klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Newsy

A4 Waist Challenge, czyli dziwnych testów piękna ciąg dalszy

Standardową kartkę do drukarki można wykorzystać na wiele sposobów, ale żeby za jej pomocą testować swoje piękno? Niektórym wydaje się to absurdalne, ale mieszkanki Chin są zdecydowanie innego zdania.
Monika Orzechowska
marzec 22, 2016

Wyobraźnia Chinek nie zna granic. Kilka tygodni temu azjatyckie kobiety zaproponowały kolejny dziwny test piękna, w którym swoją „chudość” mierzą za pomocą arkusza A4. W ramach podbijającego internet wyzwania A4 Waist Challenge zaczęły przykładać go do talii i w ten sposób udowadniać, że cieszą się szczupłą figurą. By zdać test, należy zakryć kartką talię. Co więcej, talia musi być węższa od jej krótszego boku, który według normy ISO ma zaledwie 21 cm. Jeśli „boczki” wychodzą za jej obręb, cóż, czas na ostry trening.

Dziwny test na chudość zakłada więc, że talia powinna być na tyle wąska, by dało się ją ukryć za kartką papieru. Przekaz jest jasny – jeśli nie zaliczysz wyzwania, jesteś za gruba. Koncepcja spotkała się oczywiście z ostrą krytyką. Niezadowoleniu dały wyraz niektóre użytkowniczki Instagrama, które zaczęły fotografować się z kartkami formatu A3 bądź wysyłać jasny komunikat, pokazując obecnie obowiązującym standardom piękna środkowy palec.

O mądry komentarz w tym przypadku może być trudno. Wniosek nasuwa się jednak sam. Czyżby wszelkie kampanie na rzecz samoakceptacji spełzały na niczym?


Fot. Instagram

Komentarze
blogerka Huda Beauty testuje dziwne primery do twarzy
Newsy Maść do okolic intymnych zamiast... bazy pod makijaż? Takiego testu jeszcze nie widziałyśmy!
Szkoda ci wydawać pieniądze na primer? Ta blogerka udowadnia, że nie trzeba tego robić. Pytanie, kto odważy się na taki "zamiennik" ;)
Agata Kufel
maj 18, 2017

Internetowe guru piękna to prawdziwa kopalnia inspiracji - domowa rubber mask , test luster w przymierzalniach ... Przykłady można mnożyć bez końca. Jednak takiego "testu" jeszcze nie widziałyśmy - popularna blogerka nagrała video, na którym zamiast bazy pod makijaż używa... lubrykantu i produktów do higieny intymnej ! Czym zastąpić bazę pod makijaż? Primery, czyli po prostu bazy korygujące potrafią widocznie poprawić jakość i trwałość makijażu . Ich głównym zadaniem jest ujednolicenie struktury skóry - w zależności od wariantu mogą też ukrywać widoczne naczynka i niedoskonałości , matowić cerę lub ją rozświetlać. Jednak pomimo ich zalet wciąż wydaje się z nich korzystać stosunkowo niewiele kobiet - z różnych przyczyn, także finansowych. Cóż, okazuje się jednak, że istnieją pewne zamienniki - delikatnie mówiąc, zaskakujące . Znana blogerka prowadząca kanał Huda Beauty nagrała video , na którym udowadnia, że zamiast primera można z powodzeniem wykorzystać inne "kosmetyki" . Wśród nich znalazła się maść na problemy intymne i lubrykant . Tak, to niestety nie żart - Huda naprawdę nałożyła sobie na twarz te produkty . Co więcej, twierdzi, że ten trik działa! Okazuje się, że wykorzystany przez dziewczynę lubrykant zawiera składniki (głównie silikony) wykorzystywane w większości popularnych primerów . Podobnie wygląda sprawa z maścią do stosowania w okolicach intymnych - oba produkty zdaniem blogerki wygładzają powierzchnię skóry i hamują błyszczenie . W efekcie makijaż jest trwalszy i łatwiej go nakładać - przynajmniej według Huda Beauty. Zobaczcie nietypowy test wykonany przez blogerkę: Cóż, jeśli chodzi o nas, to chyba nie zdecydujemy się na tego typu eksperymenty - podziwiamy kreatywność blogerki, ale akurat te produkty wolimy pozostawić ich pierwotnemu przeznaczeniu ;) Co...

