowiązku noszenia maseczek na zewnątrz

Panie Ministrze, a może zróbcie tak, jak było w zeszłym roku w okresie letnim (oczywiście, jeśli sytuacja na to pozwoli), tzn. maski na zewnątrz tylko wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać dystansu od innych (?) - napisała. 

Adam Niedzielski od razu odniósł się do tego pytania. 

Pójdziemy w tą stronę przy mniejszej liczbie zachorowań - czytamy na Twitterze. 

 

Jak nakaz noszenia maseczek komentują lekarze?

Na temat noszenia maseczek na zewnątrz, w rozmowie w RMF FM wypowiedział się także prof. Miłosz Parczewski. 

Jedyne badanie, które się pojawiło w ostatnim tygodniu i jest istotne epidemiologicznie to to, że na zewnątrz nie dochodzi do istotnej liczby zakażeń. Noszenie masek na dworze jest bez sensu - ocenił  specjalista chorób zakaźnych, członek Rady Medycznej przy premierze.

Przypominamy, że w 2020 roku obowiązek noszenia maseczek został zniesiony 30 maja. Wówczas na stronie gov.pl widniała taka informacja: "Jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans społeczny". 

Co sądzicie o takim luzowaniu obostrzeń? 

Minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia od 27 lutego 2021. Co ze szkołami?
East News
Newsy
Otwarte szkoły, hotele, siłownie i galerie? Co z maseczkami? Oto czego możemy się spodziewać! 
Już w środę rząd ma ogłosić kolejne luzowanie obostrzeń. Eksperci i epidemiolodzy spekulują, które branże mogą liczyć na powrót do funkcjonowania. Czy wreszcie wyjdziemy na zakupy i poślemy dzieci do szkół?

Jest nadzieja, że już w najbliższych dniach zostaną odmrożone kolejne branże. Czy hotele, handel, gastronomia oraz szkoły wrócą do normalnego funkcjonowania?  Możemy się spodziewać, że w przeciągu miesiąca maja wróci bardzo wiele usług i zostanie przywróconych do funkcjonowania bardzo wiele sektorów, za których działaniem już się stęskniliśmy - zapowiedział Adam Niedzielski w poniedziałek.  Pojawiają się pierwsze nieoficjalne doniesienia! Czy niedługo będziemy mogli też zrezygnować z noszenia maseczek? Poznajcie szczegóły!  Zobacz także:  Ruszają hotele, ogródki restauracyjne i handel! Minister Gowin zabrał głos Ruszają szkoły, hotele i handel? Nieoficjalne doniesienia mediów  W zeszłym tygodniu minister zdrowia ogłosił pierwsze łagodzenie obostrzeń. Od 26 kwietnia w 11 województwach została przywrócona edukacja hybrydowa w najmłodszych klasach, działalność rozpoczęły również salony fryzjerskie oraz kosmetyczne. Pojawiły się też pierwsze informacje odnośnie organizacji wesel. Teraz czas na kolejne luzowania. Co w związku z działalnością galerii handlowych, szkół podstawowych i hoteli? Szczegółowy plan na cały maj ma zostać przedstawiony już w najbliższą środę.  Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że szkoły, galerie handlowe czy hotele są to sektory, które powinny być przywrócone do działalności w pierwszej kolejności: Musimy myśleć o gospodarce, musimy myśleć również o życiu społecznym, zwłaszcza młodych ludzi. Aktualne rozwiązania edukacyjne nie są idealne. Jeżeli tylko sytuacja pozwoli, należy rozmrażać i znosić obostrzenia - powiedział w rozmowie z RMF FM ekspert rządowej Rady Medycznej prof. Krzysztof Tomasiewicz.  A co z branżą sportową? Według...

koronawirus - kary za brak maseczki
Newsy
Wraca nakaz noszenia maseczek! Jakie kary grożą nam za brak maseczki? 
Od 10 października w całej Polsce obowiązywać będzie tzw. strefa żółta. Związane jest to z m.in. powrotem obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Jakie kary czekają osoby, które się do niego nie dostosują?

Wraca obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że teraz nawet na świeżym powietrzu musimy mieć zasłonięte usta i nos. Można to robić za pomocą maseczek, coraz bardziej popularnych kominów ( pojawiły się nawet w Biedronce ) czy apaszek. Niektórzy jednak mają dość tego nakazu i głośno mówią, że nie będą tego robić. Powinni jednak dwa razy się nad tym zastanowić. Pomijając kwestie zdrowotne, może ich to sporo kosztować. Zgodnie w polityką "zero tolerancji" za brak maseczki będą grozić kary finansowe. Jaki mandat może nałożyć policja za brak maseczki? W jakich przypadkach grozi kara nawet do 30 tys. zł? Od kiedy obowiązuje nakaz noszenia maseczki w otwartej przestrzeni? Duży wzrost zakażeń koronawirusem spowodował powrót niektórych obostrzeń. 8 października, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od soboty cała Polska znajdzie się w żółtej strefie . W związku z tym na mocy rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii ponownie został wprowadzony nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej: Od 10 października 2020 r. wprowadzamy zasady obowiązujące w strefie żółtej w całym kraju. Mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w całej przestrzeni publicznej, nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych - ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Jest to równoznaczne z tym,  że każda osoba musi zasłaniać nos i usta nie tylko w pomieszczeniach, ale również na świeżym powietrzu. Za brak maseczki grożą wysokie mandaty. Ogłaszamy politykę zero tolerancji. W dobie eskalacji pandemii nie ma miejsca na egoizm. To wchodzenie w strefę bezpieczeństwa drugiego człowieka - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej z...

