* Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-08, 09:47   #2881
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka fajnie z tą wagą, ja też tak mam, hehe. No i trafiłaś, przytyłam jakieś 3kg ale chcę schudnąć z 5kg
Moja Ala duża a też tylko słyszę "mamo, mamo, mamo" blablablabla, straszna z niej gaduła. Dziś mi sie popłakała przy wyjściu do przedszkola bo jej psiapsióła na nartach i smutno jej. Nie bardzo odpowiadają jej zabawy z innymi dziećmi i tęskni. No niestety, musi wytrzymać.

A ja idę sprzątać
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 10:10   #2882
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Cytat:
Napisane przez Sniezynka21 Pokaż wiadomość
Moje dziewczyny maja taki kaszel, ze przy nim zwracaja Juz kazdej zmienialam raz posciel, chyba nie zasne dzisiaj w nocy, bo sie cholernie zawsze boje, zeby sie nie podusily...
a moze inhalacje by im pomogły
magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 10:14   #2883
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Doridee z ta waga to jest tak ze przez tydz nic mi nie zeszlo dopiero dzis . Ludzie tez masz taki syf jak ja, codziennie sprzatane ukladane iod rana od nowa sajgon. Tz mi juz kuchnie posprzatal , nie pocwiczylam bo mnie maly co chwile zganial z orbiterka tez ide dosprzatac , wsumie to bym mogla isc spac .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 12:42   #2884
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

monka nie słyszałam o tej babce, ale musiała być nieźle zakręcona. No w sumie jak zioło hoduje to trudno sie dziwić...
Jak tam po masażach?

Sniezynka a u tej szwagierki to mieli psa, tylko po to żeby mieć i myślę ze to w ogóle osobna kategoria ludzi...
Mój tz ja chory to tez jak dziecko
Z salonem próbuj jak możesz - dużo chyba nie ryzykujesz..? A nie ma w Niemczech czasem takich zapomóg, które się dostaje na rozpoczęcie działalności?
Snieżynka a powiem mi czy to prawda, że w Niemczech nie ma tak powszechnej spowiedzi w Kościele, że wystarczy raz na jakiś czas i nie mówię tu o raz na miesiąc? Mam w pracy koleżankę, która mieszkała 10lat w DE i tak mi mówiła. Prawda to? O ile jesteś tej wiary i się orientujesz?
A jak tam dziewczynki? Nie ma nic gorszego jak niewiadoma z powodu choroby dziecka, bo wszystko się wali.

Mojej dalej wychodzą te plamy, raz do południa, potem schodzą i znów jak zaśnie to jak do niej idę popatrzeć czy jest ok, to znów w plamach
Za dwa tygodnie idziemy do alergologa, może coś wybada...

Doridee goldeny są bardzo dobre przy dzieciach - spokojne i można z nimi dużo robić, nieargesywne.
Ja tez mam dziś warzywka w pracy - brokół, kalafior i marchew z łososiem
Bidulka Ala - wiem jak to jest, bo moja tez ma jedną przyjaciółkę.

Lece po kawe
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 19:31   #2885
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edycia zrob zdjecia tych plam, ciekawe co to. Jadla mala cos nowego ostatnio? jakis nowy proszek, plyn chemia , moze jakies perfumy, a moze cos z przedszkola lapie , moze tam ja cos uczula . Chuj wi no

Nie bylam na masazu do 19- tego musze pocierpiec . Musialam jechac do miasta i poszukac tego miejsca , bo egzamin mam na rano i jutro nie mialabym czasu na chodzenie i szukanie . Wczoraj mielismyjechac tam z tz-tem ale kartal wczorja w domu siedzial . Msaz mialam na 1.30 kij wie o ktorej by sie skonczyl i tz mowi ze jak pozno bedzie to nie pojedziemy , oczywiscie powod taki ze o 18 tej jego druzyna gra . Ale nie ma teeego zlego co by nadobre nie wyszlo, wiem gdzie to jest i przy okazji pochodzilam po sklepach .
Kuzwa poluje na jedna szmate kosztowala ponad 270 f i teraz jest przeceniona na 80 f ale w dalszym ciagu za duzo jak na ta szmate licze ze choc na 50-60 f przecenia to wtedy za nia moge zaplacic i tak sie bujam i opczajam albo ktos mnie wyprzedzi albo mi sie trafi .

Tez lubie lososia, a Sniezynka to sie chyba przejadla po dukanie hehe . A mnie teraz wzielo na salatke , jajka, wedzony lososo, kapary , koperek i jogurt , musze sobie na dniach zrobic bo chodzi za mna i ciagle o tym mysle.

Sniezynka co tam? cos cie nie ma to chyba nie ciekawie co?
Ide z czubkiem czytanke zaliczyc i pojdzie spac
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 20:45   #2886
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Hey dziewczyny.

