tonik bielenda professional
Chcę testować
Tonik Loreal Paris
Chcę testować
Produkty Inveo
Wyniki testu
farba garnier
Chcę testować
booster vichy
Chcę testować
kosmetyki yumi
Chcę testować
Pomadki Lip Me Up
Wyniki testu
produkty pierre fabre oral care
Laureaci
produkty latopic
Laureaci
kosmetyki sylveco
Laureaci
kosmetyki miya cosmetics
Laureaci
krem nivea
Laureaci
kosmetyki aa
Laureaci
kosmetyki loreal paris
Laureaci
kosmetyki kiko milano
Laureaci
test wizażanek
Laureaci
kosmetyki vichy liftactiv specialist
Laureaci
cicaplast balsam b5
Laureaci
Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu Beauty Booster od Lift4Skin
Laureaci
La roche-posay
Laureaci
Elżbieta II na świątecznym przemówieniu postawiła na wyjątkową broszkę. Ma bardzo waży przekaz
The Royal Family/Ferrari Press/East News, John Powell/Rex Features/East News
Newsy

Elżbieta II na świątecznym przemówieniu postawiła na wyjątkową broszkę. Ma bardzo waży przekaz

O świątecznym przemówieniu Elżbiety II mówi cały świat. Uwagę zwraca nie tylko osobisty wydźwięk wypowiedzi, ale też biżuteria królowej. Ukryła w niej ważny przekaz!

Brytyjska rodzina królewska od lat jest w centrum uwagi rodzimych i zagranicznych mediów, które z napięciem śledzą nie tylko panujące na dworze restrykcyjne zakazy i nakazy, stylowe kreacje bliskich Jej Królewskiej Mości, sympatie i animozje pomiędzy royalsami,  a także ich wieloletnie tradycje. Do takich możemy zaliczyć m.in. bożonarodzeniowe orędzie, jakie co roku głowa państwa wygłasza w stronę swoich poddanych. 

Kontynuując ten zwyczaj, również podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia królowa Elżbieta II pogrążona w zadumie postanowiła złożyć najserdeczniejsze życzenie Brytyjczykom i sympatykom monarchii. Uwagę zwrócił nie tylko wyjątkowo osobisty charakter wypowiedzi jej Wysokości, ale też biżuteria, jaką zdecydowała się z tej okazji założyć. Okazuje się, że niesie za sobą bardzo ważne przesłanie!

Paznokcie sweterkowe - jak je zrobić w domu? TOP 5 inspiracji z Instagrama

Bożonarodzeniowe orędzie Elżbiety II

Życie na świeczniku brytyjskiej rodziny królewskiej to nie tylko liczne przywileje, jak m.in. zagraniczne podróże, warte tysiące funtów kreacje, możliwość korzystania z zasobów królewskiego skarbca, czy luksusowe posiadłości, ale również masa powinności. Na Elżbietę II i jej najbliższych nałożonych jest wiele zakazów i nakazów, związanych z kultywowaniem królewskich tradycji. Okazuje się, że nie tylko na co dzień członkowie rodu Windsorów są zobowiązani do  wystrzegania się m.in. drastycznych zmian fryzur, czy określonego dress codu, w którym kobiety  zawsze muszą pozostawać w okryciu wierzchnim, zobowiązane są do noszenia nakryć głowy podczas podniosłych wydarzeń, czy zmuszone są z rezygnacji z torebek na ramię na rzecz małych kopertówek, które wbrew pozorom nie służą do przetrzymywania przedmiotów, czy jako element dekoracyjny, lecz stanowią dyskretny gadżet do komunikowania się ze służbą. Również podczas świąt Bożego Narodzenia royalsi mają masę, często abstrakcyjnych, zwyczajów.

W okresie bożonarodzeniowym bliscy Jej Wysokości zobowiązani są m.in. do zapisywania swojej wagi, strzelania do bażantów, czy stawiania na określone stylizacje. To jeszcze nie wszystko. Royalsi obdarowują się absurdalnymi prezentami, a królowa co roku podarowuje swoim współpracownikom świąteczny pudding. Od lat nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia jest również królewskiej orędzie, które Elżbieta II nieprzerwanie od 1952 roku wygłasza w stronę swoich poddanych. W tym roku świąteczne orędzie Elżbiety II wyjątkowo chwyciło za serca.

Królowa Elżbieta II wygłasza orędzie
The Royal Family/Ferrari Press/East News

Jej Wysokość poruszyła w nim m.in. pamięć o swoim mężu, który zmarł na początku kwietnia br. Przypomniała, że okres świąt, dla niektórych osób może być trudny. 

