Ostatnio obejrzane filmy cz. II - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-19, 20:31   #4981
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzioonia Pokaż wiadomość
Vicki Cristina Barcelona - nie rozumiem zachwytów nad tym filmem. Oprócz roli Penelope i wstawek z narratorem - nic ciekawego. 6/10
Takie same odczucia po wyjściu z kina
Muzyka fajna

Cytat:
Skazani na Shawshank - oglądałam po raz pierwszy i jak dla mnie -rewelacja. Pomimo paru trochę nierealnych scen bardzo mi się podobał. 9/10
Uwielbiam ten film,obejrzałam go chyba juz z 20 razy

Wczoraj obejrzane
Za jakie grzechy

Zabawna przewidywalna komedia romantyczna ze szczuplutką tym razem Rene Zellweger.8/10
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:25   #4982
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Abstrahujac od tego jak na Bliskim Wschodzie liczy sie muzulmanow, to przeciez nikt nie mowil ze wiekszosc, tylko Tobie sie raczej zdawalo, ze tych Chrzescijan tam nie ma.
a możesz proszę wskazać gdzie napisałam, że mi się tak zdaje ?



Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No ale jesli wnikasz w to co autor ma na mysli, to skad zdzwienie ze sa takie czy inne motywy? Przeciez moze sobie myslec co chce
to ja widocznie mam inny mechanizm oglądania filmów niż Ty, bo lubię myśleć, że film niesie za sobą jakieś przesłanie od twórcy, a nie jest to tylko zlepek płaskich obrazków na ekranie i
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 22:04   #4983
Soline
Zadomowienie
 
Avatar Soline
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Just Like Heaven :-)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Już odpisuję. Zdziwiło mnie określenie genialny dla hollywodzkiego produkcyjniaka, robionego od metra, z papierowymi postaciami, monumentalną, trącącą kiczem muzyką (wiadomo, jak Watykan, to chóry męskie itd).
No i scenariusz był przewidywalny, łącznie z końcowymi fikołkami akcji- po prostu wiadomo było, że coś jeszcze będzie. Nie będe pisać dalej, żeby nie spojlerować- Wizaż się zawsze strasznie oburza na spojlery.
Plus dla mnie- italiomaniaczki- za miejsce akcji.
ja byłam bardzo zachwycona, film mnie tak pochłonął, że hej! muzyka bardzo mi się podobała, lubię Hansa Zimmera co do przewidywalnego scenariuszu - ja tego nie odczułam. co prawda czytałam książkę, więc wiedziałam co i jak, ale w sumie tylko bardziej się "cieszyłam", że to film, który znam z wcześniej przeczytanej książki.
no cóż - zależy co komu przypadnie do gustu, ja akurat byłam zachwycona (może kwestia, że dawno nie byłam w kinie na filmie tego typu, ciągle same dramaty).
__________________

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 06:03   #4984
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez MagsC Pokaż wiadomość
No, nie mowie,ze to powiesc naukowa Daleko jej do tego wiem Ale tzreba przyznac ze pewne fakty religijno- naukowe so w prostej wersji podane...W taki sposob zeby mogly trafic do mas...-Do odbiorcow o roznym poziomie wiedzy, roznym wyksztalceniu itd...
Chodzi mi jedynie o to,ze w filmie nawet te szczatki informacji zostaly pominiete...
Stek bzdur a nie fakty Wlasnie to nie powinno trafiac do mas, bo masy pozniej mysla, ze konfabulacje autora to sa fakty. Mowie na podstawie "Kodu...", bo kolejnego (w zasadzie pierwszego) gniota nie przetrawilem. Dobrze ze to zostalo w filmie pominiete.

Ze sobie pozwole, o Kodzie, ale swietnie sie odnosi do tych "faktow" jak i tfurczosci autora:
Cytat:
„ŚWIĘTA FARSA”
(The Times, Londyn)


Peter Millar
21 czerwca 2003

Jest coś w odkryciach archeologicznych, w opowieściach o relikwiach, ikonografii mistycznej, co pozwala, by typowe legendy o broni i nabojach przemieniły się w prawdziwe historie z kręgów magii i tajemnicy.