U nas do 20:00 bylo nieciekawie, wszystkich rozlozylo Tzet mial isc do pracy, ale cala noc goraczkowal, wiec z rana lecial do lekarza. Dziewczyny przespaly noc w miare spokojnie, ale Sarah goraczkowala 39,5 C to poubieralam je i Tzet pojechal tez z nimi. Z Olivia okay, tylko kaszel ale juz sie urywa, Sarah nieco gorzej- obie dostaly antybiotyk. Mnie zas popoludniu rozlozylo, wszystkie kosci mnie bolaly, zjadlam tabletke, wypilam syrop i usnelam na 3h, wstalam jak nowo narodzona, tylko kaszel mam, wlasnie przed chwilka skonczylam trening
A dziewczynki spia spokojnie, czasami kaszla ale juz jest duzo lepiej

Magda nigdy nawet nie uzywalam inhalatora a mam, bo dostalam w zeszlym roku od kolezanki, musze jutro sprobowac

Edytcia to prawda u nas nie ma spowiedzi i ja to jak najbardziej popieram Poczatkowo bylo mi ciezko isc do komunii, jak wczesniej nie bylam u spowiedzi, ale teraz jakos nie mam z tym problemow. Tutaj idzie kazdy do komunii. Spowiadac bedziemy sie przed Bogiem
Tez sa u nas dotacje, ale o ile dobrze pamietam musze byc osoba bezrobotna, ktora wczesniej min. 2 lata pracowala, czy jakos tak

Monka juz masz stresa lekkiego, co ??? Ile trwa ten egzamin ?? Bedziemy trzymac kciuki za Ciebie Tak, ja sie lososiem, jajkami i pstragami przejadlam na dukanie
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 21:09   #2887
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

losos losos mmmmm losos Od dzis jestes Lososinka a nie Sniezynka hehe Pstraga nie jadlam dawno? Ja uwielbiam rybki i do tego sosik , czosneczek, oliweczka, pietruszczeczka i cytryneczka ale nie do lososika tylko do bialej rybeczki . oj ty nasza lososinko. moze piersi z kurczaczka ? hehehe oooooo i jeszcze wedzona makrelka i kefireczek na podwieczoreczek - odbija mi

Lososinka to macie antybioteczki i teraz juz z goreczki . Dobrze ze tobie przeszlo , magiczny sen mialas i wyzdrowialas .
Ze ci sie cwiczyc chcialo, ale jak mus to mus. Zdrowia dla dziewczynek, to co wolne masz jutro czy co ?

Nie mam stresa juz i tak nic nie wykuje, steesuje mnie podroz pociagiem zebym sie nie spoznila Jutro tylko ustny , tylko 16 minut.

Nie wiecie czy jak zamowie cyckonosze przez neta to mozna zwracac? od sklepu to chyba zalezy co nie? , chce sobie zamowic ale nie wiem czy mi czasem cycki nie beda w nich latac, ale w razie jakby tak, to mam silikonowe piersi z kurczaka . Sciagne biustonosz i czar prysnie ups

A najwazniejsze, mam tabletki , codeine i paracetamol to chyba cos oslonowego musze brac ta? Kurcze a mi sie pomylilo z keanolem , to chyba inne leki , tak nie? tak nie a kij biore to boli


a jeszcze chcialam dodac ze ja kefirek lubie hehehe i makrelka, mam w lodoweczce na szybkie jedzenie hehe , jeszcze mi sie nic nie przejadlo.

Edytowane przez monka23
Czas edycji: 2012-03-08 o 21:10
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 21:21   #2888
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka Ty to masz pomysly Ja ide jutro normalnie do pracy, ale przed musze na 8:00 byc u dentysty i na 9:00 do pracy. Przyszly tydzien planowalam wziac wolne, bo mam termin do gina, do skornego i moze bym okna u siebie pomyla

Nie wiem czy mozna biustonosze oddawac, ja kupowalam tylko sportowe przez internet.

Ahaaa zapomnialam Ci pogratulowac - 1kg GRATULUJE !!

Masz moze wage, ktora mierzy tez pomiar tluszczu ???? Wiesz ile Ty masz ??
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 21:43   #2889
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

No kij z tym kilogramem jak ciocia jadzia w nastepnym tyg przyjedzie to i dwa na plusie znowu beda , jak sie zlamie .
Dzis ldnie zjadlam 4 jajka rano , zrobilam sobie dwa i malemu ale on nie chcial to zjadlam i jego hehe potem jablko w aucie, potem sushi z tesco hehe , oryginalnego nigdy nie jadlam , i w domu taka potraw .

A no mam taka wage i mierzy tez ilosc wody Dobre to jest bo wiesz wtedy ze ci tluszcz leci a nie miesnie czy ubytek wody.

Lososinka a bola cie dalej zeby? czy wizyta kontrola? a co ze skora masz? Czy to te .... no to co mowilas ze na twarzy ci powyskakiwalo , ta?


