Panny MŁode Śląsk ;) - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-08, 11:36   #631
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez nombre Pokaż wiadomość
Dziewczyny na targach w Rybniku były własnie taki auta retro, orientowałam sie w cenach, bo tez takie chciałam. Facet powiedzial ze chce 1000zl na caly dzien , a jak sie go zapytalam czy to znaczy ze trzeba go oddac do konca dnia to mi powiedzial ze auto oddaje sie po sesji fotograficznej.
O Chryste, cwaniaki jedne... Na cały dzień, a samochód trzeba oddać po sesji...
My jedziemy nowym autem teściów, szkoda mi wydać tyle pieniędzy na wypożyczenie samochodu...
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 12:37   #632
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
ale dużo ofert jest takich że się wynajmuje na godziny, i stawka tez jest podana godzinowa [150-200 zł / h]
Te autka, co mnie się podobają, to kosztują 200 -250zł za godzinę + dojazd do państwa młodych. Wychodzi z dojazdem 1000 - 1200ZŁ za 4h (bo na tyle czasu potrzebuję autko). A za cały dzień chcą np. 1250zł czyli niewielka różnica.

Cytat:
Napisane przez Rybulka Pokaż wiadomość
My jedziemy nowym autem teściów, szkoda mi wydać tyle pieniędzy na wypożyczenie samochodu...
Mnie też szkoda kasy na autko, ale co zrobić. Niestety nie mam nikogo w rodzinie, kto by miał fajne autko.
__________________


Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2008-12-10 o 10:38 Powód: przypominam o nie pisaniu post pod postem i regularnym korzystaniu z funkcji "edytuj" oraz "multicytowania"!
kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 12:44   #633
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Autko wcale nie musi być fajne, my jedziemy naszą 8letnią Toyotą i wystarczy, że ją ładnie umyjemy, udekorujemy i będzie git. Nie ma co udawać, że się "wozimy" super bryką.
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 13:02   #634
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez popscene Pokaż wiadomość
Autko wcale nie musi być fajne, my jedziemy naszą 8letnią Toyotą i wystarczy, że ją ładnie umyjemy, udekorujemy i będzie git. Nie ma co udawać, że się "wozimy" super bryką.
U mnie w rodzinie nikt nawet nie ma średnio fajnego autka.
Poza tym, jak potem mamy się przesiadać do bryczki to autko musi jakoś z tym współgrać. Więc wszystkie auta typu Audi A6, A8, Jaguary, Mercedesy, limuzyny itd. ( te autka są w sumie najtańsze) odpadają.
Najbardziej podoba mi się Alfa Romeo retro, Dodge, Rolls Royce, Warszawa, Mercedes V170 no i na końcu ten PT Cruiser. To tyle co mi się podoba ze ślubnych autek i co by pasowało do konwencji wesela.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 13:04   #635
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez kitek_fm Pokaż wiadomość
U mnie w rodzinie nikt nawet nie ma średnio fajnego autka.
Poza tym, jak potem mamy się przesiadać do bryczki to autko musi jakoś z tym współgrać. Więc wszystkie auta typu Audi A6, A8, Jaguary, Mercedesy, limuzyny itd. ( te autka są w sumie najtańsze) odpadają.
Najbardziej podoba mi się Alfa Romeo retro, Dodge, Rolls Royce, Warszawa, Mercedes V170 no i na końcu ten PT Cruiser. To tyle co mi się podoba ze ślubnych autek i co by pasowało do konwencji wesela.
u mnie tez nikt nie ma samochodu, wiec bedzie trzeba wyskoczyć z pieniążków i coś wynająć :/
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 17:17   #636
__Madzia__
Raczkowanie
 
Avatar __Madzia__
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 497
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez SSR Pokaż wiadomość
Witaj Madziu
Z tego co wiem to na targach na poszczególnych stoiskach są ulotki/wizytówki/foldery ze zniżkami. Ja również się wybieram do spodka, bo tam będzie wielki wybór i możliwość podpatrzenia jeszcze jakichś pomysłów
Pochwal się gdzie masz salę, co za zespół i foto-video, ślubujesz w Katowicach?

