Chcę testować
Chcę testować
Chcę testować
Vichy Neovadiol
Wyniki testu
kosmetyki nivea
Wyniki testu
Laureaci
kosmetyki maybelline new york
Wyniki testu
żele Unimil
Laureaci
Octenisept
Laureaci
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
materiały PR
Newsy

Dlaczego warto wypróbować depilację IPL? Opowiada lekarz dermatolog i ekspert marki BaByliss!

Depilacja metodą IPL to najskuteczniejsza metoda trwałej depilacji światłem w warunkach domowych. Jak poprawnie przygotować ciało do zabiegu oraz dlaczego to właśnie jesienią warto sięgnąć po tę metodę, opowie lekarz dermatolog i ekspert marki BaByliss Homelight w dziedzinie depilacji metodą IPL – dr Łukasz Preibisz.

Jak działa depilacja metodą IPL i jakiego efektu należy się spodziewać?

dr Łukasz Preibisz: Depilatory emitują wiązkę rozproszonych promieni świetlnych, które przenikając w głąb skóry, usuwają zbędne owłosienie na ciele. Depilacja IPL to metoda idealna, jeśli zależy nam na długotrwałych efektach i bezbolesnych zabiegach usuwania włosków. Można zapomnieć o zacięciach, lepkich nogach, uciążliwych oparzeniach oraz rutynowych zabiegach, których efekty są krótkotrwałe. Pierwsza depilacja gwarantuje pozbycie się nawet 20% owłosienia. Bardzo duże, bo prawie 90%-owe zmniejszenie liczby włosów następuje po około 8 zabiegach. Włoski zostają usunięte nawet na 8 lat.

Czy zabieg IPL można bez obaw wykonać samodzielnie w warunkach domowych?

Ł.P.: Oczywiście, dzięki zaawansowanym technologicznie depilatorom BaByliss Homelight, zabieg depilacji możemy wykonywać w domu samodzielnie i całkowicie bezpiecznie.

Jak zatem bezpiecznie przygotować się do zabiegu depilacji metodą IPL?

Ł.P.: Przede wszystkim - zabiegów nie można wykonać na opalonej skórze. Jeśli zatem dopiero wróciliśmy z wakacji, podczas których skóra wystawiona była na słońce, należy odczekać 3-4 tygodnie w trakcie cyklu sesji i 4 tygodnie po ich zakończeniu nie wystawiać się na działanie promieni słonecznych. Natomiast bezpośrednio przed przeprowadzeniem zabiegu należy obmyć dokładnie skórę z reszek kremu, balsamu i dezodorantu. Skóra musi być czysta i całkowicie sucha. Przed pierwszymi pięcioma sesjami istnieje konieczność ogolenia depilowanego obszaru skóry, tak by była ona gładka. Przy późniejszych zabiegach nie ma już takiej konieczności, ponieważ włosków już praktycznie nie ma. Jeżeli na skórze występują rany, blizny, znamiona, bądź tatuaże należy omijać je podczas zabiegów. Można dodatkowo przykryć je plastrem. Przed przeprowadzeniem pierwszego zabiegu, a także pomiędzy kolejnymi zabiegami, nie można stosować depilacji elektrycznej, ani woskowania.

Kiedy najlepiej wykonać serię zabiegów depilacji metodą IPL?

Ł.P.: Praktycznie każda pora roku jest dobra, jednak pod uwagę należy wziąć zaplanowane wyjazdy, a także inne aktywności plenerowe, podczas których wystawimy się na działanie promieni słonecznych. Dlatego właśnie najlepszą porą roku na wykonanie depilacji metodą IPL jest jesień, gdy już jesteśmy po urlopie, promienie słoneczne w naszej strefie nie są już tak silne jak latem i coraz rzadziej wystawiamy skórę na ich działanie. Mamy także dużo czasu przed kolejnym sezonem bikini i możemy się do niego spokojnie przygotować. Nasze urządzenia dzięki unikalnej technologii Bluetooth i specjalnej aplikacji Homelight Connected, pomogą w odpowiednim rozplanowaniu depilacji dzięki funkcji personalizacji zabiegu i możliwości stworzenia osobistego kalendarza sesji.

materiał sponsorowany

materiały PR
Newsy
Dlaczego warto wypróbować depilację IPL? Opowiada lekarz dermatolog i ekspert marki BaByliss!
Depilacja metodą IPL to najskuteczniejsza metoda trwałej depilacji światłem w warunkach domowych. Jak poprawnie przygotować ciało do zabiegu oraz dlaczego to właśnie jesienią warto sięgnąć po tę metodę, opowie lekarz dermatolog i ekspert marki BaByliss Homelight w dziedzinie depilacji metodą IPL – dr Łukasz Preibisz.