Korzysta z tego powieść, która zaczyna się dziwnym morderstwem w Luwrze, opisująca Leonarda da Vinci i Izaaka Newton jako przywódców tajnej organizacji ukrywającej Świętego Graala i prawdę o Chrystusie. Sprawia, że jeżą się włosy i jakby wzbudza rodzaj wiary w samego wydawcę.

Ta książka to bez wątpienia najgłupszy, bezsensowny, prostacki, stereotypowy, niedoinformowany, nieuporządkowany przykład pulp-fiction jaki czytałem.

Jest już nagannym, że Brown omamia czytelnika teoriami New Age, przemieszanymi z Graalem i Marią Magdaleną, z Templariuszami, Zakonem Syjonu, Różokrzyżowcami, kultem Isis itp. Ale w dodatku zrobił to tak źle!

Na początku powieści znajdujemy jeden z przykładów. Bohaterka Sophie, francuska policjantka, ekspertka kryptografii, opowiada, że jej dziadek wyznał jej, że „w cudowny sposób” 62 słowa mogły wywodzić się od angielskiego słowa „planets”.

„Sophie spędziła dwa dni ślęcząc nad słownikiem języka angielskiego, aż znalazła je wszystkie”. Nie jestem kryptografem, ale doszedłem do 86 słów w 30 minut.

Nie zaskakuje więc, że Sophie i jej partner, Amerykanin, są zupełnie zdezorientowani napotykając tekst, który wydaje im się być napisanym w jakimś języku semickim. W końcu okazuje się, że jest to lustrzane odbicie tekstu angielskiego.

To byłoby bez znaczenia, gdyby nie fakt, że cała akcja opiera się na poszukiwaniu skarbu, do którego prowadzą właśnie te wskazówki. Całe wieki mijają, na przykład, zanim dojdą do tego, że imię bohaterki Sophie pochodzi od słowa „sofia”, które oznacza „mądrość”.

Oprócz łamigłówek książka składa się z kłamliwych idei, fałszów i opisów wziętych prosto z turystycznych przewodników.

Zaskakujące jest, że Brownowi wydaje się, że trudno jest wykonać rozmowę międzynarodową przy użyciu francuskiego telefonu komórkowego, że Interpol rejestruje każdej nocy tych, co nocują w paryskich hotelach, że ktoś w Scotland Yard odbierając telefon odpowiada: „tu londyńska policja”, że angielski jest językiem nie mającym żadnych korzeni łacińskich, a Anglia jest krajem, gdzie ciągle pada (ok, tu niewiele się pomylił).
Jakby tego było mało, angielski bohater, sir Leigh Teabing jest karykaturą Hojna Gielguda, którego hasłem bezpieczeństwa było zapytanie wszystkich, jaką chcieliby pić herbatę. Prawidłowa odpowiedź – co za dziwactwo... – to „Earl Grey z mlekiem i cytryną”.

Rozwiązanie tajemnicy zupełnie nie satysfakcjonuje. Członkowie Opus Dei i Watykan, opisani w książce w oszczerczy sposób, wychodzą z wszystkiego zwycięsko (pewnie ze strachu przed pozwem do sądu).

Wydawcy Browna otrzymali sporo pochwał, ale od autorów piszących scenariusze dla trzeciorzędnych amerykańskich filmów kryminalnych. Prawdopodobnie dlatego, że wyobrazili sobie, iż napisane przez nich książki w takim świetle uznane zostaną za arcydzieła.


„VENI, VIDI, DA VINCI!”
El Pais (Babelia)


F. Casavella
16 stycznia 2004

„Kod Leonarda da Vinci” jest największym grochem z kapustą, jaki dostał czytelnik w kioskach począwszy od lat 60-tych.

