Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach :) - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-05, 14:25   #421
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ania - ile aptek, ilu sprzedawców, tyle podejść do klienta...
więc musze spróbować...w zasadzie jestem już [prawie zdecydowana w 100%na Iwostin solecrin SPF 50...tyle pozytywnych opinii znalazłam o nim na wizażu...ale próbka jeszcze bardziej by mnie przekonała mam nadzieje

I jeszcze pytanie czy pod taki filtr bezpośrednio mogę stosować różnego rodzaju kremy na niedoskonałości np EFFACLAR K lub NORMADERM ?
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2009-04-05 o 14:31
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 11:04   #422
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez marlen92 Pokaż wiadomość
witam prosze nie zlinczujcie jesli takich pytan byly juz tysiace)
zuzylam ostatnio tonik effeclar z kwasami aha ale nie uzywalam wtedy filtra bo tam bylo malutko kwasu. teraz co drugi dzien na noc uzywam effeclaru k. to moja pierwsza przygoda z kwasami. rano na twarz nakladam la roche posay anthelios xl 50+,a na to colorstay revlonu i puder. czy to wystarczy zeby dobrze chronic skore? bo nie chce nowych przebarwien,effeclaru uzywam wlasnie po to zeby sie starych pozbyc ;D
prosze o wyrozumialosc i pomoc w tej kwestii;]
Polecam korzystac z watkow Redakcyjnych,szczegolnie z Kompendium Filtromaniaczki w ktorym sa linki do konkretnych tematow


Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Mam najnowszy katalog, jest przy tym produkcie adnotacja typu "ostatni raz w katalogu". Może wprowadzą inny produkt. Zrobiłam sobie zapas

Justy - też szukałam o destabilizacji i również nie znalazłam jednoznacznych informacji. Kiedyś widziałam testy konkretnych kosmetyków, ale niestety nie zachował mi się link. Myślę, że takie badania byłyby ciekawym punktem oparcia.
Dziekuje za info Szkoda,ze go wycofuja,moze nie jest to moj nr 1 ale bylo warto miec go w zasiegu
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 17:58   #423
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

A więc byłam dziś w aptekach i zdobyłam jedynie próbkę avene SPF 50 ,La roche posai i SRV.Iwostinu nie dostałam czy ktoś się orientuje gdzie mogę dostać próbke iwostin solecrin w Częstochowie???
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:36   #424
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
A więc byłam dziś w aptekach i zdobyłam jedynie próbkę avene SPF 50 ,La roche posai i SRV.Iwostinu nie dostałam czy ktoś się orientuje gdzie mogę dostać próbke iwostin solecrin w Częstochowie???

W aptekach w Naszym grajdole jest problem z probkami i jezeli bylabys na Nowowiejskiego to zajrzyj do apteki na rogu z ul.Waszyngtona i jeszcze tam gdzie byl kiedys Pewex-jest tam mila i fachowa obsluga
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 11:05   #425
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Mam pytanko-czy po filtrze z SPF 25-30 będę się dużo mniej świeciła niż po 50??Czy to jest filtr mineralny?
Producent: Iwostin
Kategoria: Opalanie - kosmetyki do opalania

Iwostin, Solecrin, Krem ochronny dla skóry naczynkowej SPF 30

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Hydrogenated Polydecene, Octyl Methoxycinnamate,C12-15 Alkyl Benzoate, Isopropyl Palmitate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Caprylic/Capric Triglyceride, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Troxerutin, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.