Mam sale w restauracji KIM w Katowicach, ostatnio bylismy juz ustalac menu. Zespol sklada sie z dwoch osob: Juniorsi , widzielismy ich u znajomych na weselu i bardzo sie nam podobali, tez sa z katowic. Foto i video bedzie sie zajmowac jedna firma, zalezy nam, zeby byli ze soba zgrani i profesjonalni, slubujemy w katowicach u mojego w parafii. Czas szybko biiegnie, trzeba sie powoli sprezac.Pozdrawiam.
__________________
Szczesliwa żonka
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090530040117.html
__Madzia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-08, 17:24   #637
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez kitek_fm Pokaż wiadomość
Mnie też szkoda kasy na autko, ale co zrobić. Niestety nie mam nikogo w rodzinie, kto by miała fajno autko.
Rozumiem
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 10:33   #638
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

a tak z innej beczki [bo nie wiem czy już pisałam] - ze spraw załatwionych to mamy jeszcze skrzypka zamówionego na chwilę i "kierowców" do rozwożenia
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 11:45   #639
SSR
Zadomowienie
 
Avatar SSR
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 094
GG do SSR
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
a tak z innej beczki [bo nie wiem czy już pisałam] - ze spraw załatwionych to mamy jeszcze skrzypka zamówionego na chwilę i "kierowców" do rozwożenia
cze dziewczyny
LadySith a tego skrzypka to macie znajomego czy z ogłoszenia?
A my chyba nie będziemy inwestować w kierowców. Zamówi się busiki na rozwożenie gości i tyle. Ale to chyba będziemy załatwić jak już będę znała liczbę gości tak pi razy drzwi
Wczoraj byłam na drugich naukach i nasz farorz się uśmiał, jak nas zobaczył ale spoko było, fajnie prowadził, takie sytuacje z życia wzięte. Mówił o słowach przysięgi, co to w ogóle oznacza, że Cię nie opuszczę i takie tam.
No i na naukach spotkałam znajomą, która była na weselu u znajomej w tej sali co ja mam. Kurcze ponoć lody podają w jakichś serwetkach, a nie w pucharach. Mówiła, żebym wszystkiego dopilnowała jeśli chodzi o menu. Już się boję:/
Całe szczęście, że moge tam zaglądać jak będą przygotowywać inne wesele przede mną to sobie to wszystko zobaczę, bo tak z opowiadań innych to wiadomo jak to jest: jednym sie podoba, inny nie lubi klusek, trzeci barszczu i wszystkim się nie dogodzi. Ja chyba to menu będę wybierac pod siebie, co ja lubię....
__________________

23.11 2006 r.
03.10.2009 r.
08.03.2011 r.
SSR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 12:57   #640
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez SSR Pokaż wiadomość
cze dziewczyny
LadySith a tego skrzypka to macie znajomego czy z ogłoszenia?
z ogłoszenia, na jakimś portalu ślubnym znalazłam kilka ogłoszeń ze ślaskiego, wysłałąm 4 maila, a tylko jeden się odezwał. ale patrzyłam na jego stronę internetową, jest członkiem jakiegoś tam kwartetu i wygląda to dość poważnie..


