pytanie o resturację - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-10, 21:12   #1
dagusia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18

pytanie o resturację


Witam
Chciałabym poznać waszą opinie na temat restauracji dietetycznej. Czy waszym zdaniem taka restauracja ma szanse na przeżycie
Czy jeżeli była by taka w waszej miejscowosci to wybrałybyscie się do niej dodam ,że menu było by urozmaicone a w karcie dań również podana ilośc kalorii w daniu jest to dopiero zarys lecz chciałabym poznac mniej wiecej opinie czy taka restauracja jest dla was zachęcająca czy wręcz przeciwnie
dagusia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 21:33   #2
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: pytanie o resturację

uważam, że taka restauracja będzie ok jeśli będzie smacznie i w miarę tanio
ja bym chętnie chodziła

podejrzewam, że większe szanse na przetrwanie ma w większym mieście
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 21:55   #3
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: pytanie o resturację

ja tez bym chętnie poszła
ale oprócz kalorii interesowałby mnie skład potraw, nie jadam "lajtów"
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 21:56   #4
dagusia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: pytanie o resturację

moje miasto ma ok 50 tys mieszkańców i nie wiem czy nie byłby to szok dla mieszkańców gdzie głownie w restauracjach serwuje się bomby kaloryczne niby każda restaracja ma w swoim menu sałatki lecz to są sałatki oblane toną majonezu z chemicznymi sosami ja chciałabym stworzyc cos innego gdzie każdy bedzie wiedział że to co je nie odbije się na jego figurze a przy tym będzie smaczne. Wiele osób chciało by bardziej dbac o linie lecz nie mają na to czasu lub inwencji twórczej którą trzeba miec odchudzając się aby jedzenie nie smakowało jak trawa dziewczyny prosze o opinie bardzo zależy mi aby ktoś z zewnatrz skomentował mój pomysł
dagusia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 21:59   #5
dagusia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: pytanie o resturację

nie chodzi mi o stosowanie produktów lajt ponieważ to nie jest nic dobrego ;/
bardziej o odchudzenie potraw
dagusia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 22:03   #6
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: pytanie o resturację

a co rozumiesz przez odchudzenie potraw?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 22:03   #7
dagusia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: pytanie o resturację

ponatto w menu były by potrawy '' normalne'' restauracyjne lecz również ze składem i iloscia kcal po to aby osobe towarzyszace osoba na diecie które niespecjalnie dbaja o linie mogły tez cos zjesc
dagusia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 22:06   #8
dagusia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: pytanie o resturację

po pierwsze bez smażenia na oleju smalcu itp wykorzystanie głównie piekarnika gotowaniana parze sosy na bazie jogurtu naturalnego lub greckiego makaron tylko pełoziarnisty oliwa wyłacznie z oliwek zadnych panierek mieso głownie pieczone grilowane itp
dagusia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 11:17   #9
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: pytanie o resturację

Mi się wydaje, że owszem taka restauracja może mieć rację bytu, ale to zależy od wielu czynników.
Czy to będzie typowo restauracja "dietetyczna"? Jeśli tak to chętnie wybrałabym się tam z koleżanką z pracy. Jeśli nie to bardzo cieszyłabym się z wkładki w karcie "dla tych normalnie jedzących" gdzie byłby jakiś np. schabowy czy gulasz, bo wtedy mogę tam iść z mężem. Jeśli będą tam też desery to też przemawia na plus.

Najlepiej działają te miejsca, w których właściciel daje z siebie 100%, bo wtedy ludzie przychodzą nie tylko dla jedzenia, ale też dla właściciela i atmosfery. Piszę tak bo kiedyś prowadziłam w wynajmowanym lokalu pub, dodam że było to na zadupiu, żadne miasto, a mimo to super to prosperowało i przynosiło zyski. Niestety dostałam wypowiedzenie lokalu i tak się to skończyło...

Jak otwierasz knajpę dietetyczną to dobrze byłoby podjąć współpracę z jakimś studiem fitness i wzajemnie się promować, np. zniżkami, albo programem partnerskim.
Możesz też w ramach takiej działalności prowadzić catering np. tylko z ofertą dla firm. Chociaż z tym cateringiem to lepiej zaczekać, aż się firma rozkręci.

