Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Wyniki testu
Bielenda Professional Supremelab
Wyniki testu
NIVEA CELLULAR LUMINOUS zestaw kosmetyków
Wyniki testu
Neutrogena Retinol Boost
Wyniki testu
 Tołpa, Body & Soul
Wyniki testu
neboa
Wyniki testu
YSL
Wyniki testu
tolpa authentic
Wyniki testu
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Wyniki testu
Kosmetyki Maybelline
Wyniki testu
BeBio samoopalacze
Chcę testować
Faceboom skin dopamine
Chcę testować
Garnier Vitamin C
Wyniki testu
AA Yoummy Skin Peach Flawless
Chcę testować
kosmetyki do makijażu Loreal Paris: podkład Infallible, podkład true match i mascara telescopic
Wyniki testu
tresemme 1 minute
Wyniki testu
Miya Cosmetics - myCLEANhero, mySOFTemulsion
Chcę testować
L`Biotica Biovax Ultra Green For Brunette
Laureaci
Phyto Paris
Laureaci
dermedic Hydrain3 Hyaluro
Laureaci
korona wirus okulary maski zaparowane szkła
Newsy

Epidemia koronawirusa: Jak prawidłowo nosić maseczkę ochronną, żeby nie parowały okulary?

Równoczesne noszenie maseczek ochronnych i okularów korekcyjnych ma poważny minus – zaparowane szkła. Na szczęście wystarczy odpowiednio zakładać okulary, żeby zminimalizować ten problem.

Chociaż część ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa zostało zniesionych, nadal jest obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Osłanianie twarzy szalem czy też noszenie maseczek ma kilka minusów, ale szczególnie uciążliwe jest dla osób noszących okulary korekcyjne

Przez maseczki ochronne nie tylko trudniej im się oddycha, poci im się twarz czy ściera makijaż. "Zamaskowani" okularnicy muszą sobie na dodatek radzić ze stale zaparowanymi szkłami. Okazuje się jednak, że istniej zaskakująco prosty sposób radzenia sobie z tym problemem...

Fot.: iStock

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Co zrobić, żeby okulary nie zaparowały przez maseczkę?

Ci, którzy w najbliższym czasie planują zmianę okularów, powinni poważnie rozważyć zakup szkieł z powłokami oleofobową, hydrostatyczną lub antystatyczną, bo ten typ szkieł odparowuje szybciej. Niestety, taka inwestycja oznacza zwiększenie kosztu nowych okularów o kwotę około 100 zł. 

Tańszym rozwiązaniem jest stosowanie sprejów i chusteczek lub zabezpieczenie szkieł mydłem. Wystarczy posmarować szkła z obu stron suchym mydłem w kostce, a następnie wytrzeć je ściereczką z mikrofibry tak, żeby usunąć z nich białe smugi. 

Jak nosić maskę ochronną i okulary?

Najprostszym sposobem na uniknięcie zaparowywania szkieł jest odpowiednie zakładanie maski i okularów – a konkretnie zmiana kolejności, w jakiej je zakładamy. Zaczynamy od założenia maseczki, przy czym nasuwamy ją jak najwyżej na twarz – tak żeby jej górna krawędź sięgała nam aż pod oczy. Dopiero po takim założeniu maseczki, nakładamy na nos okulary. Ich oprawka będzie opierała się na maseczce, utrudniając wydostawanie się spod niej ciepłego powietrza.  

Można także złożyć górną część maseczki i w ten sposób pogrubić i usztywnić jej krawędź, która przylega do nosa i przestrzeń pod oczami. Niezłym rozwiązaniem jest także umieszczenie w tym miejscu dodatkowej warstwy ze złożonej chusteczki higienicznej. Ten patent sprawdzi się także, gdy zamiast maseczką, zasłaniamy nos i usta szalem.

Zobacz także: Pesymistyczne przewidywania polskiego rządu – epidemia koronawirusa może potrwać nawet dwa lata!