Cytat:
Napisane przez SSR Pokaż wiadomość
A my chyba nie będziemy inwestować w kierowców. Zamówi się busiki na rozwożenie gości i tyle. Ale to chyba będziemy załatwić jak już będę znała liczbę gości tak pi razy drzwi
my tez nie inwestujemy: wozić będzie znajomy mojego, chłopak siostry i kolega z pracy, na salę zawiesie gości autokar i powiemy mu potem papa [bo wiadomo, że kazdemu zachce się o innej godzinie wracać... a i tak większość gości jest z zabrza, gdzie jest impreza]
auta beda mi potrzebne zeby tych moich paru gości przywieźć z zabrza do miasteczka
__________________


Edytowane przez LadySith
Czas edycji: 2008-12-10 o 12:42
LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 15:16   #641
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

My na ślubie będziemy mieć kwartet smyczkowy.
Co do transportu to u mnie goście, którzy są na miejscu sami sobie organizują transport (jak chcą to przyjadą własnym wozem, a jak nie to sobie coś wykombinują). Od zawsze tak było. Przynajmniej mam o tyle fajnie.
Niestety goście z mojej strony mieszkają 100km ode mnie i tam już jest tak, że to młoda para ma zapewnić im transport, poza tym nikt z mojej strony nie ma autka. Dla nich trzeba wynająć jakiś busik, ale tym się zajmę, jak będę wiedzieć czy moja rodzina łaskawie przyjedzie na nasz ślub.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 16:28   #642
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

My decyzję o busikach czy autobusie ostatecznie podejmiemy, jak będziemy rozdawac zaproszenia i pytać gości, czy w ogóle są tym zainteresowani...
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 07:50   #643
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

A to ja mam takie pytanie. prosiłyście już swoich świadków o "świadkowanie"?
kiedy to robić, przy wręczaniu zaproszeń czy wcześniej?
i w jaki sposób - wystarczy po prostu zapytac?
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 08:02   #644
SSR
Zadomowienie
 
Avatar SSR
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 094
GG do SSR
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
A to ja mam takie pytanie. prosiłyście już swoich świadków o "świadkowanie"?
kiedy to robić, przy wręczaniu zaproszeń czy wcześniej?
i w jaki sposób - wystarczy po prostu zapytac?
Z tego co wyczytałam to świadków należy prosić o zgodę przynajmniej 5 miesięcy przed ślubem. I to nie przy zapraszaniu, bo za późno, poza tym oni powinni czuć się wyjątkowi, że zostali wybrani i pytanie o zgodę przy zapraszaniu mogłoby być odebrane, że nie mieliście nikogo innego to już z braku laku bierzecie ich.
Świadek od TŻ już został zapytany o zgodę i szalał z radości, bo on jest w Hiszpanii i taki przyjazd musi mieć już w planach rok wcześniej ze względu na pracę. Może trochę głupio bo jeszcze rodzice nic nie wiedzą, a świadek już się dopytuje o przygotowania, ale powiem że wiernie dotrzymuje tajemnicy
Z moim świadkiem jest problem, nie wiem kogo wziąć. Tzn. miałam typ psiapsióły ale niestety nie będzie obecna no i klops. Zastanawiam się nad zoną kuzyna albo inną dobrą kumpelą. Może rodzice jak się dowiedzą to coś doradzą...
__________________

23.11 2006 r.
03.10.2009 r.
08.03.2011 r.
SSR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 08:08   #645
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

my mamy juz wybranych swiadków: moja siostra [która o tym wie], i mąż kuzynki TŻ (im tak wstępnie kiedyś wspomnieliśmy na imprezie urodzinowej), ale formalnie nic jeszcze nie zostało powiedziane ostatnio własnie z nim miałam pewien zawias, bo nie byłam pewna czy świadkowie muszą chodzić do kościoła [oni sa tylko po cywilnym], ale gdzie doczytałam, że to nie jest problem

wiekszy problem, to własnei mam z ww kuzynka. mają oni chłopczyka [bedzie mial niecale 2 latka na nasz slub]. i ona tak zasugerowała, że może mały mógłby nieść nam obrączki... obce dziecko... w dodatku w obcym miejscu, pełno obcych ludzi... nie wiadomo jak taki maluch się zachowa :/
najgorsze że mojemu ten pomysł się spodobał...
__________________