Jestem początkująca z filtrami,wcześniej np w poprzednie wkacje jak sie opalałam(a robiłam to bardzo często) smarowałam ciało jakimś Nivea SPF 10-15 ,twarz też czasem jak leżałam mazłam (twarzy nigdy nie opalałam-w sensie że celowo).Ale na codzień(duzo na słońcu przebywałam) nie smarowałam się zadnymdopiero Wizażanki mnie oświeciły.No i jestem na etapie wyboru tego Najlepszego,Ukochanego.Za opatrzyłam sie w kilka próbek i testuje...
na razie:
-SVr 50+ (on jest chyba mineralny???) MASAKRA! bieli okropnie,jest twardy,trudny do rozsmarowania,nie dałam rady nałożyś nawet połowy tego co sobie odmierzyłam (ok 1,9ml)
-Avene SPF 50 MINERALNY-już lepszy,ale też niestety bieli nie umiem go zmatowić,próbowałam za pomocą tej gąbki dołączonej do sypkiego pudru ,delikatnie chciałam na ten filtr jakby "wklepać" puder żeby nie naruszyć filtra-ale wyszły mi placki ! ogólnie filtr nie jest najgorszy
-La Roche Posay ANthelios SPF 50 bezzapachowy do skóry suchej,szczególnie wrażliwej-chyba najlepszy,zadziwiająco się wchłania i chyba najmniej błyszczy przy mojej mieszanej cerze,a jest do SUCHEJ ale matowienie w
yszło mi tak jak z Avene czyli placki
Kupiłam tego Antheliosa ale chyba zostanie na upały bo teraz nie umiem zmatowicMyślę żeby na codzień,póki nie jest tak starsznie kupić coś z SPF 25/30 bo jeśli przebywam pól dnia na uczelni to po co mi 50?Dobrze myslę? I mam nadzieję że taka 25/30 nie jest tak strasznie tłusta i nie świeci
I kolejny problem który nasunął mi się po przeczytaniu kolejnej porcji wiadomości na wizazu i nie tylko-chemiczne filtry sa rakotwórcze (chociaż z drugiej strony co w dzisiejszych czsach nie jest).Więc myślę teraz o mleczku Avene mineralnym o takie jak tutaj
http://www.apteka-centrum.pl/avene-mleczko-skory-bardzo-wrazliwej-woda-avene-grat-p-1883.html
Mam nadzieję ,że to dobre rozwiązanie na mniej parne dni i kiedy nie przebywam na słońcu zbyt długo? Jest to mineralny filtr więc będe się czuła bezpieczniej.Ale czy bedzie on mi pasował? Pewnie próbki nie dostane,gdyż jest to niby filtr do ciała chyba
Zostaje mi jeszcze Iwostin który ma chyba filtry pól mineralne a pół chemiczne???Jeśli jestem w błędzie to proszę wyprowazcie mnie z niego.Może Iwostin ma jakiś czysto mineralny???Zaraz zabieram się za test Emulsji Iwostinu SPF30
Proszę o rady,po woli zaczynam wątpic w to całe filtrowanie i jego sens
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2009-04-22 o 12:55
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 16:39   #426
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

svr 50+ nie jest mineralny; ma kombinację filtrów chemicznych z mineralnymi
iwostin nie ma żadnego filtra w pełni mineralnego.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 19:04   #427
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Przypomnijcie mi które substancje posądzane są o działanie rakotwórcze??
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 21:00   #428
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

s_biela - chcesz dokładnych nazw czy wystarczy określenie, ze filtry chemiczne?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 23:29   #429
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
s_biela - chcesz dokładnych nazw czy wystarczy określenie, ze filtry chemiczne?
raczej informacji ktore składniki w tych preparatach mogą działać rakotworczo. Mam nadzieję, że nienwszystkie filtry chemiczne
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 23:45   #430
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Smile Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

hej dziewczyny, piszę za poradą, otoz niewiem jaki filtr teraz kupic. Ostatnio uzywalam Bioderme 40+ tą matującą i była bardzo ok, podobała mi się, jednak dziś w aptece zobaczylam nowe cudo, Uriage ( co to za firma wogole???) coś tam coś tam 50+ do cery trądzikowej... NO i mam niezly problem bo bioderma kosztuje u mnie w aptece ok.49 zł i ma 40 ml, a ten cały uriage kosztuje 53 ale za to ma 50 ml i wyzszy filtr. No i teraz wątpliwości mnostwo bo bioderma jest cudowna i boje sie ryzykowac wysyp kolejnych pryszczy i kolejnych przebarwien ;/
czy ktoras z was powiedzialaby mi czy uzywala juz tego produktu, a jesli tak to, to jaki byl komfort stosowania i czy nie wysypalo ??
z gory dziekuje, wiem ze moze troszke wyszlam z tematuale nie badzcie zle
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 09:33   #431
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

a nie da się poprosić o próbki, albo przyjść z małym słoiczkiem i poprosić o wyciśnięcie z testera??
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 11:04   #432
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

no co Ty oni tam nie mają testerow ;/ i probek tez nie mają ;/ Wogole to malo znana firma z tego co się orientuje jakas szwajcarska i wogole.... kurde no i mam dylemat !!!!!!
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 12:01   #433
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Mam już takie chyba ostatnie pytanie,bo zdecydowałam sie na używanie TYLKO 100% mineralnych filtrów i czy na każdy mineralny mogę kłaść podkład i puder? i czy te filtry są w 100% mineralne?
SVR, SVR 50 Ecran Teinte