koronawirus w polsce
Newsy
Gdzie nie trzeba nosić maseczki? Jest nadzieja dla spacerowiczów!
Mimo nakazu zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu, nowe obostrzenia w strefie żółtej nie oznaczają konieczności noszenia maseczki w lesie czy parku.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od soboty 10 października cała Polska zostaje objęta zasadami strefy żółtej . W praktyce oznacza to, że nos i usta trzeba będzie zasłaniać również na świeżym powietrzu.   Wiele osób zastanawia się jednak, czy te restrykcje będą obowiązywały na przykład w parkach czy w lesie. Zwłaszcza, że za brak maseczki grożą surowe kary . Czy trzeba nosić maseczkę w lesie i parku? Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej musi być przestrzegany nie tylko w sklepie czy w komunikacji miejskiej, ale także na ulicy, niezależnie od zachowania zalecanego dystansu między osobami. Wydawać by się zatem mogło, że nakaz będzie również obowiązywał w parkach czy lasach. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej nie będzie obowiązywał w lasach, parkach, zieleńcach oraz podczas uprawiania sportu - przekazał na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Taka decyzja z pewnością ucieszy entuzjastów sportu i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Warto mieć natomiast na uwadze, że samo dojście do stref zielonych wymaga zasłaniania ust oraz nosa. Doskonale jednak pamiętamy, jak wiosną tłumy wyruszyły do parków i lasów, czego efektem było wprowadzenie obowiązku zasłaniania ust oraz nosa również tam, a później rychłe zamknięcie tych miejsc. Kolejnym miejscem, w którym nie musimy mieć na twarzy maseczki , to restauracja lub bar, ale dopiero w momencie, gdy zasiadamy do stolika . Zakrywanie ust oraz nosa nie jest także konieczne również w pracy, gdy nie mamy styczności z osobami z zewnątrz. Gdzie trzeba nosić maseczki? Obowiązku noszenia maseczki należy niezmiennie przestrzegać między innymi w sklepach,...

Szczepionka na koronawirusa
Newsy
Maseczki będziemy nosić do 2022 roku? WHO wini za to... szczepionkę na koronawirusa
Scenariusz noszenia maseczek do końca 2022 roku staje się coraz bardziej możliwy. Taka decyzja może być spowodowana niewystarczającą liczbą szczepionek.

Obowiązek noszenia maseczek może utrzymać się jeszcze przez następne dwa lata. Ten niezbyt optymistyczny scenariusz ogłosiła przedstawicielka  Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Soumya Swaminatham , którą cytuje "South China Morning Post". Jak widać, sytuacja pandemiczna nie przedstawia się tak dobrze, jak to niektórzy mówią, a winowajcą jest niestety szczepionka, a raczej brak odpowiedniej ilości dawek . Sposób w jaki ludzie to przedstawiają, że w styczniu będą szczepionki dla całego świata i rzeczy zaczną wracać do normy - to tak nie zadziała - twierdzi Soumya Swaminatham. Kiedy będzie dostępna szczepionka na COVID 19? Plan był taki, że bez względu na stopień rozwinięcia i zamożności danego kraju, dostęp do szczepionki przeciw SARS-CoV-2 będzie jednakowy . Optymistyczny scenariusz zakładał, że wiosną 2021 roku rozpoczną się szczepienia. Niestety ta informacja jest już nieaktualna. Biorąc pod uwagę bieżące prognozy, nie ma takiej możliwości , by szczepionka trafiła w tym samym czasie do wszystkich krajów... Nie należy się spodziewać, że liczba dawek szczepionek na COVID-19 będzie na tyle duża, by życie wróciło do normalności przed 2022 rokiem - powiedziała Soumya Swaminatham. Mimo że inicjatywa działająca w ramach WHO - Covax - gromadzi środki, które mają zapewnić jednakowy dostęp do szczepionki, starania okazują się niewystarczające. Według Soumya Swaminatham do połowy 2021 roku Covax zgromadzi tylko setki milionów dawek, a potrzeba ich co najmniej dwa miliardy . Dotychczasowa dostępność jest niestety zbyt niska, żeby świat mógł zrezygnować z obostrzeń sanitarnych. Maseczki i dystans społeczny to pierwsze ograniczenia, które na pewno z nami zostaną jeszcze przez długi czas. #CoronaVirus...

Nasze akcje
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Przyjemna rutyna pielęgnacyjna. Dlaczego to takie ważne? 
Partner
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Szczoteczka soniczna Seysso ma aż 5 końcówek! A jak działa? Zobacz!
Partner
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Pewność siebie - co na nią wpływa?
Partner
hot trendy seysso
Pielęgnacja
Piękna i… zabiegana! Czy bycie zadbaną w dobie wszechobecnego pośpiechu jest możliwe?
Partner