zdanie chlopaka na temat pudru...;/ - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-25, 22:03   #121
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Nikogo nie straszę ,jedynie informuję,że w razie potrzeby skorzystam z przysługującego mi prawa .

P.S
Na wycieczki osobiste i zaczepki nie odpowiadam.
To musisz się liczyć z tym, że nie tylko Ty możesz z tego prawa skorzystać.

A poza tym wątek nie dotyczy nas tylko problemu imago84 i proponuję skończyć te głupie i do niczego nie prowadzące potyczki słowne, tylko wrócić do tematu.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 06:14   #122
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
niektore z was pisza ze co go to obchodzi powinien sie zajac swoja twarza itd. ale czy napewno
ja np. chce sie mojemu cudownemu chlopakowi podabac i zalezy mi na jego zdaniu bo w końcu jesteśmy razem co nie znaczy ze mam zrezygnnowac z tego czy tego on mi niczego nie zabrania co ja zrobie tak zostanie
No wlasnie... Trafilas w sedno. Czytajac niektore wypowiedzi zastanawiam sie : ciekawe co bys powiedziala, gdyby to twoj chlopak stwierdzil, ze masz sie nie pudrowac?! Kazda jest bardzo madra jesli chodzi o kogos innego i sypie radami: rob co chcesz, to twoja twarz. Ciekawa jestem. Oczywiscie, ze teraz beda wolania, no jasne, jesli chce sie malowac to sie maluje. Ale ja jakos w to nie uwierze. Bo np. gdyby Tz powiedzial: wiesz kochanie w tym zielonym kolorku na oczkach to mi sie jakos srednio podobasz... To nie uwierze, ze dalej byscie tego zielonego uzywaly. Bo chodzi o to, ze kazda z nas chce sie TZtowi podobac. Bez przesady i jego zbytniego ingerowania w nasz wyglad, ale jednak liczymy sie z ich zdaniem. Tak jak oni licza sie z naszym. Bo czasami my tez mowimy do naszych Tztow, ze cos w ich wygladzie nam nie pasuje. I oni to zmieniaja lub staraja sie zmienic. Bo chca sie nam podobac.
Byly tez glosy, ze autorka watku moze za duzo uzywa tego pudru. I chyba o to chodzi. Moze tak uzywac tego pudru zdecydowanie mniej? I moze nie codziennie? Sprobowac mozna...


Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Porównujecie cery swoje i swoich koleżanek - ale na nie wpływa nie tylko to czy się nakłada puder, czy nie; również geny, dieta, słońce, solarium, filtry. Osoba, która nie używa pudru, a godzinami leży w solarium nie może mieć lepszej skóry niż osoba, która się umiarkowanie czy w ogóle nie opala i stosuje puder. Na naszą skórę mają wpływ różne czynniki. Technologia posunęła się bardzo do przodu, kosmetyki są dużo lepszej jakości w porównaniu z tymi, które były kiedyś.
To chyba bylo do mnie...
Powtorze raz jeszcze. Zdaje sobie sprawe, ze rozne czynniki wplywaja na stan naszej cery. Ale zdaje tez sobie sprawe z tego, ze im mniej jest tych zlych czynnikow tym lepiej. Czyli nie chodze na solarium, uzywam filtrow ale i nie naduzywam kosmetykow. Im mniej wszystkiego tym lepiej. Technologia posunela sie do przodu... Zgoda. ale kto mi zagwarantuje, ze naprawde mi nic z kosmetykow nie zaszkodzi? Wierzycie producentom? Bo ja jakos srednio... I wole niczego nie uzywac w nadmiarze. Wybaczcie ale nikt mi nie wmowi, ze codzienne duszenie twarzy pod pudrem wyjdzie mi na dobre. Podusze ja sobie czasami i bez przesadey. Ale kazdy robi jak chce. Ja nikomu niczego nie narzucam, ale tez nie wciskam nikomu, ze cos mu nie zaszkodzi, jesli nie mam pewnosci. Wy tez nie macie pewnosci.Pewnosc to bedziecie mialy za lat 20. Kiedy nadal wasze buzie beda bez skazy. Wtedy bardzo prosze odkopcie ten watek i mi wszystko napiszcie. Ale to dopiero za 20 lat... Jak dozyje, to odpisze
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 10:08   #123
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

.

Edytowane przez imago84
Czas edycji: 2011-06-13 o 13:47
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 10:09   #124
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
To musisz się liczyć z tym, że nie tylko Ty możesz z tego prawa skorzystać.

