Wizażanki we Francji ? - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-06, 16:56   #781
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Są takowe istoty

a skąd? Bo ja z Nord-pas-de-Calais
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 17:42   #782
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
rosyjski to moj nowy konik. Po tym jak zaczelismy planowac podroz koleja transsyberyska stwierdzilam, ze duzo mnie ominie jesli nie bede znala rosyjskiego i jak zaczelam sie go uczyc pokochalam niesamowicie. Stwierdzilam, ze przy opanowanych conajmniej dwoch jezykach obcych nauczenie sie innych to juz kwestia samozaparcia. Znajac francuski - hiszpanski, wloski, rumunski, lacina sa do nauczenia. A dla nas Polakow jezyki wschodnio-europejskie tez nie sa trudne.

Rosyjski masz wykladany przez native czy Francuza?

Kierunek do przemyslenia Chociaz z moja francuska gramatyka na poziomie przedszkolaka bedzie trudno. Zdecydowanie za duzo gadam, a za malo pisze
Marze o podróży koleja transsyberyjską Ale brak pieniędzy na razie mi to uniemożliwia :/
A co do łatwości w nauczeniu się j.obcych to masz absolutnie racje. Znając biegle j.francuski nauka j.hiszpańskiego to ... pikuś :P na pierwszych zajęciach przy odsluchu byłam wstanie opowiedzieć o czym była mowa oczywiście pomijając szczegóły.
Rosyjski wykładany przez native tak samo zresztą jak hiszpański i angielski ( chociaż nie wszystkie zajęcia )
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 19:33   #783
anathalla
Raczkowanie
 
Avatar anathalla
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 402
Dot.: Wizażanki we Francji ?

dziewczyny jak przetłumaczyć na francuski zwrot - żyj życiem ?
vivre sa vie czy vivre la vie ?
__________________
MAKIJAŻE, STYLIZACJA, CIUCHLANDOWE ŁOWY
i różne inne rzeczy ...
anathalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 21:16   #784
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez anathalla Pokaż wiadomość
dziewczyny jak przetłumaczyć na francuski zwrot - żyj życiem ?
vivre sa vie czy vivre la vie ?
vis ta vie vis la vie to pierwsze bardziej. vivre jest bezokolicznikiem wiec trzeba najpierw odmienic.

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
Marze o podróży koleja transsyberyjską Ale brak pieniędzy na razie mi to uniemożliwia :/
A co do łatwości w nauczeniu się j.obcych to masz absolutnie racje. Znając biegle j.francuski nauka j.hiszpańskiego to ... pikuś :P na pierwszych zajęciach przy odsluchu byłam wstanie opowiedzieć o czym była mowa oczywiście pomijając szczegóły.
Rosyjski wykładany przez native tak samo zresztą jak hiszpański i angielski ( chociaż nie wszystkie zajęcia )
to jak native to super! Srednio sobie wyobrazam Francuza mowiacego poprawnie z rosyjskim akcentem ostatnio sluchalam jakichs podcastow nauki rosyjskiego po francusku i ten akcent francuski pozostaje.

Transsyberyjska tez jest moim marzeniem, planowalismy ja na zeszly rok, ale miesiac przed Pierre sobie zlamal stope zabawiajac sie w fabryce znajomego (bardziej glupiego sposobu nie znam). I wyszly nici. W tym roku pilnuje zeby wszystko poszlo jak nalezy

ksiezniczkanajgorsza a skad z NPDC? Ja bylam na Erasmusie w Arras, cudowne wspomnienia!
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 21:46   #785
Foczka 81
Raczkowanie
 
Avatar Foczka 81
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 473
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
Foczko z nieba mi spadlas!! Zbieram info na temat wyprawy to cie powykorzystuje troche szczerze mowiac tez bym wolala jechac z jakimis babeczkami, niestety jade z dwoma facetami... Z Polski nikt nie dysponuje wystarczajacym funduszem i czasem, a we Francji nie mam jeszcze jakichs takich przyjaznych dusz, za duzo sie przemieszczam zeby zaciesniac kontakty...

