Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-01, 14:31   #4711
Deadly Diana
Raczkowanie
 
Avatar Deadly Diana
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 104
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Facet pełen uroku". Obejrzałam tylko dla głównego bohatera, którego grał Dane Cook. Niestety - film straszna słabizna. Te wszystkie wypadki głównej bohaterki były żałosne. Lepiej by się skupili na jakiś śmiesznych dialogach, a nie... Miałam okazję pośmiać się dopiero przy napisach, gdzie pokazywali jak Charlie (główny bohater) zabawia się z pingwinem-maskotką. Zabójcze to było.
Deadly Diana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-01, 15:17   #4712
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Pokuta 8/10- powieść McEwana to jedna z moich ulubionych książek, dlatego też zacierając ręce zabrałam się za oglądanie ekranizacji. Wielki szacunek dla Saorise Ronan, bo to był zdecydowanie jej film. Piękna, choć jednocześnie bardzo smutna historia o tym jak zazdrość i kłamstwa mogą zniszczyć życie.

Mała Miss 8/10- ubawiłam się po pachy. Film o tym, że nikt nie jest idealny, każdy ma w życiu wzloty i upadki. I najważniejsza w końcu i tak okazuje się rodzina . Bardzo ciepła, optymistyczna produkcja.
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-01, 18:10   #4713
Normalnie_Nienormalna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 273
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

''Mały manhattan''

Pogodna komedia dla całej rodziny. W Nowym Jorku dwoje młodych przyjaciół przeżywa najwspanialszą przygodę. Gabe (Josh Hutcherson) i Rosemary (Charlie Ray) znają się prawie przez całe swoje, choć jeszcze krótkie, życie, lecz kiedy spotykają się twarzą w twarz na zajęciach karate, zaczynają widzieć siebie w zupełnie nowym świetle.

7/10
__________________
Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. Więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić .

Normalnie_Nienormalna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-01, 18:13   #4714
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Skyline - 1/10 niech was reka boska broni przed ogladaniem tego film.
Dno i 10 ton mułu to przy tym szmatlawcu komplement.
Film nielogiczny, bez jakiejkolwiek fabuły, jedynke dostal za efekty specjalne - naprawde na przyzwoitym poziomie. Po za tym dramat. Nie wiadomo co jak i po co, zakonczenia tez praktycznie nie ma, gra aktorska żenująca, kosmici bezsensownie obrzydliwi.
Aaaaa. Dawno takiej szmiry nie widzialam.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-01, 18:15   #4715
Anusia : )( :
Zadomowienie
 
Avatar Anusia : )( :
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 732
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Mój Świateczny seans filmowy:
- "Autor Widmo"
- "Coco Chanel"
- "Jedz, módl się i Kochaj"
- "Basement" - w oryginale, nie znam polskiego tytułu
- "Shadow" - --------''---------
- ''Amish Grace" - -----------"-----------

__________________
Zabiegana, zajęta, zapracowana,
ciągle niewyspana, ale szczęśliwa...


Anusia : )( : jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-01, 21:24   #4716
AnneJulie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 45
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Lektor- śliczny melodramat z Kate Winslet w roli głównej. Wzruszający, chwilowo zaskakujący ciągiem zdarzeń. Niektórzy twierdzą że monotonny, ale uważam że monotonia w tym przypadku jest zaletą. Zakończenie wspaniałe, chociaż wybitnie nie był nieoczekiwany. Zdecydowanie polecam dla wszystkich kobiet!!
AnneJulie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-01, 21:40   #4717
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez AnneJulie Pokaż wiadomość
Lektor- śliczny melodramat z Kate Winslet w roli głównej. Wzruszający, chwilowo zaskakujący ciągiem zdarzeń. Niektórzy twierdzą że monotonny, ale uważam że monotonia w tym przypadku jest zaletą. Zakończenie wspaniałe, chociaż wybitnie nie był nieoczekiwany. Zdecydowanie polecam dla wszystkich kobiet!!
wow, jeszcze nigdy nie spotkałam się z taką opinią o tym filmie
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-01, 21:51   #4718
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Funny Games Michael Haneke, 2007r.
Rodzina maltretowana przez dwóch młodych mężczyzn o nienagannych manierach, zło w czystej postaci. Istotą filmu jest jednak jego relacja z widzem, opowieść o przemocy w kulturze. Ja mam odczucia ambiwalentne. Mam zamiar jeszcze obejrzeć wersję z 1997r. Póki co daje max 6,5/10
Swoją drogą ładnie prowadzona kamera. Długie sceny kręcone ciągiem, niejeden amerykanin pociąłby na milion krótkich ujęć.

