Boże Narodzenie: obostrzenia poluzowane od połowy grudnia? Horban o tegorocznych świętach
Obostrzenia na Boże Narodzenie będą większe? Prof. Andrzej Horban poinformował, że jest szansa na ich poluzowanie.

Tego, jak będzie wyglądało Boże Narodzenie w 2020 roku nie wie jeszcze nikt. Rodziny zastanawiają się, czy spędzą wspólnie święta, a wielu przedsiębiorców martwi się o swoje biznesy, które o tej porze roku przynosiły znaczne dochody. Czy istnieje jednak szansa na rezygnację z obostrzeń lub ich poluzowanie również w dziedzinie handlu? Polacy obawiają się, że rząd "zabierze" im Boże Narodzenie, podobnie jak miało to miejsce podczas Świąt Wielkanocnych.
Obostrzenia na Boże Narodzenie 2020
Prof. Andrzej Horban przyznał w rozmowie z RMF FM, że obecna sytuacja daje szansę na poluzowanie obostrzeń tuż przed świętami Bożego Narodzenia.
Walczymy teraz o to, aby Święta Bożego Narodzenia można było spędzić normalnie, tak jak w ostatnich latach - powiedział w rozmowie z RMF FM prof. Andrzej Horban, szef grupy rządowych doradców epidemiologicznych

Jeżeli spadek nowych zakażeń koronawirusem zostanie utrzymany, część restrykcji, które mamy dzisiaj może zostać zniesionych lub zredukowanych do minimum i to mniej więcej w połowie grudnia. Mateusz Morawiecki przyznał natomiast, że jeżeli tendencja zachorowań w najbliższych dniach utrzyma się lub będzie spadkowa będzie to oznaczać, że wygraliśmy pierwszą bitwę z wirusem.
Dane z tego tygodnia sprawiają, że w najbliższych dniach nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny. Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie, bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne - mówił premier.
Mamy szansę na swobodne zakupy przed Bożym Narodzeniem?
Nasze akcje
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 16
Idealny makijaż na wiosnę i lato? Wizażanki znalazły rozwiązanie
Współpraca reklamowa
Polecane
Forum Branży Kosmetycznej za nami. Wielki sukces tegorocznej edycji
Współpraca reklamowa