Mozesz mi powiedziec jak dostalyscie sie do Rosji? My planujemy dostac sie do St Petersburga i stamtad zaczac podroz. Samolot odpada, moi towarzysze pragna przygod od samego poczatku (faceci ). No i teraz jak dostac sie z Polski do St Petersburga, ciezko mi cos w necie znalezc, sa pociagi, ale nie ma cen, albo dokladnych godzin. Ile czasu zajela Wam podroz? Gdzie spalyscie? Jak z wizami? Czy w pociagu jest w miare bezpiecznie? Biore ze soba aparat, moje bebe i wolalabym go nie stracic
Słonko, nie ma sprawy, wszystko Ci opiszę na priva ale po niedzieli, bo wyjeżdżam na weekend do Londynu na zakupy

Wszędzie jest bezpiecznie, a my korzystałyśmy z biura podróży Eyand Travel http://transsib.com.pl/ tam jest miła pani co organizuje wyjazdy indywidualne (nie jedziesz w grupie, a nawet jeśli ktoś inny jedzie w tym samym czasie tą samą trasą to pani zamawia miejsca w innych hotelach, w innych pociągach)
My leciałyśmy Warszawa-Ryga-Moskwa i od Moskwy zaczęłyśmy pociągiem. Petersburg zostawiłyśmy sobie na kolejną wycieczkę
Foczka 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 12:17   #786
bodzianka11
Raczkowanie
 
Avatar bodzianka11
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 125
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez anathalla Pokaż wiadomość
dziewczyny jak przetłumaczyć na francuski zwrot - żyj życiem ?
vivre sa vie czy vivre la vie ?
To zalezy co chcesz tym przekazac. "Vivre la vie" ma przekaz bardzo neutralny. Natomiast "vivre sa vie" to bardziej podejmowac wlasne decyzje, nawet zle i samemu radzic sobie z bledami, nie dac sie podporzadkowac komus. W jezyku polskim to jest idiom bo podejrzewam ze chodzi Ci bardziej o korzystanie z zycia wiec moim zdaniem to ani "vivre sa vie" ani "vivre la vie" tego nie przekazuja.

Moze bardziej bedzie pasowac jakis francuski zwiazek frezeologiczny "prendre sa vie en main"? Albo poprostu "profiter de la vie"?

Generalnie to sa straszne niuanse no i zalezy co chcesz dokaldnie przekazac.
bodzianka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 20:11   #787
laines
Raczkowanie
 
Avatar laines
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 241
Wyślij wiadomość przez Yahoo do laines
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Hej Dziewczyny! Chwilowo jestem au pair w Londynie u francuskiej rodziny. Wraz z nimi odwiedziłam ich rodzinne strony i poznaję tą kulturę. Teraz postanowiłam przenieść się do Francji. Nie mówię po francusku, ale po 10 miesiącach mieszkania z nimi, rozumiem mniej więcej o czym ze sobą rozmawiają. Pragnę iść na intensywny kurs tego języka,a z czasem na studia tam.
Czy któraś z Was studiuje we Francji? Czy myślicie,że da się pogodzić pracę au pair ( 16:30-20) ze studiowaniem? Marzy mi się architektura,rozważam też coś związane ze sztuką.
laines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 11:30   #788
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez laines Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Chwilowo jestem au pair w Londynie u francuskiej rodziny. Wraz z nimi odwiedziłam ich rodzinne strony i poznaję tą kulturę. Teraz postanowiłam przenieść się do Francji. Nie mówię po francusku, ale po 10 miesiącach mieszkania z nimi, rozumiem mniej więcej o czym ze sobą rozmawiają. Pragnę iść na intensywny kurs tego języka,a z czasem na studia tam.
Czy któraś z Was studiuje we Francji? Czy myślicie,że da się pogodzić pracę au pair ( 16:30-20) ze studiowaniem? Marzy mi się architektura,rozważam też coś związane ze sztuką.
Witaj,
Jeżeli chodzi Ci o godziny to wszystko zależy od uczelni, kierunku, grupy, no i rozkładu zajęć
Ale myślę, że to nie problem chodzić na niektóre ćwiczenia do innej grupy albo poprostu się przenieść tak aby plan zajęc Ci podpasował.
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 12:12   #789
bodzianka11
Raczkowanie
 