Gran Torino Clint Eastwood, 2008r.
Clint Estwood gra weterana wojny w Korei, aspołecznego gbura, kierującego się w życiu zasadami i wartościami, których próżno szukać w jego otoczeniu. W atmosferze wszechobecnych porachunków rasowych, bohater nawiązuje stopniowo bliską relację ze swoimi sąsiadami - imigrantami z Azji. Film wzruszający i zabawny zarazem. Bardzo polecam. 9/10

Dorzucam jeszcze
Zły Mikołaj obejrzany po raz drugi, 9/10
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2011-01-02 o 00:13
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 10:40   #4719
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

The next three days (2010) - najnowszy film z Russelem Crowe. Dawno juz zaden film nie trzymal mnie tak w napieciu! Po seansie wyszlam z waloacym sercem, wartka akcja, dobre aktorstwo, pomysl. Troche koncowka za bardzo dopowiedziana, ale za colosc daje mocne 8,5/10

The Bounty Hunter (2010) - komedia romantyczna z Jennifer Aniston i Gerardem Butlerem, ktorego uwielbiam. Zabawny, mily w odbiorze, polecam na wieczorne seanse 6/10

Trick (2010) - polska komedia kryminalna z Piotrem Adamczykiem w roli glownej. Pomysl dobry, ale ja nie moglam dojsc kto z kim i dlaczego. Akcja tak zawila i skomplikowana, ze sie wsyztsko myli, a mozna by bylo przedstawic ta historio o wiele prosciej i w bardziej logiczny sposob. strata potencjalu 4/10 ps: wiele dialogow po angielsku, bez napisow, musialam tlumaczyc rodzicom o co chodzi-duuuuzy minus

Red (2010) - nie wiem jak mam ocenic ten film, sceny akcji, poscigi, efekty specialne, obsada, gra aktorska, wszystko super, tylko ze miedzy tymi scenami akcji dialogi ciagnely sie nieskonczonosc, nudne jak flaki. A potem znow smieszne teksty i sceny. Ogolnie dobra sensacyjna komedia 7/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 10:53   #4720
sylllvia89
Wtajemniczenie
 
Avatar sylllvia89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: odległa kraina
Wiadomości: 2 900
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

solista
__________________
chudnę


POMÓŻ http://☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/?ref=7683eef
sylllvia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-02, 10:56   #4721
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez sylllvia89 Pokaż wiadomość
solista
no i co ze solista. to nie wyliczanka, usun swoj wpis albo dadj do niego komentarz jak wszyscy!!!
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-03, 18:27   #4722
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Hel (2009)
Znów z radością mogę powiedzieć, że oglądałam dobry polski film. I Paweł Królikowski i Lesław Żurek fajnie zagrali. Ciekawa pozycja filmowa. 8/10

Film o pszczołach/ Bee movie (2007)
Fajny dubbing, fajne dialogi i w ogóle miły i sympatyczny film. 8/10

