Polecamy - odradzamy :) - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-09, 14:23   #1861
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

OOlong, a ja stosowałam zwykłą parafinę właśnie i szczerze polecam Skóra fajna, dobrze natłuszczona, super na problemy skórne (przy skazie białkowej rewelacja), z tym, że trzeba oszczędnie jej używać Spokojnie 10kropli na całą wanienkę starczy, ja za pierwszym razem walnęłam kilkanaście kropelek i zastanawiałam się, jak wyjąć dziecko, by się nie wyśliznęło

Do skóry z problemami (przesuszonej, ze skazą, nawet z potówkami od dziwo!) polecam maść (konsystencja gliceryny) lipobase. 12-13 zł w aptece bez recepty. Córka miała na buzi koszmar po skazie, zeszło po 2 dniach. Maść można stosować na całe ciało.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 14:46   #1862
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;21254997]OOlong, a ja stosowałam zwykłą parafinę właśnie i szczerze polecam Skóra fajna, dobrze natłuszczona, super na problemy skórne (przy skazie białkowej rewelacja), z tym, że trzeba oszczędnie jej używać Spokojnie 10kropli na całą wanienkę starczy, ja za pierwszym razem walnęłam kilkanaście kropelek i zastanawiałam się, jak wyjąć dziecko, by się nie wyśliznęło

Do skóry z problemami (przesuszonej, ze skazą, nawet z potówkami od dziwo!) polecam maść (konsystencja gliceryny) lipobase. 12-13 zł w aptece bez recepty. Córka miała na buzi koszmar po skazie, zeszło po 2 dniach. Maść można stosować na całe ciało.[/QUOTE]
no to dzisiaj chlupniemy parafinki do wanny
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 19:26   #1863
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Ja używałam oilatum ale w zasadzie na samym początku jak jeszcze ślepo wierzyłam położnej środowiskowej gdy do mnie przychodziła. Oilatum może i dobre ale dlaczego takie drogie, z powodzeniem zamieniłam je na płyn do kąpieli z oliwką z nivea i w sumie nie zauważyłam różnicy. Oczywiście poza tą że w kieszeni zostało mi jakieś 30 zł ;-). Ogólnie moim zdaniem kosmetyki z oilatum maja chorą cenę np mydło w kostce 22zł to już na prawdę przesada. Moim zdaniem nie ma co przesadzać w przypadku gdy dziecko nie ma jakiś poważnych problemów ze skórą.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 08:54   #1864
agulla
Zakorzenienie
 
Avatar agulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BAJKOLANDIA ;]
Wiadomości: 6 870
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Dziekuje wam dziewczyny za odpowiedz co do oilatum na poczatke będę go stosować a potem , po miesiącu przejdę na ten płyn z nivei albo z ziajki, bo fakt cena oilatum powala niestety.
pozdrowienia.
agulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 09:13   #1865
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

zależy jakie opakowanie kupisz, bo mówię Ci, że mi jedno opakowanie 500ml zwykłego Oilatum starczyło na 2,5miesiąca
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 09:30   #1866
agulla
Zakorzenienie
 
Avatar agulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BAJKOLANDIA ;]
Wiadomości: 6 870
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
zależy jakie opakowanie kupisz, bo mówię Ci, że mi jedno opakowanie 500ml zwykłego Oilatum starczyło na 2,5miesiąca

Już kupione 250 ml
agulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 11:28   #1867
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Ja mam łózeczko Drewexu, jakaś Julia chyba.... w każdym bądź razie chciałam napisać, że to co Drewex robi to badziew totalny. Niby niska cena... ale to nie tłumaczy takiego wykonania na od.... Wykonane byle jak (to słowa mojego męża, ja bym sie nawet nie poznała), płyta na szufladę źle wycięta (mój mąż podcinał, bo nie chciało mu sie jeździć do sklepu, a umie przecież), płyta od wewnętrznej strony brudziła pościel, musieliśmy ją podkleić taśmą, że producent o tym nie pomyślał...
Zgadzam się.