Edytowane przez LadySith
Czas edycji: 2008-12-10 o 08:12
LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 08:18   #646
SSR
Zadomowienie
 
Avatar SSR
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 094
GG do SSR
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
my mamy juz wybranych swiadków: moja siostra [która o tym wie], i mąż kuzynki TŻ (im tak wstępnie kiedyś wspomnieliśmy na imprezie urodzinowej), ale formalnie nic jeszcze nie zostało powiedziane ostatnio własnie z nim miałam pewien zawias, bo nie byłam pewna czy świadkowie muszą chodzić do kościoła [oni sa tylko po cywilnym], ale gdzie doczytałam, że to nie jest problem

wiekszy problem, to własnei mam z ww kuzynka. mają oni chłopczyka [bedzie mial niecale 2 latka na nasz slub]. i ona tak zasugerowała, że może mały mógłby nieść nam obrączki... obce dziecko... w dodatku w obcym miejscu, pełno obcych ludzi... nie wiadomo jak taki maluch się zachowa :/
najgorsze że mojemu ten pomysł się spodobał...
Najlepiej to się spytać proboszcza tam gdzie będziesz brała ślub, np przy spisywaniu protokołu delikatnie zagadnąć jaki powinien być świadek czy może np........
Niby prawnie chyba nie ma żadnych przeciwwskazań, ale są sytuacje gdzie farorz wymaga różne dziwne rzeczy i żeby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień to lepiej się spytać.
A co do pytania zgody świadków to my tak świadka TŻ spytaliśmy się normalnie. Czy zgodziłby się zostać świadkiem na naszym ślubie ot cała filozofia
Z tym małym to może i ładnie to wygląda, ale ja bym się bała zaryzykować, jeśli się przestraszy zacznie płakać, zgubi z pola widzenia mamę, to wiadomo co się dzieje. A niech się jeszcze wywróci i wywali te obrączki to będziecie potem po całym kościele ich szukać. to byłby dopiero cyrk. Wszystko zależy też od charakteru tego chłopczyka, jeśli jest wstydliwy to chyba bym się nie zdecydowała
__________________

23.11 2006 r.
03.10.2009 r.
08.03.2011 r.

Edytowane przez SSR
Czas edycji: 2008-12-10 o 08:22 Powód: post pod postem
SSR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 08:24   #647
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

SSR, dzieki za info

wiesz, trudno też tak wczesniej okreslić jak takie dziecko zareaguje w obecności większej ilości osób, tym bardziej że z kosciołem to one obeznane nie jest... jeszcze gdyby to była nasza pociecha, to może i bym się zgodziła, ale w tej sytuacji będę nalegac na "nie"
__________________


Edytowane przez LadySith
Czas edycji: 2008-12-10 o 08:31
LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 09:11   #648
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
My ze świadkami mieliśmy problem.
Najpierw był pomysł, żeby świadkowie na kościelnym byli tacy sami jak na cywilnym. Ale
ostatecznie zdecydowaliśmy, że moim świadkiem będzie moja przyjaciółka (była moim świadkiem na cywilnym).
A świadkiem męża będzie jego brat.

Wczoraj o mały włos miałabym autko na ślub, białą Warszawę, za 600zł (4h). Ale niestety, facet chce to autko sprzedać i mam czekać 1,5 miesiąca na odpowiedź, bo jak go nie sprzeda to wtedy będzie mógł mi je wynająć.
1,5 miesiąca to strasznie długo, mam nadzieję, że znajdziemy coś innego w równie "atrakcyjnej" cenie. Koniec stycznia to już trochę późno na szukanie autka.
__________________


Edytowane przez kitek_fm
Czas edycji: 2009-09-08 o 09:38 Powód: przypominam o nie pisaniu post pod postem i regularnym korzystaniu z funkcji "edytuj" oraz "multicytowania"!
kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-11, 16:48   #649
SSR
Zadomowienie
 