Skład: aqua, cyclomethicone, titanium dioxide, glycerin, hexyldecyl stearate, zinc oxide, caprylyl dimethicone ethoxy glucoside, sodium PCA, sodium chloride, tocopherol acetate, polyglyceryl-4 isostearate, alumina, methicone, cetyl dimethicone, Thermus Termophilus Ferment, cyclomethiconol, quaternium-90 bentonite, dimethicone, dimethiconol, alcohol, potassium sorbate, phenoxyethanol, glycerin, methylparaben,
Pytanie do osób które miały ten filtr-czy on ma jakiś barwnik i czy bardzo bieli i czy zapycha?
Avene, Haute Protection Creme Zones Sensibles [High Protection Cream for Sensible Areas] SPF 50 (Wysoka ochrona przeciwsłoneczna - filtr mineralny)

Skład: caprylic/capric triglyceride,titanium dioxide, zinc oxide,bis-diglyceryl polyacyladipate-2, hydrogenated polyisobutene, hydrogenated vegetable oil, mineral oil (paraffinum liquidum),avene thermal spring water (avene aqua), beeswax (cera alba), silica dimethyl silylate, bht, C20-40 pareth -10, cetyl alcohol, cetyl phosphate, glyceryl linoleate, glygeryl linolenate, glyceryl stearate, iron oxides (Cl 77492/Cl77491/Cl77499), methicone, methylparaben, sodium hydroxide, tocopheryl glucoside, triethanolamine, triethoxycaprylylsilane, trimethoxycaprylylsilane.
Avene, Haute Protection Creme [High Protection Cream] SPF 50 (Krem z wysoką ochroną przeciwsłoneczną - filtr mineralny)


Skład: Avene Aqua, Cyclomethicone, Decyl Oleate, Octyl Silyated Titanium Dioxide, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Zinc Oxide, Sodium Chloride, Dimethicone Copolyol Glyceryl Stearate, Petrolatum, Butylpraben, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Ethylparaben, Ci 77492, Ci 77491, Methylparaben, Paraffinum Liquidum, Octydecanol 0-Cymen-5-Ol, Citrus Dulcis, Ozokerite, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Phenoxyethanol, PPG-3 Myristyl Ether, Propylparaben, Quaternium-18 Hectorite, Rosmarinus Officinalis, Silica, Dimethyl Silyate, Sodium Myristoyl Glutamate, Ci 77891, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum


Avene, High protection Lotion SPF 25 (Emulsja dla skóry nadwrażliwej i dzieci)

Skład: Avene Aqua, Titanium Dioxide, Isododecane, Cyclomethicone, Glycerin, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Peg-45/Dodecyl Glycol Copolymer, Aluminium Hydroxide, Aluminium Stearate, Zinc Oxide, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crospolymer, Butylparaben, Disodium EDTA, Ethylparaben, Parfum, Hydroxyoctacosanyl Hydroxystearte, CI77492/CI77491, Methylparaben, Octyldodecanol, O-Cymens-5-Ol, Phenoxyethanol, Propylparaben, Quaternium-18 Hectorite, Silica Dimethyl Silycate, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Tribehenin.

i czy Mleczko z umiarkowaną ochroną przeciwsłoneczną Avene SPF 25 można stosować do twarzy?? Stosował ktoś? Pisze że mineralny ale nie mam składu.Czy na pewno mineralny?
Bardzo proszę o pomoc
Z góry dziękuję za odpowiedz
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:40   #434
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

z tego co wiem to pierszy w pełni mineralny filtr SPF 50 ma mustela
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 20:00   #435
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Aaaania - wszystkie wymienione przez Ciebie filtry są mineralne. Możesz używać na nie dowolnej kolorówki, ale musisz bardzo uważać, żeby nie zetrzeć filtra.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 20:40   #436
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

dziękuję serdecznie Wszystkim za odpowiedzi
a czy pod filtr mineralny mogę nałożyć krem na naczynka? nawet jeśli ma np spf25?
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2009-04-30 o 09:07
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 09:52   #437
KASSIIA
Raczkowanie
 
Avatar KASSIIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiadomości: 86
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Mam znowu pytanie odnośnie Lirene Family SPF 50+..........jak jest z tym filtrem? można na niego nałożyć puder z talkiem? W tym wątku przeczytałam, że tak, w innym miejscu na biochemi, że jednak nie. Bardzo proszę o odpowiedź bo już mam mętlik w głowie.