Lot nad kukułczym gniazdem/One flew over the cuckoo's nest (1975)
Bardzo dobry. Wszystko w tym filmie jest świetne od gry aktorskiej poprzez muzykę. Myślałam, że będzie bardziej no nie wiem wywoływał dreszcze, będzie bardziej dramatyczny i tak się nie zawiodłam. Ale daję 9/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-03, 21:09   #4723
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - film obejrzałam świeżo po przeczytaniu książki (która spodobała mi się bardzo) i nie jestem zadowolona. Miałam większe oczekiwania co do ekranizacji, a tym bardziej szwedzkiej, teraz tej amerykańskiej z Danielem Craigiem, będę się obawiać sto razy mocniej. Nie podobały mi się pozmieniane fakty - brak związku z Ericą, całkowite pominięcie córki, która w książce przecież przyczyniła się do postępu, Lisbeth z biblią w domu i chyba największa głupota - uśmiercenie Anity. Ogólnie na plus - aktorka grająca Salander, reszta aktorów jakoś zbytnio się nie wyróżniała. Poza Blomkvistem, który był okropnie hmm ciapowaty. Do tego wprowadzono fakty z drugiej części i trochę mi to zepsuł "niespodziankę", bo dopiero planuję ją przeczytać.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-03, 21:59   #4724
hoppipolla
Zakorzenienie
 
Avatar hoppipolla
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: (Ísland)
Wiadomości: 6 689
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Tron: Dziedzictwo

efekty fantastyczne, warto zobaczyć, muzyka też dobra i byłby całkiem niezły film, gdyby nie fabuła, moim zdaniem beznadziejna, zepsuła ogólne wrażenie.

5/10
hoppipolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 13:13   #4725
robaszekk
Zadomowienie
 
Avatar robaszekk
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 214
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Je vais bien, ne t'en fais pas 2006 (polski tytuł - Nie martw się o mnie) - obejrzałam, ze względu na moją miłość do francuskiego ale znalazłam w nim wiele więcej - piękną muzykę, fantastyczny klimat i przede wszystkim bardzo smutną historię, która zapada w pamięci.
__________________
Extraordinary things are always hiding in places people never think to look.
robaszekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-04, 20:35   #4726
aldi1174
Zadomowienie
 
Avatar aldi1174
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gdzieś między Krakowem a W-wą
Wiadomości: 1 034
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

The box ("pułapka") 2009- kolejny film z cyklu "przerost formy nad treścią", fabuła na 5 zdań, przesłanie filmu- 1 zdanie+ dość mroczny klimat, jakieś ponure wnętrza z lat 70-tych, dziwaczni ludzie prześladujący bohaterów
aldi1174 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 10:43   #4727
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Superhero - oglądałam ze znajomymi, sama na pewno nie wybrałabym tego filmu Nieśmieszny, niesmaczny ,,film". Dziękuję za taką parodię
2/10 (w dwóch momentach się zaśmiałam )


Fashion - produkcja indyjska, ale niewiele ma wspólnego z bollywod. Główna aktorka piękna, udana muzyka, temat jak dla mnie ciekawy. Może nieco schematyczna, ale warto obejrzeć
8/10 (może powinno być mniej, ale mam sentyment )
__________________
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 14:09   #4728
HisHoney
Zakorzenienie
 
Avatar HisHoney
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ciacho... Obejrzałam z ciekawości po tym jak większość aktorów grających w tym filmie wyrazila zażenowanie z tego powodu, z ciekawości. Ale naprawdę jest to kiepski film.
__________________

'It's about how that one person makes you feel that you can't get enough, you want it, need it, can't imagine a day without it... Taking the bad with the good, because you know that's where you want to be.'


'
If a book is well written, I always find it too short.'