Avatar SSR
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 094
GG do SSR
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez kitek_fm Pokaż wiadomość
My ze świadkami mieliśmy problem.
Najpierw był pomysł, żeby świadkowie na kościelnym byli tacy sami jak na cywilnym. Ale świadek męża nie nadaje się do tak "poważnej" roli. Na cywilnym to w sumie w urzędzie tylko się podpisał. Na ślubie kościelnym i weselu to już chcielibyśmy żeby świadek miał jakieś obowiązki (np. roznoszenie wódki). Ale ten siostrzeniec męża jest zbyt roztrzepany.
Potem był pomysł, żeby świadkiem była siostra męża, ale ostatnio wyniknęły takie niefajne zachowania z jej strony (poza tym pół rodziny jest na nią obrażona, ja pomału też mam dosyć jej dziwnych zachowań), więc też odpada.
Ja zaś chciałam żeby moim świadkiem była moja siostra, ale ona nie bardzo chce (to znaczy wymyśla milion powodów, żeby świadkiem nie być, a jak jej nie wybiorę to będzie b. obrażona, trudno!).
Ostatecznie zdecydowaliśmy, że moim świadkiem będzie moja przyjaciółka (była moim świadkiem na cywilnym).
A świadkiem męża będzie jego brat.
Już się ich zapytaliśmy, czy się zgadzają.
No i problem świadków mamy z głowy

Wczoraj o mały włos miałabym autko na ślub, białą Warszawę, za 600zł (4h). Ale niestety, facet chce to autko sprzedać i mam czekać 1,5 miesiąca na odpowiedź, bo jak go nie sprzeda to wtedy będzie mógł mi je wynająć.
1,5 miesiąca to strasznie długo, mam nadzieję, że znajdziemy coś innego w równie "atrakcyjnej" cenie. Koniec stycznia to już trochę późno na szukanie autka.
Kitek myślę, że do sierpnia masz jeszcze czas z tym autkiem, no ale faktycznie mieć a nie mieć zaklepane to duży komfort. Może na targach w spodku coś będzie fajnego i niedrogiego i sobie zaklepiesz a ten facet niech się ugryzie Ja to zacznę od targów w spodku, a później bedę się martwić co dalej
__________________

23.11 2006 r.
03.10.2009 r.
08.03.2011 r.
SSR jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-11, 20:51   #650
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
A to ja mam takie pytanie. prosiłyście już swoich świadków o "świadkowanie"?
kiedy to robić, przy wręczaniu zaproszeń czy wcześniej?
i w jaki sposób - wystarczy po prostu zapytac?
moim swiadkiem bedzie moja przyjaciolka a zarazem od 20 lat sasiadka.. i otym wie od dawna.. bo zawsze sobie mowilysmy ze bedziemy sobie swiadkowac.. wiec byla to czysta formalnosc swiadkiem tz jest tez jego przyjaciel.. tory pracuje w angli i tez juz zosyal poinformowany zeby mogl zaplanowac urlop

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
my mamy juz wybranych swiadków: moja siostra [która o tym wie], i mąż kuzynki TŻ (im tak wstępnie kiedyś wspomnieliśmy na imprezie urodzinowej), ale formalnie nic jeszcze nie zostało powiedziane ostatnio własnie z nim miałam pewien zawias, bo nie byłam pewna czy świadkowie muszą chodzić do kościoła [oni sa tylko po cywilnym], ale gdzie doczytałam, że to nie jest problem .
ogolnie nie ma ztym problemu jka swiadkowalam w wakacje to niebylo z niczym problemu jak poszlam sie podpisac przed msza na protokole to tylko ksiadz powiedzial czy przystyepuje do komuni czy nie i tyle.. zadnych wypytwywan karteo spowiedz... swiadek jest bardziej urzedowy niz koscielny... a z innego slubu pamietam ze swiadkiem byla kuzynka i ieszla do komni i tez niebylo problemu...
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 10:19   #651
kitek_fm
Rozeznanie
 
