#Skincycling z kosmetykami L'Oréal Paris
Chcę testować
Soraya Probio
Chcę testować
Samarité Divine Acid Peeling
Chcę testować
Hagi Korzenna Pomarańcza
Chcę testować
Bielenda
Laureaci
Neutrogena hydro boost
Wyniki testu
Bioderma NAOS
Laureaci
Miya Cosmetics mySKINpro
Laureaci
maseczki do twarzy marki Ziaja
Laureaci
Suplementy diety Health Labs Care
Laureaci
Shecare Laboratories Total Revital Solution
Laureaci
Eveline Cosmetics - zestaw do makijażu
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
Ochronny duet od Miya Cosmetics
Laureaci
Nawilżający duet Miya Cosmetics
Laureaci
sera Bielenda Skin Clinic Professional
Laureaci
serum NIVEA LUMINOUS630®
Laureaci
Zestaw kosmetyków Klorane
Laureaci
Zestaw produktów Seysso
Laureaci
Kosmetyki Max Factor
Laureaci
Królowa Elżbieta II wygłasza orędzie
The Royal Family/Ferrari Press/East News
Newsy

Bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II chwyta za serce.  Aż trudno powstrzymać łzy!

Królowa Elżbieta II, jak co roku, wygłosiła orędzie do obywateli z okazji Bożego Narodzenia. Tegoroczne przemówienie Jej Wysokości miało niezwykle osobisty charakter.

Choć królowa Elżbieta II drugi rok z rzędu musiała w okresie bożonarodzeniowym zrezygnować z wielu ważnych tradycji rodzinnych, to nie mogła nie przemówić do obywateli. Jej Wysokość wygłosiła specjalne orędzie, w którym nie brakowało osobistych odniesień. Według niektórych ekspertów brytyjska monarchini jeszcze nigdy wcześniej się tak nie otworzyła. Niewątpliwie wpływ miała na to pandemia koronawiursa, ale nie tylko.

Zwracając się do poddanych, królowa Elżbieta II wspomniała księcia Filipa. Warto przypomnieć, że to pierwsze Boże Narodzenie, które Jej Wysokość spędziła bez ukochanego. Co tak bardzo poruszyło Brytyjczyków?

Królowa Elżbieta II wspomniała zmarłego męża w emocjonalnym wystąpieniu

Tegoroczne bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II wywołało ogromne emocje w brytyjskich mediach. Od przejęcia władzy monarchini każdego grudnia zwraca się do poddanych ze świątecznymi życzeniami. Wystąpienie, które pojawiło się w tym roku, było szczególne. Jej Wysokość poruszyła w nim pamięć o swoim mężu, który zmarł na początku kwietnia br. Przypomniała, że okres świąt, dla niektórych osób może być trudny.

Królowa Elżbieta II świąteczne orędzie
The Royal Family/Ferrari Press/East News

Zobacz także: Zapisywanie wagi, strzelanie do bażantów i absurdalne prezenty. Świąteczne tradycje brytyjskiej rodziny królewskiej

Widzowie, którzy tłumnie zebrali się przed telewizorami, zauważyli, że w trakcie przemówienia na biurku królowej Elżbiety II znajdowała się tylko jedna fotografia. Było to zdjęcie, na którym uwieczniono Jej Królewską Mość wraz z księciem Filipem w 2007 roku z okazji rocznicy ich ślubu. Tuż przed tym, jak obywatele mogli usłyszeć słowa monarchini, wyświetlono krótki materiał wideo z fotografiami małżonków.

-Choć dla wielu jest to czas ogromnego szczęścia i radości, to Boże Narodzenie może być trudne dla tych, którzy stracili bliskich. W tym roku szczególnie rozumiem, dlaczego. Ale w miesiącach po śmierci mojego ukochanego Filipa czerpałam wielką radość z ciepła i uznania z licznych hołdów dla ego życia i działań płynących z całego kraju, Wspólnoty Narodów i świata - zwróciła się do widzów monarchini.

Królowa Elżbieta II o śmierci męża
The Royal Family/Ferrari Press/East News

Ten psotny błysk w jego oku był tak samo jasny pod koniec życia, jak i wtedy gdy pierwszy raz go zobaczyłam. Ale oczywiście, życie składa się z ostatnich rozstań i pierwszych spotkań. I choć ja i moja rodzina tęsknimy za nim, wiem, że chciałby, byśmy cieszyli się świętami Bożego Narodzenia. Gdy, podobnie jak miliony ludzi na całym świecie, przygotowywaliśmy się do Bożego Narodzenia, odczuwaliśmy jego obecność - wspomniała księcia Filipa.

