tonik bielenda professional
Chcę testować
Tonik Loreal Paris
Chcę testować
Produkty Inveo
Wyniki testu
farba garnier
Chcę testować
booster vichy
Chcę testować
kosmetyki yumi
Chcę testować
Pomadki Lip Me Up
Wyniki testu
produkty pierre fabre oral care
Laureaci
produkty latopic
Laureaci
kosmetyki sylveco
Laureaci
kosmetyki miya cosmetics
Laureaci
krem nivea
Laureaci
kosmetyki aa
Laureaci
kosmetyki loreal paris
Laureaci
kosmetyki kiko milano
Laureaci
test wizażanek
Laureaci
kosmetyki vichy liftactiv specialist
Laureaci
cicaplast balsam b5
Laureaci
Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu Beauty Booster od Lift4Skin
Laureaci
La roche-posay
Laureaci
Królowa Elżbieta II wygłasza orędzie
The Royal Family/Ferrari Press/East News
Newsy

Bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II chwyta za serce.  Aż trudno powstrzymać łzy!

Królowa Elżbieta II, jak co roku, wygłosiła orędzie do obywateli z okazji Bożego Narodzenia. Tegoroczne przemówienie Jej Wysokości miało niezwykle osobisty charakter.

Choć królowa Elżbieta II drugi rok z rzędu musiała w okresie bożonarodzeniowym zrezygnować z wielu ważnych tradycji rodzinnych, to nie mogła nie przemówić do obywateli. Jej Wysokość wygłosiła specjalne orędzie, w którym nie brakowało osobistych odniesień. Według niektórych ekspertów brytyjska monarchini jeszcze nigdy wcześniej się tak nie otworzyła. Niewątpliwie wpływ miała na to pandemia koronawiursa, ale nie tylko.

Zwracając się do poddanych, królowa Elżbieta II wspomniała księcia Filipa. Warto przypomnieć, że to pierwsze Boże Narodzenie, które Jej Wysokość spędziła bez ukochanego. Co tak bardzo poruszyło Brytyjczyków?

Paznokcie sweterkowe - jak je zrobić w domu? TOP 5 inspiracji z Instagrama

Królowa Elżbieta II wspomniała zmarłego męża w emocjonalnym wystąpieniu

Tegoroczne bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II wywołało ogromne emocje w brytyjskich mediach. Od przejęcia władzy monarchini każdego grudnia zwraca się do poddanych ze świątecznymi życzeniami. Wystąpienie, które pojawiło się w tym roku, było szczególne. Jej Wysokość poruszyła w nim pamięć o swoim mężu, który zmarł na początku kwietnia br. Przypomniała, że okres świąt, dla niektórych osób może być trudny.

Królowa Elżbieta II świąteczne orędzie
The Royal Family/Ferrari Press/East News

Zobacz także: Zapisywanie wagi, strzelanie do bażantów i absurdalne prezenty. Świąteczne tradycje brytyjskiej rodziny królewskiej

Widzowie, którzy tłumnie zebrali się przed telewizorami, zauważyli, że w trakcie przemówienia na biurku królowej Elżbiety II znajdowała się tylko jedna fotografia. Było to zdjęcie, na którym uwieczniono Jej Królewską Mość wraz z księciem Filipem w 2007 roku z okazji rocznicy ich ślubu. Tuż przed tym, jak obywatele mogli usłyszeć słowa monarchini, wyświetlono krótki materiał wideo z fotografiami małżonków.

-Choć dla wielu jest to czas ogromnego szczęścia i radości, to Boże Narodzenie może być trudne dla tych, którzy stracili bliskich. W tym roku szczególnie rozumiem, dlaczego. Ale w miesiącach po śmierci mojego ukochanego Filipa czerpałam wielką radość z ciepła i uznania z licznych hołdów dla ego życia i działań płynących z całego kraju, Wspólnoty Narodów i świata - zwróciła się do widzów monarchini.

Królowa Elżbieta II o śmierci męża
The Royal Family/Ferrari Press/East News

Ten psotny błysk w jego oku był tak samo jasny pod koniec życia, jak i wtedy gdy pierwszy raz go zobaczyłam. Ale oczywiście, życie składa się z ostatnich rozstań i pierwszych spotkań. I choć ja i moja rodzina tęsknimy za nim, wiem, że chciałby, byśmy cieszyli się świętami Bożego Narodzenia. Gdy, podobnie jak miliony ludzi na całym świecie, przygotowywaliśmy się do Bożego Narodzenia, odczuwaliśmy jego obecność - wspomniała księcia Filipa.