Przeczytaj
Newsy 103-letnia Polka z koronawirusem to fenomen na skalę światową
Pani Teresa Wójcik z Wędryni nie tylko wyzdrowiała, ale i chorobę Covid-19 przeszła zupełnie bezobjawowo!
Laura Osakowicz
maj 17, 2020

Koronawirus jest najbardziej niebezpieczny dla osób starszych i obciążonych przez choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca czy nadciśnienie. Wyjątkiem od tej reguły wydaje się być 103-latka z Polski, która nie doświadczyła żadnych objawów koronawirusa , mimo że zaraziła się nim w Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach. Źródło: Istock Zobacz także:  Nowa groźna choroba atakuje dzieci w Nowym Jorku i Londynie. Może być związana z koronawirusem 103-latka z Wędryni przeszła koronawirusa bezobjawowo Kobieta trafiła do szpitala pod koniec kwietnia, kiedy to stwierdzono pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w ośrodku, w którym przebywała. Pani Teresa nie chciała jechać do szpitala - 103-latka bez cały okres choroby nie doświadczyła żadnych objawów ze strony układu oddechowego. Babcia nie chciała jechać do szpitala, bo nie miała żadnych objawów choroby! - mówi Małgorzata Kott, wnuczka pani Teresy w wywiadzie dla Polska Times.  Testy na obecność wirusa okazały się pozytywne , dlatego lekarze, także ze względu na podeszły wiek kobiety, zdecydowali się pozostawić ją w szpitalu na obserwacji. Pod koniec ubiegłego tygodnia wykonano kolejny test, który okazał się negatywny. Lekarze są zdania, że organizm pani Teresa pokonał wirusa.  Stan zdrowia kobiety od początku wydawał się lekarzom ponadprzeciętnie dobry , zwłaszcza jak na taki wiek. Jest to zjawisko na skalę europejską! - mówi Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ-u w Kędzierzynie-Koźlu. Wnuczka twierdzi, że pani Teresa zawsze cieszyła się ponadprzeciętną odpornością. Nie brała antybiotyków, a prócz starości, nie doskwiera jej żadna choroba przewlekła. Dodaje, że pogorszył się jedynie jej stan psychiczny. Podłamała się psychicznie, leżąc w izolatce w szpitalu . Nie chciała jeść. Mówiła, że umrze w szpitalu. Przekazałam jej przez pielęgniarki, że musi przesunąć dzień...

Przeczytaj
Jak dobrać podkład? Sprawdzone sposoby na dopasowanie idealnego odcienia
archiwum prywatne
Pielęgnacja Jak dobrać podkład? Sprawdzone sposoby na dopasowanie idealnego odcienia
Wybór fluidu wiąże się z określeniem rodzaju cery oraz jej tonacji. Podpowiadamy, jak dobrać podkład, aby wyglądał na twarzy niczym druga skóra.
Materiał partnera
lipiec 02, 2020

