6 tricków, dzięki którym nałożysz korektor pod oczami jak profesjonalista!
Koniec ze ścierającym się korektorem, nadmiarem produktu w zmarszczkach i sińcami, których nie możesz ukryć! Oto 6 tricków, dzięki którym korektor pod oczami nałożysz jak profesjonalny wizażysta!
Jak nałożyć korektor pod oczami?
Skóra pod oczami jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego zamiast podkładu, który może ją obciążać, warto wybrać specjalny korektor pod oczy. Sprawdź jakim odcieniem zakryjesz mocne sińce pod oczami i jak sprawić, żeby korektor trzymał się na skórze przez cały dzień.Jaki korektor lubicie najbardziej?
1 z 6
Najpierw użyj kremu pod oczy
Tak jak pod podkład zawsze nakładasz krem, tak samo pod oczy powinnaś zaaplikować cienką warstwę produktu nawilżającego. Jeśli masz skłonność do cieni i opuchnięć pod oczami wybierz lekki krem lub żel z dodatkiem kofeiny i arniki, które usprawniają mikrokrążenie krwi. Na dobrze nawilżonej i zadbanej skórze produkt będzie się lepiej trzymał i mniej wchodził w załamania i zmarszczki.
2 z 6
Jaki korektor pod oczy jest najlepszy?
Przede wszystkim wybierz korektor przeznaczony specjalnie pod oczy – te przeznaczone do twarzy są zazwyczaj zbyt ciężkie, a dodatek antybakteryjnych składników może wysuszać delikatną i cienką skórę pod oczami. Najlepsze są te o płynnej konsystencji, które łatwo rozprowadzić. Gęstsze idealnie sprawdzą się do ukrywania niedoskonałości skóry np. popękanych naczynek czy zasinień pod oczami.
3 z 6
Jak dobra odcień korektora pod oczy?
Kamil Nejman-Kang, makijażysta, radzi jak dobrać kolor korektora:
Korektory w odcieniach beżu są super uniwersalne – sprawdzą się u niemal każdej kobiety. Z tym kolorem ciężko przesadzić, jednak nie sprawdzi się on u kobiet z bardzo dużymi sińcami.
Jeśli masz skłonność do naczynek to zaczerwienienia zniwelujesz kosmetykiem z żółtymi tonami. Na brązową pigmentację wokół oczu najlepiej nakładać korektor różowo-łososiowy, a duże, szare sińce zniwelujesz pomarańczowym odcieniem.
Ilość pigmentu trzeba umiejętnie dobrać, aby nie przesadzić i nie zrobić sobie pod okiem kolorowej plamy, która odetnie się od podkładu.
4 z 6
Czym nakładać korektor pod oczami?
Każdy ma swoją metodę – jedni wolą rozgrzać kosmetyk palcem i delikatnie wklepać go w skórę (najlepiej zrobić to palcem serdecznym, który ma najlżejszy nacisk). Inni polecają nakładanie korektora specjalnym pędzelkiem – ta metoda pozwoli nałożyć produkt precyzyjnie cienką warstwą.
5 z 6
Jak nakładać korektor pod oczami?
Korektor najlepiej nakładać w kształcie trójkąta, a nie półkola. Ten trick sprawi, że skóra pod oczami zostanie rozświetlona i uzyskasz efekt delikatnego liftingu twarzy!
6 z 6
Przypudruj korektor!
Po nałożeniu korektora warto przypudrować go cienką warstwą pudru – idealnie sprawdzi się tu mały pędzelek do malowania oczu – zwykły płaski lub puchaty do blendowania. Dzięki temu korektor będzie bardziej trwały i dłużej będzie się trzymał.