Wizażanki we Francji ? - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-05, 16:59   #841
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Wizażanki we Francji ?

wiem, ze tani to pojęcie względna...chciałabym aby cena za dobę za pokoj byla do 90 euro co wydaje mi się sporo ale w praktyce ciężko coś znalezc ładnego, sporo hoteli w tej cenie ma kiepskie opinie a nie chce wydawac tyle za kiepski standrd, niestety przez internet ciezko ocenic, ktory hotel jest wart swojej ceny
klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 17:02   #842
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
wiem, ze tani to pojęcie względna...chciałabym aby cena za dobę za pokoj byla do 90 euro co wydaje mi się sporo ale w praktyce ciężko coś znalezc ładnego, sporo hoteli w tej cenie ma kiepskie opinie a nie chce wydawac tyle za kiepski standrd, niestety przez internet ciezko ocenic, ktory hotel jest wart swojej ceny
wiesz, standardy hotelowe są zupełnie inne niż w Polsce najtańszy francuski nie równa się najtańszy polski
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 08:35   #843
bodzianka11
Raczkowanie
 
Avatar bodzianka11
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 125
Dot.: Wizażanki we Francji ?

hej,
jest taka stronka, tripadvisor.com (mam nadzieje ze mnie nie posadza o reklame ). Wpisz Paryz i zakres cenowy jaki Cie interesuje i wyszuka Ci hotele razem z opiniami gosci. Wybor jest ogromny i napewno znajdziesz cos co Ci odpowiada. Tylko jesli chcecie jechac w pazdzierniku to polecam sie spieszyc bo np w hotelu w ktorym pracuje juz prawie nie ma pokoi wolnych na pazdziernik.
Ja ze swojej strony moge Ci polecic ten http://www.tripadvisor.com/Hotel_Rev...de_France.html ale tylko ze wzgledu na lokalizacje bo nigdy tam nie bylam.
Albo ten http://www.tripadvisor.com/Hotel_Rev...de_France.html bo mieszkam niedaleko i stamtad jest blisko na montmartre i moulin rouge.
I taka mala rada. Jak bedziesz rezerwowac to napisz ze to na podroz poslubna. U nas staramy sie dac wtedy jak najladniejszy pokoj, z widokiem a jak szef ma dobry humor to i jakies gratisy da. Popros tez ze jesli to mozliwe to chcesz pokoj z ladnym widokiem i balkonem. Wtedy masz szanse ze Ci taki pokoj znajda a jak nic nie napiszesz to dadza bylejaki.
Daj znac co wybralas
bodzianka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 18:02   #844
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez bodzianka11 Pokaż wiadomość
hej,
jest taka stronka, tripadvisor.com (mam nadzieje ze mnie nie posadza o reklame ). Wpisz Paryz i zakres cenowy jaki Cie interesuje i wyszuka Ci hotele razem z opiniami gosci. Wybor jest ogromny i napewno znajdziesz cos co Ci odpowiada. Tylko jesli chcecie jechac w pazdzierniku to polecam sie spieszyc bo np w hotelu w ktorym pracuje juz prawie nie ma pokoi wolnych na pazdziernik.
Ja ze swojej strony moge Ci polecic ten http://www.tripadvisor.com/Hotel_Rev...de_France.html ale tylko ze wzgledu na lokalizacje bo nigdy tam nie bylam.
Albo ten http://www.tripadvisor.com/Hotel_Rev...de_France.html bo mieszkam niedaleko i stamtad jest blisko na montmartre i moulin rouge.
I taka mala rada. Jak bedziesz rezerwowac to napisz ze to na podroz poslubna. U nas staramy sie dac wtedy jak najladniejszy pokoj, z widokiem a jak szef ma dobry humor to i jakies gratisy da. Popros tez ze jesli to mozliwe to chcesz pokoj z ladnym widokiem i balkonem. Wtedy masz szanse ze Ci taki pokoj znajda a jak nic nie napiszesz to dadza bylejaki.
Daj znac co wybralas
dziekuje za odpowiedz, myslalam o tym pierwszym ale opinie mnie odstraszyly
a co do strony to oj tak, strone znam po tygodniu wydaje mi sie ze ju nawet te hotele zaczynam kojarzyc po okolicy i cenie z pamieci generalnie kazda wolna chwile poswiecam na szukanie przez ten wielki wybor
na chwile obecna jestem zdecydowana na http://http://pl.tripadvisor.com/Hot...de_France.html.
Nie wiem czy lokalizacja jest ok, kompletnie nie znam Paryża wiec bladze jak dziecko we mgle
bardzo spontanicznie nam wyszedl ten Paryz i teraz sie glowie nad nie tylko hotelem ale tez zwiedzaniem, mimo ze bylam kiedys w Paryzu
Jade na 8 dni wiec troche czasu bedzie. Przy okazji polecisz jakas mila knajpke z typowa francuska kuchnia? Boje sie miejsc typowo pod turyste :/
klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 21:28   #845
bodzianka11
Raczkowanie
 