A poza tym wątek nie dotyczy nas tylko problemu imago84 i proponuję skończyć te głupie i do niczego nie prowadzące potyczki słowne, tylko wrócić do tematu.
no wlasnie zauwazylam ze wizazanki czasmi skrecaja z tematu i waja sie w jakies potyczki słowne...
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 11:39   #125
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

A ja powiem szczerze, ze nie zawsze licze sie ze zdaniem TŻ - on czasem naprawde nie ma pojecia o kanonach mody. Nie potrafi sobie wielu rzeczy wyobrazic itd. Czasem lubie jak mi doradzi, ale nie zawsze go slucham bo jezeli mi sie cos podoba i ja sie w tym dobrze czuje to chyba cel osiagniety
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 13:06   #126
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Luba, ale to uważasz, że mam się jemu podobać mimo, że sama się źle czuję?
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 13:36   #127
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Cytat:
Napisane przez aga01 Pokaż wiadomość
Luba, ale to uważasz, że mam się jemu podobać mimo, że sama się źle czuję?
Odpowiedz jest w moim poprzednim poscie:

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Bo chodzi o to, ze kazda z nas chce sie TZtowi podobac. Bez przesady i jego zbytniego ingerowania w nasz wyglad, ale jednak liczymy sie z ich zdaniem. Tak jak oni licza sie z naszym. Bo czasami my tez mowimy do naszych Tztow, ze cos w ich wygladzie nam nie pasuje. I oni to zmieniaja lub staraja sie zmienic. Bo chca sie nam podobac.
Moim zdaniem wyrazilam sie jasno. Jesli w czyms sie zle czujesz to jest to juz zbytnie ingerowanie w nasz wyglad.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-26, 16:08   #128
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Kazda jest bardzo madra jesli chodzi o kogos innego i sypie radami: rob co chcesz, to twoja twarz. Ciekawa jestem. Oczywiscie, ze teraz beda wolania, no jasne, jesli chce sie malowac to sie maluje. Ale ja jakos w to nie uwierze. Bo np. gdyby Tz powiedzial: wiesz kochanie w tym zielonym kolorku na oczkach to mi sie jakos srednio podobasz... To nie uwierze, ze dalej byscie tego zielonego uzywaly. Bo chodzi o to, ze kazda z nas chce sie TZtowi podobac. Bez przesady i jego zbytniego ingerowania w nasz wyglad, ale jednak liczymy sie z ich zdaniem. Tak jak oni licza sie z naszym. Bo czasami my tez mowimy do naszych Tztow, ze cos w ich wygladzie nam nie pasuje. I oni to zmieniaja lub staraja sie zmienic. Bo chca sie nam podobac.
Lubo ,bardzo trafnie to ujęłaś .

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
no wlasnie tak mi sie teraz przypomnialo:kiedys podobnie bylo z tabletkami antykoncepcyjnymi ze starej generacji bardzo wplywaly na organizm a teaz zawieraja mnie j hormonow i mniej oddaizluja bo sa badania i to wszystko
A o jakie badania chodzi ?

Zapraszam na ginekologię ,mamy sporo wątków na temat tabletek oraz uniwersalną ulotkę-warta przeczytania.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 19:56   #129
rolkaa15
BAN stały
 
Avatar rolkaa15
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 343
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Moj chlopak tez uwaza ze nie potrzebnie sie maluje i zawszej ak to zrobie to pyta sie po co . Ja uwazam ze on nie powinien miec pretensji ocywiscie moze wyrazac swoje zdanie alej esli tak jak piszesz uzywasz ciemniejszego odcienia to z doswiadczenia wiem wyglada to jak maska postaraj sie znalezc w drogeri puder odpowiedni dla twojej cery a chlopak nawet go nie zauwazy
rolkaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 12:22   #130
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