Avatar kitek_fm
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 890
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez SSR Pokaż wiadomość
Kitek myślę, że do sierpnia masz jeszcze czas z tym autkiem, no ale faktycznie mieć a nie mieć zaklepane to duży komfort. Może na targach w spodku coś będzie fajnego i niedrogiego i sobie zaklepiesz ...
Ostatni wysłałam mnóstwo zapytań o samochody, które wyszukałam w necie. większość z nich jest już zarezerwowane na 01.08.09. W Rybniku na targach spodobało mi się jedno autko, ale też już zajęte w tym terminie. Jakiś obłęd z tymi autkami. Za niedługo auto do ślubu trzeba będzie rezerwować na rok przed ślubem. Targi w Katowicach to już w sumie ostatni dzwonek, żeby załatwić jakiś pojazd. Jeden już mam na oku, ale chcę go zobaczyć na żywo na targach (wiem, że będzie wystawiony). Mam nadzieję, że do tego czasu nikt go nie zarezerwuje na 01.08.
Już nawet dam ten 1000zł za autko, skoro nie ma nic tańszego, co by mnie zadowoliło to trudno.
__________________

kitek_fm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 10:32   #652
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez kitek_fm Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że do tego czasu nikt go nie zarezerwuje na 01.08. Już nawet dam ten 1000zł za autko, skoro nie ma nic tańszego, co by mnie zadowoliło to trudno.
ja po tym jak ogladalam oferty, to sie juz nastawilam, ze z 1000 mnie to wyjdzie :/ tym bardziej jest trasa 2 razy miasteczko - zabrze, a ponadto chcielismy po drodze na sale zrobić część sesji gdzies w plenerze

a tak w ramach ciekawostki - taka kwota to nic przy 2,5tys / 4 godz wynajęcia limuzyny hummera
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 15:38   #653
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
(...)
a tak w ramach ciekawostki - taka kwota to nic przy 2,5tys / 4 godz wynajęcia limuzyny hummera
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 16:58   #654
SSR
Zadomowienie
 
Avatar SSR
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 094
GG do SSR
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
ja po tym jak ogladalam oferty, to sie juz nastawilam, ze z 1000 mnie to wyjdzie :/ tym bardziej jest trasa 2 razy miasteczko - zabrze, a ponadto chcielismy po drodze na sale zrobić część sesji gdzies w plenerze

a tak w ramach ciekawostki - taka kwota to nic przy 2,5tys / 4 godz wynajęcia limuzyny hummera
Ja już wysłałam TŻ linki autek ze śląskiego jakie mi się podobają, pooglądał i stwierdził, że jak mu napiszę telefony (leń, bo ma w linkach podane to on będzie dzwonił i się orientował w cenach. No i jeszcze targi w spodku zostają do szukania.
Aha a ostatnio patrząc na te strony z autkami to odkryłam nowe haczyki(nie u wszystkich),mianowicie jedni wypożyczają autka na godziny np.3 i to jest z full serwis z kierowcą, czasem dekoracją, tablicami i liczą 3 godziny ale wynajęcia, a jak dojazd jest Tychy-Bytom no to trzeba za dojazd do i z powrotem auta do firmy zapłacić Co wypożyczalnia to inne warunki umowy.
A ten hummer to wiem jaki, jeździ taki oświetlony po Tarnowskich G. on jest z onyxu, ale takim brzydactwem to bym nie pojechała do ślubu al to już jest sprawa gustu, o których wiadomo, że się niedyskutuje
Muszę się jeszcze czymś pochwalić Pamiętacie jak ryczałam w związku z moją godziną ślubu? Miałam na 11:30 i Pani w kancelarii doradziła, aby poprosić parę przed nami co mają na 13 o przesunięcie na 13:30, a ja wtedy miałabym na 12, no i udało się, jestem happy i jak chciało mi się spać to już teraz chyba dziś w ogóle nie zasnę z tych emocji
__________________

23.11 2006 r.
03.10.2009 r.
08.03.2011 r.