Avatar bodzianka11
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 125
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Nie otwiera mi sie ten link ktory zalaczylas wiec niebardzo moge cos poradzic... Napisz jak sie nazywa ten hotel to podpowiem czy fajna okolica.
Co do polecania restauracji to jest to cos czego nie cierpie robic bo w zbyt wielu to nie bylam. Ale moge Ci powiedziec co polacamy naszym gosciom i w zdecydowanej wiekszosci sa zadowoleni. No i ceny sa jeszcze do zniesienia Pisze tak publicznie w watku a nie w prywatnej wiadomosci bo moze sie jeszcze komus przyda.

http://www.pieddecochon.com/ to jest takie typowe paryskie bistro, wystroj maja tez taki jak sprzed 100 mat i kuchnia rowniez typowo francuska. Wlascicie to w tej restauracji mozna zjesc wszekliego rodzaju dania z wieprzowiny plus owoce moza. Ceny jeszcze znosne a co do jakosci to jeszcze nie slyszalam zeby ktos byl niezadowolony.

Na jakas super kolacje to polecam http://www.restaurants-toureiffel.co...ur-eiffel.html Restauracja na wiezy Eiflla ale w przciwienstwie do "Le Jules Verne" ktora tez jest na wiezy i ktora jest szalenie droga (kolo 150-200 Euro od osoby), to w "58" ceny sa znosne. Za obiad to nawet kolo 20 Euro mozna dac. Kolacja jest juz drozsza. Warto przejzec ich strone, zawsze to jakas atrakcja obiad na wiezy

http://www.lerelaisdelisle.fr/index.htm ta restauracje tez polecamy w hotelu. Ja tam nigdy nie bylam (ale ogolnie w niewielu restauracjach bylam) ale wiem ze czesto byla chwalona.

Co do "58" to napewno trzeba wczesniej zarezerwowac, a w pozostalych dwoch rezerwacja nie jest niezbedna, ale napewno lepiej ja miec.
Mam nadzieje ze sie przyda
bodzianka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 10:06   #846
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez bodzianka11 Pokaż wiadomość
Nie otwiera mi sie ten link ktory zalaczylas wiec niebardzo moge cos poradzic... Napisz jak sie nazywa ten hotel to podpowiem czy fajna okolica.
Co do polecania restauracji to jest to cos czego nie cierpie robic bo w zbyt wielu to nie bylam. Ale moge Ci powiedziec co polacamy naszym gosciom i w zdecydowanej wiekszosci sa zadowoleni. No i ceny sa jeszcze do zniesienia Pisze tak publicznie w watku a nie w prywatnej wiadomosci bo moze sie jeszcze komus przyda.

http://www.pieddecochon.com/ to jest takie typowe paryskie bistro, wystroj maja tez taki jak sprzed 100 mat i kuchnia rowniez typowo francuska. Wlascicie to w tej restauracji mozna zjesc wszekliego rodzaju dania z wieprzowiny plus owoce moza. Ceny jeszcze znosne a co do jakosci to jeszcze nie slyszalam zeby ktos byl niezadowolony.