Pomimo tych niedogodności, warto pamiętać, że nosząc okulary w trakcie epidemii COVID-19 dodatkowo zabezpieczamy się przed wirusem. Do zakażenia bowiem może też dojść za pośrednictwem oczu i dlatego właśnie warto je chronić. Nie bez powodu sporym zainteresowaniem cieszą się tak zwane przyłbice, które chronią nie tylko noc i usta, ale też właśnie oczy

Zdjęcie główne: iStock

scierajacy się podkład od okularów
Newsy
Trik z TikToka na ścierający się podkład od okularów. Potrzebujecie tylko jednego kosmetyku
Ten trik z TikToka zażegna problem ścierającego się podkładu i odbijania się go na noskach od okularów. Zajmie wam to 5 sekund, a efekt będzie widoczny przez cały dzień! Sprawdza się do okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych.

Trik z TikToka na ścierający się podkład przez okulary przeciwsłoneczne lub korekcyjne szybko stał się hitem, a to dlatego, że jest banalnie prosty i skuteczny! Wystarczy użyć odrobiny pudru transparentnego w strategiczne miejsce, żeby nigdy więcej nie przejmować się odbitymi „noskami” w makijażu. Zaciekawieni? Trik z TikToka na ścierający się podkład przez okulary  Każdy, kto nosi okulary korekcyjne na co dzień wie, że utrudnia to życie w wielu przypadkach - parowanie okularów zimą i obcieranie się nosa i policzków latem to tylko kilka z nich. To ostatnie daje się we znaki nie tylko osobom z wadą wzroku, ale wszystkim wielbicielom okularów przeciwsłonecznych. Na szczęście jest na to prosty trik, który nie wymaga posiadania ani dodatkowych produktów w kosmetyczce, ani nie zajmie wam przed wyjściem z domu więcej niż 5 sekund. @whospuchalska TOTALNIE GAME CHANGER ♬ Awaryjne światła (TikTok Clip) - FRIZ & Mr. Polska & LA$$A Wystarczy noski lub oprawę szkieł natrzeć małą ilością pudru transparentnego i gotowe! Nie tylko unikniemy pocenia się w tych miejscach, ale również nasz makijaż pozostanie w nienaruszonym stanie. Zobacz także:  Ten trik na za ciasne spodnie znają nasze babcie! Wystarczy kilka godzin, żeby pasowały! Tiki na zsuwające się okulary z nosa Kolejną bolączką latem są zsuwające się okulary z nosa . Dzieje się tak najczęściej, kiedy nasze oprawki są już lekko luźne, a nasza twarz przetłuszcza się i poci. Na tę okoliczność mamy też kilka patentów - pierwszy z nich to użycie bazy pod cieni na nos, która doda „przyczepności” okularom. Pamiętajcie też o regularnym oczyszczaniu twarzy z łoju i tu z pomocą przychodzą bibułki matujące. Dobrym rozwiązaniem będzie też kupienie specjalnych nakładek na okulary.

Makijaż
Okulary odbijają ci się na nosie? Ten makijażowy trik odmieni twoje życie
Noski od okularów często tworzą nam nieestetyczne plamy na nosie. Znamy trik, który przyda się szczególnie latem, gdy ciągle nosimy okulary przeciwsłoneczne.