po krótkiej nieobecności jestem
__________________
tlumaczenia-nowysacz

Edytowane przez imago84
Czas edycji: 2011-05-19 o 08:03
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 13:52   #131
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Jeśli chodzi o moje zdanie,to powiem tak.
Przede wszystkim na tym zdjęciu za dużo nie widać.
Ale pomimo tego,można dostrzec,że masz bardzo ciekawy typ urody i naprawdę uwierz mi ,szkoda zasłaniać go makijażem.A ten kolor skóry ,to na codzień masz-czy tylko letnia opalenizna?Bo niestety,ale Cię postarza optycznie i gdybym nie wiedziała,że masz 22 lata-dałabym Ci zdecydowanie więcej.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-29, 14:35   #132
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Nie podobaja mi sie brwi.
Nie wyskubuj ich tak,bo jestes naprawde przesliczną dziewczyną.
Mysle,ze gdyby bylo ich troszeczke wiecej byloby juz idealnie
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 14:37   #133
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Imago ładna z ciebie dziewczyna i to nawet bardzo
Ale jeżeli ta opalenizna jest wynikiem solarium,to szybko się pożegnasz z młodą skórą.A jeżeli ,to ten puder,to rzeczywiście za ciemny.
I nie obraż się,ale za bardzo wyskubujesz brwi
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 08:32   #134
aga_xy
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_xy
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 454
GG do aga_xy Send a message via Skype™ to aga_xy
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Nie podobaja mi sie brwi.
Nie wyskubuj ich tak,bo jestes naprawde przesliczną dziewczyną.
Mysle,ze gdyby bylo ich troszeczke wiecej byloby juz idealnie
Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Imago ładna z ciebie dziewczyna i to nawet bardzo
Ale jeżeli ta opalenizna jest wynikiem solarium,to szybko się pożegnasz z młodą skórą.A jeżeli ,to ten puder,to rzeczywiście za ciemny.
I nie obraż się,ale za bardzo wyskubujesz brwi
Tak ,tak solary juz wychodzą z mody i całe szczęście, bo same pomarańczowe ludki na zewnątrz to było straszne, co do brwi to zgadzam się z dziewczynami. Jesteś ładna kobitą
__________________
Marzenia są to po to,aby je spełniać



ja w innym miejscu
aga_xy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 08:35   #135
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

__________________
tlumaczenia-nowysacz

Edytowane przez imago84
Czas edycji: 2011-05-19 o 08:04
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 08:41   #136
aga_xy
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_xy
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 454
GG do aga_xy Send a message via Skype™ to aga_xy
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
po pierwsze odcień mojej skóry nie jest wynikiem solarium bo nigdy na nim jeszcze nie bylam( dzieki Bogu) to po prostu opalenizna letnia nie uważam natomiast ze mnie ciemny odcien skory postarza (i nie wiem czy chodzi ze na twarzy czy w ogole?) a co do brwi to byl taki okres heh juz zapuścilam dawno mi odrosły smarujac olejem rycynowym
no i fajnie, jestem pewna,że pięknie wyglądasz
__________________
Marzenia są to po to,aby je spełniać



ja w innym miejscu
aga_xy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 09:00   #137
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
po pierwsze odcień mojej skóry nie jest wynikiem solarium bo nigdy na nim jeszcze nie bylam( dzieki Bogu) to po prostu opalenizna letnia nie uważam natomiast ze mnie ciemny odcien skory postarza (i nie wiem czy chodzi ze na twarzy czy w ogole?) a co do brwi to byl taki okres heh juz zapuścilam dawno mi odrosły smarujac olejem rycynowym
Muszę wypróbować ten olejek ,bo też mi się ostatnio brwi przerzedziły.
A co do opalania,to masz szczęście,że tak łatwo nabierasz koloru,ale oszczędzaj twarz.Zawsze to powtarzam moim młodszym siostrom,bo też lubią się słoneczko
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 13:00   #138
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Eeeeee,Imago,to nam nieaktualne zdjecie pokazalas
Jestem przekonana,ze teraz wygladasz super,bez zarzutu.
Zazdroszcze Ci tej latwosci opalania,masz piekny kolor(ja nie pomyslalam o opaleniznie z solarium bo Twoja jest zbyt ladna jak na solarium) i rowniez nie wydaje mi sie,zeby Cie tu cos postarzalo.
Wg mnie jest super,sliczna dziewczyna z Ciebie
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 13:06   #139
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Lepiej by było, gdybyś dołączyła zdjęcie swojej buzi,wtedy łatwiej Nam będzie dostrzec Twój makijaż.. Ale bazując na tym co już podesałas nie widze powodów, żebyś używała pudrów, chyba, że w celu zakrycia (punktowo) "małych intruzów"
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-30, 14:09   #140
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

__________________
tlumaczenia-nowysacz

Edytowane przez imago84
Czas edycji: 2011-06-13 o 13:47
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 11:24   #141
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Ja pudru raczej nie używam, tylko ewentualnie troche podkładu, żeby cere wyrównać i korektora jak coś wyskoczy, ale mój TŻ uwielbia chodzić w koszulach i jak ma na sobie białą to zawsze mi mówi żebym sie do niego nie zbliżała
Ale to że czasem sie maluje zupełnie mu nie przeszkadza. Mówi, że jak dla niego nie musze sie malować, ale skoro ja tego potrzebuje czasami to on to akceptuje
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 11:49   #142
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Do niedawna uzywalam podkladu od wielkiego dzwonu - ostanio jednak jakos polubilam sie z tym kosmetykiem. Zawsze wybieram delikatne podklady - najlepiej wcale albo tylko delikatnie kryjace. Zalezy mi zawsze na efekcie ujednolicenia cery.