Kurde ale mam odlocik chyba po tych tabletkach hehe tylko latwo sie mozna od nich uzaleznic , na ulotce pisze .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 21:56   #2890
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka

A co to za tabletki ?? Pytalam ile masz % tluszczu ?? Ty te jajka na miekko, na twardo jesz ?? Tylko jajka czy jakis chleb do tego ??? Mi byloby bardzo ciezko bez chleba- uwielbiammm

Dalej bola mnie zeby, co 2 dzien chce mi wstrzykiwac pod te zeby jakies lekarstwo, bo najprawdopodobniej mam alergie na jakis skladnik tego kleju

Bylam juz u dermatologa z tym czyms na twarzy i powiedziala, ze skora sie oczyszcza czy cus, a nie chce wszystko wyjsc... i bedzie mi to wyciskac.

Szukam jakiegos fajnego prezentu dla TZeta na ur. Myslalam o jakiejs wycieczce na kilka dni (3-4 ) nie dluzej, bo dzieci zostawilabym pod opieka siostry, doradz cos
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 22:02   #2891
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

ale czad ale czad no plecy mnie nie bola i mam odlocik hehe

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Sniezynka21 Pokaż wiadomość
Monka

A co to za tabletki ?? Pytalam ile masz % tluszczu ?? Ty te jajka na miekko, na twardo jesz ?? Tylko jajka czy jakis chleb do tego ??? Mi byloby bardzo ciezko bez chleba- uwielbiammm

Dalej bola mnie zeby, co 2 dzien chce mi wstrzykiwac pod te zeby jakies lekarstwo, bo najprawdopodobniej mam alergie na jakis skladnik tego kleju

Bylam juz u dermatologa z tym czyms na twarzy i powiedziala, ze skora sie oczyszcza czy cus, a nie chce wszystko wyjsc... i bedzie mi to wyciskac.

Szukam jakiegos fajnego prezentu dla TZeta na ur. Myslalam o jakiejs wycieczce na kilka dni (3-4 ) nie dluzej, bo dzieci zostawilabym pod opieka siostry, doradz cos
Oj nie wiem ile teraz mam, sprawdze za tydz po okresie . Bo jak mowlam moze byc tak ze objem sie jak swinia slodyczy i wiadomo co sie stanie wiec za tydz bedzie nieaktualne takze walcze i moze sie nie dam hehe a wyniki beda akutalne.

Kurcze nie bola mnie plecy, ale chyba bredze z deka? ale to tez chyba normalne .

A gdzie chcesz jechac? my ci mamy doradzic? to ile masz hajcu na to? to moze w klubie o tym? Moj na urodziny dostla portfel . I nawet mogl sobie sam wybrac. Ale na okragla liczbe juz sie postarac bede musiala

Edytowane przez monka23
Czas edycji: 2012-03-08 o 22:11
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 22:13   #2892
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Cos mi wizaz swiruje. Monka jutro jest weekend to posiedzimy dluze w Klubie to wszystko obgadamy Teraz musze isc spac Widac, ze masz odlot :P Dobrze, ze tabletki Ci pomogly To idz teraz do TZeta i korzystaj z tego, ze bol minal
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 22:19   #2893
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

No idz spac idz , ja moze cos poczytam hehe albo tez pojde spac sie okaze.
Tz w robocie .
Znasz jakis przedzial obtluszczenia hehe wiesz o co mi chodzi ile procent jest miec dobrze ile nie, na wadze mam takie trzy kolory i wyswietla czy malo albo za malo? nie wiem potem cos po srodku to chyba ze dobrze i trzeci to chyba za duzo . Nie czytalam instrukcji, aa wlasnie mzoe w instrukcji jakis przedzial bedze. Jutro spawdze jak instrukcjie znajde, sprawdz w swojej jak masz, jak nie wiesz, a chcesz wiedziec, bo ja chce . hehe
dobranocka

ej serio tego leku niebiore przed egzaminem jeszcze w zly pociag wsiade hehe

Edytowane przez monka23
Czas edycji: 2012-03-08 o 22:20
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 22:53   #2894
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka no jak nic masz odlot, hehe. Ale bierzesz tą kodeinę jako wzmocnienie paracetamolu czy samą? Uważaj bo faktycznie można sie uzależnić, to coś jak morfina tylko słabsza To przyjemnych odlotów
A ja właśnie sie objadłam sushi Uwielbiam, kocham, mogłabym jeść codziennie. TŻ był na spotkaniu z kumplami i przywiózł żonie na dzień kobiet Nie trzeba mi lepszego prezentu
Kurcze, szkoda że nie jadłaś sushi z knajpy bo właśnie miałam Cie pytać czy smaczne to z Tesco, czasem zerkam na nie ale jakoś nie mam przekonania, u nas jest mrożone to sushi, a Ty jakie kupowałaś?

Jaka ja głupia, pokazałam Ali tą stronkę ze Zwierzętami Eulalii i tak mi sie spłakała, że chce jechać tam, że aż się z nią popłakałam Normalnie łzy jak grochy i chyba z godzinę tak płakała Kurcze no pojedziemy, ale nie jutro przecież a ona, że chce pojutrze, że nie wytrzyma, no biedna była... Jutro zadzwonię zapytać o koszty, oby nas stać było.