Edytowane przez KASSIIA
Czas edycji: 2009-05-02 o 10:20 Powód: błąd stylistyczny
KASSIIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 13:36   #438
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez KASSIIA Pokaż wiadomość
Mam znowu pytanie odnośnie Lirene Family SPF 50+..........jak jest z tym filtrem? można na niego nałożyć puder z talkiem? W tym wątku przeczytałam, że tak, w innym miejscu na biochemi, że jednak nie. Bardzo proszę o odpowiedź bo już mam mętlik w głowie.
Emulsja Lirene zawiera Parsol - wprawdzie jest on stabilizowany, ale po użyciu pudru z talkiem pewnie częściowa destabilizacja nastąpi.

Może powtórzę po raz kolejny, bo widzę że ciągle są jakieś pytania i wątpliwości...
Parsol destabilizują talk i mica. Aktualnie spośród dostępnych filtrów Parsolu nie zawierają tylko filtry Avene, Klorane i Bielenda Bioeco (o tych ostatnich wspominały s_biela i Justy) i na nie można stosować dowolną kolorówkę - bez groźby destabilizacji.
---------------------------------
Edit: Jednak okazuje się, że Parsolu nie zawierają tylko filtry Avene i Klorane. Odsyłam do dzisiejszego postu Justy (w składach Bielendy były błędy... filtry tej firmy zawierają Parsol)
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=360

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2009-05-02 o 20:02
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 14:42   #439
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1212389 2]Emulsja Lirene zawiera Parsol - wprawdzie jest on stabilizowany, ale po użyciu pudru z talkiem pewnie częściowa destabilizacja nastąpi.

Może powtórzę po raz kolejny, bo widzę że ciągle są jakieś pytania i wątpliwości...
Parsol destabilizują talk i mica. Aktualnie spośród dostępnych filtrów Parsolu nie zawierają tylko filtry Avene, Klorane i Bielanda Bioeco (o tych ostatnich wspominały s_biela i Justy) i na nie można stosować dowolną kolorówkę - bez groźby destabilizacji.[/quote]
Z innego topiku o "kręceniu" pudrów.
Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Czy 'surowce' do robienia pudrów destabilizują filtry?
Przy filtrach nie poleca się talku i miki (o ile mi wiadomo, przy niektórych filtrach, nazwy niestety nie pamiętam ), jak jest np. przy boronie, stearynianie magnezu itp.?

Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
widzę, że nadal pokutuje mit, że mika destabilizuje Parsol
http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966
Hmm?
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-02, 14:47   #440
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

mam do Was pytanko odnośnie filtrów. Mianowicie przetestowałam LRP Athelios 50+ i jakąś Avene (nie pamiętam nazwy) też o tej wartości i strasznie mnie natłuściły. Teraz dostałam tester matującej Biodermy 40+ no i pierwsze użycie cudne matuje, ładnie się rozprowadza. Za kolejnymi aplikacjami też było nieźle z tym, że zauważyłam, że po nałożeniu filtr też zaczął mi wręcz wysuszać buźke, aż takie białe wałeczki skóry się pojawiały. Dodam jeszcze, że łykam retinoidy no i generalnie czuję się jak wysuszek, ale staram się nawilżać jak mogę. Tzn. na noc na zmianę physiogel+że hialurynowy z serum Lemon.

I teraz moje pytanko: co bym mogła wrzucić nawilżającego pod ten filtr? Bo nie chciałabym z niego zrezygnować.. Próbowałam physiogel+żel HA ale to nic nie dało.
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 15:01   #441
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Z innego topiku o "kręceniu" pudrów.
Hmm?
Jak zaczynałam interesować się filtrami (jakoś ponad rok temu) to wyszukiwałam różne artykuły i informacje na temat filtrów i jako destabilizatory Parsolu podawane zawsze były następujące składniki: talk (talc), mika (mica), tlenki żelaza (iron oxides), tlenek cynku (zinc oxide) oraz filtr octyl methoxycinnamate (często występuje w podkładach).

Edytowane przez 513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Czas edycji: 2009-05-02 o 15:53
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 15:47   #442
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1212481 3]Jak zaczynałam interesować się filtrami (jakoś ponad rok temu) to wyszukiwałam różne artykuły i informacje na temat filtrów i jako destabilizatory Parsolu podawane zawsze były następujące składniki: talk (talc), mika (mica), tlenki żelaza (iron oxides), tlenek cynku (zinc oxide)...[/quote]
Ja czym więcej czytam, tym bardziej mi się wszystko miesza.
Ostatnio spotykam się z opinią, że Parsol w obecności innych filtrów stabilizuje się.