Avatar bodzianka11
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 125
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez laines Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Chwilowo jestem au pair w Londynie u francuskiej rodziny. Wraz z nimi odwiedziłam ich rodzinne strony i poznaję tą kulturę. Teraz postanowiłam przenieść się do Francji. Nie mówię po francusku, ale po 10 miesiącach mieszkania z nimi, rozumiem mniej więcej o czym ze sobą rozmawiają. Pragnę iść na intensywny kurs tego języka,a z czasem na studia tam.
Czy któraś z Was studiuje we Francji? Czy myślicie,że da się pogodzić pracę au pair ( 16:30-20) ze studiowaniem? Marzy mi się architektura,rozważam też coś związane ze sztuką.
Pewnie ze sie da. Znam duzo dziewczyn ktore tak robia i bardzo sobie chwala. Jedyny minus to ze malo jest wtedy czasu na nauke, bo kazde popoludnie zajete plus jakies babysittingi, ale w sumie to jakby sie pracowalo normalnie i studiowalo normalnie to wtedy czasu jest jeszcze mniej. A tak to przynajmniej nie trzeba sie stresowac ze kasy na obiad zabraknie, albo ze nie bedzie za co czynszu zaplacic. Wiec o tyle glowa lzejsza. A o ile znam francuskie uczelnie, a troszke juz poznalam, to bez wiekszych problemow mozna sie z wykladowca jakos dogadac jesli by zajecia wypadaly w jakis wieczor. Tak wiec przyjezdzaj i studiuj
bodzianka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 13:04   #790
laines
Raczkowanie
 
Avatar laines
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 241
Wyślij wiadomość przez Yahoo do laines
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Dziękuję dziewczyny!
laines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:09   #791
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Hej dziewczyny!
Jestem nowa na tym wątku.
26 maja wyjeżdżam do Paryża jako au pair na razie na rok.
Chciałabym się dowiedzieć, jaka jest najtańsza taryfa komórkowa we Francji, ponieważ musiałabym kupić sobie francuski starter.
Możecie mi coś doradzić?
W Paryżu są takie sklepy jak H&M, itd.? I czy ceny wyrównują sie z tymi w Polsce, czy są o dużo droższe? A jak jest z cenami kosmetyków?
Dziekuję za wszystkie odpowiedzi
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 14:00   #792
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Jestem nowa na tym wątku.
26 maja wyjeżdżam do Paryża jako au pair na razie na rok.
Chciałabym się dowiedzieć, jaka jest najtańsza taryfa komórkowa we Francji, ponieważ musiałabym kupić sobie francuski starter.
Możecie mi coś doradzić?
W Paryżu są takie sklepy jak H&M, itd.? I czy ceny wyrównują sie z tymi w Polsce, czy są o dużo droższe? A jak jest z cenami kosmetyków?
Dziekuję za wszystkie odpowiedzi
Witaj
Nie mam pojęcia jaki operator jest najtańszy. Ja mam telefon na karte w SFR i sms'y kosztują 0,30 euro , ale połączenia do Polski to 1,50 euro za minute -.^ tutaj możesz zobaczyć ich oferte wraz z taryfami http://www.espacesfr.com/v5/wcsstore...ger/BT-LCA.pdf
Oczywiście, że w Paryżu są takie sklepy jak H&M , Zara i inne :P Cenny są zazwyczaj te same co w Polsce ( zresztą na metce z H&M masz napisane ceny w różnych walutach, więc możesz porównać ) . Mam wrażenie, że ( przynajmniej w mieście gdzie mieszkam ) jest dużo więcej wyprzedaży w H&M. Co do kosmetyków to zależy jakich używasz, ale mówi się, że są tańsze