I to nawet nie dlatego, że jest nudny, rozwlekły, gdzie nie trzeba, sztuczny i nieefektowny w opisach jakże interesującej i oryginalnej tajemnicy Św. Graala, Leonarda i Opus Dei. Nawet nie jest zbytnim problemem, że powtarza się ciągle, aby hipotetyczny, głupawy czytelnik dobrze zasymilował przekazywane dane. Ani to, że sztukuje poszczególne elementy akcji, zszywa je grubą nicią, aż w końcu wydają się konieczne, a wtedy już się od nich nie może odczepić. Nie szkodzi, że język jest bełkotliwy, a bohaterowie wypowiadają się prostacko, choć cały czas podkreślana jest ich niesamowita inteligencja. Nie szkodzi nawet już i to, że autor jest tak beznadziejnie niewykształcony. Nie porównuję go teraz z Chestertonem, ale jedynie ze staruszką, która w sklepie rybnym pragnie przykuć naszą uwagę swoimi opowieściami.

Również nie jest najważniejsze to, że dialogi są nienaturalne, często od rzeczy i, że komentują zdarzenia w sposób wulgarny, albo jedynie po to, by wykazać czytelnikowi, jak wielce uczony jest autor. Jednak i nad tym nie można przejść spokojnie bo autor uczony, koniec końców, nie jest.

Można wybaczyć wszystko, ale nie to, żeby taką powieść promować, i to nie tylko przez poślednie środki masowego przekazu, jako książkę wartościową. Żeby wszystko było jasne – Dan Brown i jego kod mają tyle wspólnego z powieścią popularną, co Ed Wood z kinem.

Jest w zupełności zrozumiałe, choć nie zawsze właściwe, że wydawnictwo zabiega o jak najlepszą sprzedaż swoich produktów, jednak nie powinno się wkraczać na poziom wielkich artystów i profesjonalistów z czymś tak słabym.

Nie mogę nie pogratulować tym wydawcom z całego świata, którzy wstrzymali się przed publikacją książki i teraz wcale tego nie żałują. To bowiem przejaw odrobiny godności nie tylko w świecie wydawniczym, ale i systemie marketingowym”.
http://www.opusdei.pl/art.php?p=7819

Pod tym samym linkiem o "faktach" u Browna z punktu widzenia KK.

Oczywiscie, kazdy sobie czyta co chce, ale jak dla mnie, lepiej zeby te "fakty" nie trafialy, szczegolnie do odbiorcow ktorzy wiedzy nie maja i na tym sie beda opierac. [/quote]

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
a możesz proszę wskazać gdzie napisałam, że mi się tak zdaje ?
O tu:

Cytat:
Zastanawia mnie tylko czemu w kraju gdzie dominuje islam było tyle wątków z religii chrześcijańskiej.
Widac ze nie masz bladego pojecia o historii Chrzescijanstwa w Libanie. Liban jest mniej wiecej tak krajem z tradycyjnie dominujacym Islamem, jak Kosowo jest tradycyjnie albanskie

Tak w ogole - nie interesuje mnie dalsza polemika na ten temat, jakbys chciala odkrecac, ze tak naprawde, to chodzilo Tobie o... Nie zamierzam dalej rozmywac tego tematu.

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
to ja widocznie mam inny mechanizm oglądania filmów niż Ty, bo lubię myśleć, że film niesie za sobą jakieś przesłanie od twórcy, a nie jest to tylko zlepek płaskich obrazków na ekranie i
A po co takie takie teksty piszesz? Nigdzie sie nie wypowiedzialem nt mojego podejscia do filmow, tym bardziej w takim tonie. Tak wiec daruj sobie wymyslanie czegokolwiek na ten temat; oraz, zdecyduj sie, bo najpierw piszesz:

Cytat:
Zastanawia mnie tylko czemu w kraju gdzie dominuje islam było tyle wątków z religii chrześcijańskiej.
...a pozniej sie zastanawiasz, co autor filmu ma na mysli. Jedno od drugiego jest niezalezne.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 08:00   #4985
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość


Tak w ogole - nie interesuje mnie dalsza polemika na ten temat, jakbys chciala odkrecac, ze tak naprawde, to chodzilo Tobie o... Nie zamierzam dalej rozmywac tego tematu.
whatever
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 08:45   #4986
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Czy(li) filmowe Anioły i demony są równie miałkie jak pisane?
A ja powiem tak, dla osób które czytają książki, adaptacja filmowa w większości przypadków będzie o wiele gorsza niż książka.
przykład 1-> Samotność w sieci. książka jest poprostu cudowno, należy do jedneh z moich ulubionych, do których mam ochote wrócić(a zazwyczaj nie czytam książek 2 razy)
przykład 2-> Kod da vinci. Naprawde musiałam sie skupić zeby go zrozumieć. dlatego boje sie oglądać Anioły i demony, bo wiem ze moge sie zawieźć, a książka była też b. dobra
przykład 3-> Eragon. Adaptacja baśniowej trylogii o chłopcu i smoku. PORAŻKA! naprawde to chyba było najgorsze odwzorowanie książki jakie ktos zrobił. a Kśiązka była całkiem ciekawa
przykład 4-> Harry Potter żeby nakręcić część 5, ucieli barzo duzo wątków, ciekawi mnie, jak nakręcą część 6 i 7....

i teraz moja obawa i prośba do filmowców. Słyszałam pogłoski, ze mają nakręcić koljną baśniową tylogię "Sabriel","lirael","abhor sen" jeśli chodzi o tegotypu ksiązki, bajkowe, nawet powiedziałabym dla dzieci, to tę uwielbiam, Jeśli oni to nakręcą to już teraz wiem, ze nie uda im sie przenieść na ekran magii tej książki.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
to ja widocznie mam inny mechanizm oglądania filmów niż Ty, bo lubię myśleć, że film niesie za sobą jakieś przesłanie od twórcy, a nie jest to tylko zlepek płaskich obrazków na ekranie i
top może dlatego "most do terabitii" by dla mnie badziewiem? ogladałam ten film w napięciu, godnym najlepszego dreszczowca. dlaczego? bo czekałam aż zacznie sie coś bać. i co? nic! heh
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 12:50   #4987
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Wczoraj oglądałam Anioły i Demony.Książki nie czytałam i nie zamierzam (kiedyś próbowałam przebrnąć przez Kod da Vinci ale nie dało rady)
Film bardzo mi się podobał a muzyka jeszcze bardziej.
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 14:04   #4988
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
przykład 1-> Samotność w sieci. książka jest poprostu cudowno, należy do jedneh z moich ulubionych, do których mam ochote wrócić(a zazwyczaj nie czytam książek 2 razy)
Ale oceniasz film źle dlatego, że patrzyłaś na niego przez pryzmat wizji książkowej. Ja np. widziałam najpierw film i uważam, że zrobiony jest rewelacyjnie - wspaniałe ujęcia, bardzo dobra gra aktorska itd. Dopiero na tle wspaniałej książki, większość adaptacji i ekranizacji wypada blado. A to dlatego, że nie są w nich poruszane wszystkie wątki, a wizja reżysera jest zgoła odmienna od naszych wizji.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 16:34   #4989
MagsC
Raczkowanie
 
Avatar MagsC
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 87
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

@ Wyrak- juz mi sie w sumie nie chce z Toba dyskutowac bo Ty nie dyskutujesz tylko wszystko negujesz w taki jakis narwany, agresywny sposob i robisz z siebie wielce madra a innych uwazasz za glupkow Troszke to smieszne Szkoda, myslalam,ze znalazla sie osoba do fajnej dyskusji Pozdrawiam.

Wczoraj ogladalam 'Niebo' (rezyseria Tom Tykwer, scenariusz Kieslowski, Piesiewicz). Bardzo dobry film w mojej opinii.