Śnieżynka/Łososinka w sumie dobrze, ze dostały antybiotyk, teraz będzie lepiej. Grzej mężusia i siebie zresztą też
No nie mów, ze nie wiesz gdzie pojechać? Pomyśl co lubicie, jak lubicie spędzać czas? Aktywnie czy leniwie? Na plaży czy wędrówkach? Możliwości jest wieeele
__________________
Alicja

Edytowane przez Doridee
Czas edycji: 2012-03-08 o 22:55
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 23:25   #2895
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Doridee noo co ty dawaj sushi , nigdy nie jadlam prawdziwego a bardzo bym chciala, najblizsza restauracja jest z 2 h odemnie . Juz kiedys mowilam mojemu zebysmy pojechali i na mowieniu sie konczylo. Wiesz ale ostatnio bylam w takim azjatyckim sklepie patrze a tam mata do zwijania, ijakies skladniki. Zawsze chcialm pokombinowac w domu. Mam kolezanke japonke musze do niej zagadac, zawsze mnie zaprasza a mi nie po drodze. Moze czas najwyzszy skorzystac, no chyba nie nie potrafi to nie jade , Zartuje . Kurcze musze poszukac jakis kursow moze sa u nas w koledzu. Jakis kilku dniowy. Wiesz jak moj maly lubi sushi ostatnio jadl to ludzie stawali i patrzyli jak wcina . Bralam mu zwarzywmi. Dzis jadlam z kurczakiem. U nas sa dwa dniowe w tesco w lodowce z gotowymi kanapkami itd. Nie jadlam takiego z restauracji wiec nie mam porownania, ale podobno sie chowa.Mrozonego u nas nie widzialam.

Ja to sie zawsze musze rozpisac, a to jeszcze nie koniec
Tak ci Aluska sfiksowala o szok Glupie wy baby poryczaly sie hehe. Dzwon i pytaj oby bylo tanio . A moze ja w ten sposob jakos nagrodzisz , wiesz MOZE cos robi nagminnie ,cos ci sie nie podoba, upominasz ja ,a rezultatu nie ma . Fajna motywacja dla niej .

Czytalam o tych tabletkach , ale wiesz jak fajnie jak sie bolu nie czuje, kurcze moge skakac skrecac , wywijac nogami i czasem cos delikanie zakuje albo przeleci prad po nogach , ale tak to luuzik. Szkoda tylko ze one takie szkodliwe. Dal mi ich 50 . W natepny poniedzialek ma fizjo.

Czekam jeszcze na witaminy dla mlodego, nie wiem czemu na recepte .

Ale masz fajnego tz-ta taki prezent mmmm , a moj dzis kurka kotlety smazyl i kazal jesc ehhh co za chlop hehehe

no koniec .

http://www.tesco.com/groceries/produ...&Ne=4294793660 takie sushi sprzedaja.

Edytowane przez monka23
Czas edycji: 2012-03-08 o 23:28
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 12:27   #2896
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Czyżby wszystkie odsypiały Dzień Kobiet?
Ja byłam wczoraj na kręglach z ekipa z pracy ( mieszaną ) ,fajnie było ,tylko musiałam wcześniej wrócić bo Oskar leciał na angielski i nie miał kto zostać z Ninką.
Dzisiaj znowu fitness wieczorem ,a potem padnę i będę spała do7-mej rano .Na dłuzszy sen nie mam co liczyć ,bo rano jest hasło - mamo kanapkę z nutellą ,albo - mamo płatki.
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 16:32   #2897
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Yo Yo

Jak tam co tam Jak mi sie spaaaaaac chce no szok . Na chwile przysnelam na gorze jak sie maly bawil tak z 5 min ale zaraz mnie obudzil nie dal pospac . Teraz mogla bym sie kimnac ale nieide bo w nocy nie zasne

Egzamin lajtowy ale smiac mi sie chce bo na ostatnim pytaniu zacielam sie , gadam gadam i w smiech bo nie wiedzialam co powiedziec hehehe ale klijetka powiedziala spoko , oczkami sygnal dala ze raczej zaliczone. Pytania baaaardzo proste . Mielismy pytania o zdrowiu, zdrowym odrzywianiiu, w szkole czy dzieci powinny uczyc sie dodatkowych umiejetnosci , zalety i wady reklamy, jak na nas dzialaj . Jak jej powiedzialam ze " jestes tym co jesz" to az sie zachwycila ze jej taka madrosc powiedzialam , pokazala na swoja dupe i zmarszczyla usta hehe troszke przy kosci byla . Ale to nie o to chodzilo hehe
No git. I zeby nic nie ginelo w przyrodzie to jutro bedzie na bank rzeznia . Z kolega gadalam o moich tabletkach to mi mowie, tylko kurde jutro ich nie bierz bo bedzie jazda hehe. Mam nadzieje ze sie wyrobie

Gosiula oj jak aj bym jutro chciala pospac do 7 po 5 musze wstac .