HisHoney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 14:37   #4729
Normalnie_Nienormalna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 273
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Thelma i Louise

Historia dwóch przyjaciółek z małego miasteczka w Arkansas, które postanawiają oderwać się od monotonnej egzystencji oraz poznać smak przygody i ryzyka. Thelma (Geena Davis) jest gospodynią domową. Jej mąż, ponury sprzedawca dywanów, pomiata żoną i traktuje jak służącą. Louise (Susan Sarandon) pracuje w miejscowym barze jako kelnerka. Kobieta dobiega czterdziestki i pragnie stabilizacji. Tymczasem narzeczony nie kwapi się z propozycją małżeństwa. Kobiety zostawiają swych partnerów i same wyjeżdżają na weekend do wynajętego domku w górach. Kiedy zatrzymują się na pierwszy odpoczynek w przydrożnym barze, dochodzi do tragedii. Przygodnie poznany mężczyzna usiłuje zgwałcić Thelmę. W obronie przyjaciółki Louise zabija napastnika. Od tej chwili niewinna przejażdżka zamienia się w dramatyczną ucieczkę...
8/10

Dziś można obejrzeć ten film na tvnie. Polecam.
__________________
Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. Więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić .

Normalnie_Nienormalna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-05, 22:32   #4730
CLARA_F
Wtajemniczenie
 
Avatar CLARA_F
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 455
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Granatowy prawie czarny"
dobre hiszpańskie kino. Teraz muszę się przespać z tym, ale na chwilę obecną 8/10...
__________________
CLARA_F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-05, 23:06   #4731
Kropek90
Raczkowanie
 
Avatar Kropek90
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 282
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Karmel .
Pięć kobiet. Pięć indywidualnych historii. Pięć różnych spojrzeń na miłość. Mimo innego podejścia do życia, wieku i urody łączy je bardzo dużo. Każda z nich marzy, by być kochaną, każda skrywa tajemnicę, z którą musi się zmierzyć, każda dźwiga swój własny ciężar. Dzięki salonowi piękności, w którym się spotykają, nie są samotne. Dzielą się swoimi doświadczeniami i wspierają w podejmowaniu właściwych decyzji. By osiągnąć szczęście, potrafią zrobić naprawdę wiele.

To nie jest film, który można rzeczowo przeanalizować, wskazać kluczowe momenty, wyciągnąć konkretne wnioski. Nadine Labaki, odpowiedzialna za scenariusz i reżyserię, nie daje gotowych rozwiązań, nie komentuje, nie poucza. Jedynie pokazuje. Oprowadza po zakamarkach uczuć i skrytych emocji. Otwiera szeroko drzwi osobom, które do tej pory nie miały wstępu do tego świata. Pozwala patrzeć i chłonąć. I choć nie robi tego nachalnie, nie sposób nie dać się porwać wolno płynącej fabule, kolorowym obrazom i subtelnej muzyce.
7/10 lekki i przyjemny pozostawia wiele otwartych wątków i domysłów.
__________________
/`A Ty mi obiecałeś, że w Twojej dłoni będzie zawsze miejsce na Moją małą dłoń' ;*


--> To już!

Edytowane przez Kropek90
Czas edycji: 2011-01-05 o 23:08
Kropek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 00:45   #4732
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Kropek90 Pokaż wiadomość
Karmel .
Pięć kobiet. Pięć indywidualnych historii. Pięć różnych spojrzeń na miłość. Mimo innego podejścia do życia, wieku i urody łączy je bardzo dużo. Każda z nich marzy, by być kochaną, każda skrywa tajemnicę, z którą musi się zmierzyć, każda dźwiga swój własny ciężar. Dzięki salonowi piękności, w którym się spotykają, nie są samotne. Dzielą się swoimi doświadczeniami i wspierają w podejmowaniu właściwych decyzji. By osiągnąć szczęście, potrafią zrobić naprawdę wiele.

