Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-31, 10:31   #1831
iamblue
Zadomowienie
 
Avatar iamblue
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 485
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
A ja po roku czasu przyszłam się przywitać , dokładnie 26,05,2012 skończyłam kurację i wstawię fotki z zeszłego roku i teraz. ( w sumie różnicy żadnej nie widzę ;/ ) i powiem wam, że po Iso zostały mi paskudne "dziury" na twarzy, w miejscu każdego pryszcza powstał ubytek skóry i nie wiem co mam jeszcze zrobić żeby choć troszkę wyrównać strukturę skóry ;/ używałam Acne dermu, a od zimy Atredermu). Na niektórych zdjęciach wyglądam jakbym miała twarz w miarę, ale przy innym ustawieniu wszelkie dziury widć ;/ 5 pierwszych zdjęc jest z maja/czerwca 20132( jestem na nich w większości wymalowana), reszta z 26,05,2013, bez makijażu zaraz po zmyciu makijażu, zaczerwieniona i po nałożeniu tłustego kremu.
Zamęcze wam fotami,bo mam nadzieję, że jako osoby postronne napiszecie mi czy widać różnica na plus/minus czy stagnacja jest ?
ja też uważam że jest różnica mi moja pani doktor mówiła że na takie rzeczy może być pomocny laser (ok. pół roku po kuracji można zacząć o tym myśleć). ale przede wszystkim po roku od kuracji cerę masz bardzo ładną, to mi daje nadzieję (ostatnio w wątku przewinęło się kilka wypowiedzi o nawrocie)...
iamblue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 15:28   #1832
Tyska2410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziś 3 tabletka... i na twarzy pełno małych wyprysków...
Tyska2410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 19:44   #1833
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Zapytam jeszcze raz - to takie klasyczne wypryski czy takie małe, jakby uczulenie?
U mnie się jeszcze bardziej nasiliły, wysłałam maila do dermatolożki, ciekawe czy i co odpisze.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 19:50   #1834
Tyska2410
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A przepraszam nie zauważyłam pytania. Niestety klasyczne wypryski. Ale muszę to jakoś przetrzymać.. Mam tylko nadzieję że będą sie szybciej goić niż dotychczas bo nie chce ich wyciskać
Daj znać Olu co odpisze bo jestem bardzo ciekawa. Trzymam kciuki żeby to było przejściowe i szybko zniknęło
Tyska2410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 13:42   #1835
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziewczyny, ile czasu trzeba odczekać po kuracji, zeby pojsc na solarium? w sobote ide na ślub, a jestem blada jak trup! albo może znacie jakieś dobre samoopalacze?
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 13:56   #1836
olap93
Zakorzenienie
 
Avatar olap93
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 625
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
dziewczyny, ile czasu trzeba odczekać po kuracji, zeby pojsc na solarium? w sobote ide na ślub, a jestem blada jak trup! albo może znacie jakieś dobre samoopalacze?
Nie wiem czy tak szybko byś się opaliła na solarium.. Ja chodziłam dwa razy w tygodniu jakiś czas i prawie różnicy nie było widać więc sobie dałam spokój. A może opalanie natryskowe?
olap93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-07, 10:11   #1837
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez olap93 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy tak szybko byś się opaliła na solarium.. Ja chodziłam dwa razy w tygodniu jakiś czas i prawie różnicy nie było widać więc sobie dałam spokój. A może opalanie natryskowe?
Widocznie chodziłaś tam gdzie od dawna nie były zmieniane lampy, ja poszłam 2 x na 5 min i spiekłam sobie uda i brzuch a to było łóżko o najsłabszej mocy w tym lokalu:P A ogólnie ciężko się opalam i szybko mnie słońce nie bierze. Tak więc zależy gdzie się idzie.
Doraźnie mogę polecić ten samoopalacz https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ungsspray.html po pierwszym razie daje bardzo delikatny efekt, potem można poprawić żeby był mocniejszy.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-07, 23:25   #1838
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzisiaj 19 dzień.
Piłam wapno i zeszło mi to uczulenie z twarzy, więc mogę podejrzewać, że to nie było przez izo (w powietrzu lata tyle paskudztwa z drzew, że stawiam na jakąś reakcję alergiczną).
Stan obecny przedstawia się następująco: skóra na twarzy lekko pofalowana, wyłazi pełno zaskórników, trochę mnie też wysypało w zeszłym tygodniu (nie wiem czy od leku, czy tak po prostu), ale cera mimo wszystko wygląda zdrowiej, troszkę promienniej, nie jest tak ziemista i tłusta jak wcześniej. Twarz minimalnie łuszczy się na brodzie, ograniczyło się przetłuszczanie - po 8 h w pracy wygląda jak wcześniej po 2.
Ogólnie na razie wszystko w porządku, problem jest tylko z ustami - smaruję co 10-15 minut, a i tak mam saharę.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-08, 11:16   #1839
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a samoopalacze można stosować podczas izo???
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-08, 13:31   #1840
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

wydaje mi się,że można
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-08, 13:38   #1841
AnnoDomini1991
Zadomowienie
 