Każdy, kto nosi okulary wie, że piękny makijaż często nie idzie w parze z korekcją i ochroną wzroku. Najczęstszy problem to ześlizgiwanie się nosków. Okulary przylegając do nosa mogą tworzyć nieestetyczną odciśnięcie i zdejmować z tego miejsca podkład. Jak tego uniknąć? Zobacz także:  Z tym produktem na zawsze zapomnisz o korektorze zebranym pod powieką  Noszenie okularów a makijaż Jedna z dziewczyn na portalu Reddit.com zadała pytanie o to, jak okularnice radzą sobie z codziennym makijażem. Miała dwa problemy - pierwszy to  rzęsy , które wystają ponad szkła, drugi to zsuwanie się nosków, niezależnie od nałożonego podkładu, pudru czy primera. Wiele kobiet radziło jej by zrezygnowała z przedłużania rzęs na rzecz ich pogrubienia. Zapewniały, że podczas noszenia okularów lepiej jest użyć tuszu, który podkreśli rzęs pogrubiając je , a nie ekstremalnie wydłuży. Radziły także, aby zacząć używać szkieł kontaktowych, jednak wiele osób ma zbyt wrażliwe oczy na to, by nosić je codziennie.  Co jednak z zsuwaniem się okularów i pozostawianiem odciśniętego podkładu na nosie? Jedna z forumowiczek podzieliła się swoim sposobem. Zdradziła, że wystarczy na to miejsce, jeszcze przed nałożeniem podkładu,  nałożyć bazę pod cienie . W ten sposób zmniejszymy szanse na "ciastkowanie się" produktu pod okularami. Proste ale niezwykle skuteczne - napisała.  Inne dziewczyny radziły, by użyć utrwalającego makijaż  sprayu w to miejsce, a zanim produkt wyschnie, założenie okularów. Ma to uchronić przed zjeżdżaniem szkieł w dół. Jednak korzystając z tego triku musimy poczekać ze zdjęciem okularów do czasu, aż będziemy w domu.  Trik z bazą pod cienie ma największy sens - w końcu stworzona jest ona po to, by utrzymać makijaż oka w jednym miejscu, przez cały dzień. Podkład przyklei się do niego, a my nie będziemy musiały martwić...

Łatwiejsze oddychanie w maseczce
Styl życia
Metoda, dzięki której lepiej oddycha nam się w maseczce ochronnej
Oddychanie w maseczce ochronnej nie należy do najłatwiejszych. Z dyskomfortem można jednak sobie poradzić, stosując się do zaleceń odnośnie sposobu wdychania i wydychania powietrza.

Nakaz zakrywania ust i nosa zmusił w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa zmusił nas do stosowania maseczek ochronnych. Niezależnie od wybranego rodzaju oraz tego, czy jest ona produktem jednorazowym, czy też wielokrotnego użytku, produkty te mogą sprawiać wiele trudności z oddychaniem. Te, które nam to utrudniają są najbardziej skuteczne, bo najmniej przewiewne. Zobacz także: Jak uszyć maseczkę ochronną? Instrukcja krok po kroku Źródło: iStock Co zrobić, żeby ułatwić sobie oddychanie w maseczce? Duszno, męcząco i trudno - tak określić można początki oddychania w maseczce ochronnej. Co zrobić jednak, żeby nie było to tak uciążliwe? Ekspertka, dr Elżbieta Dudzińska w rozmowie z Polsat News zdradziła, jak w łatwy sposób sobie to ułatwić. Wszystko to kwestia sposobu oddychania, nad którym niewiele z nas zastanawia się, nakładając na twarz maskę.  Według doktor powinniśmy: zrezygnować z oddychania przez usta i robić to przez nos (który dodatkowo filtruje powietrze, dzięki czemu w większym stopniu chroni przed koronawirusem), korzystać z przepony, oddychać spokojnie. Dlaczego to tak istotne? Wydech przez nos chroni nas częściowo przed koronawirusem, czyli wzmacnia ten filtr, jakim jest maseczka. A przede wszystkim poprawia kondycję płuc, poprawia pobór tlenu, uruchamia przeponę i, co jest bardzo ważne, pogłębia odpowiedź relaksacyjną organizmu, czyli buforuje nieco ten stres, którego wszyscy doświadczamy z racji istniejącej sytuacji - powiedziała dr Elżbieta Dudzińska dla Polsat News. Istnieje jednak kilka dodatkowych zalet. Oprócz relaksu, czy poprawy kondycji płuc, oddychanie przez nos, dzięki obecności tlenku azotu, stanowi proces odkażania. Tym samym oczyszcza się powietrze, a także uruchomione zostają naczynia krwionośne i praca przepony. Źródło: Polsat News Źródło zdjęcia głównego:  Mika Baumeister  /  Unsplash

Maseczka ochronna - błędy
Styl życia
5 błędów z użyciem maseczki ochronnej - tak stosowana nie działa
Jak nie nosić maseczki ochronnej? Istnieją działania, które osłabiają jej funkcję. W ten sposób narażamy siebie i innych na zarażenie.