Ale usmialam sie dzisiaj z mojego malego . Ubralam sie na egzamin , weszlam do pokoju a ten krzyk zachwytu WOW, WOW WOW. hahaha Poszlam obudzic tz-ta , maly za mna i drze sie do niego pokazujac na mnie WOW WOW WOW. No w szoku jestem . Potem musialam wycignac wszystkie jego spodnie i przekladac, a on mowil ktore chce, a ktore nie Taki maly gowniaz, a juz ma swoje typy i. Wczoraj jak na zakupach bylam to musialam mu najpierw pokazac i jak zatwierdzil to bralam jak nie, to nie bralam, bo i tak by w domu nie ubral . Moze mi jakis nowy projektant rosnie . Smieszne to troche jest, aleupierdliwe ze taki maly gowniaz i wydziwia , zamiast ubrac co matka kaze.

Czytalam wczorja o tej codeinie i nie jest tak latwo sie uzaleznic, jezeli sa w postaci tabletek. Wieksze ryzyko jest w postaci plynu, jakis syropow na kaszel. Fora sa nawet zalozone, szok, gdzie osoby pisza ze po syropach maja straszne klopoty i na odwyki ida, bo sa uzaleznienie. Po tabletkach jest male ryzyko, jest ale male. Wiec biore bo to jest niesamowite uczucie nie czuc bolu , wycierac kurze i nie czub bolu he.


Sniezynka a ja jej jajka w kazdej postaci, bez chleba. Jak smaze to na oleju kokosowym uwielbiam na miekko , uwielbiam na twardo , same , w salatkach. Nie lubie swierzych takiej glutowatej postaci .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 19:24   #2898
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka to wiesz juz konkretnie czy zdalas, czy musisz czekac na oficjalne wyniki ??? Widzisz, jak Kartal zwraca na Ciebie uwage podobasz mu sie elegancka

Moja waga pokazuje belki:
3 niedowaga
4 norma
5 nadwaga
6 otylosc

ja mam naturalnie 4 belki tluszcz pokazuje mi codziennie cos innego, ale moze to dlatego, ze waze sie o roznych porach dnia. Jutro zwaze sie rano i powiem Ci jakie mam parametry

Czekam az Tzet wroci ze szkoly i bedziemy trenowac

Przeziebiona jestem, katar jak diabli, ale w pracy bylam to i cwiczyc musze. Zaluje, ze oddalam swoj Orbitrek, bo moglabym rano na nim cwiczyc i waga pewnie szybciej by spadla. Jak napreze brzuch to fajnie czuc miesnie, ale przez ten tlusz ich nie widac

Reszta dziewczyn pewnie zla, ze my tylko o dietach... sorrki dziewczynki

Doridee ja mialam podobna historie z Olivia tyle, ze opowiadalam jej historie Kelly Familly obie wylysmy jak opetane

Gosiula co tak rzadko sie odzywasz ???? Ty pewnie teraz figurke masz jak prawdziwa sportsmenka. Czesto chodzisz na fitness i zumbe ???
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 20:11   #2899
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Sniezynka hehe wazyc sie musisz zawsze o tej samej porze , zawsze. Do waga skacze , czasami szaleje i to za duzo hehe. A wy tacy chorzy i cwiczyc bedziecie? no co ty hehe . Ja dzis pasuje . Na wyniki musze czekac pod koniec kwietnia. Ale z usntego to mniejwiecej wiesz co i jak gorzej z pisemnym .
No glupia bylas ze oddalas go , oj glupia Nie da sie go zwrocic? poczekaj na jakies promocje , to kupisz sobie jakis fajny . Jakiedy z rana nie potrafilam cwiczyc a teraz sie przestawilam i sobie ciupie na orbiterku albo jakies krotkie treningi jak mi maly pozwoli.

To nie byl Kartal tylko Jemal dlatego mnie to tak bawilo, te jego WOW WOW WOW . Moj kartal mowi "ooo nice sexy " jak mu sie cos podoba hehehe.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Kurcze plecy mnie nie bola , czasem w nodze jakis prad przejdzie , ale czad tak nic nie czuc hehe ciekawe ile sie jeszcze tym bede jarac moge sobie siedziec , przesunac dupska i nic nie boli .

Zeby nie bylo caly czas o diecie to kupilam sobie wczoraj baze z lancoma cudna skora , rano malowalam sie przed wyjsciem i sobie policzki macalam taka skora milusia . Upolowalam jeszcze krem od Elizabeth Arden ,ktory kosztowal 45 f a na przecenie 15 f , ciec ze mnie ze nie wzielam pozostalych . Taka promocja a babka sie mnie pytala jak wzielam jeden , na pewno jeden ? A ja glupia tak wystarczy . Fest mam opozniony zaplon.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-09, 22:16   #2900
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka chodz do klubu, bo nie chce mi sie postow pisac
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 19:24   #2901
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

