SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorczy) - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-14, 23:13   #1171
black_prinsess
Zakorzenienie
 
Avatar black_prinsess
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mordor
Wiadomości: 3 340
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Hej, szukam filmu który pojawił się parę lat temu w telewizji... jest on o dwóch równoległych światach, pośrednikiem pomiędzy nimi sa maszyna nalezace do glownego bohatera, jego partnerka jest blond kasierka ktora poznal w jednym z tych swiatow, jest on rowniez scigany przez jakas grupke ze wzgledu na maszyny... wg info film powstal jakos przed 2002 rokiem..
koleżanka studiuje filmoznawstwo i szuka tego filmu, a że ja jestem zapaloną kinomaniaczką to mnie poprosiła o pomoc..problem w tym że sama nie wiem o który film chodzi ;// ktokolwiek wie, bede wdzieczna za wszelkie wskazowki?
__________________
http://blacqueem.blogspot.com/ -



Don't ever give up your Dreams!

Edytowane przez black_prinsess
Czas edycji: 2011-08-14 o 23:28
black_prinsess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 19:09   #1172
pannagenialna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 72
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

cześć od dawna mam w głowie dwa filmy, które dawno temu obejrzałam ale za nic w świecie nie mogę ich znaleźć, będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc

1.Rodzina kupiła dom dziwiąc się czemu był tak tani, okazało się że obok domu jest lotnisko i słupy wysokiego napięcia na działce, raz tylko skorzystali z lotniska- ciesząc się jak to jest blisko, a na końcu filmu musieli ten dom sprzedać bo lotnisko się poszerzało. Jest to film familijny

2. Jeden z braci pojechał nad jezioro gdzie wynajął dom w lesie z synem, potem dołączył do nich brat z żoną i dwoma bliźniaczkami Karą i Marą. Wieczorem gruby z braci opowiadał przygodę jak zaatakował ich w czasie burzy niedźwiedź, opowiadał, że strzelił do tego niedźwiedzia sprawiając, że miał łysą dupę, był też stary człowiek do którego kilka razy strzelił piorun, był też bar, w którym jakiś dziadek obchodził urodziny i podczas nich zmarł a Kara i Mara całowały tego nieboszczka. Potem Kara i Mara się zgubiły, były w jaskini i natknęły się na niedźwiedzia. Moi rodzice mówią, że ten film nazywa się 'Wielka wyprawa' ale próbowałam znaleźć i internet nie wie o takim tytule.
pannagenialna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 19:27   #1173
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez pannagenialna Pokaż wiadomość
1.Rodzina kupiła dom dziwiąc się czemu był tak tani, okazało się że obok domu jest lotnisko i słupy wysokiego napięcia na działce, raz tylko skorzystali z lotniska- ciesząc się jak to jest blisko, a na końcu filmu musieli ten dom sprzedać bo lotnisko się poszerzało. Jest to film familijny

2. Jeden z braci pojechał nad jezioro gdzie wynajął dom w lesie z synem, potem dołączył do nich brat z żoną i dwoma bliźniaczkami Karą i Marą. Wieczorem gruby z braci opowiadał przygodę jak zaatakował ich w czasie burzy niedźwiedź, opowiadał, że strzelił do tego niedźwiedzia sprawiając, że miał łysą dupę, był też stary człowiek do którego kilka razy strzelił piorun, był też bar, w którym jakiś dziadek obchodził urodziny i podczas nich zmarł a Kara i Mara całowały tego nieboszczka. Potem Kara i Mara się zgubiły, były w jaskini i natknęły się na niedźwiedzia. Moi rodzice mówią, że ten film nazywa się 'Wielka wyprawa' ale próbowałam znaleźć i internet nie wie o takim tytule.
Pierwszy, nie jestem pewien, ale kojarzy mi się z 'The Castle' - http://www.filmweb.pl/film/Zamek-1997-93523, a drugi to raczej na pewno 'Na łonie natury' - http://www.filmweb.pl/film/Na+%C5%82onie+natury-1988-10419.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 22:57   #1174
pannagenialna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 72
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