Później Jej Wysokość przyznała, że to, w jaki sposób wszyscy pielęgnują pamięć o jej zmarłym mężu oraz jak składają mu hołd, napawa ją dumą. Monarchini wyraziła także zadowolenie z tego, że jej syn i wnuk idą w ślady księcia Filipa. Przypomniała również, że już niedługo rozpocznie jubileuszowy rok. Królowa Elżbieta II może pochwalić się najdłuższym okresem panowania w całej historii Wielkiej Brytanii. Podczas przemówienia opowiedziała o najbliższych planach.

Za zaledwie sześć tygodni rozpocznie się mój osobisty rok jubileuszowy, który, mam nadzieję,  będzie okazją do cieszenia się poczuciem wspólnoty dla ludzi na całym świecie, szansą na podziękowanie za ogromne zmiany, jakie zaszły w ciągu ostatnich 70 lat, zarówno te społeczne, jak i naukowe czy kulturalne, a także do spojrzenia w przyszłość z ufnością - dodała.

Królowa Elżbieta II nie poruszyła kontrowersyjnych tematów

W trakcie bożonarodzeniowego wystąpienia królowa Elżbieta II wolała uniknąć kontrowersyjnych tematów. Dlatego najprawdopodobniej nie odniosła się do relacji z księciem Harrym oraz Meghan Markle. Warto przypomnieć, że para udzieliła głośnego wywiadu Oprze Winfrey, który był komentowany w międzynarodowej prasie. Wówczas ujawniono wiele przykrych informacji o tym, co dzieje się w Pałacu Buckingham. Pojawił się również wątek o rasizmie.

Królowa Elżbieta i świąteczne tradycje
STEVE PARSONS/AFP/East News

Jej Wysokość nie skomentowała także sytuacji, w jakiej znalazł się jej syn. Książę Andrzej został oskarżony o napaść na tle seksualnym przez pewną kobietę i musiał wziąć udział w procesie cywilnym. Po skandalu związanym także z jego znajomością z Jeffreyem Epsteinem, syn Jej Wysokości postanowił zrezygnować z pełnienia dworskich obowiązków. Zarówno zdjęcie Harry'ego, jak i księcia Andrzeja nie pojawiły się w krótkim wideo, które ukazało się z okazji Bożego Narodzenia.

Mimo archaicznych tradycji brytyjska rodzina królewska nadal wywołuje duże zainteresowanie i to nie tylko we własnym kraju. Z raportów dziennikarzy wynika, że bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II to jedna z najchętniej oglądanych emisji w okresie świąt.

Zobacz także: Pracownicy królowej Elżbiety dostaną świąteczny prezent z... supermarketu

królowa Elżbieta zostanie sama
Rex Features/East News

Elżbieta II na świątecznym przemówieniu postawiła na wyjątkową broszkę. Ma bardzo waży przekaz
The Royal Family/Ferrari Press/East News, John Powell/Rex Features/East News
Newsy
Elżbieta II na świątecznym przemówieniu postawiła na wyjątkową broszkę. Ma bardzo waży przekaz
O świątecznym przemówieniu Elżbiety II mówi cały świat. Uwagę zwraca nie tylko osobisty wydźwięk wypowiedzi, ale też biżuteria królowej. Ukryła w niej ważny przekaz!

