studentka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-14, 13:39   #1
faria
Raczkowanie
 
Avatar faria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 119

studentka


Witajcie dziewczyny!

Piszę tutaj bo nie wiem co mam ze sobą zrobić. Od października zaczynam 2 rok studiów i jak większość osób w mojej sytuacji szukam pracy na wakacje a chciałabym też pracować w ciągu roku w weekendy. Napisałam CV, jedna z uprzejmych wizażanek pozmieniała mi je tak, że wygląda naprawdę nieźle...tylko doświadczenia brak. Poza krótką przygodą z telemarketingiem w tamtym roku, nie mogę nic znaleźć Codziennie przeglądam strony z ofertami, gdy widzę ogłoszenie zostawiam CV, zarejestrowałam się w bazie rossmanna, cinema city itd. Żadnego odzewu.

Nie wiem czego jeszcze próbować... nie wiem czy zostawiać CV w każdym sklepie? ( w tym wypadku zbankrutowałabym na drukowaniu tego, bo staram się żeby wyglądało ładnie, więc drukuję na kolorowo i wkładam do koszulki).
Nie chcę kolejnych wakacji zmarnować na siedzeniu w domu i po studiach obudzić się z ręką w nocniku.

Już nie zależy mi na zarobieniu dużej kasy, chodzi tylko o to żeby mieć na drobne wydatki i później wzbogacić tym CV.

Jak sprawa wygląda z urzędami pracy? czy organizują dla studentów jakieś kursy itd.

Proszę o radę, bo pewnie jesteście bardziej doświadczone niż ja, a nie mam się do kogo z tym zwrócić.

Edytowane przez faria
Czas edycji: 2012-07-14 o 13:41
faria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 14:09   #2
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: studentka

Szukaj, wysyłaj podania powinnaś coś znaleźć studenci są "pożądani" przez pracodawców z uwagi na to iż nie muszą opłacać ubezpieczenia.

Urzędy Pracy są dla bezrobotnych możesz przeglądać ofert pracy zamieszczone na stronie PUP, ale niektóre są dostępne tylko dla zarejstrowanych bezrobotnych z tym, że takich ofert jest stosunkowo mało.

Kursy, szkolenia też są organizowane dla osób bezrobotnych/zarejestrowanych/.

Studenci zaoczni często korzystają z możliwości odbycia stażu finasowanego przez PUP.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2012-07-14 o 14:11
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 14:20   #3
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: studentka

ja bym na Twoim miejscu szukała pracy w takich miejscach jak McDonald's, KFC, call center- próbowałaś tam?
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 15:18   #4
faria
Raczkowanie
 
Avatar faria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 119
Dot.: studentka

Dziękuję za odpowiedzi A nie wiecie w których sklepach chętnie przyjmują studentów/ osoby bez doświadczenia? Bo tak jak mówiłam w moim przypadku składanie CV wszędzie sporo by kosztowało.

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
ja bym na Twoim miejscu szukała pracy w takich miejscach jak McDonald's, KFC, call center- próbowałaś tam?
Nie próbowałam, ale kilka dni temu wyrobiłam książeczkę sanepidu i będę próbować, dziękuję

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Szukaj, wysyłaj podania powinnaś coś znaleźć studenci są "pożądani" przez pracodawców z uwagi na to iż nie muszą opłacać ubezpieczenia.

Urzędy Pracy są dla bezrobotnych możesz przeglądać ofert pracy zamieszczone na stronie PUP, ale niektóre są dostępne tylko dla zarejstrowanych bezrobotnych z tym, że takich ofert jest stosunkowo mało.

Kursy, szkolenia też są organizowane dla osób bezrobotnych/zarejestrowanych/.

Studenci zaoczni często korzystają z możliwości odbycia stażu finasowanego przez PUP.
Czyli jeśli studiuję dziennie to w UP nie mam czego szukać?
faria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 21:50   #5
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: studentka

Obierz na cel najbliższe centrum handlowe i tam szukaj, zazwyczaj przyjmują tam też osoby bez doświadczenia, bo przecież musi być ktoś kto np. składa ciuchy na sklepie.

Nie przesadzaj z tym CV - jak jest dobrze ułożone to i w odcieniach szarości będzie ładnie wyglądać. Koszulka też nie jest niezbędnością (choć w sumie cena za 100szt. to ok 10zł - nie wiem na co przeliczasz, ale dla mnie to np. 3 piwa albo 5 lodów )

Student dzienny w UP może tylko przeglądać oferty dostępne dla każdego, bo część z ofert jest dostępna tylko w informacji i tylko dla osób zarejestrowanych.

No i wszelkie Mc Donalds czy KFC to też jakiś start.

Generalnie ważne jest, żeby chciało Ci się ruszyć i osobiście popytać w różnych miejscach, bo to już też jakaś forma prezentacji i tak np. w sklepach w centrach handlowych, to często kierowniczka sklepu decyduje kogo przyjmie.

Powodzenia.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 13:34   #6
faria
Raczkowanie
 
Avatar faria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 119
Dot.: studentka

Cytat:
Napisane przez adi177 Pokaż wiadomość
Zapraszam do FM Group . Możesz pracować przez wakacje, w czasie studiów. Nawet dobrze zarobisz jak pokażesz koleżanką katalogi a oni następnym koleżanką. Mamy 4 katalogi: prefumy, produkty do domu, telefony oraz kosmetyka kolorowa. Kupujesz bez marży 43%. Najlepiej jest też budować swój zespół bo będziesz miała z tego dodatkowe pieniądze.

Kontakt poniżej
Raczej poszukam czegoś innego
faria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 08:25   #7
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: studentka

Cytat:
Napisane przez adi177 Pokaż wiadomość
Zapraszam do FM Group . Możesz pracować przez wakacje, w czasie studiów. Nawet dobrze zarobisz jak pokażesz koleżanką katalogi a oni następnym koleżanką. Mamy 4 katalogi: prefumy, produkty do domu, telefony oraz kosmetyka kolorowa. Kupujesz bez marży 43%. Najlepiej jest też budować swój zespół bo będziesz miała z tego dodatkowe pieniądze.

Kontakt poniżej
juz kolejny raz czytam Twój smaperski post.

Długo tu miejsca nie zagrzejesz.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 16:50   #8
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: studentka

a ja proponuję oprócz chodzenia, pytania i roznoszenia CV dać ogłoszenie na tablicy, anonsach itp, że szukasz pracy...

ja tak zrobiłam i dzięki temu pracuję od lipca, tam gdzie rozniosłam się nie odzywali, a z ogłoszenia, które dałam kilka osób chociaż nigdy nie pomyslałabym, że tak będzie, ale co szkodziło spróbować

niektórym pracodawcom nie chce się przeprowadzać typowej rekrutacji jesli szukają kogoś np na wakacje, bo jeśli zamieszczą ogłoszenie to przecież dostaną setki CV, a tak to sobie wchodzą na ogłoszenia tych osób, które szukają pracy, wezmą kilka osób i wybiorą
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.