Avatar AnnoDomini1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 152
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
a samoopalacze można stosować podczas izo???
też wydaje mi się, że można, ale odrębna sprawa to fakt, że przy izo schodzi intensywnie skóra i przy jednoczesnym stosowaniu samoopalacza można stać się 'łaciatym'
AnnoDomini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 02:42   #1842
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja zastosowałam i żałuję, teraz nie mogę nadążyć z nakładaniem samoopalacza by te plamki zasłonić kolejną warstwą. Smaruję codziennie niemal. Swoją drogą nie sądziłam, że skóra przy izo tak łuszczy się tak mocno, niby niewidocznie ale po samoopalaczu widać.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 12:34   #1843
natisska
Rozeznanie
 
Avatar natisska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 494
GG do natisska
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a czy wam tez wychodzi wysypka od slonca na dloniach rekach stopach? ja wyjde na chwile i zaraz czerwona wysypka mi wychodzi
__________________
Ślub









natisska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 14:16   #1844
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja akurat wysypki nie mam,ale jak jestem na słońcu choćby chwilę to zaraz robi mi się duszno,robię się czerwona i jakoś tak mi słabo,chyba przerzucę się na nocny tryb życia :P a tak serio nie ma wielkiej tragedii,ale nie powiem,żeby to było komfortowe ... ale trzymam się,już około połowy kuracji
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 17:01   #1845
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Przebrnęłam przez wszystkie trzy wątki

Jestem na izo od dwóch tygodni, dawka 30 mg/dziennie, żadnych skutków ubocznych, nawet wysuszonych ust. Ale... przeraziłyście mnie możliwością wystąpienia blizn. Do tej pory moja skóra regenerowała się dość szybko po każdym wyprysku natomiast teraz widzę, że zostają na niej wgłębienia Strasznie mnie to smuci Napiszcie proszę, czy lepiej skórę nawilżać w takich sytuacjach bo zrezygnowałam z kremu na noc (aby naskórek się szybciej złuszczył i zregenerował) ale może jednak powinnam by uniknąć tych dziurek?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 17:45   #1846
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Przebrnęłam przez wszystkie trzy wątki

Jestem na izo od dwóch tygodni, dawka 30 mg/dziennie, żadnych skutków ubocznych, nawet wysuszonych ust. Ale... przeraziłyście mnie możliwością wystąpienia blizn. Do tej pory moja skóra regenerowała się dość szybko po każdym wyprysku natomiast teraz widzę, że zostają na niej wgłębienia Strasznie mnie to smuci Napiszcie proszę, czy lepiej skórę nawilżać w takich sytuacjach bo zrezygnowałam z kremu na noc (aby naskórek się szybciej złuszczył i zregenerował) ale może jednak powinnam by uniknąć tych dziurek?
Moja dermatolog wyznaje zasadę żeby twarz jednak nawilżać i ja się smaruje dwa razy dziennie kremem nawilżającym
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 18:57   #1847
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez natisska Pokaż wiadomość
a czy wam tez wychodzi wysypka od slonca na dloniach rekach stopach? ja wyjde na chwile i zaraz czerwona wysypka mi wychodzi
Raz mi wyskoczyła jak wyszłam na spore słońce (generalnie unikam w ogóle słońca). Na twarzy nie, bo miałam filtr. Teraz więc smaruję również ręce 15+ (oczywiście nie do pracy na co dzień, ale jak wychodzę weekendami koło południa).

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Jestem na izo od dwóch tygodni, dawka 30 mg/dziennie, żadnych skutków ubocznych, nawet wysuszonych ust.

Widzę że wystartowałyśmy prawie razem! U mnie dzisiaj 21. dzień. Też 30mg.

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Do tej pory moja skóra regenerowała się dość szybko po każdym wyprysku natomiast teraz widzę, że zostają na niej wgłębienia
Ja widzę wręcz przeciwne rezultaty. Mam mnóstwo dziur po wcześniejszych gulach, a to co wyskoczyło ostatnio - ładnie znika prawie niezostawiając śladu.