Hm, ciekawa sprawa.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 20:01   #443
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1212389 2]Aktualnie spośród dostępnych filtrów Parsolu nie zawierają tylko filtry Avene, Klorane i Bielanda Bioeco (o tych ostatnich wspominały s_biela i Justy) [/QUOTE]
bielenda bioeco jednak zawiera Parsol1789
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 20:05   #444
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
bielenda bioeco jednak zawiera Parsol1789
Justy - czytałam już Twój post w innym temacie i zaktualizowałam swoją wcześniejszą wypowiedź.
Dziękuję, że sprawdziłaś
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 20:20   #445
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Ostatnio spotykam się z opinią, że Parsol w obecności innych filtrów stabilizuje się.
tak, są składniki stabilizujace Parsol 1789:
-octocrylene (mieszanka 10% octocrylene + 3% avobenzone jest stabilna i najskuteczniejsza)
-4-methylbenzilidene camphor (nie wystarczający jeśli w składzie kremu znajduje się Octyl methoxycinnamate=Ethylhex yl Methoxycinnamate)
-Polysiloxane-15
-butyloctyl salicylate
-hexadecyl benzoate
-butyloctyl benzoate
-Mexoryl SX
-Mexoryl XL
-Tinosorb S
-Tinosorb
-diethyhexyl 2,6-naphthalate (DEHN)
-diethylhexyl syringylidene malonate (DSM)

ale nie wiadomo, na ile trwały jest taki stabilizowany parsol, tzn. czy nie szkodzi mu potraktowanie makijażem itp.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 22:55   #446
KASSIIA
Raczkowanie
 
Avatar KASSIIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiadomości: 86
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Byłam przekonana, że skoro lirene ma stabilizowany parasol, to użycie "normalnego" pudru jest dopuszczalne No i znów problem.........avene nie znosze, a z pudrem się raczej nie rozstanę.
KASSIIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 10:15   #447
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez KASSIIA Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Byłam przekonana, że skoro lirene ma stabilizowany parasol, to użycie "normalnego" pudru jest dopuszczalne No i znów problem.........avene nie znosze, a z pudrem się raczej nie rozstanę.
KASSIIA - tak jak Ci już pisałam Parsol (nie parasol) jest stabilizowany, więc destabilizacja będzie częściowa - no ale z pewnością trzeba się liczyć z obniżeniem protekcji.
Może więc spróbuj najpierw nałożyć na filtr jakiś primer (skrobia, Hauschka, bambus, itp.) a dopiero potem swój puder z talkiem.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 12:30   #448
KASSIIA
Raczkowanie
 
Avatar KASSIIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiadomości: 86
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Dokładnie tak robię. Najpierw we filtr delikatnie płatkiem kosmetycznym"wciskam" dry-flo, a potem na to puder - również najdelikatniej jak umiem. Jeszcze jedna rzecz nie daje mi żyć - gdzieś czytałam że w lirene po jakimś czasie rozpad jego składników może przyczynić się do powstawania wolnych rodników??? Jestem zielona, więc co i jak oczywiście nie wiem, no ale oczywiście chciałabym chronić skórę a nie jej szkodzić.
KASSIIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 20:55   #449
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

czesc, wertuje juz watki dosc dlugo, nasuwa sie pytanie, dot. m. in. Lirene i jej skladnikow "generujacych" wolne rodniki pod wplywem slonca

cyt:
oxybenzon (=Benzophenone-3) - silny alergen, przenika do krwi, podejrzewany o działanie estrogenopodobne, pod wpływem slońca tworzy wolne rodniki
octinoxate (=Ethylhexyl Methoxycinnamate) - przenika do krwi, podejrzewany o działanie estrogenopodobne, może oddziaływać na tarczycę, pod wpływem slońca tworzy wolne rodniki


pytanie: pod wplywem jakiego promieniowania tworzy wolne rodniki? UVA, UVB, obu?
przepraszam, jesli moje pyt. jest infantylne

pzdr
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 17:43   #450
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Ej babeczki, a czy do zmatowienia filtra lepsza jest skrobia ziemniaczana czy kukurydziana? Używam ziemniaczanej i niestety zostawia smugi i jestem po niej biała, co zmusza mnie do mocnego zamiatania twarzy pędzelkiem i zapewne ścierania filtra.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.