Byle jakie wykonanie, rysy, jakieś zadziorki, często zdobienia z jednej tylko strony ( u mnie wyszło akurat przy ścianie, bo nie mogę inaczej łóżeczka ustawić) o czym sklepy w sieci jakoś nie informują, problem z wyjęciem szczebli, generalnie szajsik...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-10, 11:48   #1868
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
malin aha, czyli patrzec na tkane. bo tez sa z tych tanszych bo w sumie rodze w grudniu wien na pozna wiosne i lato taka chusta to juz by tkana moglabyc co nie?
Ja urodziłam w październiku i zimą nosiłam synka w chuście elastycznej, bo łatwiej mi było zamotać dziecko, no i grubsza była. Ale na wiosnę i lato to zdecydowanie cieńsza chusta tkana.
Mam "skrzywienie chustowe" i nie zdecydowałabym się na te tkane chusty, które wkleiłaś. To tak, jakby omotać się kawałkiem prześcieradła. Poszukaj na Allegro używanej chusty. Na Chustoforum też można kupić używaną chustę. Można je znaleźć w przystępnej cenie, a do tego jest już "złamana", tzn. jest bardziej miękka, łatwiej się nią można omotać i lepiej dopasowuje się do ciała.

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Ja używałam oilatum ale w zasadzie na samym początku jak jeszcze ślepo wierzyłam położnej środowiskowej gdy do mnie przychodziła. Oilatum może i dobre ale dlaczego takie drogie, z powodzeniem zamieniłam je na płyn do kąpieli z oliwką z nivea i w sumie nie zauważyłam różnicy. Oczywiście poza tą że w kieszeni zostało mi jakieś 30 zł ;-). Ogólnie moim zdaniem kosmetyki z oilatum maja chorą cenę np mydło w kostce 22zł to już na prawdę przesada. Moim zdaniem nie ma co przesadzać w przypadku gdy dziecko nie ma jakiś poważnych problemów ze skórą.
Zgadzam się. My używaliśmy emolium, bo synka strasznie wysypało na całym ciele. Aż w końcu okazało się, że jest uczulony na lanolinę i stad te krostki. Przeszliśmy na kąpiele w Ziajce (działa tak samo, a jest taniutka), a teraz to używamy tylko mydła w kostce Kajtek.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 17:51   #1869
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Przy cenach Oilatum można zbankrutować, zwłaszcza jak ma się dziecko ze skazą, albo inną alergią. My używaliśmy o wiele tańszego Oilanu. Właściwie to całej serii, balsam, mydło.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 17:55   #1870
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Przy cenach Oilatum można zbankrutować, zwłaszcza jak ma się dziecko ze skazą, albo inną alergią. My używaliśmy o wiele tańszego Oilanu. Właściwie to całej serii, balsam, mydło.
też mam Oilan w zapasie, ale z tego co kojarzę to on jest od 6mż.....

wczoraj kąpałam synka w parafinie i rzeczywiście skórka fajna też i po niej, jest tylko jedno małe "ale" - słabsze jest jej rozproszenie w wodzie niż Oilatum i większość parafiny przykleiła się do nóżek, no i tak jak Szaja pisała mały jest śliski jak piskorz
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 22:14   #1871
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Ja używałam oilatum ale w zasadzie na samym początku jak jeszcze ślepo wierzyłam położnej środowiskowej gdy do mnie przychodziła. Oilatum może i dobre ale dlaczego takie drogie, z powodzeniem zamieniłam je na płyn do kąpieli z oliwką z nivea i w sumie nie zauważyłam różnicy. Oczywiście poza tą że w kieszeni zostało mi jakieś 30 zł ;-). Ogólnie moim zdaniem kosmetyki z oilatum maja chorą cenę np mydło w kostce 22zł to już na prawdę przesada. Moim zdaniem nie ma co przesadzać w przypadku gdy dziecko nie ma jakiś poważnych problemów ze skórą.
no właśnie.
moje dziecko nie miało zadnych problemów i uzywałam zwykłej oliwki bambino i wystarczyło.
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-11, 22:20   #1872
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
też mam Oilan w zapasie, ale z tego co kojarzę to on jest od 6mż.....

wczoraj kąpałam synka w parafinie i rzeczywiście skórka fajna też i po niej, jest tylko jedno małe "ale" - słabsze jest jej rozproszenie w wodzie niż Oilatum i większość parafiny przykleiła się do nóżek, no i tak jak Szaja pisała mały jest śliski jak piskorz
Tylko czym różni się Oilan od Oilatum? Niczym!!!