yo yo

Ale dzien, dorze ze juz sie konczy.
Wstalam po 5 i kurcze moglam wstac o 6 bo bym sie wyrobila bo moj tz tak proje autem ze jeszcze pol godziny czekalam na osoby z ktorymi jechalam hehe
Egzamin trudny, trafil sie nam taki, ja nie kumam jak sie cwiczy w domu to jest latwo , a tam jak robilam to nie wiedzialam co czytam Lecialam na chybil trafil. Zawsze najlatwiejszye bylo czytanie a teraz serio no czarno niewiedzialm co gdzie i jak . Bardzo balam sie pisania hahaha padlam mielismy pisac 1h 20 min a ja juz po 30 mialam napisane i sie nudzilam. Z tym ze nie pissalam na brudno ale odrazu, troche pomazalam ale kij z tym. Potem to wogole zaczol sie kosmos z gramatyka rownie dobrze mogla bym niemiecki zdawac . Ze sluchu nawet ale, za glosno bylo wlaczone i echo szlo i wiadomo i pod koniec mowienia szlo echo i przecinalo sie z poczatkiem i gowno mozna bylo zrozumiec. Biora srednia z calego egzaminu ale wiem jak bylo itd, jak by co to na sierpien sie szykuje. Teraz codziennie bede sie uczyc taki plan a nie czkeac 2 -3 tyg przed egzaminem bo to jest gowienko .

Maly mi padl . Zawiezli mnie chlopaki do miasta woricli potem pojechali w calkiem innym kierunku do innego miasta potem wrocili i przejechali moja wioche i pojechali do mojego brata, tam moj tz ich zostawil i ja zadzwonilam zeby po mnie przyjechal i oczywiscie potem po dzieciaki trza bylo jechac Sie biedaczyna na jezdzil dzis

Mialam sobie winko chlusnac ale leki biore w pore sie kapnelam. Moj tz mowi zebym ich nie brala bo jak mnie nie boli to przecholuje z czyms i potem bede nie spraana, a on biedny bedzie musial- powtorze MUSIAL szukac nowa zone
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 09:20   #2902
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

hello, jak tam po weekendzie?

Monka to co? już po egzaminie? Będzie dobrze, zobaczysz. Szkoda tylko że musisz tak długo czekać na wyniki. Pod koniec kwietnia dopiero będą? Dobrze zrozumiałam?
Ale się uśmiałam z Jemala Jego reakcja na wystrojoną mamusię nieziemska, musisz częściej sie tak ubierać Ja też z Alą tak miałam, jak czegoś nie zaakceptowała to nie było mowy żeby to ubrała, normalnie porażka, z tylu fajnych ciuchów wyrosła w ogóle ich nie nosząc Dobrze, że jest allegro Wydawało mi się, że chłopcy tak nie wybrzydzają przy ubieraniu, a jednak
Tego sushi to u nas nie ma Tylko takie mrożone, a do tego nie mam przekonania.
A miałam pytać już dawno, nazywasz jeszcze Kartala Dzidek?

Edycia używałaś Retin-A? Ja w tamtym tygodniu położyłam z dwa razy na całą twarz, no i zaczęła mi sie skóra łuszczyć, ale tylko na policzkach w okolicy nosa. Kurcze nie wyglądało to najlepiej, zwłaszcza jak nałożyłam podkład. Ale wczoraj zrobiłam porządny peeling (Ziaja Pro Bardzo mocny - rewelacja!!!) i dziś skóra cudna! Nie pamiętam kiedy miałam tak ładną, gładką cerę. Pory zwężone, nawet na nosie Zmarszczek nie mam wiec tu nie wiem jak działa. Ale na zaskórniki i rozszerzone pory działa super a to dopiero początek Mam nadzieję, że to nie chwilowe polepszenie.

Śniezynka i jak tam? wymyśliłaś już coś dla TŻta na urodziny?
__________________
Alicja

Edytowane przez Doridee
Czas edycji: 2012-03-12 o 09:21
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 11:09   #2903
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Ja wlasnie skonczylam cwiczyc . wypilam koktajl proteinowy i odpoczywam , muse zaraz isc sie wykapac , syf w domu ze glowa boli.
Dzis puscilam malego bez pampka , dwa razy sie zsiural na podloge i teraz go wysadzilam i siki trafily do nocnika. Mam nadzieje ze sie nie poddam a on zalapie szybo.

Teraz klocki uklada is ei wkurza

Doridee a gdzies ty sie powiewala po weekendzie? Bylyscie tam na tej farmie? czy jak to sie zwie?
Ja dzis na noc nalozylam tez retin a. Narazie mi sie nie luszczy.
Doridee musisz uwazac z nalozeniem, zeby nie smarowac kolo nosa, tam gdzie nos laczy sie ze skora , kurcze mam nadzieje ze mnie rozumiesz. Bo tam wlasnie najgorzej sie luszy.

Strasznie wyglada makijaz na tej schodzacej skorze, ale to chwilowe, i dlatego ja nakladam tak zeby spokonie w domu posiedziec. Nie wszystkim schodzi skora. Jezeli juz schodzi to trwa do tydzien dwa potem juz jest lajt, tak samo jak zaczerwieniona skora, pieczenie itd jest to chwilowa reakcja.