To nie jest film, który można rzeczowo przeanalizować, wskazać kluczowe momenty, wyciągnąć konkretne wnioski. Nadine Labaki, odpowiedzialna za scenariusz i reżyserię, nie daje gotowych rozwiązań, nie komentuje, nie poucza. Jedynie pokazuje. Oprowadza po zakamarkach uczuć i skrytych emocji. Otwiera szeroko drzwi osobom, które do tej pory nie miały wstępu do tego świata. Pozwala patrzeć i chłonąć. I choć nie robi tego nachalnie, nie sposób nie dać się porwać wolno płynącej fabule, kolorowym obrazom i subtelnej muzyce.
7/10 lekki i przyjemny pozostawia wiele otwartych wątków i domysłów.
uwielbiam ten film jest jednocześnie lekki, przyjemny ale niegłupi i skłaniający do refleksji. idealny na smutne wieczory

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2011-01-06 o 00:46
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 14:29   #4733
Normalnie_Nienormalna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 273
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Miś
Komedia złożona z groteskowych epizodów ukazujących rozpad PRL-owskiego systemu. Liczne sceny z barów mlecznych, urzędów i sklepów ujawniają absurd codziennej egzystencji Polaków. Wokół historii Ochódzkiego (Stanisław Tym) narasta wiele ważnych, małych opowieści charakteryzujących rzeczywistość początku lat osiemdziesiątych.
8/10

Zielona mila
Paul Edgecombe (Tom Hanks) jest pensjonariuszem domu starców. Obejrzany w telewizji fragment przedwojennego filmu przywołuje odległe wspomnienia, z których staruszek zwierza się przyjaciółce. W 1935 r. Paul był szefem strażników bloku śmierci w więzieniu Cold Mountain. Do jego obowiązków należało odprowadzanie skazańców do celi śmierci długim korytarzem wyłożonym zieloną wykładziną, zwaną "zieloną milą". Jednym ze skazańców był czarnoskóry John Coffey, oskarżony o zamordowanie dwóch białych dziewczynek...

9/10
__________________
Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. Więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić .

Normalnie_Nienormalna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 14:56   #4734
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

'Un Air de famille" - jak zwykle duetowi Agnes Jaoui i Jean-Pierre Bacri nie można nic zarzucić. Bacri swoim zrzędzeniem i ciągłym niezadowoleniem zawsze potrafi mnie rozbawić (swoją drogą ciekawe czy w życiu jest podobny!). Świetnie został ujęty temat tzw "rodzinki" francuskiej i problemów z jakimi się boryka. Bardzo mi się podobała Catherine Frot w roli stereotypowej francuskiej żony: miłej, uśmiechniętej i trochę wolno myślącej. Jak ktoś lubi francuskie kino to polecam inny film Agnes Jaoui "Le gout des autres" również z JP Bacri. 8/10
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 15:06   #4735
caarolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar caarolaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 701
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Skazani na Shawshank - 10/10, Andy Dufresne zostaje niesłusznie skazany za zamordowanie żony i skazany na dożywocie w więzieniu Shawshank. Dzięki pomocy współwięźnia udaje mu się przeżyć w tych trudnych warunkach. Piękny, poruszający film, aż dziwię się, że dopiero teraz go obejrzałam. Z przyjemnością ogląda się takie filmy, które potrafią obudzić w człowieku tyle emocji !

Piękny umysł - 10/10, Historia wybitnie uzdolnionego amerykańskiego matematyka Johna Nasha, który przez większość życia zmagał się ze schizofrenią. Na samym początku muszę napisać, że Russel Crow był rewelacyjny, genialny i mistrzowski ! Film oglądałam z zapartym tchem, czekając na kolejne wydarzenia. Główny bohater, który stara się być normalny i cierpiąca żona, która mimo wszystko pozostaje wierna swemu ukochanemu - wspaniała, godna polecenia opowieść.

Pamiętnik - 7/10, Historia wakacyjnej miłości dwojga nastolatków Noah i Allie, która przemija wraz z końcem lata. Jednak po kilkunastu latach znów się spotykają, a miłość rozkwita na nowo.. Przed obejrzeniem filmyuprzeczytałam książkę Sparksa. Muszę przyznać, że film trochę mnie zawiódł. Większośc wydarzeń zgadza się, jednak film nie wywołał we mnie aż tylu emocji.
__________________
FC BARCELONA !! .. Més que un club ..
- why do you live?
- because I have something worth living for (...)