co do zdania mojej Myszy na temat pudru - ja nie wiem czy on wie kiedy ja cos mam a kiedy nie mam na twarzy - nie przeszkadza mu to a jesli juz wybieram podklad to stara sie !!! naprawde stara sie sluzyc dobra rada ' o popatrz jaki ladny sloiczek a moze ten'

Zreszta uwazam ze facetowi nic do tego - zakladajc ze nie robimy z siebie straszydla - i nie powinien sie wtracac.
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 12:05   #143
aneecia
Rozeznanie
 
Avatar aneecia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 937
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

twoj chlo[pak nie powinien cie zmieniac . a przeciez pudrem sobie cery nie zniszczysz chyba ze bedziesz uzywała jakis tanicz podrobek i tego pudru nawwalisz ( sorry za wyrazenie ) z piec cenytmetrów :P pozdr.
aneecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 16:32   #144
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Przytoczę Wam kilka fragmentów artykułu "Wprost" na temat "jadowitych" kosmetyków:

"Człowiek zawsze będzie chciał być piękniejszy, niż jest". - uznał Meng-tsy, żyjący w III wieku p.n.e chiński myśliciel. "Człowiek chce być piękniejszy, niż jest, i by osiągnąć ten cel, zapłaci każdą cenę. Bo chce być naajtrakcyjniejszym towarem na rynku" - ponad 2 tys. póżniej dokończył myśl filozofa z Państwa Środka Ralph Linton, amerykański antropolog. Problemem jest to, że o ile w czasach Meng - tsy zamożny przedstawiciel homo sapiens miał dostęp do kilkunastu naturalnych z reguły środków upiększających, o tyle dziś do produkcji kosmetyków używa się 5 tys. substancji. Wiele z nich truje, a nawet może zabić! (...)

"- Kremy, perfumy, balsamy, dezodoranty, farby do włosów nabierają coraz większego znaczenia przy szukaniu przyczyn alergii, zatruć i zakażeń - twierdzi dr Zbigniew Hałat, przewodniczący Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Konsumentów. Powinno się je testować przed dopuszczeniem na rynek równie rygorystycznie jak leki! Tak jednak nie jest." (...)

"Rocznie na nasz rynek trafia 7 tysięcy nowych kosmetyków, na które producenci - od roku (artykuł z 2003 roku.) wedle znowelizowanej ustawy nie muszą uzyskiwać atestów Państwowego Zakładu Higieny. Przez dziesięć lat ich sprzedaż w Polsce zwiększyła się ponad trzykrotnie. W 2002r. osiągnęła wartość 5 mld zł. Według pisma "Beauty Forum Polska" przeciętna Polka co dwa miesiące kupuje krem do pielęgnacji twarzy, a raz na cztery miesiące krem pod oczy. Do najczęściej używanych kosmetyków należą dezodoranty, kremy do rąk, perfumy i wody toaletowe oraz balsamy do ciała, mleczka, toniki i maseczki. Tymczasem na uczulenia i inne schorzenia wywołane kremami, mleczkami i tonikami zapada co piąta Polka. Kosmetyki są powodem ponad połowy zmian wypryskowanych skóry, zwłaszcza twarzy.
(...) Kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe zawierają szkodliwe substancje zapachowe i KONSERWANTY - twierdzi dr Katarzyna Prystupa, dermatolog z Warszawy. W lakierach do paznokci szczególne niebezpieczne są toulen, formaldehyd i akrylany oznaczone skrótem MMA (sól kwasu akrylowego), które mogą całkowicie paznokcie zniszczyć. (...)

"Kremy przeciwzmarszczkowe zamiast odmładzać, mogą niszczyć skórę i przyspieszać jej starzenie. Takie dekstrukcyjne działanie wykazują preperaty zawierające tzw. kwasy owocowe, czyli alfahydroksykwasy (AHA)."


Dodam kilka słów do tego artykułu. Fluidu nie używam, ponieważ mam świadomość, że zawiera szkodliwe substancje i na myśl, że te substancje przenikają mi przez skórę i dochodzą do krwiobiegu, to odechciewa mi tego używać.