- Choć dla wielu jest to czas ogromnego szczęścia i radości, to Boże Narodzenie może być trudne dla tych, którzy stracili bliskich. W tym roku szczególnie rozumiem, dlaczego. Ale w miesiącach po śmierci mojego ukochanego Filipa czerpałam wielką radość z ciepła i uznania z licznych hołdów dla jego życia i działań, płynących z całego kraju, Wspólnoty Narodów i świata - zwróciła się do widzów monarchini.

Co ciekawe, na biurku monarchini tym razem zabrakło zdjęć jej dzieci oraz wnuków. Zamiast tego widzowie mogli podziwiać wyjątkowo romantyczną fotografię Elżbiety II i jej zmarłego męża, księcia Filipa, wykonaną w 2007 roku z okazji 60. rocznicy ślubu królewskiej pary. 

- Ten psotny błysk w jego oku był tak samo jasny pod koniec życia, jak i wtedy gdy pierwszy raz go zobaczyłam. Ale oczywiście, życie składa się z ostatnich rozstań i pierwszych spotkań. I choć ja i moja rodzina tęsknimy za nim, wiem, że chciałby, byśmy cieszyli się świętami Bożego Narodzenia. Gdy, podobnie jak miliony ludzi na całym świecie, przygotowywaliśmy się do Bożego Narodzenia, odczuwaliśmy jego obecność - wspomniała księcia Filipa.

Królowa Elżbieta II świąteczne orędzie
The Royal Family/Ferrari Press/East News

Świąteczna biżuteria Elżbiety II niesie za sobą bardzo ważny przekaz

Tegoroczne bożonarodzeniowe orędzie Elżbiety II wprawiło sympatyków royalsów w osłupienie. Uwagę zwróciło nie tylko wyjątkowo osobiste wyznanie monarchini, ale też jej biżuteria oraz wymowny dobór zdjęcia na jej biurku. Fotografia, jaką Jej Królewska Mość wybrała z okazji świątecznej przemowy, jest odwzorowaniem zdjęcia z podróży poślubnej Elżbiety II i Księcia Filipa z 1947 roku. Wszystkie te kadry łączy jedno - ta sama, wyjątkowa broszka z szafirem i diamentami.

- Broszka przywołuje silne wspomnienia. Królowa, patrząc na nią, wspomina 73-lata, które spędziła z księciem Filipem - przyznaje w rozmowie z Express.co.uk Eddie LeVian, dyrektor generalny amerykańskiego domu jubilerskiego Le Via.

Elżbieta II i książę Filip podczas miesiąca miodowego, 25 listopada 1947 w posiadłości Broadlands w Hampshire
AFP/EAST NEWS

Fani roylsów dopatrzyli się jeszcze jednego, ukrytego przekazu związanego z szafirową ozdobą. Kiedy żył książę Filip, Jej Królewska Mość decydowała się na wyjątkową broszę podczas podniosłych uroczystości, jak śluby, czy chrzciny najbliższych, zapinając ją po lewej stronie. Teraz, gdy została wdową, ozdobę postanowiła przepiąć na prawą stronę.

Jak widać, w rodzinie królewskiej nic nie dzieje się z przypadku.

Zobacz także: Księżna Kate nie może jeść makaronu i eksperymentować z fryzurą. Oto lista jej zakazów

Wyjątkowa broszka królowej Elżbiety II
John Powell/Rex Features/East News

Królowa Elżbieta II wygłasza orędzie
The Royal Family/Ferrari Press/East News
Newsy
Bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II chwyta za serce.  Aż trudno powstrzymać łzy!
Królowa Elżbieta II, jak co roku, wygłosiła orędzie do obywateli z okazji Bożego Narodzenia. Tegoroczne przemówienie Jej Wysokości miało niezwykle osobisty charakter.