Ja to robiłam inaczej żel do kąpieli + parafina mieszałam paluchem i dopiero woda, robiła się faza parafinowa dobrze rozpuszczana w wodzie, a właściwie dająca emulsję, jejku już z tysiąc razy o tym pisałam... Parafina w wodzie to naprawdę zły pomysł , trzeba zrobić jak firmy robią, czyli dodać coś w czym owa ciekła parafina rozpuszcza się, bo jak wiemy w wodzie nie.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-12, 05:38   #1873
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Poissonivy, czyżbyś podważała opinię mojej pediatry i mojej dermatolożki? Przy skórnych, poważnych problemach im mniej chemii w wodzie, tym lepiej.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 07:40   #1874
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
też mam Oilan w zapasie, ale z tego co kojarzę to on jest od 6mż.....

wczoraj kąpałam synka w parafinie i rzeczywiście skórka fajna też i po niej, jest tylko jedno małe "ale" - słabsze jest jej rozproszenie w wodzie niż Oilatum i większość parafiny przykleiła się do nóżek, no i tak jak Szaja pisała mały jest śliski jak piskorz
Ano niestety, parafina się w wodzie nie rozpuszcza. Zawsze będzie pływać w oczkach po powierzchni.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-13, 08:41   #1875
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Może to kwestia mieszania wody w trakcie kąpieli, u nas dziewczę całe było natłuszczone
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 17:22   #1876
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Ja bardzo polecam chusteczki do pupy Gaga do kupienia wyłącznie w tesco cena 3,99 wydajne, dobrze nawilzone i nie wysychaja szybo i tanie.
Pieluchy z firmy gaga też są dobre cena 29,99- ja bym je porównała do pampersa, troche lepsze są pieluchy w zielonym opakowaniu "tesco" te kosztują ok 34 zł bardzo podobne do huggies tyle że nie są dekorowane jakims tam kubusiem puchatkiem. W sumie to już z pół roku używam tych tescowych a jak nie ma akurat to tych z gaga i powrotu do pampersa czy huggies nie planuje nawet przy drugim dziecku.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-15, 16:05   #1877
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Ja bardzo polecam chusteczki do pupy Gaga do kupienia wyłącznie w tesco cena 3,99 wydajne, dobrze nawilzone i nie wysychaja szybo i tanie.
Pieluchy z firmy gaga też są dobre cena 29,99- ja bym je porównała do pampersa, troche lepsze są pieluchy w zielonym opakowaniu "tesco" te kosztują ok 34 zł bardzo podobne do huggies tyle że nie są dekorowane jakims tam kubusiem puchatkiem. W sumie to już z pół roku używam tych tescowych a jak nie ma akurat to tych z gaga i powrotu do pampersa czy huggies nie planuje nawet przy drugim dziecku.
w małym tesco tez sa te pieluchy ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 13:00   #1878
ilonalu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 112
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Dziewczyny czy kupujecie laktator przed porodem?
ilonalu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 13:14   #1879
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez ilonalu Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy kupujecie laktator przed porodem?
Ja kupilam i nie zaluje
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-16, 14:17   #1880
rumcia1
Rozeznanie
 
Avatar rumcia1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 874
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Ja bardzo polecam chusteczki do pupy Gaga do kupienia wyłącznie w tesco cena 3,99 wydajne, dobrze nawilzone i nie wysychaja szybo i tanie.
Pieluchy z firmy gaga też są dobre cena 29,99- ja bym je porównała do pampersa, troche lepsze są pieluchy w zielonym opakowaniu "tesco" te kosztują ok 34 zł bardzo podobne do huggies tyle że nie są dekorowane jakims tam kubusiem puchatkiem. W sumie to już z pół roku używam tych tescowych a jak nie ma akurat to tych z gaga i powrotu do pampersa czy huggies nie planuje nawet przy drugim dziecku.
Właśnie kupiłam 2 dni temu i są fajne, rzeczywiście bardzo wilgotne i zapach też ok.
Nie polecam chusteczek babydream niebieskich z Rosmana, białe ciut lepsze. Są tak suche, że aby wytrzeć małemu pupę muszę iść pod kran i je zamoczyć - bez sensu.
Polecam natomiast pampersy tej firmy babydream takie czerwone z Rosmana są fajne i kosztują ok 32 zł.
__________________
rumci robótki ręczne

rumcia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 21:03   #1881
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez ilonalu Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy kupujecie laktator przed porodem?
Ja kupiłam, tzn mąż kupił jak byłam w szpitalu i się przydał.
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 02:02   #1882
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez ilonalu Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy kupujecie laktator przed porodem?
Mi uratował laktację... zdecydowanie tak