Na kartala juz nie mowie dzidek, teraz jest KAKA, GAGA a na Jemala JAJAL .

Egzamin na bank nie zaliczylam bo strzelalam, trudny byl. ale tego sie spodziewalam , na sierpien przygotuje sie lepiej Bo i tak potem chce zdac kolejne dwa poziomy , one to dopiero sa trudne .

Dowiedzialam sie w sobote ze jest u nas restauracja sushi w tym miescie w ktorym jeste co tydzien, dwa . Jutro jade wiec podpytam i cos kupie. Kolezanka japonka mowila ze kuchnia nie za smaczna, ale sushi moze byc.

W sobbote urwal mi sie naszyjnik na szyje, mialam go dopiero niecle dwa razy, kupilam go w czwartek? ciekawe czy mi oddadza hajc albo wymienia . Nie zachaczylam nic, zchlilam sie i kozwa wszystko na podlodze sie rozsypalo .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 21:39   #2904
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Śniezynka dzięki - wydaje mi się ze to byłby duży postęp kościoła - taka spowiedź przed Bogiem i samym sobą. Bo teraz jak się idzie, to czasem ksiądz potrafi tak zjechać kogoś, że szok...
No i jak to mówiła koleżanka moja - nie ma osób, które idą do kościoła a nie idą do komunii. I tak powinno być.
Masz już ten prezent - ja to bym wykupiła pakiet weekendowy w jakimś hotelu. Wszędzie to mają, że w pakiecie są dwie lub trzy noce, romantyczna kolacja, jakieś masaże dla dwojga, czy jeszcze inne atrakcje...

monka trzymam kciuki, żeby egzamin był z pozytywnym wynikiem. Bierzesz te tabletki dalej? Reakcja Jemala super Pomyśl jak jeszcze podrosną - będą Cię na rękach nosić Naszyjnik już oddałaś/reklamowałaś, czy dopiero idziesz z nim?

Doridee dałyście czadu z tą zagrodą, czy jak to się tam nazywa Dzwoniłaś tam? Jakie mają ceny
Kremu nie używałam póki co. Cieszę się, że działa. Muszę oblukać ten peeling, kiedyś dawno lubiłam jakiś z avonu - taki niebieski, był super, a teraz mam korund i sobie go mieszam z żelem do twarzy.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 08:43   #2905
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka no nie wiem, które miejsce koło nosa masz na myśli Mi chodzi o skóre z boków nosa, mam na nosie i właśnie koło nosa, rozszerzone pory i muszę tam smarować, bo efekty są super ale i łuszcząca skóra niestety. Tylko tam mi schodzi, na czole, nosie, brodzie, policzkach nic sie nie dzieje. Wczoraj troszke poczytałam forum Basi Kwiatkowskiej o retinoidach i ten nasz krem to w rzeczywistości 0,05%, dobrze bo juz sie bałam że za mocny. Chociaż to i tak jeden z mocniejszych stężeń Ale tylko takie jest dostępne w PL.
Monka przyszły kosmetyki, naprawdę dzięki Eyeliner z BB już przetestowany i jest super, świetnie się nakłada, ma mocny kolor a jak z trwałością to zobaczymy. Używałaś go? Cieni jeszcze nie używałam, muszę poszukać takiej pacynki bo pędzlem ich nie nałożę. Podkład też świetny, fajnie kryje Dla Ciebie był za jasny?

Edycia a co to ten korund? W jakiej jest postaci? To taki proszek do mikrodermabrazji? Mocny? Ja polecam ten peeling: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...dzo-mocny.html Kupuję go na allegro. Ten z Avonu też lubiłam, też był mocny i faknie chłodził Jest jeszcze w ofercie? orientujesz się?

Na tej farmie jeszcze nie byliśmy, może w kwietniu pojedziemy, zobaczymy jak nam sie to wszystko poukłada. Andrzej dzwonił tam, ale chyba nie trafił w moment bo babeczka płakała, mamy napisać maila i wszystko się dowiemy. Ta laska ratuje te zwierzaki przed śmiercią i złym traktowaniem, może akurat coś się stało... W każdym razie pojedziemy na pewno
Andrzej wczoraj rozliczył PIT, jest super - wystarczy na fajne wakacje i to nie jedne A jak u Was?
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 09:19   #2906
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edycia dzis sproboje go oddac , mam nadzieje ze mi wymienia .

Doridee chodzilo mi o skore tam gdzie nos styka sie z policzkami? te kontury hehehe mi tez tam przewaznie schodzi . Wczoraj nie smarowalam bo balam sie ze dzis bede nieciekawie wygladac a jade na zkupy ( niesprecyzowane), i jakos trzeba wygladac . Dziwne ze wPl jest tylko taki. Ja narazie moj bede urzywac moze nastepnym razem powiem mu o mocniejszym . Cieni nie uzywalam, sa nowki wiec nie musiszsie obawiac o jakiegos syfa , w jednym kartal zamoczyl palca a reszte ja raz palcem chyba maznelam zeby sprawdzic Nie uzywalam ich , napalilm sie i dupa . Ja pudery zawsze mieszma, kolory, ten moze nie byl jasny bo mogla bym dodac troche drugiego ciut ciemniejszego i wymieszac , ale konsystencaji nie lubie , nie lubie prasowanych wydaja mi sie ciezkie po drugie ja go za grosze na promocji kupilam, wiec zal bylo nie brac .
Tez mam z porami problem , trzeba z nimi systematycznie walczyc , taki typ skory. Zazdroszcze tym ktore maja gladziutka skore bez rozszerzonych por .