Brytyjska rodzina królewska od lat jest w centrum uwagi rodzimych i zagranicznych mediów, które z napięciem śledzą nie tylko panujące na dworze restrykcyjne zakazy i nakazy, stylowe kreacje bliskich Jej Królewskiej Mości, sympatie i animozje pomiędzy royalsami,  a także ich wieloletnie tradycje. Do takich możemy zaliczyć m.in. bożonarodzeniowe orędzie, jakie co roku głowa państwa wygłasza w stronę swoich poddanych.  Kontynuując ten zwyczaj, również podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia królowa Elżbieta II pogrążona w zadumie postanowiła złożyć najserdeczniejsze życzenie Brytyjczykom i sympatykom monarchii. Uwagę zwrócił nie tylko wyjątkowo osobisty charakter wypowiedzi jej Wysokości, ale też biżuteria, jaką zdecydowała się z tej okazji założyć. Okazuje się, że niesie za sobą bardzo ważne przesłanie! Bożonarodzeniowe orędzie Elżbiety II Życie na świeczniku brytyjskiej rodziny królewskiej to nie tylko liczne przywileje, jak m.in. zagraniczne podróże, warte tysiące funtów kreacje, możliwość korzystania z zasobów królewskiego skarbca, czy luksusowe posiadłości, ale również masa powinności. Na Elżbietę II i jej najbliższych nałożonych jest wiele zakazów i nakazów, związanych z kultywowaniem królewskich tradycji. Okazuje się, że nie tylko na co dzień członkowie rodu Windsorów są zobowiązani do   wystrzegania się m.in. drastycznych zmian fryzur , czy określonego dress codu, w którym kobiety   zawsze muszą pozostawać w okryciu wierzchnim , zobowiązane są do noszenia nakryć głowy podczas podniosłych wydarzeń, czy zmuszone są z rezygnacji z torebek na ramię  na rzecz małych kopertówek, które wbrew pozorom nie służą do przetrzymywania przedmiotów, czy...

królowa Elżbieta II wygłosiła bożonarodzeniowe przemówienie
East News
Newsy
Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczną przemowę. Uwagę zwraca zdjęcie na jej biurku
Królowa Elżbieta II, jak co roku wygłosiła świąteczną przemowę. Fani jednak zwrócili uwagę na zdjęcie, które było widoczne podczas przemówienia. W zeszłym roku były aż 4.

Święta Bożego Narodzenia na całym świecie w tym roku są inne niż zazwyczaj. Królowa Elżbieta II podkreśliła to w swoim tegorocznym, świątecznym przemówieniu. Zwróciła uwagę, że wszyscy mają dług wdzięczności wobec służby zdrowia, która szczególnie walczyła z COVID-19.  W Wielkiej Brytanii i na całym świecie ludzie wspaniale sprostali wyzwaniom tego roku, a ja jestem poruszona i dumna tym cichym i niezłomnym duchem - podkreślała królowa Elżbieta II.  Zobaczcie także:   Elżbieta II wyjawiła długo skrywany kompleks sprzed lat Królowa Elżbieta II podczas przemówienia z okazji świąt miała na biurku tylko jedno zdjęcie! Brytyjskie media od razu dostrzegły jednak nie tylko przekaz królowej, ale zwróciły uwagę również na symbolikę, która mu towarzyszyła. Elżbieta II zawsze przemawia przy biurku , ale do tej pory jednak nie brakowało na nim zdjęć bliskich. Rok temu stały tam cztery fotografie:  Księcia Karola z żoną Camillą Księcia Williama z Kate i ich dziećmi Jerzego VI - ojca królowej  Księcia Filipa - męża królowej         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) Zobaczcie także:   Bez tego królowa Elżbieta II nigdy nie wsiądzie do samolotu W tym roku jednak 3 fotografie zniknęły! Podczas tegorocznego przemówienia królowej Elżbiety II na biurku widniała tylko jedna fotografia , na której widać wizerunek księcia Filipa. ...

Królowa Elżbieta w miętowej kreacji spogląda na księcia Filipa
East News
Newsy
Elżbieta II zabrała głos po śmierci księcia Filipa. Zwróciła się do poddanych we wzruszających słowach 
Królowa Elżbieta II z okazji swoich 95. urodzin wydała specjalne oświadczenie. Zwróciła się do poddanych we wzruszających słowach, w których wspomniała księcia Filipa. Poznajcie szczegóły.