Na jakas super kolacje to polecam http://www.restaurants-toureiffel.co...ur-eiffel.html Restauracja na wiezy Eiflla ale w przciwienstwie do "Le Jules Verne" ktora tez jest na wiezy i ktora jest szalenie droga (kolo 150-200 Euro od osoby), to w "58" ceny sa znosne. Za obiad to nawet kolo 20 Euro mozna dac. Kolacja jest juz drozsza. Warto przejzec ich strone, zawsze to jakas atrakcja obiad na wiezy

http://www.lerelaisdelisle.fr/index.htm ta restauracje tez polecamy w hotelu. Ja tam nigdy nie bylam (ale ogolnie w niewielu restauracjach bylam) ale wiem ze czesto byla chwalona.

Co do "58" to napewno trzeba wczesniej zarezerwowac, a w pozostalych dwoch rezerwacja nie jest niezbedna, ale napewno lepiej ja miec.
Mam nadzieje ze sie przyda

Przeglądne te restauracje dzięki wielkie za namiary. Planuje jakieś dwie większe kolacje/obiady w fajnym miejscu, tak samo sniadania a reszte wyzywienia to juz bardziej na wlasna reke zwlaszcza, ze mam dosc restrykcyjna diete
A tak z innego tematu: myslisz ze warto kupic ta wejsciowke na prawie wszytskie zwiedzania? Dokladnie o to mi chodzi: http://www.parispass.com/.
A co do hotelu to moj typ nazywa się TRYP Paris Blanche Fontaine Hotel i jest kolo Moulin Rouge. Biore pod uwage jeszczeHotel Monnier, Hotel Touring - Paris lub Hotel Villa Van Gogh - Paris. Zastanawiam się czy mieszkając w tej lokalizacji warto kupic jakąs karte na metro?
klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 22:04   #847
bodzianka11
Raczkowanie
 
Avatar bodzianka11
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 125
Dot.: Wizażanki we Francji ?

W sumie te hotele wszystkie sa mniej wiecej w tej samej okolicy i maja podobny standard wiec wszystki wydaja mi sie okej.
Co do biletu na metro to napewno warto kupic paris visite na pare dni. Akurat z hoteli w tamtej okolicy jest blisko na moulin rouge i Sacre Coeur, ale do innych atrakcji trzeba juz troche isc. Biorac pod uwage ze jedziesz na 8 dni to troche to by bylo meczace. Wiec to polecam jak najbardziej.
Co do pass musee to ja raczej nie polecam. No chyba ze jestes historykiem sztuki i zamierzacie isc codziennie do minimum 2-3 muzeow. Wtedy to sie oplaca. Jesli w planach macie tylko Luwr, ewentualnie Orsey plus jeszcze jakies muzeum to bardziej oplaca sie kupic jednorazowa wejsciowke. Albo na internecie albo poprostu tradycyjnie na miejscu w muzeum. Nie wiem w jakim jestecie wieku, ale do 26 roku zycia do wiekszosci muzeow wstep jest darmowy dla obywateli Unii Europejskiej. Moze akurtat jeszcze skorzystacie
bodzianka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-08, 08:56   #848
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

do louvru mozna wejsc za darmo w srody, ale w lipcu widzialam duuuuze kolejki, jednak moze poza sezonem jest pod tym wzgledem lepiej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 09:15   #849
bodzianka11
Raczkowanie
 
Avatar bodzianka11
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 125
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Darmowa wejsciowka do Louvru jest tylko w pierwsza niedziele kazdego miesiaca. I 14 lipca.
bodzianka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 09:37   #850
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez bodzianka11 Pokaż wiadomość
Darmowa wejsciowka do Louvru jest tylko w pierwsza niedziele kazdego miesiaca. I 14 lipca.
to ja bylam wlasnie 14 lipca rok temu i to byla w srode. Myslam, ze to dlatego, ze w kazda srode jest za free, bo faktycznie nam powiedziano "w srode bedzie za darmo", ale to byla wlasnie sroda 14 lipca.

No nic pojde w pierwsza niedziele pazdziernika, na razie mi sie nie spieszy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 12:07   #851
Nebula
Zakorzenienie
 
Avatar Nebula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 326
GG do Nebula
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
to ja bylam wlasnie 14 lipca rok temu i to byla w srode. Myslam, ze to dlatego, ze w kazda srode jest za free, bo faktycznie nam powiedziano "w srode bedzie za darmo", ale to byla wlasnie sroda 14 lipca.