Sniezynka wczoraj zaliczylam test niech cie szarczyste pioruny pochlona . Dzis czuje kazdy miesien. Jeszcze z rana zrobilam swoj trening 500 powtorzen . Jedno co mi przychodzi do glowy to to ze na bank co niektore nie byly wykonywane odpowniednio tak jak byc powinny. Nie da sie bo test jest na czas i im czlowiek bardziej zmeczony zadyszany to gorzej to wychodzi . Napewno po tygodniu , dwoch idzie to sprawiej . Juz nie mowie o skonczeniu tych 60 dni i zaczecie kolejnego powtorki treningu . Zobaczymy co z tego wyjdzie .
Jak bedziesz wieczorem to napisz swoje wyniki:
1-
2-
...
8-
Tyle bylo cwiczen chyba Tylko nie smiej sie z moich . Kuzwa modlilam sie o koniec , jak oddychalam to czulam zimne powietrze od ust po przelyk i do pluc hehehe

Doridee nie wiem czy bym byla w stanie zniesc taki ciezar, ratowania zwierzat, chybawysiadla bym psychicznie, ale ktos to w koncu musi robic, zacisnac zeby i im pomoc.

Edytowane przez monka23
Czas edycji: 2012-03-13 o 09:20
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 09:41   #2907
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Doridee ten korund to taki właśnie proszek do mikrodermabrazji. Lubię go, bo można sobie dołożyć ile się chce i lubi. Jest baardzo drobniutki, ale fajnie się nim trze. Wypróbuje ten twój bo jest taniuśki. A ten avonowski to nie mam pojęcia czy jest jeszcze.
Pewnie coś rzeczywiście się stało na tej farmie, że aż babka popłakana była.

Z naszych podatków to mogłam tylko Zosie "odpisać", więc wiadomo ile mam zwrotu
Co Wy odliczaliście jeszcze?
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 09:53   #2908
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

cześć dziewczyny.
Jestem dziś padnieta , zmęczona i niewyspana ,ale w sumie to nie wiem dlaczego.
Chyba za dużo mam na głowie ostatnio.
Ciągle jakies zajęcia .A teraz jeszcze padła mi zmywarka i doszło ręczne mycie garów -przynajmniej do czwartku ( o ile naprawią odrazu) .
Oczywiście jest juz po gwarancji ,więc pewnie troszkę mnie to szarpnie.
Ja na kasę ze skarbówki czekam już ponad trzy tygodnie( pierwszy raz tak długo). troszkę tego będzie ,ale przydałoby się jeszcze z jedno dziecko do odpisania.
Ja w tym roku wyjątkowo nie planuję wakacji , najwyżej wyskoczymy spontanicznie nad Bałtyk na trochę .
I na pewno tradycyjnie we wrześniu do krynicy Morskiej na chwile .

Wczoraj wychodziłam na fitness ,a Nina mówi -mamo ja bym chciała chodzic z tobą na zumbę . tak jej podoba sie muzyka ,ze chodzi po południu ze słuchawkami na uszach i tańczy po swojemu.
Byc mzoe od wrzesnia bedzie tez kurs dla dzieci ,bo instruktorka ,która prowadzi dla dorosłych ma tez uprawnienia kids.
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 09:53   #2909
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka ja o syfa sie nie boję, no co Ty! Ciekawa byłam czy używałaś i Twojej opinii Kremowe cienie ciężko sie nakłada. Ja to kompakty nawet lubię, są fajne przy poprawkach, a pudełeczko w takiej formie zawsze można wrzucić do torebki. Ale już nie chwalę bo pożałujesz że mi oddałaś

Edycia odliczyliśmy Alę i internet. Wielkość tego zwrotu głównie z tego tytułu, że rozliczamy się razem. Mój TŻ miał wysokie zarobki i co za tym idzie dużo podatku oddawał, ja, no cóż - niewielkie. I dzięki temu teraz fajny zwrot. Mam tylko nadzieję, że dobrze wszystko wyliczył.
A gdzie kupiłaś ten Korund? Drogi?
__________________
Alicja

Edytowane przez Doridee
Czas edycji: 2012-03-13 o 09:55
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 11:19   #2910
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

gosiula właśnie miałam pytać kiedy już - czy Ninę te wszystkie zajęcia ma w szkole czy to takie dodatkowe poza szkołą, bo trochę tego jest.

Doridee korund kupiłam na allegro oczywiście tani, bo chyba coś ok 5 zł plus przesyłka.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-18 23:00:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:34.