o te filmy mi chodziło! dziękuję Ci bardzo!
pannagenialna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 06:38   #1175
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Szukam serialu emitowanego na polsacie lub jedynce bardzo dawno temu. Głównym bohaterem był chłopiec który wpadł w śpiączkę. Podczas gdy w naszej rzeczywistości matka i ojczym starali się go na różne sposoby obudzić jego dusza zawędrowała do krainy w której nikt nie dorastał - były same dzieci. On tam szukał swojego ojca (który umarł? odszedł od nich?) i chciał wrócić do domu. Wydaje mi się, że w tytule było słowo odyseja (lub pochodna), ale tego nie jestem pewna... Pomoże ktoś?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 07:23   #1176
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Szukam serialu emitowanego na polsacie lub jedynce bardzo dawno temu. Głównym bohaterem był chłopiec który wpadł w śpiączkę. Podczas gdy w naszej rzeczywistości matka i ojczym starali się go na różne sposoby obudzić jego dusza zawędrowała do krainy w której nikt nie dorastał - były same dzieci. On tam szukał swojego ojca (który umarł? odszedł od nich?) i chciał wrócić do domu. Wydaje mi się, że w tytule było słowo odyseja (lub pochodna), ale tego nie jestem pewna... Pomoże ktoś?
The Odyssey. http://www.filmweb.pl/serial/Odyssey%2C+The-1992-109973 http://en.wikipedia.org/wiki/The_Ody...28TV_series%29
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 07:25   #1177
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Dzięki
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 07:37   #1178
masterpiece
Rozeznanie
 
Avatar masterpiece
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 500
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Niedawno w jakimś wątku,któraś z wizażanek polecała książkę do której chciałabym zerknąć,jednak wtedy nie zapisałam sobie tytułu,nie potrafię znaleźć,w którym to było wątku i kto ją polecał. A więc,czy ktoś skojarzy o co mi chodzi?
Jeśli dobrze zapamiętałam-książka składa się z 12 lub 13 opowiadań o detektywie,albo lekarzu [zabijcie mnie,nie pamiętam ] który ma skłonności do alkoholu,a jednak wszystko udaje mu się zawsze załatwić sprytem i łutem szczęscia...[?]
Książka jest chyba polska.

masterpiece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 21:20   #1179
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Nie lubie nie moc przypomniec sobie czegos bo wtedy ciagnie sie to za mna i ciagnie... ostatnio przypomnialam sobie aktora komediowego, z wygladu szczuply, ciemne wlosy, troche pociagla twarz. Pamietam dwa filmy z jego udzialem, jeden to jak gral takiego farmerskiego glupka w dzinsowych ogrodniczkach i chodzil tak dziwacznie jakby kolan nie mogl zginac. Drugi to jak ze swoim glupkowatym kolegom zaciagneli sie do wojska. Generalnie aktor komedii typowo amerykanskich, ale chodzi po glowie. Jego imie to chyba Paul...
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 21:24   #1180
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

A ja poszukuję lekkiej książki, której akcja miałaby miejsce gdzieś w Ameryce Południowej- Peru, Ekwador, Wenezuela, Kolumbia z wątkiem kryminalnym, mafia , wątkiem miłosnym bądź czymkolwiek innym, żeby fajnie były opisane kultura i zwyczaje, szerokopojęte ;D Byle by była wciągająca
Z góry ślicznie dziękuję
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 01:16   #1181
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
Nie lubie nie moc przypomniec sobie czegos bo wtedy ciagnie sie to za mna i ciagnie... ostatnio przypomnialam sobie aktora komediowego, z wygladu szczuply, ciemne wlosy, troche pociagla twarz. Pamietam dwa filmy z jego udzialem, jeden to jak gral takiego farmerskiego glupka w dzinsowych ogrodniczkach i chodzil tak dziwacznie jakby kolan nie mogl zginac. Drugi to jak ze swoim glupkowatym kolegom zaciagneli sie do wojska. Generalnie aktor komedii typowo amerykanskich, ale chodzi po glowie. Jego imie to chyba Paul...
Sprawdź tych: http://www.listal.com/list/80s-udogs, http://www.listal.com/list/funniest-actors-know a jeżeli to żaden z nich, napisz z którego mniej więcej roku były te filmy i spróbuj przypomnieć sobie jakiekolwiek inne szczegóły. Ten drugi brzmi jak Szarże - http://www.filmweb.pl/film/Szar%C5%BCe-1981-9956 ale tam jest tylko Bill Murray i Harold Ramis. Żadnego Paula.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 07:09   #1182
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez black_prinsess Pokaż wiadomość
Hej, szukam filmu który pojawił się parę lat temu w telewizji... jest on o dwóch równoległych światach, pośrednikiem pomiędzy nimi sa maszyna nalezace do glownego bohatera, jego partnerka jest blond kasierka ktora poznal w jednym z tych swiatow, jest on rowniez scigany przez jakas grupke ze wzgledu na maszyny... wg info film powstal jakos przed 2002 rokiem..
koleżanka studiuje filmoznawstwo i szuka tego filmu, a że ja jestem zapaloną kinomaniaczką to mnie poprosiła o pomoc..problem w tym że sama nie wiem o który film chodzi ;// ktokolwiek wie, bede wdzieczna za wszelkie wskazowki?
Jedyne , co mnie się kojarzy , to serial , nie film w tym przypadku ( z uwagi na blond kasierkę - kasjerkę ?) , to Doktor Who , ten - >
http://www.filmweb.pl/serial/Doktor+Who-2005-199691