No nic pojde w pierwsza niedziele pazdziernika, na razie mi sie nie spieszy.
zalezy ile ma sie lat. jezeli jestescie ponizej 26 roku zycia i jestescie z UE, to wejscie macie za darmo. Nie dotyczy to wystaw tymczasowych, albo prowatnych. Ale tak to caly Louve zwiedzilam za darmo... nie wiem jak sie to ma do okresu wakacyjnego, ale ja bylam w okresie ferii zimowych. tzn luty tego roku.
__________________
Lubisz metal? Poznaj Strain!
Nebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-08, 12:33   #852
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez bodzianka11 Pokaż wiadomość
W sumie te hotele wszystkie sa mniej wiecej w tej samej okolicy i maja podobny standard wiec wszystki wydaja mi sie okej.
Co do biletu na metro to napewno warto kupic paris visite na pare dni. Akurat z hoteli w tamtej okolicy jest blisko na moulin rouge i Sacre Coeur, ale do innych atrakcji trzeba juz troche isc. Biorac pod uwage ze jedziesz na 8 dni to troche to by bylo meczace. Wiec to polecam jak najbardziej.
Co do pass musee to ja raczej nie polecam. No chyba ze jestes historykiem sztuki i zamierzacie isc codziennie do minimum 2-3 muzeow. Wtedy to sie oplaca. Jesli w planach macie tylko Luwr, ewentualnie Orsey plus jeszcze jakies muzeum to bardziej oplaca sie kupic jednorazowa wejsciowke. Albo na internecie albo poprostu tradycyjnie na miejscu w muzeum. Nie wiem w jakim jestecie wieku, ale do 26 roku zycia do wiekszosci muzeow wstep jest darmowy dla obywateli Unii Europejskiej. Moze akurtat jeszcze skorzystacie
znalazlam jeszcze jeden hotel http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Revi...de_France.html i teraz waham sie miedzy tym a monnier i to juz moje dwa ostateczne typy
niestety na darmowy wstep sie juz nie zalapiemy ale faktycznie kupimy wejsciowke tylko na to co nas interesuje, mam wrazenie ze nie bedzie tego zbyt duzo.
zarezerwowalam stolik w tym bistro o ktorym pisalas, bardzo mi sie podoba - przynajmniej to co widzialam w necie
przetestujemy tez ta restauracje w wiezy eiffla generalnie niby 8 dni ale dwa po plowie, bo przyjazd/wyjazd a reszta pewnie szybko zleci zastanawiam sie nad disneylandem, co prawda bylam raz dawno temu ale chetnie bym poszla znow, ceny lekko odstraszaja dlatego mysle nad parkiem astreixa w zamian. Co jeszcze z rozrywki warto sprawdzic? Pamietam, ze bylam w takim hmm osrodku techniki czy cos w tym stylu ale kompletnie nie moge sobie przypomniec co to dokladnie bylo. I przy okazji jak juz Cie mecze to zapytam: co warto kupic we Francji? Jest cos co sie oplaca bardziej niz u nas? Kosmetyki, leki ? Ubrania pewnie w takich samych cenach. I jak z kosztami jedzenia w sklepie/hipermarkecie - sa podobne? Probuje oszacowac nasz budzet na wyjazd
a jesli moge wiedziec to dlugo mieszkasz w paryzu?
klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 16:05   #853
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Nebula Pokaż wiadomość
zalezy ile ma sie lat. jezeli jestescie ponizej 26 roku zycia i jestescie z UE, to wejscie macie za darmo. Nie dotyczy to wystaw tymczasowych, albo prowatnych. Ale tak to caly Louve zwiedzilam za darmo... nie wiem jak sie to ma do okresu wakacyjnego, ale ja bylam w okresie ferii zimowych. tzn luty tego roku.
Ja jestem +26, a nawet +30, wiec nie lapie sie na ta znizke.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 19:04   #854
Nebula
Zakorzenienie
 