Edytowane przez MagsC
Czas edycji: 2009-05-20 o 16:39
MagsC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 16:56   #4990
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez MagsC Pokaż wiadomość
@ Wyrak- juz mi sie w sumie nie chce z Toba dyskutowac bo Ty nie dyskutujesz tylko wszystko negujesz w taki jakis narwany, agresywny sposob i robisz z siebie wielce madra a innych uwazasz za glupkow Troszke to smieszne Szkoda, myslalam,ze znalazla sie osoba do fajnej dyskusji Pozdrawiam.
No fajnie ze Ty tak ad rem zareagowalas na moje "ad personam" w postaci wklejonych artykulow
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 17:03   #4991
MagsC
Raczkowanie
 
Avatar MagsC
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 87
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No fajnie ze Ty tak ad rem zareagowalas na moje "ad personam" w postaci wklejonych artykulow
Uuu, jak madrze Jestem pelna podziwu
Nie no, naprawde szkoda mi czasu
Ale fajnie sie czytalo.
MagsC jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-21, 07:25   #4992
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

[1=1264cfbd25b40f51a2184ba b410ce1a999cc0a39_625ded7 235d3c;12384347]

top może dlatego "most do terabitii" by dla mnie badziewiem? ogladałam ten film w napięciu, godnym najlepszego dreszczowca. dlaczego? bo czekałam aż zacznie sie coś bać. i co? nic! heh[/quote]

no cóż... życie, rozczarowania są nieuniknione. Ale szczerze mówiąc nie wiem co ma piernik do wiatraka.
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 09:11   #4993
Rapsodia
Zakorzenienie
 
Avatar Rapsodia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 194
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Ratatuj Pokaż wiadomość
Wczoraj obejrzane
Za jakie grzechy

Zabawna przewidywalna komedia romantyczna ze szczuplutką tym razem Rene Zellweger.8/10
Rene szczuplutka i na obcasach aż groteskowa, ale film ogólnie bardzo familijnie pozytywny z silnym przesłaniem wartości rodzinnych, miłości lokalnych itd.
__________________
"Biorąc pod uwagę ile kosmetyków YR przewinęło się przez moje ręce, to powinnam już biegle mówić po francusku."Junebug
Rapsodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 10:41   #4994
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Zapowiedź 9/10
Film bardzo przypadł mi do gustu, od samego początku zaciekawił. Interesująca fabuła, świetna gra Cage'a, nie dłużył się i momentami człowieka ciarki aż przechodziły. Polecam
__________________
Niektóre szczyty można pokonać tylko razem..


Na
talia
talus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 14:57   #4995
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Z miłości do gwiazd- bardzo ciepły, optymistyczny film. Zabawny, ale też wzruszający momentami. gra aktorska też bardzo dobra, ale moje ulubione sceny należą do rudego persa JR Pozytywnie mnie zaskoczył ten film, na jego przykładzie widać, że nie trzeba epatować seksem i przemocą, żeby zaciekawić widza. 7/10
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 15:46   #4996
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Komedia romantyczna- na poprawe humoru ( udalo się ). Film z serii Scary Movie itp, parodia komedii romantycznych i nie tylko ( np, motyw z Kill Bill, Pan i Pani Smith itd). Sporo śmiesznych momentów, jak i tych obrzydliwych, ale czego oczekiwać o takim filmie.
Mimo to humor poprawil więc daje 6/10
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 17:51   #4997
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Horton słyszy ktosia/ Horton hears a who (2008)
Genialna bajka, zabawna i fajna. Główny i tytułowy bohater Horton jest tak sympatyczny, że z przyjemnością się go ogląda. Ważna rzecz, która pojawia się w niewielu bajkach, a tu się znalazła. Otóz "złym" postaciom zostaje wybaczone, że są złe i nie zostają wykluczone ze społeczeństwa tego "dobrego" tak jak to zazwyczaj bywa w innych filmach animowanych. Może jest to szczegół, ale dzięki temu bajka staje się jeszcze bardziej sympatyczna. Polecam. 10/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 18:15   #4998
czarny flamaster
Zadomowienie
 
Avatar czarny flamaster
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ze swojego pokoju
Wiadomości: 1 143
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Trainspotting
po raz kolejny, bo uwielbiam ten film gorąco polecam jeśli ktoś nie widział
__________________
...mówi się "trudno" i płynie się dalej..

