Haruki Murakami - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-27, 19:29   #121
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez Anatomia Pokaż wiadomość
A ja uważam że powinnaś zacząć od "Kafki nad morzem". To taki Murakami w czystej postaci.
Ze wszystkich 2 książek Murakamiego jakie na razie przeczytałam, to IMO "Kroniki ptaka nakręcacza" jest o wiele lepsza od "Kawki nad morzem".

makeupnotwar
Wiesz jak zaciekawić.
Watek uszowy (uszaty?) mnie zaintrygował bardzo, bardzo, bardzo.
Teraz to na 100% kolejną pozycją Murakamiego po jaka sięgnę będzie "owca".
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 20:10   #122
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ze wszystkich 2 książek Murakamiego jakie na razie przeczytałam, to IMO "Kroniki ptaka nakręcacza" jest o wiele lepsza od "Kawki nad morzem".

makeupnotwar
Wiesz jak zaciekawić.
Watek uszowy (uszaty?) mnie zaintrygował bardzo, bardzo, bardzo.
Teraz to na 100% kolejną pozycją Murakamiego po jaka sięgnę będzie "owca".
Do usług
moim zdaniem to chyba najlepsza książka Murakamiego, ale niewiele osób podziela tę opinię. znajome narzekały, że ciężko się czyta. Twój post o owcy przypomniał mi, że intryga kryminalna pojawia się też w 'Końcu świata...' ale odrzucał mnie w niej bohater, który nawet uciekając przed strasznymi potworami ma 5 stron dygresji na temat swojej erekcji w tym momencie
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 21:18   #123
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
ale odrzucał mnie w niej bohater, który nawet uciekając przed strasznymi potworami ma 5 stron dygresji na temat swojej erekcji w tym momencie
A to chyba kolejny stały motyw Murakamiego.
Może ma z tym jakiś większy problem w realu i stąd to ciągłe roztrząsanie tego tematu?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 07:47   #124
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A to chyba kolejny stały motyw Murakamiego.
Może ma z tym jakiś większy problem w realu i stąd to ciągłe roztrząsanie tego tematu?
ja bym powiedziała że to zasługa tego, że ta książka jest postmodernistyczna, jak i sam HM

skończyłam wczoraj Kafkę nad Morzem i nie do końca rozumiem zachwyty. Byłaby to książka włożona do przegródki 'moje ulubione' gdyby nie... główny bohater. Kafka był straszliwie odrzucający, nie czytałam jeszcze tylko 2 książek Murakamiego, ale z tych które już pochłonęłam, jest zdecydowanie na pierwszym miejscu

ale gdyby jakoś wyciąć połowę wątków, to ta książka jest piękna. Niezwykły jest pan Oshima i jego tajemnica. Pan Nakata to klasa sama w sobie, pokochają go wszystkie kociary Hoshinek też jest straszliwie ciekawy, a już Johnny Walker i pułkownik Sanders - oniryczna groza, dziwne manifestacje - ale dla mnie świetne.

także mam mieszane uczucia. zostały mi jeszcze tylko tańcz tańcz i kroniki ptaka nakręcacza
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 18:42   #125
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Haruki Murakami

Hej dziewczyny
Mam takie pytanie, czy w którejś z książek tego autora czuć szczególnie, że akcja rozgrywa się w Japonii, czuć tamtejszą kulturę, klimat? Chciałabym kupić jakąś koleżance na urodziny, która uwielbia Japonię i nie mogę się zdecydować Ona lubi takie melancholijne książki z problemami moralnymi itp. więc myślałam o Norwegian Wood..
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 20:43   #126
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez balletoevs Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mam takie pytanie, czy w którejś z książek tego autora czuć szczególnie, że akcja rozgrywa się w Japonii, czuć tamtejszą kulturę, klimat? Chciałabym kupić jakąś koleżance na urodziny, która uwielbia Japonię i nie mogę się zdecydować Ona lubi takie melancholijne książki z problemami moralnymi itp. więc myślałam o Norwegian Wood..
Z książek Murakamiego czytałam (jak dotąd) jedynie Norwegian Wood i szczerze mówiąc to nie ma w niej jakiegoś specyficznego zarysu klimatu Japonii. Książka jest ciekawa i warto przeczytać, ale o kulturze Japońskiej raczej nie ma wzmianek.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 21:41   #127
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez balletoevs Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mam takie pytanie, czy w którejś z książek tego autora czuć szczególnie, że akcja rozgrywa się w Japonii, czuć tamtejszą kulturę, klimat? Chciałabym kupić jakąś koleżance na urodziny, która uwielbia Japonię i nie mogę się zdecydować Ona lubi takie melancholijne książki z problemami moralnymi itp. więc myślałam o Norwegian Wood..
Moim zdaniem na pierwszy plan w Po zmierzchu wysuwa się miasto. Miasto specyficzne, nowoczesne, tętniące życiem. Inna strona Japonii, rzekłabym. Bo niektórym wciąż kojarzy się ona jedynie z gejszami, kimonami i innymi tego typu sprawami.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-11, 19:50   #128
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem na pierwszy plan w Po zmierzchu wysuwa się miasto. Miasto specyficzne, nowoczesne, tętniące życiem. Inna strona Japonii, rzekłabym. Bo niektórym wciąż kojarzy się ona jedynie z gejszami, kimonami i innymi tego typu sprawami.
a po 'Po Zmierzchu' będzie im się kojarzyła z morderstwami i love hotels
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 21:33   #129
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Haruki Murakami