Dobrze dobrany podkład do twarzy nie odcina się od reszty skóry. Aby to osiągnąć, przy doborze fluidu trzeba zwrócić uwagę na rodzaj naszej cery,  tonację i kolor. Sprawdźcie krótką instrukcję, jak dobrać podkład! Instrukcja dobierania podkładu do twarzy  Jak zdecydować się na odcień, gdy nie możemy przetestować podkładu na własnej skórze? Wystarczą trzy proste kroki: Dobieramy podkład do rodzaju cery (sucha, mieszana, tłusta lub normalna) Określamy tonację skóry za pomocą testu białej kartki  Dobieramy kolor odcienia (jasny, średni lub ciemny) Test białej kartki - sposób na dobór podkładu bez aplikacji na skórę Zmywamy makijaż i przykładamy do połowy twarzy kontrastującą ze skórą białą kartkę. W świetle dziennym zdecydowanie łatwiej będzie nam ocenić, jakie tony dominują na naszej skórze. Wyróżniamy chłodną, neutralną oraz ciepłą. Poszczególne typy skóry charakteryzują się następującymi kolorami: typ chłodny - z przewagą różowych lub niebieskich pigmentów, typ ciepły - z przewagą żółtych lub złotych pigmentów, typ neutralny - brak przeważających różowych, bądź żółtych pigmentów.  Postanowiłyśmy same przetestować tę metodę i dzięki niej już nie musimy się zastanawiać, jak dobrać podkład do twarzy . Żeby ułatwić również wam wybór, postanowiłyśmy we trzy przetestować 7 linii podkładów i wybrać swoich faworytów na podstawie przygotowanych wskazówek. Każda z nas ma zupełnie inny typ urody, a test białej kartki bardzo ułatwił nam zakupy. Zobaczcie efekty! Kolory podkładów w chłodnej tonacji - testuje Milena Długo zastanawiałam się, jak dobrać podkład... Test z...

Przeczytaj
test ciążowy
Fotolia
Newsy Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy?
Dostępne na rynku testy ciążowe wykrywają zawarty w moczu hormon hCG. Dowiedz się, kiedy najlepiej zrobić test ciążowy!
Lena Grabowska
październik 14, 2015

Kiedy kobieta jest w ciąży jej organizm zaczyna wytwarzać hormon hCG. Do około 2-3 miesiąca ciąży poziom hormonu stopniowo rośnie, około 4 miesiąca stabilizuje się i spada aż do chwili porodu .  Wzrost poziomu hormonu hCG podczas trwania ciąży: 3 tydzień        5-50 mIU/ml 4 tydzień        5-426 mIU/ml 5 tydzień        18-7,340 mIU/ml 6 tydzień        1,080-56,500 mIU/ml 7-8 tydzień     7,650-229,000 mIU/ml 9-12 tydzień    25,700-288,000 mIU/ml 13-16 tydzień  13,300-254,000 mIU/ml 17-24 tydzień  4,060-165,400 mIU/ml 25-40 tydzień  3,640-117,000 mIU/ml Próg czułości dostępnych na rynku testów ciążowych wynosi około 25 mIU/ml. Kiedy najwcześniej można zrobić test ciążowy? Test ciążowy najwcześniej można wykonać w 6-7 dniu od spodziewanego momentu zapłodnienia. Badanie najlepiej zrobić tuż po przebudzeniu, gdy stężenie hormonu hCG jest najwyższe.  Po jakim czasie najlepiej zrobić test ciążowy? Najlepiej zrobić test ciążowy pierwszego dnia po terminie spodziewanej miesiączki . Test ciążowy nie daje 100% pewności, istnieje wiele czynników które mogą zafałszować jego wynik. Jeśli wynik testu ciążowego jest pozytywny należy udać się do lekarza- ginekologa w celu potwierdzenia ciąży.  Ile kosztuje test ciążowy? Cena testów dostępnych w aptekach waha się od około 4 do 15 złotych. Test ciążowy płytkowy Test zawiera płytkę, na której należy umieścić za pomocą dołączonej do zestawu pipetki, 3 do 5 kropel moczu. Wynik testu pojawia się po 2-5 minutach od umieszczenia kropel moczu na płytce. Test ciążowy strumieniowy Końcówkę testu należy umieścić pod strumieniem moczu na około 10 sekund. Wynik można odczytać po 2-5 minutach od wykonania testu. Test ciążowy paskowy Aby wykonać test paskowy należy pobrać próbkę moczu do naczynia dołączonego do zestawu i umieścić w niej specjalny pasek z...

Przeczytaj