Edytowane przez caarolaaa
Czas edycji: 2011-01-06 o 15:12
caarolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 21:09   #4736
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Nieodwracalne/irreversible 2003 z Belucci - prosty film, gdyby nie odwrócona chronologia i dużo erotyzmu to niczym by sie nie wyróżniał od reszty tego typu, i jeszcze zapada w pamięć cała scena z klubu na początku, muzyka i sposób kręcenia, to na plus, ogólnie dość brutalny, przynajmniej jak dla mnie, z chęcią bym wycieła scene gwałtu, to akurat całkiem nie dla mnie/ogólnie 5/10
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 23:16   #4737
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Maczeta- hm troszkę się rozczarowałam bo spodziewałam się czegoś na miarę Death Proof. A wyszło w podobnej stylistyce a gorzej. Dużo kiczu, przerysowanych schematów i tandetnej przemocy. Parę świetnych scen i tekstów :np skok z okna na jelitach Fajnie zagrany zwłaszcza De Niro i tytułowy bohater. Michelle Rodriquez śliczna Ale film jakoś nie wciągał a momentami był wręcz nudnawy. 6,5/10
Kaliber 45-
historia gangsterskiej pary pięknej Kat i handlarza bronią Ala. W ich związku pojawia się przemoc, Kat trudno jest się wyrwać ale pragnie zemsty. Pomiagają jej w tym znajomi ale nikt nie robi tego bezinteresownie
to co mi się podobało w tym filmie najbardziej to brak gloryfikacji półświatka. jest nieprzyjemnie, brutalnie, wulgarnie. Mocne dialogi, wartka akcja ale jest też miejsce na refleksje.
Na pewno nie jest to film przyjemny, praktycznie nie ma w nim zupełnie pozytywnych postaci ( jak w życiu). Ale warto. 8/10

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2011-01-07 o 23:11
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 09:02   #4738
Normalnie_Nienormalna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 273
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Fish Tank

Nagrodzony przez Jury tegorocznego festiwalu w Cannes, film w reżyserii uhonorowanej Oscarem Andrei Arnold. Przejmująca opowieść o dorastaniu i walce o swoje marzenia. Mia ma 15 lat. Nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie potrzebuje nikogo. Jej silny charakter i agresywna postawa budzą strach rówieśników. Gdy jest sama - tańczy. I wierzy w to, że kiedyś spełni swoje marzenia. Pewnego dnia jej matka przyprowadza do domu tajemniczego mężczyznę o imieniu Connor. Jego nieoczekiwana obecność wzburzy krew. Uwolni emocje, których nikt się nie spodziewał.

7/10
__________________
Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. Więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić .

Normalnie_Nienormalna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 10:28   #4739
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Maczeta- film dla prostej rozrywki, pozbawiony głębokiego przesłania - typowa jatka na ekranie sceny momentami pełne absurdu co u mnie powodowało tylko śmiech nie warto nastawiać się na porządne kino tylko podejść z dużym dystansem do tej pozycji i przygotować się na duża ilość krwi i trupów .. jak dla mnie 7/10 w kategorii odmóżdżacz
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 14:29   #4740
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Różyczka" - 7/10, ciekawy film, ukazujący oblicza PRL i ludzkie dramaty w tamtych czasach, jak z łatwością można było zniszczyć inteligentnego, wartościowego człowieka. Sporo w nim scen łóżkowych, Boczarska paradowała z 10 razy nago przed kamerą...na zmiane uprawiała seks z Więckiewiczem i Sewerynem.

"Robin Hood" - 9/10, świetny film, piękne krajobrazy, lekki przyjemny, gra aktorska niezła, polecam:P
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.