Choć królowa Elżbieta II drugi rok z rzędu musiała w okresie bożonarodzeniowym zrezygnować z wielu ważnych tradycji rodzinnych, to nie mogła nie przemówić do obywateli. Jej Wysokość wygłosiła specjalne orędzie, w którym nie brakowało osobistych odniesień. Według niektórych ekspertów brytyjska monarchini jeszcze nigdy wcześniej się tak nie otworzyła. Niewątpliwie wpływ miała na to pandemia koronawiursa, ale nie tylko. Zwracając się do poddanych, królowa Elżbieta II wspomniała księcia Filipa. Warto przypomnieć, że to pierwsze Boże Narodzenie, które Jej Wysokość spędziła bez ukochanego. Co tak bardzo poruszyło Brytyjczyków? Królowa Elżbieta II wspomniała zmarłego męża w emocjonalnym wystąpieniu Tegoroczne bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II wywołało ogromne emocje w brytyjskich mediach. Od przejęcia władzy monarchini każdego grudnia zwraca się do poddanych ze świątecznymi życzeniami. Wystąpienie, które pojawiło się w tym roku, było szczególne. Jej Wysokość poruszyła w nim pamięć o swoim mężu, który zmarł na początku kwietnia br . Przypomniała, że okres świąt, dla niektórych osób może być trudny. Zobacz także:   Zapisywanie wagi, strzelanie do bażantów i absurdalne prezenty. Świąteczne tradycje brytyjskiej rodziny królewskiej Widzowie, którzy tłumnie zebrali się przed telewizorami, zauważyli, że w trakcie przemówienia na biurku królowej Elżbiety II znajdowała się tylko jedna fotografia. Było to zdjęcie, na którym uwieczniono Jej Królewską Mość wraz z księciem Filipem w 2007 roku z okazji rocznicy ich ślubu. Tuż przed tym, jak obywatele mogli usłyszeć słowa monarchini, wyświetlono krótki materiał wideo z fotografiami małżonków. -Choć...

Książę Harry po pogrzebie księcia Filipa odbył dwie prywatne rozmowy z Elżbietą II. Meghan też zadzwoniła do królowej. Pogodzili się?
East News
Newsy
Meghan i Harry nawet po śmierci księcia Filipa uderzają w królową. Nie spędzą z nią świąt! Dlaczego?
Królowej Elżbiecie II bardzo zależało, aby podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia zebrać całą rodzinę w Sandringham. Jak informuje Page Six Meghan i Harry odmówili! Jaki tym razem podali powód?

Książę Harry i Meghan Markle nie przylecą do Wielkiej Brytanii na święta - takie informacje przekazuje "Page Six". Jak wiadomo królowa Elżbieta II już wcześniej zaprosiła wnuka z rodziną i marzyła o tym, aby nie tylko zgromadzić całą rodzinę w Sandringham, ale również poznać Lilibet. To będą pierwsze święta królowej bez księcia Filipa, który zmarł w kwietniu niedługo przed swoimi setnymi urodzinami. To nie wszystko! Ostatnio sama królowa trafiła do szpitala i odwołała kilka wizyt, dlatego wszyscy spodziewali się, że podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia cała rodzina zgromadzi się, aby wspierać 95-letnią monarchinię.  - To najważniejszy moment w roku – a zebranie się całej rodziny jest ważniejsze niż kiedykolwiek - zdradza informator "New Idea". Meghan i Harry otrzymali specjalne zaproszenie, ale jak informuje "Page Six, nie zdecydowali się skorzystać i odwiedzić rodzinę królewską. Mają inne plany? Meghan i Harry nie spędzą Bożego Narodzenia z królową Ostatnio Harry i Meghan spędzili święta Bożego Narodzenia w Sandringham w 2018 roku. Potem para wydała sensacyjne ogłoszenie o rezygnacji z pełnionych funkcji w rodzinie królewskiej i wyznała, że chce żyć na własny rachunek. Od tamtego czasu Meghan była w Wielkiej Brytanii tylko raz, a na wszelkie uroczystości Harry przylatuje sam. W tym roku młodszy brat księcia Williama  wziął udział w pogrzebie księcia Filipa w kwietniu , a w lipcu odsłonił razem z bratem pomnik swojej matki, księżnej Diany w Pałacu Kensington. Teraz rodzina królewska liczyła na obecność Meghan i Harry'ego z dziećmi podczas świąt Bożego Narodzenia: - To są pierwsze święta Jej Królewskiej Mości bez męża, więc można by mieć nadzieję, że zechcą...

królowa Elżbieta II wygłosiła bożonarodzeniowe przemówienie
East News
Newsy
Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczną przemowę. Uwagę zwraca zdjęcie na jej biurku
Królowa Elżbieta II, jak co roku wygłosiła świąteczną przemowę. Fani jednak zwrócili uwagę na zdjęcie, które było widoczne podczas przemówienia. W zeszłym roku były aż 4.