Próbuj - trzymam kciuki.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:31   #10
dagusia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: pytanie o resturację

a nie myślicie ,że słowo dieta może odstraszac klientów?
wielu osobą kojarzy sie to zapewne z niesmacznym jedzeniem ;/
dagusia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 11:20   #11
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: pytanie o resturację

dużo osób może przyjść z ciekawości i jeśli będzie smacznie to będą polecać innym, rekomendacja jest najlepszą formą reklamy
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 20:06   #12
dagusia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: pytanie o resturację

a brzmi to dla was zachęcająco?słowo dieta raczej odpycha więc sie trochę boję
dagusia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 20:13   #13
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: pytanie o resturację

mnie odpycha fastfood
a do dietetycznej restauracji poszłabym z ciekawości, co tam mają
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 20:15   #14
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: pytanie o resturację

słowo dieta błędnie odbierane jest jako "niesmaczne żarcie dla królików", wystarczy, że będzie smacznie a ludzie sami będą przychodzić.

ale z tego co widzę to sama chyba nie wierzysz w powodzenie takiego interesu, a żeby osiągnąć sukces trzeba w niego wierzyć
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 20:30   #15
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: pytanie o resturację

dietetyczne potrawy to zarówno produkty np makaron razowy, sos z jogurtu zamiast majonezu (ze szpinaku lub jarmużu - mój ulubiony) jak i sposób przyrządzenia - grilowanie, gotowanie na parze...
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 20:31   #16
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: pytanie o resturację

otóż to
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 20:44   #17
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: pytanie o resturację

jakieś koktajle owocowe lub warzywne, świeże soki z warzyw - można robic przy kliencie (jabłka, marchew, pietruszka)
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 20:45   #18
dagusia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: pytanie o resturację

wierze moze nie na 100 procent ale wierze to jest taka troszke innowacja bo raczej restauracje w menu maja tłuscizne
tylko własnie boję się ze słowo dietetyczne czy lekkie odrzuci ludzi na tyle żenawet nie przyjdą spróbowa bo myslę ,że jeżeli juz by przyszli to wydaje mi się ze byli by milo zaskoczeni
dagusia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 20:49   #19
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: pytanie o resturację

to nazwij to zdrowa kuchnia, a nie dietetyczna jak Ci to słowo nie pasuje
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 20:52   #20
dagusia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: pytanie o resturację

myslisz ,że zdrowa lepiej brzmi?
chcę to tak zrobic żeby nie kojarzyło się z czyms niedobrym
dagusia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 20:56   #21
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: pytanie o resturację

a jaki napis na knajpie lub reklama zachęciłby Ciebie gdybyś była głodna w obcym mieście?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 21:04   #22
dagusia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: pytanie o resturację

sama nie wiem zależy na co mam ochote aktualnie a ciebie?
dagusia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 21:27   #23
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: pytanie o resturację

w obcych miejscach szukam jedzenia regionalnego, u siebie poza pizzą, bar sałatkowy, pierogi z pieca, green way, cos w miarę szybkiego
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 21:44   #24
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: pytanie o resturację

Unikałabym słowa "dietetyczny" i "zdrowy" - poza maniakami zdrowia innym ludziom będzie się źle kojarzyło (z bezsmakowymi trocinami lub stołówką szkolną).

Może coś ze słowem "fusion"? Albo wogóle olać nawiązywanie nazwą do rodzaju kuchni i nazwać lekko restaurację:"Bujanie w obłokach".
Z resztą w stosunkowo niewielkim mieście nie robiłabym az takiej specjalizacji. Owszem, podanie wartości kalorycznej jest super pomysłem. Ale może jednak menu w dwóch wersjach - klasycznej i lekkiej, by nie pozbawić się męskiej części klientów.

Np. sałata w wersji light - z winegertem i wersji classic - z sosem majonezowym,
polędwica - wersja light smażona beztłuszczowo, wersja classic - na tłuszczu.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Ja nie stołuję się na codzień w knajpkach, więc jak już idę to na coś, czego nie ugotuję w domu (kuchnia orientalna, pracochłonna kuchnia regionalna), więc raczej nie poszłabym do zwykłej restauracji ze schabowym.
No chyba, że to spotkanie z psiapsiółami, to wowczas idziemy na lekkie sałatki.

Ale gdybym się stolowała na mieście, to musiałabym lekko jeść, aby nie tyć i wówczas szukałabym takiej restauracji.

Na biznes lunchy musiałoby być elegancko.