Edytowane przez SSR
Czas edycji: 2008-12-12 o 17:54 Powód: dopisek
SSR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-12, 21:07   #655
zielony_motylek
Rozeznanie
 
Avatar zielony_motylek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 896
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
A to ja mam takie pytanie. prosiłyście już swoich świadków o "świadkowanie"?
kiedy to robić, przy wręczaniu zaproszeń czy wcześniej?
i w jaki sposób - wystarczy po prostu zapytac?
Moim świadkiem jest brat, a TŻ'ta świadkową jest jego siostra, oboje już wiedzą, poprostu spytaliśmy (każdy swojego) czy zostaną naszymi świadkami

Cytat:
Napisane przez SSR Pokaż wiadomość
Muszę się jeszcze czymś pochwalić Pamiętacie jak ryczałam w związku z moją godziną ślubu? Miałam na 11:30 i Pani w kancelarii doradziła, aby poprosić parę przed nami co mają na 13 o przesunięcie na 13:30, a ja wtedy miałabym na 12, no i udało się, jestem happy i jak chciało mi się spać to już teraz chyba dziś w ogóle nie zasnę z tych emocji
No to super My też ślubujemy o 12 i troche mam stresa że będzie mało czasu na przygotowania rano, ale tyle osób daje rade to ja też dam .. dzis mi się np sniło, że zaczełam się ubierać o 11.45 a jak miało być błogosławieństwo to tata TŻ'ta już poszedł do kościoła
__________________
zielony_motylek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-13, 11:59   #656
agulla
Zakorzenienie
 
Avatar agulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BAJKOLANDIA ;]
Wiadomości: 6 870
Cytat:
Napisane przez misia_25_26 Pokaż wiadomość
czesc kobietki

agulla sama jestem zdziwiona ze juz nas jest 3 z pazdziernika i to tylko na "naszym"watkua ty rowniez slubujaca w pazdzierniku?
jesien jest piekna i ma w sobie to cosoby byla tak ciepla jak w tym roku


zmykam do pracy wiec milego popoludnia wam zycze
tak rownież pażdziernik, 24. i mamy nadzieję że piękna złota jesień zagości w tym dniu

Cytat:
Napisane przez __Madzia__ Pokaż wiadomość
Mam sale w restauracji KIM w Katowicach, ostatnio bylismy juz ustalac menu. Zespol sklada sie z dwoch osob: Juniorsi , widzielismy ich u znajomych na weselu i bardzo sie nam podobali, tez sa z katowic. Foto i video bedzie sie zajmowac jedna firma, zalezy nam, zeby byli ze soba zgrani i profesjonalni, slubujemy w katowicach u mojego w parafii. Czas szybko biiegnie, trzeba sie powoli sprezac.Pozdrawiam.


równiez mielismy zarezerwowana ta sale ale tą górną, zrezygnowalismy bo mniejsza częśc gości musielibysmy posadzić w takim małym kąciku czy jakoś tak , ale ta sala na dole piekna jest niestety na pażdziernik juz wszystko zajete było

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2009-01-07 o 18:15 Powód: przypominam o nie pisaniu post pod postem i regularnym korzystaniu z funkcji "edytuj" oraz "multicytowania"!
agulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 09:32   #657
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez SSR Pokaż wiadomość
Aha a ostatnio patrząc na te strony z autkami to odkryłam nowe haczyki(nie u wszystkich),mianowicie jedni wypożyczają autka na godziny np.3 i to jest z full serwis z kierowcą, czasem dekoracją, tablicami i liczą 3 godziny ale wynajęcia, a jak dojazd jest Tychy-Bytom no to trzeba za dojazd do i z powrotem auta do firmy zapłacić Co wypożyczalnia to inne warunki umowy.
o tym wiedzialam, jak wysylalam zapytanie do tego linc.,to mi od razu odpisali stawke za godz + 100 zl dojazd