Moja mama ma 45 lat, a cerę ma gładką jak niemowlak i mało zmarszczek. Jej receptą na taką urodę to ograniczenie kosmetyków. Nigdy w życiu nie tknęła pudru. Jest wspaniałomyślna

imago84 masz naprawdę piękną cerę! Nie szkoda Ci niszczyć jej?
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 09:05   #145
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Więc wątek ten dobiega końca?
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 09:38   #146
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

nie pamiętam jak się ten wątek nazywał,ale w każdym razie jego autorką był chyba Joey.Pisała wowóczas,że jedynie myje buzię mydłem Bambino i to koniec jej pielęgnacji (może cos przekręciłam ).Pamiętam jak w wakacje postanowiłam sobie zrobic "urlop od kosmetyków"...i faktycznie moja cera bardzo sie poprawiła:przestały mi wyskakiwać niespodzianki,pory wydawały się mniejsze,przestała się łuszczyć (mam cerę suchą).
Jakis czas temu zapytałam sie kuzynki czym myje i jak ogóle nie dba o twarz,że ma ją tak zadbaną.Powiedziała,że nie używa ŻADNYCH kremów,mydeł....niczego.M yje skóre wodą...i to by było na tyle.

czasem robię sobie taką kuracje cera odżywa.Jednak lubię się też malować,więc odstawienie kosmetyków w pełni nie wchodzi w grę.
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 10:03   #147
parasolka_22
Raczkowanie
 
Avatar parasolka_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 102
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Hmmm, ostatnio byłam światkiem rozmowy miedzy chłopakami, i jeden z nich stwierdził ze dana dziweczyna jest zarąbista BO SIE NIE MALUJE.
(A ja wiem, ze sie własnie maluje)
Wiec chyba chodzi o to, zeby oni o tym nie wiedzieli ...

Osobiście nie pozwoliłabym facetowi na jakieś poważne ingerencje w mój wygląd. Lubie sie malować, czasami nawet dość mocno podkreślam oczy, a jezeli on naprawde nalegałby zebym z tego zrezygnowała, to ok, ale tylko przy nim. Przede wszystkim wydaje mi sie ze trzeba robic tak, zeby czuś sie z facetem swobodnie. Sama mam bardzo niedoskonałą cere, ale zarówno zupełnie bez makijażu, jak i w FULL MAKEUP'ie czułabym sie napewno nieco skrępowana. Z bliska przeciez nic sie nie ukryje tak na prawde.

A co do wakacji od kosmetyków (kolorowych) to jestem za. W domu zawsze wszystko zmywam...
parasolka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 11:28   #148
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

__________________
tlumaczenia-nowysacz

Edytowane przez imago84
Czas edycji: 2011-06-13 o 13:47
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 13:51   #149
eyeangel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 246
GG do eyeangel
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

moj TZ tez marudzi jak widzi dziewczyny ALE ONE SIE MALUJA....PUDERNICE...itp . ja przyznam szczerze, uzywam pudru jak jego nie ma...częściej. jak jest(bo nie mieszkamy razem...ani blisko siebie) to również to robię ale nie zwraca jakoś uwagi zbytnio ...chyba że widzi jak się maluję to piszczy coś tam. Ze wlasnie ladniej bez pudru, nie jest potrzebny ...
eyeangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 21:51   #150
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Cytat:
Napisane przez cattt Pokaż wiadomość
nie pamiętam jak się ten wątek nazywał,ale w każdym razie jego autorką był chyba Joey.Pisała wowóczas,że jedynie myje buzię mydłem Bambino i to koniec jej pielęgnacji (może cos przekręciłam ).Pamiętam jak w wakacje postanowiłam sobie zrobic "urlop od kosmetyków"...i faktycznie moja cera bardzo sie poprawiła:przestały mi wyskakiwać niespodzianki,pory wydawały się mniejsze,przestała się łuszczyć (mam cerę suchą).
Jakis czas temu zapytałam sie kuzynki czym myje i jak ogóle nie dba o twarz,że ma ją tak zadbaną.Powiedziała,że nie używa ŻADNYCH kremów,mydeł....niczego.M yje skóre wodą...i to by było na tyle.

czasem robię sobie taką kuracje cera odżywa.Jednak lubię się też malować,więc odstawienie kosmetyków w pełni nie wchodzi w grę.
to chyba rzeczywiscie ja pisałam w każdym razie nadal nie używam kremów; nawet już nie mam suchej cery, ale to akurat zasługa kwasów omega-3, które łykam. Może się przerazicie, ale nie myję codziennie twarzy (no, ale z drugiej strony nie używam też podkładów, pudrów itp.), tylko raz na kilka dni, żelem Ziaja (oliwkowym), który mi nie wysusza skóry, więc zwykle nie muszę nic nakładać, choć czasem to robię (obecnie Humektan). No, a z cery jestem baaardzo zadowolona, jest lepsza niż jak używałam kosmetyków.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.