Jak działa depilacja metodą IPL i jakiego efektu należy się spodziewać? dr Łukasz Preibisz: Depilatory emitują wiązkę rozproszonych promieni świetlnych, które przenikając w głąb skóry, usuwają zbędne owłosienie na ciele. Depilacja IPL to metoda idealna, jeśli zależy nam na długotrwałych efektach i bezbolesnych zabiegach usuwania włosków. Można zapomnieć o zacięciach, lepkich nogach, uciążliwych oparzeniach oraz rutynowych zabiegach, których efekty są krótkotrwałe. Pierwsza depilacja gwarantuje pozbycie się nawet 20% owłosienia. Bardzo duże, bo prawie 90%-owe zmniejszenie liczby włosów następuje po około 8 zabiegach. Włoski zostają usunięte nawet na 8 lat. Czy zabieg IPL można bez obaw wykonać samodzielnie w warunkach domowych? Ł.P.: Oczywiście, dzięki zaawansowanym technologicznie depilatorom BaByliss Homelight,  zabieg depilacji możemy wykonywać w domu samodzielnie i całkowicie bezpiecznie. Jak zatem bezpiecznie przygotować się do zabiegu depilacji metodą IPL? Ł.P.:  Przede wszystkim - zabiegów nie można wykonać na opalonej skórze. Jeśli zatem dopiero wróciliśmy z wakacji, podczas których skóra wystawiona była na słońce, należy odczekać 3-4 tygodnie w trakcie cyklu sesji i 4 tygodnie po ich zakończeniu nie wystawiać się na działanie promieni słonecznych. Natomiast bezpośrednio przed przeprowadzeniem zabiegu należy obmyć dokładnie skórę z reszek kremu, balsamu i dezodorantu. Skóra musi być czysta i całkowicie sucha. Przed pierwszymi pięcioma sesjami istnieje konieczność ogolenia depilowanego obszaru skóry, tak by była ona gładka. Przy późniejszych zabiegach nie ma już takiej konieczności, ponieważ włosków już praktycznie nie ma. Jeżeli na skórze występują rany, blizny, znamiona, bądź tatuaże należy omijać je podczas zabiegów. Można dodatkowo przykryć je plastrem. Przed przeprowadzeniem...

Aleksandra Jagielska
mat. prasowe
Pielęgnacja
Depilacja metodą IPL latem – ekspert radzi
Wychodząc na słońce powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć swoją skórę przed jego szkodliwym działaniem, szczególnie kiedy jesteśmy w trakcie procesu depilacji metodą IPL. Gdy chcemy kontynuować zabiegi depilacji tą metodą w okresie letnim, warto pamiętać o kilku kwestiach. Jakich? Porad w tym temacie udzieliła ekspertka, dermatolożka – dr Aleksandra Jagielska.

„Zabiegi metodą IPL są jak najbardziej możliwe w okresie wakacyjnym, ale powinniśmy pamiętać o kilku prostych zasadach.” – radzi dr Aleksandra Jagielska. Osoby, które w okresie letnim dużo przebywają na słońcu, są miłośnikami opalania lub aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu, mogą stosować depilację metodą IPL w niektórych obszarach: „Podczas zabiegów metodą IPL skupmy się na obszarach, które nie będą zbyt mocno eksponowane na działanie promieni słonecznych, np. pachy czy okolice bikini. Przed zabiegiem Pamiętaj, aby nie wykonywać depilacji tuż przed wyjazdem na wakacje lub bezpośrednio po powrocie na świeżo opalonej skórze. „Ponadto niewskazane jest wykonywanie zabiegów na skórze ze świeżo zastosowanym samoopalaczem. To samo tyczy się skóry z aktywnymi zmianami zapalnymi, takimi jak krostki, zadrapania czy uszkodzenia naskórka”. – wskazuje dr Jagielska. Po zabiegu Nie zaleca się kontaktu skóry ze sztucznymi źródłami światła, które znajdują się w kabinach opalających lub solarium. Dobę po depilacji należy unikać wszelkich aktywności lub kosmetyków, które mogą podrażnić skórę. Niewskazane jest także branie gorących kąpieli, przebywania w saunie, używania kremów wybielających, produktów perfumeryjnych lub peelingów. Tego dnia zaleca się włożyć na siebie luźniejsze ubranie. W okresie letnim zaleca się, aby po każdej depilacji stosować kremy ochronne z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF 50. Dr Jagielska poleca także balsamy łagodzące, które zawierają w swoim składzie aloes, D-Pantenol czy witaminę A i E. IPL a letnie kosmetyki Wielu z nas latem lubi używać perfumowanych czy nawilżających balsamów do ciała, zapachowych mgiełek. Dr Aleksandra Jagielska radzi, żeby w tym okresie zwracać szczególną uwagę na ich składy: „Niektóre substancje zapachowe i olejki...

materiały PR
Pielęgnacja
Konkurs: wygraj nowoczesne urządzenie do depilacji Braun Silk-expert IPL i powitaj gładką skórę na długo!
Masz dość walki z niechcianymi włoskami i myślisz nad zmianą sposobu depilacji? Jesień to idealny moment! Weź udział w naszym konkursie i wygraj 1 z 3 wyjątkowych urządzeń Braun Silk-expert IPL do trwałej depilacji IPL w domu!