27.11.2009 - pierwsza randka
02.08.2012 - nasz ślub
25.03.2013 - me + you = Sławek
czarny flamaster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 21:33   #4999
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Make it happen - poza fajnymi układami choreograficznymi, duze NIC! 4/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-21, 21:48   #5000
201605040950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 442
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

PS. Kocham Cię - może nie jest jakiś wybitnie ambitny, ale fajnie się ogląda, nieźle zagrana główna rola, fajna historia, chociaż trochę nieprawdopodobna, ogólnie film niezły, do obejrzenia dla relaksu 7/10
201605040950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 23:22   #5001
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Vicky Cristina Barcelona - 7/10
Trudno ukrywać, że spodziewałam się czegoś zupełnie innego i bardziej w moim stylu. Najbardziej urzekła mnie atmosfera Barcelony, którą można świetnie poczuć oglądając film. Wszystko pogmatwane i trochę popiep. jak to u Woody'ego. Za to kompletnie nie rozumiem Oscara dla Cruz za tę rolę.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 18:50   #5002
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Anioły i Demony- byłam w kinie, myślę, że warto Chociaż uważam, ze ksiażka jest 1000x bardziej lepsza Muzyka- wielki plus
9/10
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 12:28   #5003
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Boisko bezdomnych.

Rewelacyjny polski film oparty na faktach. Pilkarz po kontuzji zostaje trenerem bezdomnych z dworca centralnego.

9/10
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 11:22   #5004
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

plac zbawiciela- poelcany przez was
noo... polecam bardzo. Był jeden rpzełomowy moment keidy miałam mine niedowierzania i niesmaku. kiedy mąż wyprowadzał sie z domu a ona go błagała zeby został...
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 14:59   #5005
Nenya_89
Zadomowienie
 
Avatar Nenya_89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 447
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Slumdog. Milioner z ulicy 9/10

Jeden z lepszych filmów jakie było mi dane obejrzeć
Przyznam, że początkowo odrzuciła mnie historia z "Milionerami" w tle. Film dający nadzieję, że pomimo złych doświadczeń i trudności, los może się odmienić. Że można znaleźć szczęście jeśli tylko się chce.
Gorąco polecam
__________________

Książki, strona po stronie - klik
Nenya_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 15:16   #5006
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Nenya_89 Pokaż wiadomość
Slumdog. Milioner z ulicy 9/10

Jeden z lepszych filmów jakie było mi dane obejrzeć
to wspolczuje. duzo jeszcze przed toba.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 16:43   #5007
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

u mnie też Slumdog Millionaire, dużo tych nagród dostał, no w sumie czego się spodziewać można było...

historia lukrem ociekająca, ten wątek miłosny mnie o palpitacje przyprawiał, do tego ta drewniana twarz tej ukochanej, o głównym bohaterze już nie wspomnę. Ogólnie to film bym oceniła jako kolorowy romans (ładne zdjęcia to plus!) klasy B, z przewijającymi się innymi wątkami w tle tylko. Jak ktoś lubi romanse w stylu: ujrzałem ją w wieku 8 lat, wiedziałem, że to kobieta mojego życia i w końcu ślub weźmiemy, to polecam. O końcowej scenie litościwie nie wspomnę

4/10
__________________

Edytowane przez stasiek
Czas edycji: 2009-05-24 o 16:45
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 17:43   #5008
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Wojna Polsko-Ruska" - popłakałam sie ze smiechu, zszokowałam, zniesmaczyłam, zachwyciłam gra Szyca, który dla mnie był przeciętnym aktorem a tu błysnął. Film mocny, ma tylu zwolenników co przeciwników, miejscami męczący, wątki się mieszają - chyba nawet samemu reżyserowi i autorowi scenariusza.
Nie pokuszę się o ocenę, nie czytałam Masłowskiej, film mi się podobał, wyczuwam nutkę trainspottinga i jabłek adama czyli groteska i abstrakcja.
awia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 19:17   #5009
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

"Wolność słowa" (org. "Freedom Writers"). Znakomity film oparty na faktach, z Hilary Swank w roli głównej.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 20:53   #5010
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Valkyrie- film gladko się oglada mimo tematyki. Ale Cruise mi tak odstawał. On jest za ładny do takich ról. 6/10.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.