Od 16 kwietnia decyzją rządu obowiązywał będzie nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Choć nie musimy posiadać maski, czy też osłonki , to każdorazowo zobowiązani jesteśmy do przysłonięcia twarzy np. szalikiem. Włożenie maski ochronnej i rękawiczek daje złudne wrażenie bezpieczeństwa i pełnego zabezpieczenia zarówno przed zarażaniem, jak i zarażeniem. Tak jednak nie jest. Żeby maska ochronna spełniała swoje zadanie muszą być zachowane środki ostrożności, a samo jej noszenie wymaga wprawy.  Zobacz także: Jak dezynfekować maseczkę ochronną? Źródło: iStock Zobacz także: Jak uszyć maseczkę ochronną - instrukcja krok po kroku Błędy podczas noszenia maseczki ochronnej Myśląc o podstawowych błędach przy noszeniu maseczki ochronnej, warto wymienić następujące działania: Zakładanie maseczki ochronnej bez wcześniejszego umycia rąk . Tym sposobem przenosimy bakterie na powierzchnię maseczki, a tym samym bezpośrednio na twarz, co zwiększa prawdopodobieństwo zarażenia. Wkładanie i zdejmowanie maski poza domem. Jeśli zdecydujemy się umiejscowić maskę na twarzy, zostawmy ją tam do momentu powrotu do domu.  Niewłaściwe zakrywanie twarzy. Podczas noszenia maseczki ochronnej powinniśmy zakryć zarówno podbródek, jak i nos  (nie tylko jego czubek) . Nie powinniśmy pozostawiać wolnych przestrzeni, przez które może dostawać się powietrze. Maska powinna przylegać do twarzy i sprawiać wrażenie, że jest nam w niej trudno oddychać. Ma to być jednak tylko wrażenie - maska nie powinna tego robić. Zdejmowanie maski do rozmów. Wiele osób chcąc porozmawiać na zewnątrz, również przez telefon, zdejmuje maskę, zwieszając ją na szyi . To jeden z największych błędów, który sprawia, że maska staje się bezużyteczna. Zakładanie i ściąganie maseczki. Należy robić to będąc w mieszkaniu. Zakłada się ją chwytając za gumki lub zaczepy na...

Nasze akcje
neboa
Fryzury
"Kosmetyki od NEBOA odżywiły i zregenerowały moje włosy od skalpu po same końce" - zobaczcie wyniki testu Wizażanek
Współpraca reklamowa
skincycling
Pielęgnacja
Co o metodzie #skincycling sądzą eksperci?
Współpraca reklamowa
Test kosmetyków do makijażu od AA Wings of Color
Makijaż
Przetestowałam nowe kosmetyki AA Wings of Color. Efekt to idealna skóra przez cały dzień!
Współpraca reklamowa
lactacyd
Styl życia
„Już po pierwszym użyciu znika uczucie suchości i swędzenia”. Nowy płyn do higieny intymnej Lactacyd® Ultra-Nawilżający 40+ to hit Wizażanek!
Współpraca reklamowa
Depilatory Braun
Pielęgnacja
Przetestowałyśmy urządzenia do depilacji Braun. To sposób na gładką skórę bez podrażnień i wrastających włosków!
Współpraca reklamowa
Test serum złuszczającego Health Labs Care Glow On
Pielęgnacja
Test redakcji: Przetestowałam serum złuszczające do ciała Health Labs Care. Pozbyłam się krostek na ramionach w tydzień! 
Współpraca reklamowa
Test transparentnego żelu modelującego brwi More4Care
Pielęgnacja
Przetestowałam transparentny żel modelujący brwi od More4Care i uzyskałam efekt jak po laminacji
Współpraca reklamowa
wit. c 15% meseboost
Pielęgnacja
Krem i serum do twarzy Vit. C 15% od mesoBOOST® przetestowane przez Top Recenzentki
Współpraca reklamowa