Avatar Nebula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 326
GG do Nebula
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja jestem +26, a nawet +30, wiec nie lapie sie na ta znizke.
a no ok, pamietalam Cie z watku o doktoracie i myslalam, ze moze jeszcze sie lapiesz

btw watku - ja opuszczam Francje na rzecz Szkocji. : ) bo neistety z moja szefowa nie szlo dalej pracowac. wiec pewnie nie bede juz do was zagladac...chociaz i tak robilam to malo regularnie.
__________________
Lubisz metal? Poznaj Strain!
Nebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 10:48   #855
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Nebula Pokaż wiadomość
a no ok, pamietalam Cie z watku o doktoracie i myslalam, ze moze jeszcze sie lapiesz

btw watku - ja opuszczam Francje na rzecz Szkocji. : ) bo neistety z moja szefowa nie szlo dalej pracowac. wiec pewnie nie bede juz do was zagladac...chociaz i tak robilam to malo regularnie.
nie zdecydowalam sie doktoryzowac od razu po mgr, to dlatego. Ale ciezko mi idzie, wiec chyba predko nie bede dr.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 10:03   #856
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
zastanawiam sie nad disneylandem, co prawda bylam raz dawno temu ale chetnie bym poszla znow, ceny lekko odstraszaja dlatego mysle nad parkiem astreixa w zamian. Co jeszcze z rozrywki warto sprawdzic? Pamietam, ze bylam w takim hmm osrodku techniki czy cos w tym stylu ale kompletnie nie moge sobie przypomniec co to dokladnie bylo. I przy okazji jak juz Cie mecze to zapytam: co warto kupic we Francji? Jest cos co sie oplaca bardziej niz u nas? Kosmetyki, leki ? Ubrania pewnie w takich samych cenach. I jak z kosztami jedzenia w sklepie/hipermarkecie - sa podobne? Probuje oszacowac nasz budzet na wyjazd
a jesli moge wiedziec to dlugo mieszkasz w paryzu?
W disneyland bylam w zeszlym roku na poczatku pazdziernika, zdecydowanie odradzam weekend bo wtedy na wstep na karuzele czekac trzeba 1-2 h. Za to na wiekszosc przedstawien mozna spokojnie wejsc.

A proponuje Ci Wersal i ogrody w pazdzierniku powinno byc jeszcze ladnie. A na zakupy zdecydowanie Lafayette . A jak macie jeszcze wieczor wolny to kupcie bilety do Lido swietne wystepy .

I podczytuje Was Dziewczyny od pewnego czasu
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 13:22   #857
zua
Wtajemniczenie
 
Avatar zua
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Pomocy
Potrzebuję maści na poparzenia Biafine. Dostępna tylko we Francji. Czy ktoś miły pomógłby mi w zakupie?
zua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 15:41   #858
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Wizażanki we Francji ?

czy ktoras z Was kobietki studiuje moze na uniwersytecie w Nicei? Chodzi o to, ze planuje zlozyc papiery na antropologie tudziez etnologie, mam magistra stosunkow i zastanawiam sie czy daloby rade nie zaczynac od pierwszego roku. Sklanialabym sie bardziej do 3ego roku licencjata... I czy konieczne jest robienie reconnaissance de diplome?
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 17:12   #859
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
W disneyland bylam w zeszlym roku na poczatku pazdziernika, zdecydowanie odradzam weekend bo wtedy na wstep na karuzele czekac trzeba 1-2 h. Za to na wiekszosc przedstawien mozna spokojnie wejsc.

A proponuje Ci Wersal i ogrody w pazdzierniku powinno byc jeszcze ladnie. A na zakupy zdecydowanie Lafayette . A jak macie jeszcze wieczor wolny to kupcie bilety do Lido swietne wystepy .