Cytat:
Napisane przez masterpiece Pokaż wiadomość
Niedawno w jakimś wątku,któraś z wizażanek polecała książkę do której chciałabym zerknąć,jednak wtedy nie zapisałam sobie tytułu,nie potrafię znaleźć,w którym to było wątku i kto ją polecał. A więc,czy ktoś skojarzy o co mi chodzi?
Jeśli dobrze zapamiętałam-książka składa się z 12 lub 13 opowiadań o detektywie,albo lekarzu [zabijcie mnie,nie pamiętam ] który ma skłonności do alkoholu,a jednak wszystko udaje mu się zawsze załatwić sprytem i łutem szczęscia...[?]
Książka jest chyba polska.

Mało danych , i do tego niepewnych . Kojarzysz może , na jakie wątki i podfora wchodziłaś i co to znaczy niedawno ? Jakiś powód był , że Cię zainteresowała ta książka - jakiś Twój ulubiony rodzaj literatury prezentowała ?
Bo mnie , przy tak niewielu luźnych informacjach skojarzyły się tak jakoś tylko "Kroniki Jakuba Wędrowycza " Pilipiuka ( 15 opowiadań ) . Ale to tylko tak baaardzo luźno mi się skojarzyło ( nie bardzo detektyw i nie bardzo lekarz - ale alkohol to na pewno tam jest niezbędnym składnikiem życia bohatera ) . No i bardzo dobra książka ( zresztą , tak jak i inne przygody J.W. )


Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
A ja poszukuję lekkiej książki, której akcja miałaby miejsce gdzieś w Ameryce Południowej- Peru, Ekwador, Wenezuela, Kolumbia z wątkiem kryminalnym, mafia , wątkiem miłosnym bądź czymkolwiek innym, żeby fajnie były opisane kultura i zwyczaje, szerokopojęte ;D Byle by była wciągająca
Z góry ślicznie dziękuję
" Całe zdanie nieboszczyka " J. Chmielewska ( część akcji dzieje się w Brazylii , kryminał , mafia )
" Mój brat alkad " , " Matka Boska płatnych morderców " F. Vallejo ( Kolumbia )
" Lituma w Andach " M.V. Llosa
" Podróż do źródeł czasu " A.Carpentier ( Wenezuela , ale nie kryminał )
" Alarm pod Andami " M. Kuczyński ( Chile )
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 07:23   #1183
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
Nie lubie nie moc przypomniec sobie czegos bo wtedy ciagnie sie to za mna i ciagnie... ostatnio przypomnialam sobie aktora komediowego, z wygladu szczuply, ciemne wlosy, troche pociagla twarz. Pamietam dwa filmy z jego udzialem, jeden to jak gral takiego farmerskiego glupka w dzinsowych ogrodniczkach i chodzil tak dziwacznie jakby kolan nie mogl zginac. Drugi to jak ze swoim glupkowatym kolegom zaciagneli sie do wojska. Generalnie aktor komedii typowo amerykanskich, ale chodzi po glowie. Jego imie to chyba Paul...
a może Michael Richards??
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 15:00   #1184
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez eloi Pokaż wiadomość
- Extreme makeover
- Extreme makeover : weight loss edition
- Rags to red carpet
- 10 years younger ( dwie wersje : brytyjska i amerykańska )
- Make my body younger ( brytyjska edycja )
- Cofnij zegar ( polski program na licencji ww )
- no i różnego typu programy Trinny i Susannah
Jeszcze: The Swan - wykonują też operacje plastyczne, więc efekt jest spektakularny!
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 17:46   #1185
wazoneria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
szukam konkretnych piosenek z mocnym i donośnym męskim głosem.