Edytowane przez Martii
Czas edycji: 2011-05-14 o 14:01
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 18:02   #793
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Jestem nowa na tym wątku.
26 maja wyjeżdżam do Paryża jako au pair na razie na rok.
Chciałabym się dowiedzieć, jaka jest najtańsza taryfa komórkowa we Francji, ponieważ musiałabym kupić sobie francuski starter.
Możecie mi coś doradzić?
W Paryżu są takie sklepy jak H&M, itd.? I czy ceny wyrównują sie z tymi w Polsce, czy są o dużo droższe? A jak jest z cenami kosmetyków?
Dziekuję za wszystkie odpowiedzi
Mam orange i nie narzekam, a stacjonarny mam za free połączenia do Polski Tak, takie sklepy są wszędzie i ceny są identyczne jak w Polsce. Ceny kosmetyków różnie, np. Bourjois są tańsze jak w Polsce, a Maybelline droższe. Sephorowe są również porównywalne, choć wszystko trzeba sprawdzać, bo zdarzają się spore różnice między jednym sklepem a drugim.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 14:49   #794
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 15:04   #795
printemps26
Przyczajenie
 
Avatar printemps26
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cześć! Mogę się dołączyć? Mieszkam w Paryżu od 4 lat i pracuję w szpitalu
printemps26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 15:07   #796
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez printemps26 Pokaż wiadomość
Cześć! Mogę się dołączyć? Mieszkam w Paryżu od 4 lat i pracuję w szpitalu
Cudownie... ja właśnie wyjeżdżam do Paryża...
i obawiam się, że nie znajdę żadnych polskich znajomych
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 15:09   #797
printemps26
Przyczajenie
 
Avatar printemps26
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
Cudownie... ja właśnie wyjeżdżam do Paryża...
i obawiam się, że nie znajdę żadnych polskich znajomych
Też się tego obawiałam przed wyjazdem... No a teraz i tak 90% moich znajomych to Francuzi
PS. Ja zawsze chętna na kawę
__________________
On risque de pleurer un peu si l'on s'est laisse apprivoise


printemps26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:12   #798
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez printemps26 Pokaż wiadomość
Też się tego obawiałam przed wyjazdem... No a teraz i tak 90% moich znajomych to Francuzi
PS. Ja zawsze chętna na kawę
jasne, a gdzie mieszkasz? bo ja będę mieszkała w Rosny- sous- Bois
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 11:57   #799
printemps26
Przyczajenie
 
Avatar printemps26
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
jasne, a gdzie mieszkasz? bo ja będę mieszkała w Rosny- sous- Bois
Auteuil
__________________
On risque de pleurer un peu si l'on s'est laisse apprivoise


printemps26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 19:35   #800
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Mam orange i nie narzekam, a stacjonarny mam za free połączenia do Polski Tak, takie sklepy są wszędzie i ceny są identyczne jak w Polsce. Ceny kosmetyków różnie, np. Bourjois są tańsze jak w Polsce, a Maybelline droższe. Sephorowe są również porównywalne, choć wszystko trzeba sprawdzać, bo zdarzają się spore różnice między jednym sklepem a drugim.
Bourjois są rzeczywiście tańsze? Bo przeglądałam francuskie stronki i ceny były nawet wyższe niż u nas po przeliczeniu.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 20:06   #801
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Bourjois są rzeczywiście tańsze? Bo przeglądałam francuskie stronki i ceny były nawet wyższe niż u nas po przeliczeniu.
Ostatnio kupiłam cienie Smokey Eyes Trio za 4 euro
Trzeba zorientować się jak to wygląda w sklepach, niektóre mają drożej, inne o kilka euro taniej, ot taka polityka francuskich sklepów.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 21:32   #802
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez marronelle Pokaż wiadomość
Ostatnio kupiłam cienie Smokey Eyes Trio za 4 euro
Trzeba zorientować się jak to wygląda w sklepach, niektóre mają drożej, inne o kilka euro taniej, ot taka polityka francuskich sklepów.
O tak tu się zgadzam. Mam obok siebie dwa sklepy Yves Rocher i w każdym jest inna cena produktu

Zmieniając temat, powiedzcie mi jak się zapatrujecie na przyszłoroczne wybory i ogólnie świat polityczny? Najbardziej ciekawi mnie co sądzicie o polityce Marine Le Pen?

EDIT: No i sprawa na czasie DSK ? Nie wiem dlaczego, ale moim zdaniem jest niewinny,no ale czas pokaże.