Przeczytałam Kafkę nad morzem i oczarowana HM zamierzam sięgnąć po jego kolejną książkę. Będę obserwować wątek
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 23:27   #130
naciulatko
Zakorzenienie
 
Avatar naciulatko
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 3 542
Dot.: Haruki Murakami

Ja mam na swoim koncie "Norwegian wood". Książka bardzo mi się podobała W kolejce czeka "Po zmierzchu", którą dopiero wypożyczyłam.
naciulatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 09:47   #131
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Haruki Murakami

Zastanawiałam się, czy przypadną mi do gustu opowiadania Murakamiego. Na wyjazd wakacyjny zabrałam ze sobą "Ślepą wierzbę i śpiącą kobietę" i... wrażenia jak najbardziej pozytywne. Murakami sprawdza się też w krótkiej formie, wciąż zachowuje swój specyficzny styl. A opowiadania o kangurach i pieczonych rożkach? Szaleństwo!

Ciekawostka: opowiadanie "Świetlik" jest fragmentem "Norwegian Wood". Ciekawe czy jest więcej takich kalek?
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 19:15   #132
Blameworthy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 623
Dot.: Haruki Murakami

ja kilka dni temu zaczęłam czytać "Ślepą wierzbę i śpiącą kobietę" i jak najbardziej mi się podoba! to moja pierwsza książka Murakamiego jaką mam w posiadaniu, ale z pewnością nie ostatnia!
__________________
Żyjemy jak śnimy - samotnie.

~~~~

walczę o piękną figurę!

dbam o włosy i paznokcie


TUMBLR
Blameworthy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 19:29   #133
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez Blameworthy Pokaż wiadomość
ja kilka dni temu zaczęłam czytać "Ślepą wierzbę i śpiącą kobietę" i jak najbardziej mi się podoba! to moja pierwsza książka Murakamiego jaką mam w posiadaniu, ale z pewnością nie ostatnia!
Nie jest to najlepszy wybór na początek, bo znajdują się tam bohaterowie i fragmenty z innych powieści autora Ale najważniejsze, że robi wrażenie
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 13:50   #134
Blameworthy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 623
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Nie jest to najlepszy wybór na początek, bo znajdują się tam bohaterowie i fragmenty z innych powieści autora Ale najważniejsze, że robi wrażenie
a to nawet nie wiedziałam. :< ale jak skończę tę książkę, to kupię jakąś inną tego autora to przynajmniej będę kojarzyć, a na pewno nie popsuje mi to przyjemności z czytania.

pozdrawiam!
__________________
Żyjemy jak śnimy - samotnie.

~~~~

walczę o piękną figurę!

dbam o włosy i paznokcie


TUMBLR
Blameworthy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 20:20   #135
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Haruki Murakami

Szperając trochę w internecie natknęłam się na wiadomość, że najnowsza powieść Murakamiego "1Q84" pojawi się 10 listopada

Zaś prawdopodobnie 11 grudnia odbędzie się światowa premiera filmu "Noruwei no mori" (Norwegian Wood), jest już oficjalny trailer zwiastujący film

http://www.youtube.com/watch?v=Lzl4x...eature=related
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 22:12   #136
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Szperając trochę w internecie natknęłam się na wiadomość, że najnowsza powieść Murakamiego "1Q84" pojawi się 10 listopada

Zaś prawdopodobnie 11 grudnia odbędzie się światowa premiera filmu "Noruwei no mori" (Norwegian Wood), jest już oficjalny trailer zwiastujący film

http://www.youtube.com/watch?v=Lzl4x...eature=related
27 października chyba jest premiera "1Q84"
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 23:39   #137
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Haruki Murakami

Otóż to. 27
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 10:39   #138
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Otóż to. 27
To jeszcze lepiej
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 19:50   #139
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Haruki Murakami

Czytała już może któraś z Was "1Q84"? Ja dzisiaj kupiłam, ale zanim się zabiorę do czytania trochę minie, bo mam całą masę zaległych książek i lektur. Zdążyłam się zorientować, że będą trzy tomy, ale będą się ukazywały do 2012 roku.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-16, 20:09   #140
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Czytała już może któraś z Was "1Q84"? Ja dzisiaj kupiłam, ale zanim się zabiorę do czytania trochę minie, bo mam całą masę zaległych książek i lektur. Zdążyłam się zorientować, że będą trzy tomy, ale będą się ukazywały do 2012 roku.
Mam dokładnie to samo co Ty Odebrałam wczoraj i stoi na półce, czeka na swoją kolej
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 20:15   #141
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Haruki Murakami

A ja właśnie przeczytałam "Po zmierzchu" - szkoda, że tak szybko się ją czyta (jest dość krótka) ... Zawsze mam coś takiego, że po przeczytaniu dobrej książki jest mi strasznie smutno, że już ją skończyłam ...

A 1Q84 jeszcze nie zakupiłam, nie wiecie ile w empiku kosztuje ta książka?
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2010-11-17 o 20:59
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 22:41   #142
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Haruki Murakami

Czy ktoś coś wie na ten temat? Ostro się dzisiaj zdziwiłam....

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/51565/tony-takitani

http://moto.allegro.pl/tony-takitani...305378118.html
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 07:44   #143
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Haruki Murakami

Ja wczoraj buszowałam po stornie empiku i zauważyłam tę książkę w języku angielskim

Hmmm ani razu jej nie zauważyłam w empiku ... A bywam tak często i zawsze patrzę jakie pozycje są autorstwa Murakamiego, a tej jeszcze nie widziałam ...

Jest jeszcze film o tym samym tytule -> http://www.filmweb.pl/film/Tony+Takitani-2004-173274
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2010-11-17 o 07:45
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 08:17   #144
miriuri
Raczkowanie
 
Avatar miriuri
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 445
Dot.: Haruki Murakami

koniecznie napiszcie jak wrażenia po przeczytaniu 1Q84 Chwilowo brak mi pieniędzy, i zastanawiam się, czy mam bardzo żałować, że jeszcze nie kupiłam, czy tylko troszkę

Ja jestem z wielbiących nurt bardziej "Nakręcaczopodobnych" niż "Norwegianowych", i jestem ciekawa jak ta najnowsza
__________________
a w e s o m e !
miriuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 13:44   #145
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
To jest opowiadanie. Jeśli dobrze pamiętam to kiedyś było rozdawane gratis podczas jakiejś akcji związanej z czytelnictwem
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 16:16   #146
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Licytowałam to kiedyś na Allegro, ale ktoś mnie przebił w ostatnim momencie. O ile się nie mylę to "Tony Takitani" jest w zbiorze "Ślepa wierzba i śpiąca kobieta", bo pamiętam że później jak czytałam zabiór to się ucieszyłam, że nie płaciłam dodatkowo za wydanie w stylu ulotki.
BTW ostatnio widziałam też film w Empiku za 19.99zł, trochę żałuję, że go nie wzięłam.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 20:58   #147
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Haruki Murakami

Zakupiłam dziś 1Q84

Jutro zaczynam czytać
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 09:10   #148
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Haruki Murakami

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Czytała już może któraś z Was "1Q84"? Ja dzisiaj kupiłam, ale zanim się zabiorę do czytania trochę minie, bo mam całą masę zaległych książek i lektur. Zdążyłam się zorientować, że będą trzy tomy, ale będą się ukazywały do 2012 roku.

ja też jestem ciekawa jego nowej książki. Zakupiłam wczoraj i miałam ochotę od razu zabrać się za czytanie, ale czekają mnie jeszcze inne tytuły, które były wcześniej w kolejce. m.in. Eco i jego "Wyspa..." no i "Po zmierzchu" Murakamiego, ale po francusku...

Na razie mam za sobą "Norwegian Wood" (ciekawa jestem ekranizacji) i "Kafkę nad morzem". Mam nadzieje, że tą drugą też zekranizują bo Murakami swoimi obrazami sprawił, że w głowie obrazy powstawały same. Już sobie wyobrażam japońskie krajobrazy, budynek biblioteki, stareńkiego japończyka z tym specjalnym japońskim wyrazem twarzy albo śmiechem. tylko mam nadzieje, że amerykanie nie tkną się ekranizacji bo to już nie byłoby to samo.
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 16:15   #149
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Haruki Murakami

Jestem w połowie 1q84 i oczarowuje Uwielbiam ten niezwykły świat, jaki wychodzi spod pióra Murakamiego. Nawet o Polsce wspomina
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 17:41   #150
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Haruki Murakami

Moje wrażenia po 1Q84:
http://kreatywa.blogspot.com/2010/11...-murakami.html

Obłędna książka, nie mogę się doczekać kolejnej części, żeby dowiedzieć się, co stało się dalej...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-06 10:11:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.