Witam, szukam piosenek w wykonaniu wokalistów męskich z mocnym, solidnym głosem. Wiem, że na forum powstały już podobne tematy, są jednak bardzo nieprecyzyjne. Tutaj chodzi mi o konkretny styl, jak u Micheal Bolton'a - When a man loves a woman, georgia on my mind, albo Ville Valo - Given into me, lub crhis corner - like a stone. chodzi o to żeby głos był mocny i wybrzmiewał.
Podam parę przykładów czego szukam:
http://www.youtube.com/watch?v=4D_I6...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=WhV6y5hhZ70
http://www.youtube.com/watch?v=_GZB_nP4uWE
http://www.youtube.com/watch?v=rSMgMUBBMbY
wazoneria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 19:13   #1186
masterpiece
Rozeznanie
 
Avatar masterpiece
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 500
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

No właśnie już dostałam odpowiedź na innym wątku,że chodziło mi właśnie o "Kroniki...". Trochę pomieszałam fakty,ale i tak brawo za trafne skojarzenia
masterpiece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 22:15   #1187
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez eloi Pokaż wiadomość


" Całe zdanie nieboszczyka " J. Chmielewska ( część akcji dzieje się w Brazylii , kryminał , mafia )
" Mój brat alkad " , " Matka Boska płatnych morderców " F. Vallejo ( Kolumbia )
" Lituma w Andach " M.V. Llosa
" Podróż do źródeł czasu " A.Carpentier ( Wenezuela , ale nie kryminał )
" Alarm pod Andami " M. Kuczyński ( Chile )
Dziękuję ślicznie
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 14:38   #1188
capama
Przyczajenie
 
Avatar capama
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Poszukuję książki opowiadającej o Brytyjczykach, Norwegach lub Francuzach (ich kulturze, obyczajach...). Coś w stylu "Merde, rok w Paryżu".
capama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 14:55   #1189
capama
Przyczajenie
 
Avatar capama
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: szukam konkretnych piosenek z mocnym i donośnym męskim głosem.

Pierwsze co mi przyszło do głowy:
Bruce Springsteen - The River
Bruce Springsteen - Born in USA
Patrick Swayze - She's like the wind
The Calling - Whenever you will go
capama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-21, 16:54   #1190
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez capama Pokaż wiadomość
Poszukuję książki opowiadającej o Brytyjczykach, Norwegach lub Francuzach (ich kulturze, obyczajach...). Coś w stylu "Merde, rok w Paryżu".
" Przejrzeć Anglików : ukryte zasady angielskiego zachowania" K.Fox
" Anglik w Paryżu " M. Sadler
" Rok w Prowansji " P. Mayle ( i inne tegoż autora )
" Moje życie we Francji " J. Child
" Elling , mamusin synek " I. Ambjornsen ( i inne tegoż autora )
" Pastor " H. Orstavik
" Doppler " E. Loe

Miłej lektury
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 19:45   #1191
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

w empiku ostatnio nabyłam cienką ksiazeczkę, przewodnik ksenofoba- Anglicy, może o coś takiego Ci chodzi
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 21:37   #1192
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Znalazlam! To Pauly Shore
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 23:45   #1193
kiss of night
Zakorzenienie
 
Avatar kiss of night
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 019
Dot.: szukam konkretnych piosenek z mocnym i donośnym męskim głosem.

A może to Ci się spodoba?
http://www.youtube.com/watch?v=TEXBmw2jBcA&ob=av2e
Bądź inna tego zespołu.
kiss of night jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 08:32   #1194
capama
Przyczajenie
 
Avatar capama
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez eloi Pokaż wiadomość
" Przejrzeć Anglików : ukryte zasady angielskiego zachowania" K.Fox
" Anglik w Paryżu " M. Sadler
" Rok w Prowansji " P. Mayle ( i inne tegoż autora )
" Moje życie we Francji " J. Child
" Elling , mamusin synek " I. Ambjornsen ( i inne tegoż autora )
" Pastor " H. Orstavik
" Doppler " E. Loe

Miłej lektury
dziękuję bardzo
capama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 15:47   #1195
adebc7c7822f2e3c1e97d50b6509c6a2a15b95e0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Szukam tytułu piosenki

Może ktoś wie z jakiego utworu jest przerobiona ta piosenka ?
http://jedi00.wrzuta.pl/audio/4AKHVT..._-_kongo_bongo

Edytowane przez adebc7c7822f2e3c1e97d50b6509c6a2a15b95e0
Czas edycji: 2011-09-06 o 05:58
adebc7c7822f2e3c1e97d50b6509c6a2a15b95e0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 17:01   #1196
krasulka7399
Zakorzenienie
 
Avatar krasulka7399
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 920
Dot.: Szukam tytułu piosenki

Cytat:
Napisane przez platinum Pokaż wiadomość
Może ktoś wie z jakiego utworu jest przerobiona ta piosenka ?
http://jedi00.wrzuta.pl/audio/4AKHVT..._-_kongo_bongo
http://www.youtube.com/watch?v=AQiQxhqWaEk
krasulka7399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 19:01   #1197
anolipa
Raczkowanie
 
Avatar anolipa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: szukam konkretnych piosenek z mocnym i donośnym męskim głosem.

Hm.. polecam Ci ten kawałek
http://www.youtube.com/watch?v=rWSVG...eature=related
__________________
wzrost: 163 cm
start 2.08 - 56.1
aktualnie - 54.2
cel - 50

anolipa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 23:41   #1198
Antarktyda
Raczkowanie
 
Avatar Antarktyda
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 449
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Poszukuję filmów na temat nawrócenia.
Nie musi być to wcale nawrócenie do Boga (chociaż oczywiście może), ale ogólnie interesują mnie historie w których człowiek/ludzie (najchętniej młodzież) zmieniają się na lepsze.
Najchętniej gdyby przedtem wiedli całkiem inne życie,
coś w stylu arogancji, szpanowania itd., że potem dana osoba (osoby) przekonują się, że jednak w życiu są inne wartości.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to przedstawiłam.
"Szkoła uczuć" mi tu dosyć trafnie podpasowała.
Szukam tego typu filmów by obejrzeć je z pewnym zbuntowanym nastolatkiem liczę na Waszą pomoc!
__________________
"Wolę być jego dziwką, niż Twoją żoną!" - Rose (Titanic)


"
Antarktyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 08:18   #1199
adebc7c7822f2e3c1e97d50b6509c6a2a15b95e0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Szukam tytułu piosenki

krasulka7399 dziękuję Ci bardzo .Pozdrowionka
adebc7c7822f2e3c1e97d50b6509c6a2a15b95e0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 09:03   #1200
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Antarktyda Pokaż wiadomość
Poszukuję filmów na temat nawrócenia.
Nie musi być to wcale nawrócenie do Boga (chociaż oczywiście może), ale ogólnie interesują mnie historie w których człowiek/ludzie (najchętniej młodzież) zmieniają się na lepsze.
Najchętniej gdyby przedtem wiedli całkiem inne życie,
coś w stylu arogancji, szpanowania itd., że potem dana osoba (osoby) przekonują się, że jednak w życiu są inne wartości.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to przedstawiłam.
"Szkoła uczuć" mi tu dosyć trafnie podpasowała.
Szukam tego typu filmów by obejrzeć je z pewnym zbuntowanym nastolatkiem liczę na Waszą pomoc!
Hm, może "Więzień nienawiści" i "Stone" (chociaż ten nie do końca pasuje do opisu)?

Edytowane przez Karaluszysko
Czas edycji: 2011-08-23 o 09:35
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-27 00:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:03.