I podczytuje Was Dziewczyny od pewnego czasu
dzieki wielkie wersal na pewno odwiedzimy, co do lido to raczej nie uda mi sie wyciagnac narzeczonego poszukam jeszcze info bo byc moze mnie sama zainteresuje jakis wystep, ze go namowie
z tym disneylandem sie zastanawiam...ceny wysokie, moze jednak park asterixa.
a mam pytanie z innej beczki: cy we Francji honoruja polskie recepty?
klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 18:04   #860
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
dzieki wielkie wersal na pewno odwiedzimy, co do lido to raczej nie uda mi sie wyciagnac narzeczonego poszukam jeszcze info bo byc moze mnie sama zainteresuje jakis wystep, ze go namowie
z tym disneylandem sie zastanawiam...ceny wysokie, moze jednak park asterixa.
a mam pytanie z innej beczki: cy we Francji honoruja polskie recepty?
nie honoruja polskich recept, sama mam jedna do zrealizowania, ale musze pojsc najpierw do lekarza tutaj (europejska karta zdrowia i mam to za darmo) i poprosze o franc recepte z takim samym skladem chemicznym.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 09:32   #861
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
nie honoruja polskich recept, sama mam jedna do zrealizowania, ale musze pojsc najpierw do lekarza tutaj (europejska karta zdrowia i mam to za darmo) i poprosze o franc recepte z takim samym skladem chemicznym.
szkoda sporo leków jest znacznie tańczych niz w Polsce, zwłaszcza retinoidy eh
a jak z cenami dermokosmetyków typowo francuskich avene, uriage? jest jakaś różnica?
klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 11:17   #862
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
szkoda sporo leków jest znacznie tańczych niz w Polsce, zwłaszcza retinoidy eh
a jak z cenami dermokosmetyków typowo francuskich avene, uriage? jest jakaś różnica?
raczej podobne - opłaca się kupować zarabiając w euro; raczej bez sensu przywozić z zagranicy
jedynie promocje na pojedyncze produkty są opłacalne - np. płyn micelarny bioderma, prawie non stop w promocji, 2 największe butle za 18€

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Cytat:
Napisane przez zua Pokaż wiadomość
Pomocy
Potrzebuję maści na poparzenia Biafine. Dostępna tylko we Francji. Czy ktoś miły pomógłby mi w zakupie?
mogę pomóc jeżeli niepotrzebna jest recepta
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 14:01   #863
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
szkoda sporo leków jest znacznie tańczych niz w Polsce, zwłaszcza retinoidy eh
a jak z cenami dermokosmetyków typowo francuskich avene, uriage? jest jakaś różnica?
wydaje mi sie, ze kosmetyki sa ogolnie raczej drozsze we Francji, ale moze jakis konkretny krem akurat bedzie taniej - najlpiej napisz konkretny to Ci sprawdzimy cene tak przy okazji i sama zdecydujesz. Moze tez bedzie akurat promocja czy cos.

Na pewno l'oreal i garnier sa troche drozsze niz w Polsce, ale za to z kolei lepszej jakosci (nawet sam loreal sie do tego przyznaje, ze tak jest).

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

skoro moj dr zostal i tak wyciagniety na watku,to sie pochwale ze mam rozmowe na Sorbonie w tej sprawie 6 pazdziernika, macie trzymac kciuki, zeby mi sie udalo tu napisac jakis artykul po francusku. :-P
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 08:11   #864
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Wizażanki we Francji ?

a to mnie zaskoczyłyście, myslałam że będą tańsze chociaż patrząc na kwestie zarobków powinny być droższe...a leki mają sporą różnicę np. u nas maść 37 zł, we Francji niecałe 3 euro, szkoda tylko że polskich recept nie honorują
generalnie jestem wielką fanką wody termalnej i Cu-Zn kremu z Uriage, sporadycznie Cicabio z Bioderny - generalnie jak w Polsce jets promocja to pewnie i tak taniej niż we Francji będzie, prawda ?
wybrałam hotel w końcu nazywa się Palym i mieści się 4, rue Emile Gilbert | 12th Arr., 75012 Paryż - mam nadzieję, że to dobra baza wypadowa, znajdę tam w około jakiś supermarket?

Rena, bo ja nie w temacie jestem, z czego zamierzasz się doktoryzować?
klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 08:17   #865
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
skoro moj dr zostal i tak wyciagniety na watku,to sie pochwale ze mam rozmowe na Sorbonie w tej sprawie 6 pazdziernika, macie trzymac kciuki, zeby mi sie udalo tu napisac jakis artykul po francusku. :-P
Wow ... no pewnie ze trzymamy
A jak dlugo mieszkasz we Francji
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 10:28   #866
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Wow ... no pewnie ze trzymamy
A jak dlugo mieszkasz we Francji
dokladnie 3 tygodnie i jeszcze wszystko sobie tu ukladam, ale mam nadzieje, ze z czasem bedzie mi latwiej. W ogole nie tesknie za Krakowem na razie, ale moze to za krotko, chociaz jak mieszkalam w Warszawie, to juz po takim okresie sie meczylam i chcialam wracac, a tu tego nie mam. W Paryzu prawie codziennie sie cos dzieje.