Tegoroczne urodziny Elżbiety II są zdecydowanie mniej huczne niż było zazwyczaj. To pierwsze urodziny od 73 lat, które królowa spędzi bez swojego męża. Zaledwie kilka dni temu monarchini oraz miliony osób na całym świecie pożegnało księcia Filipa. 21 kwietnia królowa obchodzi swoje urodziny. W związku z tą wyjątkową okazją, którą przyszło jej spędzać w bardzo trudnym dla siebie czasie, wystosowała wzruszające oświadczenie. Wspomniała w nim nie tylko o sobie ale również o innych członkach rodziny królewskiej. Poznajcie szczegóły.  Zobacz także:  Królowa Elżbieta II na pogrzebie księcia Filipa nie ukryła wzruszenia. W kaplicy otarła łzę Królowa Elżbieta II wydała oświadczenie z okazji urodzin  Królowa Elżbieta II ma za sobą 95 niezwykłych lat. 73 lata przeżyła w małżeństwie z księciem Filipem, a wieść o jego śmierci w ostatnim czasie zasmuciła miliony osób na całym świecie. Uroczystości pogrzebowe księcia Filipa odbyły się w minioną sobotę. Zaledwie kilka dni później, ponieważ 21 kwietnia, wypadają 95-te urodziny królowej Elżbiety II. Monarchini spędza je pogrążona w żałobie, jednak może liczyć na wsparcie swoich najbliższych. Z okazji swojego święta wydała specjalne oświadczenie, które zostało opublikowane na jej kanałach w mediach społecznościowych.  Z okazji moich dzisiejszych 95. urodzin otrzymałam wiele życzeń, które niezwykle sobie cenię. Jako rodzina przeżywamy teraz okres ogromnego smutku, ale pocieszeniem dla nas wszystkich było to, że mogliśmy zobaczyć i usłyszeć wyrazy uznania dla mojego męża od osób z Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów, ale i z całego świata - napisała w oświadczeniu  Oświadczenie Królowej nie przedstawia tylko jej osobistych...

Królowa Elżbieta i świąteczne tradycje
STEVE PARSONS/AFP/East News
Newsy
Zapisywanie wagi, strzelanie do bażantów i absurdalne prezenty. Świąteczne tradycje brytyjskiej rodziny królewskiej
W brytyjskiej rodzinie królewskiej święta przybierają formę spektaklu. Royalsi muszą przestrzegać wielu zasad, ale - wbrew pozorom - nie zawsze jest nudno. Ich świąteczne tradycje mogą was zaskoczyć.

Po premierze filmu "Spencer", który opowiada o księżnej Dianie, dużo się mówi o tradycyjnym ważeniu członków brytyjskiej rodziny królewskiej przed świętami oraz w dniu wyjazdu. Warto wiedzieć, że nie jest to jedyna świąteczna tradycja royalsów, która może zaskoczyć. Chociaż czasy się zmieniają i dotyka to nawet otoczenia królowej Elżbiety II, wiele z tych konwenansów zachowało się do dzisiaj. Nie oznacza to jednak, że monarchini przez całe Boże Narodzenie nie pozwala sobie na rozluźnienie atmosfery. W święta królowa Elżbieta i członkowie jej rodziny nie tylko polują na bażanty. Do tradycji przeszło wręczanie sobie absurdalnych i niepraktycznych prezentów. Oczywiście wszystko jednak musi przebiegać zgodnie ze szczegółowo ułożonym harmonogramem. Jak royalsi spędzają okres świąteczny? Jak wygląda bożonarodzeniowe menu? I kto znalazł pod choinką sztuczną kupę? Sprawdźcie! Świąteczne tradycje brytyjskiej rodziny królewskiej: rezydencja Sandringham W XX wieku królowa Elżbieta II święta spędzała z bliskimi w zamku Windsor. Tam monarchini wystawiała pantomimy. Od lat 80. natomiast brytyjska rodzina królewska na Boże Narodzenie jeździ do rezydencji Sandringham w hrabstwie Norfolk. Przygotowania do świąt zaczynają się już jednak tydzień przed Wigilią. Wówczas mieszczący się w Londynie, słynny dom towarowy Harrods zostaje zamknięty specjalnie po to, by królowa Elżbieta mogła w nim kupić prezenty dzieciom i wnukom. Zobacz także:   Księżna Kate w świątecznej kreacji za 16 tysięcy! Jeszcze nigdy nie była tak szczupła Goście przyjeżdżają do rezydencji Sandringham w godzinach porannych w Wigilę, 24 grudnia. Warto wspomnieć, że monarchini nie należy do osób rozrzutnych i posiadłość nie jest przesadnie przystrojona, jednak w...

Nasze akcje
akademia-bielenda-professional
PIELĘGNACJA

Weź udział w kursie Wizaz.pl x Bielenda Professional!

Sera BEAUTY.lab Miya Cosmetics
PIELĘGNACJA

Test redakcji: Serum BEUATY.lab do różnych potrzeb skóry

Pielęgnacja cery tłustej
PIELĘGNACJA

„Pomagają w walce z niedoskonałościami”. Zobacz wyniki testu!

pielęgnacja skóry dojrzałej
PIELĘGNACJA

Kosmetyki, które dają efekt liftingu? Poznaj wybór Wizażanek