KONKURS Wygraj urządzenie do depilacji  Silk-expert IPL od marki Braun! 1. Odpowiedz na pytanie konkursowe: Jak zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś pozbyła się niechcianych włosków? 2. Wypełnij ankietę i wyślij zgłoszenie. 3. Przed udziałem w konkursie zapoznaj się z regulaminem . Długotrwała depilacja we własnym domu Braun Silk-expert IPL to nowoczesne urządzenie z technologią SensoAdapt™ do trwałego usuwania niechcianych włosków. Z jego pomocą kobiety mogą bezpiecznie i skutecznie przeprowadzać zabieg trwałej depilacji w domowym zaciszu. Długotrwale gładka skóra jest teraz w zasięgu ręki bez wizyt w salonie kosmetycznym. Bez ręcznego dopasowywania tabel kolorystycznych W przeciwieństwie do innych urządzeń IPL, Braun Silk-expert z technologią SensoAdapt™ całkowicie eliminuje potrzebę ręcznego dobierania intensywności światła. Urządzenie samodzielnie bada skórę do 80 razy na sekundę i dostosowuje intensywność światła do jej kolorytu. Pozwala to na uniknięcie skomplikowanego procesu ręcznego dopasowywania tabel kolorystycznych, co jest wymagane przy innych urządzeniach! Bo przecież kolor skóry zmienia się w zależności od  części ciała!   Skutecznie i szybko Braun Silk-expert IPL z technologią SensoAdapt™ posiada najszybszą, dostępną technologię IPL na wysokim poziomie energetycznym, która błyska raz na 0.9-1.9 sekundy. Umożliwia to przeprowadzenie zabiegu usuwania włosków na nogach w tylko 8 minut. Ten praktycznie bezbolesny system do usuwania włosków może być stosowany zarówno na twarzy, jak i na całym ciele, dając kobietom możliwość depilacji różnych partii ciała jednocześnie. Zostanie z Tobą na długo 300 000 błysków, które może wykonać Braun Silk-expert IPL zapewnia do  15 lat kompletnych zabiegów na ciało. W przypadku stosowania urządzenia  na wybrane partie ciała,...

materiały PR
Newsy
Sprawdź, jak w testach Wizażanek wypadł Braun Silk-expert IPL
Laureatki naszego konkursu z marką Braun otrzymały możliwość wypróbowania na własnej skórze innowacyjnego urządzenia do depilacji Braun Silk-expert IPL. Jak wypadły testy? Poznaj opinie naszych użytkowniczek!

Braun Silk-expert IPL to nowoczesne urządzenie z technologią SensoAdapt™ do trwałego usuwania niechcianych włosków. Z jego pomocą kobiety mogą bezpiecznie i skutecznie przeprowadzać zabieg trwałej depilacji w domowym zaciszu. Przekonały się o tym laureatki naszego konkursu, które poprosiliśmy o opinie na temat urządzenia. Dziewczyny są zgodne: Braun Silk-expert IPL całkowicie spełnił ich oczekiwania. Testerki potwierdzają, że jest proste i zarazem wygodne w użyciu , dzięki czemu umożliwia szybkie przeprowadzenie zabiegu depilacji – brak potrzeby stosowania kartek z kolorami dodatkowo go usprawnia. Wszystkie 3 laureatki konkursu testujące Braun Silk-expert IPL oceniły, że przeprowadzony z jego wykorzystaniem zabieg depilacji jest praktycznie bezbolesny i bezpieczny nawet dla wrażliwej skóry . Nasze użytkowniczki zauważyły już pierwsze efekty stosowania urządzenia i zgodnie potwierdzają, że depilacja przy jego użyciu jest bardzo skuteczna . Braun Silk-expert IPL zachwycił nasze testerki – wszystkie otwarcie przyznają, że byłyby zachwycone, otrzymując taki prezent i polecają jego zakup innym! Poznaj opinie testerek Gdy zobaczyłam, co zastałam w paczce byłam wniebowzięta. Marzyłam o tym urządzeniu i w końcu udało mi się wygrać. Od razu zabrałam się do testów. Przyznaję, że miałam duże oczekiwania, ale nie zawiodłam się. Już widzę pierwsze efekty, bo włoski, mimo że jeszcze są, to są jaśniejsze, cieńsze i krótsze. Urządzenie jest wygodne, dobrze się trzyma w dłoni, a jego używanie jest łatwe i komfortowe. Bałam się, że depilacja będzie trudna i bolesna. Okazuje się, że zbieg jest niebolesny, dość szybki i nie wymaga stosowania kartek kolorystycznych, co skraca czas depilacji. Jestem bardzo zadowolona. Wiem, że cena tego urządzenia jest wysoka, ale moim zdaniem produkt warty jest swojej ceny. Pomaga pozbyć się owłosienia,...

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner