Wizażanki we Francji ? - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-25, 15:57   #421
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Wizażanki we Francji ?

a znasz moze Montpellier ?? jak tak to co mozesz powiedziec wiecej na temat tego miejsca?? warto tam jechac??
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 21:51   #422
Coco02
Przyczajenie
 
Avatar Coco02
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bessangeles
Wiadomości: 7
GG do Coco02 Send a message via Skype™ to Coco02
Dot.: Wizażanki we Francji ?

hej asionek
Montpellier to piekne miasto, jesli chodzi o rynek pracy to napewno jest lepiej niz w malych nadmorskich miejscowosciach (jak u mnie) jesli chcialabys korzystac ze slonka, morza i plazy to jak najbardziej tutaj
natomiast jesli mecza Cie upaly to ustalmy ; sierpien to tak zwane kanikuly czyli temperatura dnia i nocy jest jednakowa i jest to naprawde trudne do zniesiena
zadawaj moze konkretne pytania bedzie mi latwiej udzielic satysfakcjonujacej Cie odpowiedzi
pozdrawiam cieplutko i wysylam troche slonka bo u nas dzis bylo ze 30°c
Coco02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 14:21   #423
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Coco02

fajnie , ze naisalas juz myslalam , ze sie nikt nie odezwie ...
ja i moj TZ ( francuz o ile ma to jakies znaczenie ) pracujemy w branzy restauracyjnej i w tym chcemy zostac rowniez po przeprowadzce , pozniej w przyszlosci marzy nam sie cos swojego , ale ciezko podjac decyzje co to ma dokladnie byc , napewno cos z podobnej dziedziny
jezeli dobrze rozumuje to raczej nie powinno akurat w tych mijscach byc problemu z praca , bo napewno restauracji itd. tam nie brakuje ?
ja lubie ciepelko wiec z tym problemu nie bedzie , wprost sie nie moge doczekac slonka u nas juz niestety zimno wiec kozaczki i cieple kurteczki
ogolnie mysle , ze to dobry pomysl ta przeprowadzka chociazby ze wzgledu na moje problemy z ukladem oddechowym ... wiadomo morze jod
kurcze sama nie wiem co powinnam jeszcze wiedziec waznego przed przeprowadzka?? myslisz , ze gdzies tak marzec , kwiecien to dobry moment??
sama nie wiem co jeszcze ,jak przyjdzie ci cos do glowy waznego to napisz
pozdrawiam z zachmurzonego Strasbourga hehe
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 00:15   #424
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Witam moje drogie Wizażanki.

Mam pewien problem i zastanawiam się czy któraś z Was nie potrafiłaby mi pomóc

otóż, chciałabym pobrać w Polsce pieniądze, które mam na koncie francuskim (nie zdążyłam tego zrobić wcześniej, gdyż musiałam wracać do kraju, a wypłatę otrzymałam dopiero dzisiaj). Z jakiego bankomatu powinnam skorzystać i jakie opłaty zostaną mi naliczone? podejrzewam, iż będzie to prowizja (z informacji, które znalazłam na stronie mojego banku - LCL, będzie to 0,5%, więc stosunkowo niewiele) oraz przewalutowanie - i tu zaczyna się problem, gdyż nie mam pojęcia po jakim kursie mogą mi to przeliczyć i, co za tym idzie, jaką kwotę w polskich zł powinnam pobrać, żeby nie wejść na debet. Dodam może, iż pobierając pieniądze z kont polskich we Francji przelicznik był bardzo korzystny (lepszy niż w kantorach), ale podobnież jest to uzależnione od banku, w którym posiadamy konto.
Podkreślę jeszcze może, konto we Francji posiadam w banku LCL (Le Crédit Lyonnais), natomiast w Polsce posiadam konta w bankach: BPH, CitiHandlowy, mBank, więc normalnie mogę też pobierać środki z bankomatów Euronetu.

Czy może bardziej opłaca się przelać środki z konta francuskiego na polskie i dopiero wtedy pobrać je w bankomacie?

Proszę o wszelkie (i najlepiej jak najszybsze) porady.

Pozdrawiam,
mi.a
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 20:46   #425
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Wizażanki we Francji ?

kurcze nie mam pojecia
najlepiej chyba ja pojdziesz do banku i zapytasz sie moze ci doradza ?
a nie masz nic napisane jak to wszystko wyglada na stronie banku w regulaminie czy gdzies??
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 08:55   #426
cheakyrockchick
Raczkowanie
 
Avatar cheakyrockchick
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 346
Dot.: Wizażanki we Francji ?

czesc dziewczyny,
chcialabym do was dolaczyc. co prawda nie mieszkam we francji (juz 8 lat w anglii) ale bardzo, bardzo bym chciala. a zwlaszcza w paryzu. to jest moje miejsce na ziemi (pierwszy raz pojechalam do paryza majac 13 lat i od tamtej pory jestem w nim zakochana). i wlasnie w srode wybieram sie tam z mezem na kilka dni. ja juz tam bylam chyba z piec razy i teraz zabieram mojego meza, zeby mu pokazac co ja tak bardzo kocham w paryzu. mam nadzieje ze pogoda nam dopisze. ostatnim razem jak bylam tam w pazdzierniku pare lat temu to bylo cudownie. a wlasnie, jaka jest teraz pogoda w paryzu?
__________________
cheakyrockchick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 12:21   #427
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Wizażanki we Francji ?

hej jasne , ze mozesz
ja to jestem inna , bo akurat wogole nie rozumiem i nigdy nie rozumialam tego zachwytu Paryzem , jak dla mnie dobrze rozreklamowany od latttt jest i tyle
nie wiem jak dzisiaj , ale wez cos cieplego i przeciwdeszczowego lepiej pogoda sie popsula niestety ale moze akurat wpasujesz sie i bedzie piekne slonko trzymam kciuki
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-10, 16:46   #428
cheakyrockchick
Raczkowanie
 
Avatar cheakyrockchick
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 346
Dot.: Wizażanki we Francji ?

dzieki, oby tylko nie padalo. bo wiadomo jak pada to nie chce sie chodzic i zwiedzac. mam nadzieje ze moj maz nie bedzie bardzo marudzic jak go wezme do galeries lafayette na zakupy
__________________
cheakyrockchick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 21:38   #429
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez cheakyrockchick Pokaż wiadomość
dzieki, oby tylko nie padalo. bo wiadomo jak pada to nie chce sie chodzic i zwiedzac. mam nadzieje ze moj maz nie bedzie bardzo marudzic jak go wezme do galeries lafayette na zakupy
w deszczy tez moze byc fajnie a jak romantycznie
co do galerii , no to wyjscia nie bedzie mial pewnie za duzego hehe
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 16:48   #430
Coco02
Przyczajenie
 
Avatar Coco02
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bessangeles
Wiadomości: 7
GG do Coco02 Send a message via Skype™ to Coco02
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez asionek31 Pokaż wiadomość
Coco02

fajnie , ze naisalas juz myslalam , ze sie nikt nie odezwie ...
ja i moj TZ ( francuz o ile ma to jakies znaczenie ) pracujemy w branzy restauracyjnej i w tym chcemy zostac rowniez po przeprowadzce , pozniej w przyszlosci marzy nam sie cos swojego , ale ciezko podjac decyzje co to ma dokladnie byc , napewno cos z podobnej dziedziny
jezeli dobrze rozumuje to raczej nie powinno akurat w tych mijscach byc problemu z praca , bo napewno restauracji itd. tam nie brakuje ?
ja lubie ciepelko wiec z tym problemu nie bedzie , wprost sie nie moge doczekac slonka u nas juz niestety zimno wiec kozaczki i cieple kurteczki
ogolnie mysle , ze to dobry pomysl ta przeprowadzka chociazby ze wzgledu na moje problemy z ukladem oddechowym ... wiadomo morze jod
kurcze sama nie wiem co powinnam jeszcze wiedziec waznego przed przeprowadzka?? myslisz , ze gdzies tak marzec , kwiecien to dobry moment??
sama nie wiem co jeszcze ,jak przyjdzie ci cos do glowy waznego to napisz
pozdrawiam z zachmurzonego Strasbourga hehe
Hej
jesli chodzi o prace w tej branzy to nie ma problemu problem maja raczej wlasciciele ze znalezieniem pracownikow
czas na przeprowadzke tez bardzo dobry bo juz cieplutko i za chwilke wakacje no i prace szybko dostaniecie
a co do tego jodu to nie koniecznie bo tu praktycznie jodu nie ma :/
ale to nie znaczy ze nie bedzie to dobre dla Twojego zdrowia
pozdrawiam wszystkie wizazanki i przesylam troszke slonka dla tych ktore odczuwaja niedosyt
Coco02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 00:18   #431
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Wizażanki we Francji ?

hej
dzieki za odpowiedz
podnioslas mnie na duchu nie powiem
troszke sie stresuje ta przeprowadzka , ale raz sie zyje
tez mi sie wydaje , ze wczesna wiosna chyba powinna byc dobrym momentem na zmiany ...
najbardziej obawiam sie szukania mieszkana na odleglosc , moze masz jakis pomysl jak sie za to zabrac??

dzieki za sloneczko przyda sie bo wlasnie dzisiaj wrocialam z zimnej i ponurej Warszawy
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 14:58   #432
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez asionek31 Pokaż wiadomość
hej
dzieki za odpowiedz
podnioslas mnie na duchu nie powiem
troszke sie stresuje ta przeprowadzka , ale raz sie zyje
tez mi sie wydaje , ze wczesna wiosna chyba powinna byc dobrym momentem na zmiany ...
najbardziej obawiam sie szukania mieszkana na odleglosc , moze masz jakis pomysl jak sie za to zabrac??

dzieki za sloneczko przyda sie bo wlasnie dzisiaj wrocialam z zimnej i ponurej Warszawy
Czesc
Mieszkania mozesz zaczac szukac tutaj> http://www.vivastreet.fr/
Ja znalazlam jak jeszcze mieszkalam w Angli i dalo sie. Wazne zeby dac rade pojechac i obejrzec w miare sprawnie po znalezieniu ogloszenia, bo te lepsze mieszkania szybko ida. Jak masz na mysli jakies konkretne miasto to najlepiej poszukac stron agencji nieruchomosci z tego miasta. Placi sie oplate manipulacyjna jesli bralabys przez agencje mieszkanie ale jest duzo wygodniej z zalatwianiem napraw i awarii.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 00:03   #433
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: Wizażanki we Francji ?

dzieki wielkie
stronke znam bo juz przez nia zalatwialam mieszkanie tutaj w Strass
co do agencji moze i lepiej zalatwiac , ale jakos nie mamy przekonania do nich ... ale to moze sie zmienic oczywiscie
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 07:10   #434
agusnik
Raczkowanie
 
Avatar agusnik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 110
GG do agusnik
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Hej hej, Czy jest tutaj moze ktos z Metz lub okolic???
agusnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 11:20   #435
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Wizażanki we Francji ?

hey kobitki, ja z Normandii do Was macham. Czy udało się może którejś z Was dokopać do jakiegoś polskiego sklepu we Francji, najlepiej internetowego. Chodzi mi o sklep z polskimi książkami i nie klasykami tylko z czymś na bieżąco. Zaczynam cierpieć na brak lektury. Poczytuję książki po francusku, ale zerkanie co chwila do słownika to żadna przyjemność. A może znacie jakieś sklepy internetowe w PL, w których koszt przesyłki paru książek nie jest jakiś zżerający.

pozdrawiam!
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 15:24   #436
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
hey kobitki, ja z Normandii do Was macham. Czy udało się może którejś z Was dokopać do jakiegoś polskiego sklepu we Francji, najlepiej internetowego. Chodzi mi o sklep z polskimi książkami i nie klasykami tylko z czymś na bieżąco. Zaczynam cierpieć na brak lektury. Poczytuję książki po francusku, ale zerkanie co chwila do słownika to żadna przyjemność. A może znacie jakieś sklepy internetowe w PL, w których koszt przesyłki paru książek nie jest jakiś zżerający.

pozdrawiam!
Little, jak nic nie znajdziesz od biedy mozesz zajżec na polskie allegro, i tam znalezc czasem ksiazki za grosze.....i moze CI sie uda, niektorzy sprzedawcy wysylają takze rzeczy za granicę...warto poszukac...
Niektóre ksiazki tam są nawet i za kilka zł
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 15:57   #437
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Little_Shee mnie na ironie wizaz zapodal linka do tej strony: http://www.akapito.com/
Nie wiem czy warto od nich cos zamawiac bo nie probowalam. We Francji ogolnie koszty przesylek drogie a i ceny ksiazek jak widac w tym sklepie do niskich nie naleza. Ja zazwyczaj obkupuje sie w Polsce albo kupuje w wersji angielskiej w Sauramps albo jakiejs innej sieciowce.
Ale jakbys cos ciekawego znalazla to wklej tu linka please.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 20:03   #438
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
Little, jak nic nie znajdziesz od biedy mozesz zajżec na polskie allegro, i tam znalezc czasem ksiazki za grosze.....i moze CI sie uda, niektorzy sprzedawcy wysylają takze rzeczy za granicę...warto poszukac...
Niektóre ksiazki tam są nawet i za kilka zł
Będąc w Pl zaopatrywałam się na allegro, problem w tym, że kupując tam książki przesyłka do Francji wynosi mnie dwa razy drożej (jak nie więcej) niż sama książka...

TLU dzięki za link, wcześniej nie wyszperałam tego sklepu. Szkoda, że książki po przeliczeniu wychodzą 2x drożej niż w Pl. Na dobrą sprawę czy zamówię w Polsce czy w tym sklepie na jedno wychodzi.

No cóż, trza się porządnie wziąć za francuski. Jestem właśnie po moim wieczornym czytaniu "na głos". Jak zwykle oberwało mi się za złą wymowę od mojego żabojada, eh chyba nigdy nie uda mi się opanować tych ich dźwięków

jeszcze a propos polskich książek, wyszperałam, że w Lille znajduje się polska księgarnia na 25, rue Saint Jacques. I jeszcze jedna w Paryżu na 123 Boulevard Saint Germain. może się komuś przyda
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 21:13   #439
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
Będąc w Pl zaopatrywałam się na allegro, problem w tym, że kupując tam książki przesyłka do Francji wynosi mnie dwa razy drożej (jak nie więcej) niż sama książka...

TLU dzięki za link, wcześniej nie wyszperałam tego sklepu. Szkoda, że książki po przeliczeniu wychodzą 2x drożej niż w Pl. Na dobrą sprawę czy zamówię w Polsce czy w tym sklepie na jedno wychodzi.

No cóż, trza się porządnie wziąć za francuski. Jestem właśnie po moim wieczornym czytaniu "na głos". Jak zwykle oberwało mi się za złą wymowę od mojego żabojada, eh chyba nigdy nie uda mi się opanować tych ich dźwięków

jeszcze a propos polskich książek, wyszperałam, że w Lille znajduje się polska księgarnia na 25, rue Saint Jacques. I jeszcze jedna w Paryżu na 123 Boulevard Saint Germain. może się komuś przyda
No drogo jak nie wiem w tej ksiegarni internetowej. Za jedna ksiazke, na ktora mialam ochote 20 ojro chca i do tego pewnie jeszcze oplate za przesylke. Lille i Paryz to troche po drugiej stronie jak dla mnie ale moze te ksiegarnie maja tez strony w sieci?

Co do czytania na glos tez czytam codziennie i tez mi sie obrywa. Po cholere im 3 sposoby wymawiania e?
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-28, 11:19   #440
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
No drogo jak nie wiem w tej ksiegarni internetowej. Za jedna ksiazke, na ktora mialam ochote 20 ojro chca i do tego pewnie jeszcze oplate za przesylke. Lille i Paryz to troche po drugiej stronie jak dla mnie ale moze te ksiegarnie maja tez strony w sieci?

Co do czytania na glos tez czytam codziennie i tez mi sie obrywa. Po cholere im 3 sposoby wymawiania e?
ode mnie też kawałek drogi. Stronę w necie ma ta księgarnia z Lille ale niestety tylko ze spisem książek, nic tam nie ma o kupowaniu przez stronę.

to "e" też mnie wkurza! co to za czytanie jak za każdym razem trza sprawdzać ile spółgłosek po nim stoi, żeby dobrze wymówić. I to Jego "to nie jest polskie `e` tylko francuskie!". Hello! Jestem Polką żebym jeszcze mogła się na Nim zemścić jak on czyta po polsku, ale skubaniec jest niezły...

TLU a ty skąd we Francji?
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 11:49   #441
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Little
Twoj TZ zabojad??
Jesli masz ochotę, to zapraszam na wątek dla dziewczyn w związkach z obcokrajowcami...
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post15550089

jest tam sporo wizażanek, ale takich mających TZ we francji to tylko jest nas 2 na razie.
dołączysz?
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 13:21   #442
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
ode mnie też kawałek drogi. Stronę w necie ma ta księgarnia z Lille ale niestety tylko ze spisem książek, nic tam nie ma o kupowaniu przez stronę.

to "e" też mnie wkurza! co to za czytanie jak za każdym razem trza sprawdzać ile spółgłosek po nim stoi, żeby dobrze wymówić. I to Jego "to nie jest polskie `e` tylko francuskie!". Hello! Jestem Polką żebym jeszcze mogła się na Nim zemścić jak on czyta po polsku, ale skubaniec jest niezły...

TLU a ty skąd we Francji?
Ja znad morza, Languedoc Rusillion. Poludniowe klimaty i specyficzny akcent .

Z "e" widze mamy ten sam problem. Ja po latach polskiego e naprawde nie jestem w stanie nawet czasem uslyszec roznicy jak mi moj powtarza dwa slowa z roznymi e. I swoja droga uwazam, ze mam prawo mowic ze swoim polskim e skoro w koncu jestem Polka. Jak moj mowi z akcentem po angielsku to go nie poprawiam tysiac razy. Ale ponoc to wazne, zeby byc zrozumianym. No i co zrobic...
No i wydaje mi sie, ze im po polsku jest latwiej. Wszystkie dzwieki, ktorych uzywamy istnieja tez w ich jezyku moze oprocz ś itp.

Jak tam z Twoim francuskim w takim razie skoro piszesz, ze codziennie czytanie na glos odbebniasz? Ja sie dopiero ucze
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 01:08   #443
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
Little
Twoj TZ zabojad??
Jesli masz ochotę, to zapraszam na wątek dla dziewczyn w związkach z obcokrajowcami...
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post15550089

jest tam sporo wizażanek, ale takich mających TZ we francji to tylko jest nas 2 na razie.
dołączysz?
żabojad już się wbijam

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Jak tam z Twoim francuskim w takim razie skoro piszesz, ze codziennie czytanie na glos odbebniasz? Ja sie dopiero ucze
U mnie z francuskim najgorzej nie jest, komunikować się potrafię, nawet ostatnio znajomi Francuzi stwierdzili, że to co mi najlepiej wychodzi po francusku to złośliwości - bo to zła kobieta była - kwestia wymowy która jest moim najsłabszym punktem no i ta nieszczęsna gramatyka, wkładanie "le" "la" "en" "y" itd w odpowiednie miejsca. Wcześniej jakoś bardziej się przejmowałam tym, że nie mówię poprawnie, teraz wzięłam na dystans i mówię wolniej ale staram się poprawnie. heh ich wielkie oczy kiedy mnie słuchają i nie mogą się doczekać kiedy dobrnę do końca - bezcenne.

Ale widzę, że Ty ze Swoim też się po angielsku porozumiewacie? To jest zmora u nas, w szczególności jak jesteśmy u niego w rodzinie gdzie każdy wie, że ja po francusku jakoś się dogaduję to zawsze się wkurzają jak po ang rozmawiamy bo oni nie rozumieją. W rezultacie wychodzi nam frangielski. Ciężko jest zmienić przyzwyczajenia...

A o południe zahaczyłam w wakacje, spędziłam sezon letni na Korsyce. Faktycznie specyficzny akcent. Po tym jak przyzwyczaiłam się do północnego ciężko mi się było przestawić bo chwilami myślałam, że oni po włosku nawijają.

no tak... wychodzi gaduła ze mnie...



Add.

może to już padłom ale na wszelki wypadek podrzucę link, znalazłam francuski odpowiednik wizażu, z francuskim KWC, całkiem nieźle opracowanym

http://www.beaute-test.com/

i jeszcze jedno, całkiem przydatne, forum

http://forum.doctissimo.fr/
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world

Edytowane przez Little_Shee
Czas edycji: 2009-12-04 o 08:59 Powód: dopisek
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 11:24   #444
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Little_shee u mnie z angielskim zmora o tyle, ze mowie naprawde dobrze, a z francuskim zaczynalam od zera kilka miesiecy temu. Jak probuje cos wyprodukowac po francusku, to idzie mi to jak krew z dupy, ze sie tak obrazowo wyraze. Tez mam wrazenie, ze wszystkim oczy na wierzch wychodza w skupieniu, a mnie mozg puchnie i jest na granicy eksplozji. No i wstydze sie, ze popelniam bledy, z ktorych sobie nawet nie zdaje sprawy, wiec czesto slucham jak ktos do mnie nawija po francusku a sama odpowidam po angielsku. Zmuszam sie do ogladania tv i to pomaga z rozumieniem ze sluchu.

Beaute-test juz znalazlam - niezle zrobiona strona zgadzam sie, ale i tak wole KWC ze wzgledu na polskosc za ktora tesknie. Spojrzalam na Doctissimo i tez niezle sie zapowiada - czas do dentysty wiec moze sie doinformuje odpowiednia sekcja. Jak tam w Normandii z grypa A? Ja mam tu kolo siebie podstawowke, gdzie moj wczoraj znalazl ogloszenie, ze jeden z nauczycieli sie zgrypil. Teraz wracajac do domu staram sie niczego nie dotykac (bo ta szkola jest przy wejsciu i zaloze sie ze jesli tylko jakies dziecko mialo wirusa to jest wszedzie rozniesiony ) a po powrocie od razu mycie rak i konserwowanie powierzchni plaskich plynem antybakteryjnym taka mam fobie...
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 22:16   #445
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Les Filles! widzę, że kiepsko z aktywnością wśród Francuzek Jak przygotowania do świat?

Życzę Wam joyeux Noel!
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 13:24   #446
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażanki we Francji ?

hej! przepraszam ze ja to was z pytaniem tylko ale slownik mi tego nie tlumaczy
wie ktoras co oznacza wyrazenie
tres bien?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 22:50   #447
pysia_1973
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Witam
Jestem nowa na forum ktore wygrzebalam przypadkiem poszukujac informacji o emigracji do Francji(najchetniej poludniowy rejon).
Prawnie jestem obywatelka francuska(podwojne obywatelstwo, dzieci rowniez), ale oprocz paszportu nie posiadam nic wiecej wspolnego z Francja o jezyku nie wspomne..
W zwiazku z tym mam pytanie(jest ich wiecej ale na obecna chwile niech bedzie to jedno):
Czy po przyjezdzie do Francji przydzielony zostanie mi tzw patron-tlumacz ktory pomoze przebrnac mi przez formalnosci zwiazane ze znalezieniem mieszkania itp(podobniez takowy jest przydzielany przez merostwo)?
Pozdrawiam
pysia_1973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 23:20   #448
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
hej! przepraszam ze ja to was z pytaniem tylko ale slownik mi tego nie tlumaczy
wie ktoras co oznacza wyrazenie
tres bien?
to znaczy tyle samo co "bardzo dobrze"
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 16:03   #449
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez pysia_1973 Pokaż wiadomość
Witam
Jestem nowa na forum ktore wygrzebalam przypadkiem poszukujac informacji o emigracji do Francji(najchetniej poludniowy rejon).
Prawnie jestem obywatelka francuska(podwojne obywatelstwo, dzieci rowniez), ale oprocz paszportu nie posiadam nic wiecej wspolnego z Francja o jezyku nie wspomne..
W zwiazku z tym mam pytanie(jest ich wiecej ale na obecna chwile niech bedzie to jedno):
Czy po przyjezdzie do Francji przydzielony zostanie mi tzw patron-tlumacz ktory pomoze przebrnac mi przez formalnosci zwiazane ze znalezieniem mieszkania itp(podobniez takowy jest przydzielany przez merostwo)?
Pozdrawiam
Wydaje mi sie, ze nie dosc jasno opisalas sytuacje. W zasadzie nic nie wspomnialas o mezu Francuzie. Jesli nadal jestescie ze soba, to po przyjezdzie do Francji to on musialby Ci pomoc z zalatwianiem wszystkiego. Jesli nie jestescie razem i przyjezdzalabyc tutaj sama z dziecmi, po rezydencji za granica trwajacej X lat mozesz nawet stracic obywatelstwo francuskie. Tak naprawde obywatelstwo uzyskane przez malzenstwo niekoniecznie daje pelne prawa. Czesto, zwlaszcza w obecnych latach, wymagana jest naturalizacja, do ktorej zalicza sie m.in. asymilacje ze spoleczenstwem francuskim i znajomosc jezyka francuskiego.
Oczywiscie mozesz wyemigrowac do Francji, znalezc mieszkanie i prace bez wizy ze wzgledu na polska przynaleznosc do UE. Nie liczylabym jednak na tlumacza-patrona przydzielonego przez merostwo.
Ale moze sie myle...
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 16:51   #450
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
to znaczy tyle samo co "bardzo dobrze"
dziekuje
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-14 17:24:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.