Domowe sposoby na dodanie włosom objętości
Masz oklapnięte włosy? Brakuje im objętości u nasady? Zobacz skuteczne, domowe sposoby na dodaniem włosom wymarzonej objętości i puszystości!
- Anna Jastrzębska
Domowe sposoby na dodanie włosom objętości:
Suszenie włosów z głową skierowaną w dół
Najprostszy i w wielu przypadkach najskuteczniejszy sposób na dodanie włosom objętości. Moje włosy są długie i gęste, a suszenie z głową skierowaną w dół dodaje im puszystości i odbija od nasady. Najlepsze efekty osiągam, gdy zacznę suszyć włosy nie od razu po myciu, tylko np. po godzinie, dając im czas na naturalne podeschnięcie. Jeśli rozpoczynam suszenie włosów od razu po odciśnięciu je w ręcznik, to kosmetyk do stylizacji (niewielką ilość) nakładam dopiero w momencie, gdy włosy są już suche w 70-80%, wtedy efekty są najlepsze. Suszarka powinna posiadać funkcję jonizacji, a powietrze nie być zbyt gorące, ponieważ nie nakładając kosmetyku na włosy od razu po umyciu nie zapewniamy im termoochrony.
Suszenie z użyciem dyfuzora
Wybierając suszarkę pamiętajmy o tym, że w zestawie powinna posiadać dużą, okrągłą nasadkę z kolcami, czyli dyfuzor, który pozwala uzyskać superobjętość i odbicie włosów od nasady. Dyfuzor sprawdzi się także, gdy zechcemy wyczarować ugniatane fale. Po nałożeniu produktu podkreślającego skręt należy wysuszyć je z dyfuzorem – podkreśli on skręt włosów i sprawi, że efekt końcowy uczesania będzie bardzo naturalny.
Stosowanie suchego szamponu
Suchy szampon to rewolucja w pielęgnacji i stylizacji. Sprawdzi się w sytuacjach awaryjnych, gdy z jakiegoś powodu nie możemy umyć włosów, a chcemy, by wyglądały ładnie i świeżo. Jednak nie tylko wtedy – formuła suchego szamponu zadziała podobnie jak puder dodający włosom objętości. Po spryskaniu nasady kosmetykiem i delikatnym wmasowaniu, nasze włosy zyskają na puszystości i będą wyglądać na gęstsze.
Używanie kosmetyków dodających objętości
Wszelkie pianki czy pudry sprawdzą się do podbicia efektu naturalnie uniesionych u nasady włosów. Możemy również używać produktów na całej długości – szczególnie, gdy oczekujemy, że fryzura będzie puszysta – jednak w tym przypadku należy wybierać produkty o bardzo lekkiej, nieobciążającej formule. Przede wszystkim jeśli nasze włosy są cienkie i łatwo je przeciążyć.
Oczyszczanie i nieobciążanie włosów
Paradoksalnie - w przypadku włosów cienkich - mniej znaczy więcej. Jeśli nasze włosy są rzadkie, to często powodem ich oklapnięcia i braku objętości jest nadmiar stosowanych kosmetyków. Oleje i silikony oblepiają włosy zabierając im lekkość. W takim przypadku warto pokusić się o dokładne oczyszczenie włosów względnie delikatnym szamponem zawierającym SLS z substancji, które nadbudowały się na nich. Następnie lepiej unikać ciężkich, treściwych masek czy kuracji, a skupić się na odżywczych produktach o lekkich konsystencjach i nie nakładać ich na skórę głowy, a jedynie na długości – od wysokości ucha.