Moja Olka bardzo szybko zniechęcała się do ssania (bo nie chciało jej od razu lecieć mleko ) i tak przez tydzień ściągałam i dawałam jej z butelki, aż w końcu nauczała się, że aby leciało, trzeba nieco popracować.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 15:23   #1883
ilonalu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 112
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Witam dziekuje za rady odnośnie laktatora, mam jeszcze mały dylemat odnosnie termometru dla niemowlaka, czy warto kupować drogi elektroniczny do ucha, czy zwykły elektroniczny tańszy?
ilonalu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 17:38   #1884
rumcia1
Rozeznanie
 
Avatar rumcia1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 874
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez ilonalu Pokaż wiadomość
Witam dziekuje za rady odnośnie laktatora, mam jeszcze mały dylemat odnosnie termometru dla niemowlaka, czy warto kupować drogi elektroniczny do ucha, czy zwykły elektroniczny tańszy?
Ja mam takie doświadczenie z elektronicznym do ucha i czoła: Ile razy bym nie przystawiła do czoła dziecka w to samo miejsce tyle razy pokazuje inną temperaturę. Daje taki mniej więcej ogląd, czy jest ok, czy coś się dzieje. Najgorzej jak jest np. temp. 38,2 stopni, za chwilę 37,9 a potem 38,7 to nie wiem czy już dać syrop, czy jeszcze poczekać. Jednak gdy moim chłopcom chciałam zmierzyć dokładną temperaturę to używałam zwykły elektroniczny do pupy i wtedy wiadomo trzeba od takiego pomiaru odjąć pięć kresek i byłam pewna, że dobrze zmierzyłam. Myślę, że dla maluszków taki zwykły jest lepszy. Starsi natomiast nie chcą już pomiarów w pupie, a pod pachą, to mi różnie trzymają, więc niestety ten do czoła dla nich jest lepszy. Na nic się zda moje tłumaczenie, trzymaj go tak pod pachą, sama przyciskam mu ramię, ale to nic nie daje - moi pod pachą nie potrafią mierzyć.
__________________
rumci robótki ręczne

rumcia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 18:51   #1885
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Co do termometru do ucha to choćby był w pełni profesjonalny tak jak w większości szpitali to jeszcze nie wszystko-trzeba jeszcze umieć nim mierzyć. pierwsza i podstawowa rada to nie mierzyć na czole tylko w uchu. Temperatura na czole jest prawie zawsze uzależniona od temperatury w jakiej się przebywa, też w różnym miejscu na czole ma się różną temperaturę. Przystawianie co 2 sekundy termometry do czoła też ją zmienia. Wykonywanie pomiary na rozpalonym spoconym czole też może zaniżyć pomiar. Co do pomiaru w uchu to należy zapoznać się z instrukcją- bo w zależności od końcówki termometru czasami konieczne jest odciągniecie delikatnie małżowiny usznej w kierunku tyłu głowy. Nie każdy producent to zaleca bo jak wyżej napisałam różne mają końcówki.
Ja testowałam różne termometry i różne techniki pomiaru. Może opiszę sposób w jaki ja mierzę bo moim zdaniem jest najskuteczniejszy: powolnym ruchem wkładam dziecku termometr do ucha, czekam ok 2 sek i dopiero wciskam przycisk pomiaru i czekam na wynik. Sprawdziłam na sobie porównując z termometrem pod pachą. Ważne jest żeby po każdym użyciu wyczyścić dokładnie końcówkę, bo potem jest zdziwienie że źle mierzy a ty końcówka cała w woskowinie wypaprana.
Nie polecam wykonywania 10 albo i więcej pomiarów pod rząd bo one na prawdę nigdy niezależnie od termometru nie będą takie same choćby nawet dlatego że termometr jest zimniejszy, wkładanie do ucha też powoduje lekki powiew powietrza. Ważne jest też to żeby nie oczekiwać że termometr pokaże temperaturę 36.6- to jest tylko książkowa. Ja dla porównania nigdy nie mam nawet 36 no chyba że mam gorączkę albo przy dużym wysiłku. Niezależnie gdzie mierzę i jakim termometrem. Trzeba sobie też uświadomić że nasza temperatura zmienia się, waha w danym przedziale zależnie od wielu czynników, podobnie jak tętno czy oddech tyle że w mniejszym zakresie.
Na koniec napisze że jak mam termometr topcom czerwono biały i jestem zadowolona.
Co do kupowania laktatora przed porodem/zabrania do szpitala to ja zdecydowanie jestem za. Mi "uratował życie" a raczej uratował moje zmasakrowane brodawki i opróżniał twarde jak kamień piersi. Żal mi było kobiet które były zdane na to co im przywiózł mąż od 02.00 w nocy i nazywał to laktatorem albo na to co co można było zakupić w szpitalu (albo prehistoryczna gruszka albo medela 50% droższa niż w sklepie). Polecam zapytać w sklepie w którym robicie wyprawki czy ewentualnie można zwrócić oryginalnie zapakowany laktator gdyby jednak sie nie przydał. My stosujemy takie rozwiązanie dla kobiet które się wahają czy będzie im potrzebny. Zwraca może 1/30.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 11:02   #1886
ilonalu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 112
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Serdecznie dziękuje za radę, dzisiaj kupie zwykły termometr elektroniczny.
Wczoraj kupowałam kosmetyki dla maluszka, i zdecydowalam się na serię bambino na poczatek, kupiłam mydełko, oliwke, krem ochronny i pielęgnacyjny.Myślicie,że to wystarczy na sam początek?
ilonalu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 11:19   #1887
agatez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 74
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Witam,
mam pytanie: gdy do wody dodam kilka kropel oliwki czy mam uzyc takze mydla do mycia ? czy ta oliwka (bambino) wystarczy?
agatez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 12:28   #1888
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez ilonalu Pokaż wiadomość
Serdecznie dziękuje za radę, dzisiaj kupie zwykły termometr elektroniczny.
Wczoraj kupowałam kosmetyki dla maluszka, i zdecydowalam się na serię bambino na poczatek, kupiłam mydełko, oliwke, krem ochronny i pielęgnacyjny.Myślicie,że to wystarczy na sam początek?
ochronny krem bambino bardzo sie pogorszył..jest baaardzo perfumowany.. moje dziecko(wtedy prawie poltoraroczne) uczulił odrazu