Święta Bożego Narodzenia na całym świecie w tym roku są inne niż zazwyczaj. Królowa Elżbieta II podkreśliła to w swoim tegorocznym, świątecznym przemówieniu. Zwróciła uwagę, że wszyscy mają dług wdzięczności wobec służby zdrowia, która szczególnie walczyła z COVID-19.  W Wielkiej Brytanii i na całym świecie ludzie wspaniale sprostali wyzwaniom tego roku, a ja jestem poruszona i dumna tym cichym i niezłomnym duchem - podkreślała królowa Elżbieta II.  Zobaczcie także:   Elżbieta II wyjawiła długo skrywany kompleks sprzed lat Królowa Elżbieta II podczas przemówienia z okazji świąt miała na biurku tylko jedno zdjęcie! Brytyjskie media od razu dostrzegły jednak nie tylko przekaz królowej, ale zwróciły uwagę również na symbolikę, która mu towarzyszyła. Elżbieta II zawsze przemawia przy biurku , ale do tej pory jednak nie brakowało na nim zdjęć bliskich. Rok temu stały tam cztery fotografie:  Księcia Karola z żoną Camillą Księcia Williama z Kate i ich dziećmi Jerzego VI - ojca królowej  Księcia Filipa - męża królowej         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) Zobaczcie także:   Bez tego królowa Elżbieta II nigdy nie wsiądzie do samolotu W tym roku jednak 3 fotografie zniknęły! Podczas tegorocznego przemówienia królowej Elżbiety II na biurku widniała tylko jedna fotografia , na której widać wizerunek księcia Filipa. ...

Królowa Elżbieta i świąteczne tradycje
STEVE PARSONS/AFP/East News
Newsy
Rodzina królewska daje sobie prezenty świąteczne w innym terminie niż reszta kraju. Mają ważny powód
Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej wręczają sobie prezenty świąteczne wcześniej niż większość obywateli. Ma to bardzo ścisły związek z królową Elżbietą. Dlaczego royalsi nie zachowują tradycji, która dominuje w domach Brytyjczyków?

Sposób obchodzenia świąt przez rodzinę królewską znacznie różni się od tego, jaki znają zwyczajni obywatele. Królowa Elżbieta i jej bliscy od wielu lat pielęgnują najróżniejsze tradycje, które wielu osobom mogą wydawać się nieco dziwaczne. Mowa nie tylko o ważeniu się przed rozpoczęciem bożonarodzeniowej uczty czy polowaniu na bażanty. Rodzina królewska - podobnie jak jej poddani - przywiązuje niemałą wagę do świątecznych prezentów. Jednak roylasi obdarowują się upominkami wcześniej niż przeważająca część Brytyjczyków. Skąd wziął się ten zwyczaj? Wynika przede wszystkim z pochodzenia królowej Elżbiety. Jakie prezenty wręczają sobie royalsi?  Choć wręczanie sobie świątecznych upominków w rodzinie królewskiej nie powinno nikogo dziwić - w końcu royalsi również lubią czułe gesty - to królowa Elżbieta i jej bliscy mają kilka zwyczajów związanych z podarunkami. Nie wszyscy wiedzą, że od wielu lat brytyjscy arystokraci kupują sobie dość osobliwe prezenty. Gdyby ktoś zajrzał pod wielką choinkę, która znajduje się w Sandringham i otworzył pakunek Jej Wysokości, mógłby się bardzo zdziwić. Zobacz także:   Kontrowersyjna decyzja królowej Elżbiety tuż przed samymi świętami. Brytyjczycy są wściekli Royalsi mają w zwyczaju dawać sobie niepraktyczne i absurdalne drobiazgi. Niektórym może być trudno w to uwierzyć, ale królowa Elżbieta dostała kiedyś od swojego wnuka księcia Harry'ego czepek do kąpieli z napisem "Is not Life a B*tch?" (ang. "czy życie nie jest s*ką?"). Brytyjska monarchini, która przez wielu postrzegana jest jako bardzo staroświecka i sztywna postać, miała się wówczas śmiać do rozpuku. To tylko jeden z wielu przykładów.  ...

Nasze akcje
akademia-bielenda-professional
PIELĘGNACJA

Weź udział w kursie Wizaz.pl x Bielenda Professional!

Sera BEAUTY.lab Miya Cosmetics
PIELĘGNACJA

Test redakcji: Serum BEUATY.lab do różnych potrzeb skóry

Pielęgnacja cery tłustej
PIELĘGNACJA

„Pomagają w walce z niedoskonałościami”. Zobacz wyniki testu!

pielęgnacja skóry dojrzałej
PIELĘGNACJA

Kosmetyki, które dają efekt liftingu? Poznaj wybór Wizażanek