Cytat:
Napisane przez zielony_motylek Pokaż wiadomość
No to super My też ślubujemy o 12 i troche mam stresa że będzie mało czasu na przygotowania rano, ale tyle osób daje rade to ja też dam .. dzis mi się np sniło, że zaczełam się ubierać o 11.45 a jak miało być błogosławieństwo to tata TŻ'ta już poszedł do kościoła
no mi w przeciagu 2 mies już się 3 razy sniły jakieś pierdoły, ze sie spoznie, ze nic nie przygotowane... wrrrr...
moja mam mowi, ze to normalne, i że bedzie tak cały rok przynajmniej ona tak miala
__________________


Edytowane przez LadySith
Czas edycji: 2008-12-14 o 09:34
LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 10:59   #658
SSR
Zadomowienie
 
Avatar SSR
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 094
GG do SSR
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
o tym wiedzialam, jak wysylalam zapytanie do tego linc.,to mi od razu odpisali stawke za godz + 100 zl dojazd
No to w takim razie będę szukać chyba jak najbliżej miejsca zamieszkania, bo i tak już dużo im dam zarobić jak mają takie kosmiczne stawki za godzinę, a jeszcze dojazd kurczę
Właśnie sobie obliczyłam, że jak ślub mam na 12 to samochód będzie chyba potrzebny już na 11, żeby go w kwiaciarni ubrać, a potem kościół, sala, obiad, pierwszy taniec i na zdjęcia tez by się przydało te autko, a chcę się wyrobić do 18 do zachodu słońca. to wyszło od 11 do 18 to całe 7 godzin, no to ładnie, ciekawe ile to będzie kosztować
A teraz się pojawiła propozycja, że od kumpla kuzyn zmienia autka jak rękawiczki i same ma takie wypasione, no i może z nim gadać o pożyczenia pojazdu. zawsze to by było taniej, niż takie retro, ale z drugiej strony zawsze marzyłam o retro i że ślub ma się tylko raz i takim autkiem to prawdopodobnie też tylko traz pojadę w życiu, to może warto wydać?
__________________

23.11 2006 r.
03.10.2009 r.
08.03.2011 r.
SSR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 12:14   #659
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

ja wyszlam z założenia, że ślub to tylko raz sie bierze, wiec raczej oszczedzac na autku nie bede
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-14, 13:38   #660
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: Panny MŁode Śląsk ;)

Cytat:
Napisane przez SSR Pokaż wiadomość
Muszę się jeszcze czymś pochwalić Pamiętacie jak ryczałam w związku z moją godziną ślubu? Miałam na 11:30 i Pani w kancelarii doradziła, aby poprosić parę przed nami co mają na 13 o przesunięcie na 13:30, a ja wtedy miałabym na 12, no i udało się, jestem happy i jak chciało mi się spać to już teraz chyba dziś w ogóle nie zasnę z tych emocji
super... ciesze sie bardzo bowiem jakci na tym zalezalo


Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
no mi w przeciagu 2 mies już się 3 razy sniły jakieś pierdoły, ze sie spoznie, ze nic nie przygotowane... wrrrr...
moja mam mowi, ze to normalne, i że bedzie tak cały rok przynajmniej ona tak miala
mi tez sie snia.. a to ze gosci niezaprosilismy a toze sukienki nie mama i w dni slubu szukam.. (to najczesciej) albo ze sali niezamowilismy i nie mamy gdzie sie bawic..

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
ja wyszlam z założenia, że ślub to tylko raz sie bierze, wiec raczej oszczedzac na autku nie bede
jatez tak mysle.. ale na szczescie dostajemy auto w stylu retrogratis od pana organizujacego slub
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.