Edytowane przez Martii
Czas edycji: 2011-05-21 o 21:34
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:23   #803
Foczka 81
Raczkowanie
 
Avatar Foczka 81
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 473
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Little Shee daj mi znać na priva, czy nadal jesteś zainteresowana żebym Ci opisała o transsibie? Napisz co szczególnie Cię interesuje.
Postaram się odpisać, chociaż za 4 dni przyjeżdżają do mnie teściowie i tak sprzątam, że nie wiem w co ręce włożyć

----------------------------------------------------------------------
mój blog z francuskiej wsi
www.aghia.prv.pl
Foczka 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 23:52   #804
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

foczka jak wsiaklam w Twojego bloga ..,
super dodaje do ulubionych
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 09:04   #805
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
O tak tu się zgadzam. Mam obok siebie dwa sklepy Yves Rocher i w każdym jest inna cena produktu

Zmieniając temat, powiedzcie mi jak się zapatrujecie na przyszłoroczne wybory i ogólnie świat polityczny? Najbardziej ciekawi mnie co sądzicie o polityce Marine Le Pen?

EDIT: No i sprawa na czasie DSK ? Nie wiem dlaczego, ale moim zdaniem jest niewinny,no ale czas pokaże.
Dokładnie

Co do polityki to wypowiadać się nie będę, bo wyszedłby z tego niezły esej Troszkę inne mam na to wszystko spostrzeżenia, ale to z racji mojego wykształcenia.

DSK - nie mogę powiedzieć ani, że jest winny ani, że jest niewinny. W każdym kłamstwie jest ziarenko prawdy, choć jeśli mam być szczera, dla mnie to podły chwyt polityczny. Wystarczy spojrzeć kilka lat wstecz, ile razy próbowano go w coś wrobić... na dodatek to był świetny kontrkandydat dla Sarkozy'ego w wyborach, miał wysokie stanowisko. Narobili szumu i nawet, jeśli okaże się, że był niewinny to już koniec jego kariery.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 08:24   #806
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Odświeżam.

Dziewczyny, ile Wam zajęła nauka francuskiego, który był na przykład potrzebny ze względu na wykonywaną pracę?

Ponadto co sądzicie o Marsylii? Jest co robić na przykład w zimie, bo w lato to nie wątpię

Są jakieś promenady [coś jak w Nicei] gdzie można sobie rowerkiem pojeździć albo pobiegać?

Pozdrawiam emigrantki
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 18:05   #807
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Odświeżam.

Dziewczyny, ile Wam zajęła nauka francuskiego, który był na przykład potrzebny ze względu na wykonywaną pracę?
miesięczny kurs- 130 godzin plus praca w domu codziennie po lekcjach jeszcze 5 godzin oraz w weekendy. przy czym zaznaczam, że nie uczyłam się po łebkach. uczyłam się dużo i umiałam 100% materiału przerobionego na zajęciach.
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 18:08   #808
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez ksiezniczkanajgorsza Pokaż wiadomość
miesięczny kurs- 130 godzin plus praca w domu codziennie po lekcjach jeszcze 5 godzin oraz w weekendy. przy czym zaznaczam, że nie uczyłam się po łebkach. uczyłam się dużo i umiałam 100% materiału przerobionego na zajęciach.
Oczywiście, wiadomo że trzeba przyłożyć się do tego. Samo z siebie w krew nie wejdzie Ale jaką wiedzę miałaś po takim miesięcznym kursie? Jaki miałaś zakres materiału?
Wiadomo, że gdy zna się podstawy i wymowę, to już można samemu się też w domu doszkalać, ucząc słówek i idiomów.
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 19:47   #809
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Oczywiście, wiadomo że trzeba przyłożyć się do tego. Samo z siebie w krew nie wejdzie Ale jaką wiedzę miałaś po takim miesięcznym kursie? Jaki miałaś zakres materiału?
Wiadomo, że gdy zna się podstawy i wymowę, to już można samemu się też w domu doszkalać, ucząc słówek i idiomów.
Gramatyka + słownictwo związane z życiem codziennym + nomenklatura związana z zawodem
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 20:22   #810
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez ksiezniczkanajgorsza Pokaż wiadomość
Gramatyka + słownictwo związane z życiem codziennym + nomenklatura związana z zawodem
Rozumiem. Wielkie dzięki za odpowiedź!
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-14 17:24:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.