Najlepsza byłaby lokalizacja przy dużym centrum sportowym (korty, pływalnia, sala fitness)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 00:00   #25
fatalerror
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 5
Dot.: pytanie o resturację

Ogólnie pomysł ciekawy, ale zgadzam się, że powinny też być dania klasyczne, przyrządzone tak jak w innych restauracjach. Słowa "dietetyczny, odchudzony,zdrowy" mnie, osobę przeciętnie dbającą o to,co je-zniechęciłyby nieco. Może nazwa typu "eat&fit" (wiem, że głupio brzmi, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy, chodzi mi o to,by jakos subtelniej podkreślić charakter lokalu)
fatalerror jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 12:25   #26
dagusia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: pytanie o resturację

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Unikałabym słowa "dietetyczny" i "zdrowy" - poza maniakami zdrowia innym ludziom będzie się źle kojarzyło (z bezsmakowymi trocinami lub stołówką szkolną).

Może coś ze słowem "fusion"? Albo wogóle olać nawiązywanie nazwą do rodzaju kuchni i nazwać lekko restaurację:"Bujanie w obłokach".
Z resztą w stosunkowo niewielkim mieście nie robiłabym az takiej specjalizacji. Owszem, podanie wartości kalorycznej jest super pomysłem. Ale może jednak menu w dwóch wersjach - klasycznej i lekkiej, by nie pozbawić się męskiej części klientów.

Np. sałata w wersji light - z winegertem i wersji classic - z sosem majonezowym,
polędwica - wersja light smażona beztłuszczowo, wersja classic - na tłuszczu.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Ja nie stołuję się na codzień w knajpkach, więc jak już idę to na coś, czego nie ugotuję w domu (kuchnia orientalna, pracochłonna kuchnia regionalna), więc raczej nie poszłabym do zwykłej restauracji ze schabowym.
No chyba, że to spotkanie z psiapsiółami, to wowczas idziemy na lekkie sałatki.

Ale gdybym się stolowała na mieście, to musiałabym lekko jeść, aby nie tyć i wówczas szukałabym takiej restauracji.

Na biznes lunchy musiałoby być elegancko.

Najlepsza byłaby lokalizacja przy dużym centrum sportowym (korty, pływalnia, sala fitness)
powiem ci że ten pomysł z wersją classic i light jest bardzo fajny tylko czy wybiorą wersję light a co do lokalizacji to niestety nie ma za bardzo takiego centrum sportowego niestety;/myslalam o takich karnetach abonamentach np na czas diety dla ludzi którzy niezbyt maja czas na komponowanie posiłków np 1200kcal śniadanie obiad kolacja plus grats przekąski light i zielona lub czerwona herbatka
dagusia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 13:39   #27
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: pytanie o resturację

Pomysł już był i z tego, co się orientuję, coraz więcej restauracji w to idzie. Np.:
http://www.mmpoznan.pl/380957/2011/7...tegory=magazyn
Takie założenia wymagają naprawdę restrykcyjnych kontroli odnośnie tego, co "jest w środku".
Jeśli masz doświadczenie w prowadzeniu kuchni/knajpy/restauracji - próbuj, jeśli nie - porządnie się zastanów (teraz to jakaś moda na otwieranie restauracji chyba). Jestem zdania, że każdy pomysł na restaurację, odpowiednio dostosowany do rynku lokalnego i z właścicielem, który wie, co robi - wypali.
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 16:48   #28
dagusia0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: pytanie o resturację

ten pomysł nasunął mi się ponieważ wszyscy w okolo chwala moja kuchnię i nie mogą w to uwierzyć ze jest smaczna i zdrowa a ty samym jeszcze niezbyt droga a ponadto wyjście z przyjaciółmi gdzieś coś zjeść jak się jest na diecie to naprawdę problem;/
dagusia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 23:14   #29
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: pytanie o resturację

W poznaniu jest firma, która dostarcza całodzienne posiłki do domu osobom odchudzającym się. Najpierw ustala się dietę z dietetykiem. Potem klient opróżnia lodówkę i nic nie kupuje poza wodą i tym, co jest dozwolone a jedzenie mu dostarczają, więc nie ma pokus podjadania czy kupowania czegoś kalorycznego.

Co do restauracji - jesli klienci nie będą chcieli zamawiać jedzenia dietetycznego mając do wyboru jeszcze klasyczne, znaczy, że i tak nie utrzymałabyś restauracji z braku klientów.
Dużą też rola w takiej restauracji przypadłaby kelnerom, którzy musieliby odpowiednio zachęcać klientów do spróbowania lżejszych potraw.

Odnośnie linku:
W Monidle sa również dania klasyczne, np. kaczka z pyzami i zasmażaną kapustą.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2012-07-17 o 23:16
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.