Później Jej Wysokość przyznała, że to, w jaki sposób wszyscy pielęgnują pamięć o jej zmarłym mężu oraz jak składają mu hołd, napawa ją dumą. Monarchini wyraziła także zadowolenie z tego, że jej syn i wnuk idą w ślady księcia Filipa. Przypomniała również, że już niedługo rozpocznie jubileuszowy rok. Królowa Elżbieta II może pochwalić się najdłuższym okresem panowania w całej historii Wielkiej Brytanii. Podczas przemówienia opowiedziała o najbliższych planach.

Za zaledwie sześć tygodni rozpocznie się mój osobisty rok jubileuszowy, który, mam nadzieję,  będzie okazją do cieszenia się poczuciem wspólnoty dla ludzi na całym świecie, szansą na podziękowanie za ogromne zmiany, jakie zaszły w ciągu ostatnich 70 lat, zarówno te społeczne, jak i naukowe czy kulturalne, a także do spojrzenia w przyszłość z ufnością - dodała.

Królowa Elżbieta II nie poruszyła kontrowersyjnych tematów

W trakcie bożonarodzeniowego wystąpienia królowa Elżbieta II wolała uniknąć kontrowersyjnych tematów. Dlatego najprawdopodobniej nie odniosła się do relacji z księciem Harrym oraz Meghan Markle. Warto przypomnieć, że para udzieliła głośnego wywiadu Oprze Winfrey, który był komentowany w międzynarodowej prasie. Wówczas ujawniono wiele przykrych informacji o tym, co dzieje się w Pałacu Buckingham. Pojawił się również wątek o rasizmie.

Królowa Elżbieta i świąteczne tradycje
STEVE PARSONS/AFP/East News

Jej Wysokość nie skomentowała także sytuacji, w jakiej znalazł się jej syn. Książę Andrzej został oskarżony o napaść na tle seksualnym przez pewną kobietę i musiał wziąć udział w procesie cywilnym. Po skandalu związanym także z jego znajomością z Jeffreyem Epsteinem, syn Jej Wysokości postanowił zrezygnować z pełnienia dworskich obowiązków. Zarówno zdjęcie Harry'ego, jak i księcia Andrzeja nie pojawiły się w krótkim wideo, które ukazało się z okazji Bożego Narodzenia.

Mimo archaicznych tradycji brytyjska rodzina królewska nadal wywołuje duże zainteresowanie i to nie tylko we własnym kraju. Z raportów dziennikarzy wynika, że bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II to jedna z najchętniej oglądanych emisji w okresie świąt.

Zobacz także: Pracownicy królowej Elżbiety dostaną świąteczny prezent z... supermarketu

królowa Elżbieta zostanie sama
Rex Features/East News

Nasze akcje
skincycling
Pielęgnacja
Rutyna pielęgnacyjna #SkinCycling - po jakie kosmetyki sięgnąć?
Współpraca reklamowa
Philips badanie
zdrowy uśmiech badanie
Styl życia
Poznaj sposób na piękny i zdrowy uśmiech
Współpraca reklamowa
trendy makijażowe
Makijaż
Skinimalism, 90’s Makeup i Dopamine Glam: odtwarzamy trendy makijażowe kosmetykami NYX, L'Oréal Paris i Maybelline
Współpraca reklamowa
Zdowy uśmiech
Styl życia
Uśmiech, a pewność siebie – badanie Wizaz.pl i SEYSSO
Współpraca reklamowa
syoss minisite
Fryzury
Zdrowe włosy to piękne włosy - poznaj sposoby na domową metamorfozę
Współpraca reklamowa
Test nowej kolekcji lakierów klasycznych GLOW HOLO od Semilac
Manicure
Przetestowałam nową kolekcję lakierów Semilac Glow Holo. Uzyskałam efekt lip gloss nails w minutę! [test redakcji]
Współpraca reklamowa
Skóra z niedoskonałościami - jakiej wymaga pielęgnacji i jak wpływa na codzienne życie? Badanie Wizaz.pl i marki Heath Labs Care
badanie wizaz
Pielęgnacja
Skóra z niedoskonałościami - jakiej wymaga pielęgnacji i jak wpływa na codzienne życie? Badanie Wizaz.pl i Health Labs Care
Współpraca reklamowa
SKINFLOODING
Pielęgnacja
Sprawdź, jak działa #skinflooding
Współpraca reklamowa