Cytat:
Napisane przez agatez Pokaż wiadomość
Witam,
mam pytanie: gdy do wody dodam kilka kropel oliwki czy mam uzyc takze mydla do mycia ? czy ta oliwka (bambino) wystarczy?
nie wiem o jakim kosmetyku mowisz..ale zwykła oliwka jest do smarowania po kapieli a nie do kąpieli
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 13:06   #1889
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;21316904]Poissonivy, czyżbyś podważała opinię mojej pediatry i mojej dermatolożki? Przy skórnych, poważnych problemach im mniej chemii w wodzie, tym lepiej.[/QUOTE]
Nie podważam, ale będąc chemikiem i fizykiem... dobra powiem krótko panie lekarki nie uważały w takim razie na chemii , owszem można dodawać parafinę do wody, ale po co???

Ona nie rozpuści się w wodzie, osiądzie na skórze dziecka w kilku miejscach, nierównomiernie. Więc efekt będzie taki, że:
1. Dziecko może nam się wyślizgnąć na podłogę
2. Skóra będzie tylko w niektórych miejscach nawilżona, a w innych wcale, czy o to nam chodzi? Wątpię.

Podam różnicę na przykładzie... Woda termalna do nawilżania skóry. Czy ją stosujemy kropiąc się nią ot tak? Nie, tworzymy coś co nazywamy aerozolem (koloid cieczy zawieszonej w gazie), w ten sposób gwarantujemy sobie równomierne rozprowadzenie wody po powierzchni skóry. Podobnie z parafiną, trzeba ją przerobić na formę bardziej rozpuszczalną, czyli emulsję (koloid cieczy rozpuszczonej w cieczy, podobnie jak majonez) i dopiero ta emulsja w pewnym stopniu jest rozpuszczalna w wodzie (w pewnym bo całkowicie nigdy nie będzie, o tym świadczy właśnie to zmętnienie). To zapewnia równomierne rozprowadzenie parafiny po skórze.

Uff skończyłam wykład chemiczny. A lekarzom nie radzę tak bezgranicznie wierzyć, bo moje dziecko omal nie wylądowało przez taką jedną w szpitalu z odwodnieniem (bo nie umiała go zdiagnozować, za to inny lekarz przez telefon postawił prawidłową diagnozę).
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 08:18   #1890
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

malin30 a jeszcze pytanie do chusty
z jakiej firmy mialas?
bo lenny lamb to hcyba dobre chusty co nie? mimo iz drozsze niz zakladalam to zawsze mozna kogos porposic by sie dorzucil do zakupu
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.