Elżbieta Zającówna to aktorka teatralna i filmowa. Znamy ją przede wszystkim z filmów i seriali tj.: "Vabank", "Matki, żony i kochanki", czy "Seksmisja". Niestety choroba przekreśliła dalsze plany aktorskie Zającówny.

Reklama

Jak wygląda i co robi Elżbieta Zającówna?

Elżbieta Zającówna przed laty, kiedy dowiedziała się o chorobie, postanowiła przerwać aktorstwo. Diagnoza była bezlitosna. Okazało się, że kobieta cierpi na nieuleczalną chorobę - Von Willebranda. Jest to najczęstsza wrodzona skaza krwotoczna, która zaburza krzepnięcie krwi. Objawia się występowaniem częstych i wydłużających się krwawień, które zagrażają zdrowiu i życiu chorej osoby.

Zającówna z powodu właśnie tej choroby postanowiła zrezygnować z kariery i skupić się na własnym zdrowiu. W 2010 roku została wiceprezes Fundacji Polsat. Na stanowisku była przez trzy lata, a następnie znowu zniknęła. Do swojego wcześniejszego zawodu aktorki, Elżbieta Zającówna wróciła dopiero w 2017 roku i zagrała krótką rolę w serialu "Na dobre i na złe". W kolejnych latach grała w pojedynczych produkcjach.

Reklama

Aktorka nie jest aktywna w mediach społecznościowych i raczej nie często zdarza jej się dawać wywiady. Ostatnią fotografię, jaką zamieściła na Instagramie, widzimy z dnia 23 czerwca 2020 roku. Zającówna ma zdecydowanie ciemniejsze włosy niż kiedyś, lekką grzywkę na bok i nosi okulary. Co więcej, słychać u lubianej aktorki? Tego dokładnie nie wiadomo, wiadomo natomiast, że dwa lata temu pojawiła się również na premierze książki "Półprzewodnik po Polsce" Krzysztofa Jaroszyńskiego, gdzie wyglądała bardzo dobrze.

AKPA
Reklama
Reklama
Reklama