Aha w Polsce przerwalam studia dr z powodow finansowych wylacznie, a potem pracowalam na innej uczelni by miec kontakt ze srodowiskiem naukowym, ale to polegalo na tym, ze oni mnie do niczego nie dopuszczali (zero konferencji, bibliotek itp). Wiec dalam sobie spokoj. Ale mowi sie do 3 razy sztuka. Tu chca ze mna rozmawiac, wiec co mi szkodzi sprobowac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 11:07   #867
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
dokladnie 3 tygodnie i jeszcze wszystko sobie tu ukladam, ale mam nadzieje, ze z czasem bedzie mi latwiej. W ogole nie tesknie za Krakowem na razie, ale moze to za krotko, chociaz jak mieszkalam w Warszawie, to juz po takim okresie sie meczylam i chcialam wracac, a tu tego nie mam. W Paryzu prawie codziennie sie cos dzieje.

Aha w Polsce przerwalam studia dr z powodow finansowych wylacznie, a potem pracowalam na innej uczelni by miec kontakt ze srodowiskiem naukowym, ale to polegalo na tym, ze oni mnie do niczego nie dopuszczali (zero konferencji, bibliotek itp). Wiec dalam sobie spokoj. Ale mowi sie do 3 razy sztuka. Tu chca ze mna rozmawiac, wiec co mi szkodzi sprobowac.
No ciezko cos robic jak sie ma ograniczony dostep do srodkow.
Paryz mi sie bardzo podoba . Bylam tam kilka razy i mam znajomych ktorzy tam mieszkaja. Domyslam sie ze codziennie cos sie dzieje i na nude nie ma czasu .
I do kiedy tam zostaniesz? I dlaczego wybralas Francje akurat? Czy to ze wzgledu na jezyk?
Ale ciekowosc nie musisz odpowiadac jesli pytam o osobiste sprawy
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 19:37   #868
Foczka 81
Raczkowanie
 
Avatar Foczka 81
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 473
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
mogę pomóc jeżeli niepotrzebna jest recepta
Ja mogę pomóc nawet jeśli lek jest na receptę.
Foczka 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 20:31   #869
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
No ciezko cos robic jak sie ma ograniczony dostep do srodkow.
Paryz mi sie bardzo podoba . Bylam tam kilka razy i mam znajomych ktorzy tam mieszkaja. Domyslam sie ze codziennie cos sie dzieje i na nude nie ma czasu .
I do kiedy tam zostaniesz? I dlaczego wybralas Francje akurat? Czy to ze wzgledu na jezyk?
Ale ciekowosc nie musisz odpowiadac jesli pytam o osobiste sprawy
Faktycznie pytanie jest osobiste. Francuskiego uczylam sie 15 lat, dosc dlugo.
Wiec jezyk tez byl determinanta. Ale tez kwestie spoleczne i moze to jak zostalam wychowana. To tak ogolnie, jak Cie interesuja szczegoly, to zapraszam jednak na priv.

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Foczka 81 Pokaż wiadomość
Ja mogę pomóc nawet jeśli lek jest na receptę.
a sluchaj - ja chce isc tu do internisty i laryngologa (mam problem z migdalkami) i nie wiem jak szukac lekarza, tzn probowalam przez neta, ale bez sukcesu. Doradzisz mi kogos? Tylko panstwowi mnie interesuja, mam europejska karte zdrowia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 20:50   #870
Foczka 81
Raczkowanie
 
Avatar Foczka 81
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 473
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
a sluchaj - ja chce isc tu do internisty i laryngologa (mam problem z migdalkami) i nie wiem jak szukac lekarza, tzn probowalam przez neta, ale bez sukcesu. Doradzisz mi kogos? Tylko panstwowi mnie interesuja, mam europejska karte zdrowia.
Konkretnego lekarza Ci nie doradze, bo mieszkam na głębokiej wsi więc raczej nie w twojej okolicy
Co do lekarza pierwszego kontaktu, to najlepiej zapytaj sąsiadów gdzie jest najbliższy i gdzie chodzą. A potem internista powinien Ci powiedzieć, gdzie są laryngolodzy.
Foczka 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-14 17:24:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.