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Napiszcie proszę, czy lepiej skórę nawilżać w takich sytuacjach bo zrezygnowałam z kremu na noc (aby naskórek się szybciej złuszczył i zregenerował) ale może jednak powinnam by uniknąć tych dziurek?
Rozumiem o co chodzi, ale nie wiem czy maksymalnie wysuszona cera da radę się zregenerować. Ja nie mogę mieć wiórów na twarzy, bo po pierwsze - boje się o naczynka, po drugie - pracuję z ludźmi, dlatego nawilżam. I na razie większych problemów nie mam (pisałam o minimalnym łuszczeniu na brodzie).

Podsumowanie kuracji po 3. tygodniach - suche usta, ale za to i mniej przetłuszczająca się skóra głowy. Wcześniej myłam włosy co dwa dni, teraz spokojnie mogę co 3.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-06-09 o 18:58
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 21:03   #1848
Splinter
Raczkowanie
 
Avatar Splinter
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej, ja jestem już w 4 miesiącu. Już nic nie wyskakuje i mam jedynie dwa skutki uboczne - czerwona twarz plus zwiększone owłosienie na twarzy :/ Wkuuurza mnie to i modlę się, żeby przeszło po kuracji
__________________
Julian Tuwim
Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.
Splinter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 23:53   #1849
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Zastosowałam najzwyklejszą wazelinę (przed izo stosowałam maść z witaminą A, chyba jako jedyna mnie nie zapychała) zobaczymy czy będą jakieś skutki uboczne.

Zwiększone owłosienie, najgorszy moim zdaniem skutek uboczny. Mam nadzieję, że Bóg mnie uchroni. I ciekawe czy odwracalny...
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 09:19   #1850
Splinter
Raczkowanie
 
Avatar Splinter
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Też najbardziej się tego bałam i proszę bardzo!

Z tego co czytałam, to po około miesiącu po kuracji wszystko wraca do normy, ale muszę jeszcze doczekać do jej zakończenia. Wcześniej obsesyjnie wpatrywałam się w moje krostki, teraz ze włoski na twarzy -_-
__________________
Julian Tuwim
Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.
Splinter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 09:39   #1851
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

też zwiększyło mi się owłosienie (głównie na twarzy) na szczęście jestem blondynką,więc problem nie jest gigantyczny
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 15:25   #1852
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Splinter Pokaż wiadomość
Hej, ja jestem już w 4 miesiącu. Już nic nie wyskakuje i mam jedynie dwa skutki uboczne - czerwona twarz plus zwiększone owłosienie na twarzy :/ Wkuuurza mnie to i modlę się, żeby przeszło po kuracji
Ja mam tak samo z tym owłosieniem nawet na nosie takie małe włoski co nie jest normalne.... wszędzie są normalnie wszędzie.... porażka ale ponoć to przechodzi po kuracji. No aj wcześniej już miała dosyć bujne nawet na tyle, ze laser robiłam ale potem było nawet okej, za to teraz niedość, ze szybciej rosną to jeszcze w takich miejscach co wcześniej były naturalne.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

przerąbane najgorsza jest twarz ;/ miejmy nadzieję dziewczyny, że po kuracji to przejdzie. ja się na tyle wystraszyłam, że zaczełam się badac pod kontem hormonów.
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 15:45   #1853
Splinter
Raczkowanie
 
Avatar Splinter
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dooookładnie! Nawet na czubku nosa takie małe włoski, no szlag mnie trafia. Mam wrażenie, że podkład tylko je podkreśla.

Też jestem blondynką więc nie rzuca się to z daleka w oczy, ale problem jest :/
__________________
Julian Tuwim
Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.

Edytowane przez Splinter
Czas edycji: 2013-06-10 o 15:48
Splinter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 17:08   #1854
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Wspaniale... To teraz tylko czekam, aż pojawią się u mnie. Znając mojego pecha.. Biedne jesteśmy
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 18:26   #1855
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Zastosowałam najzwyklejszą wazelinę (przed izo stosowałam maść z witaminą A, chyba jako jedyna mnie nie zapychała) zobaczymy czy będą jakieś skutki uboczne.
Dobrze zrozumiałam? Na całą twarz wazelinę?! Jeśli tak, to moim zdaniem nie jest to rozsądny pomysł, bo wazelina na pewno nie nawilża, tylko natłuszcza, a o ile dobrze kojarzę, to natłuszczać nie wolno.

Mnie na razie spokojnie wystarcza zwykły krem nawilżający na noc.

edit: przypomniało mi się. Wszystko wskazuje na to, że "zrzucam skórę" nie tylko na twarzy. Leciutko zawadziłam wierzchem dłoni o drzwi - normalnie nie byłoby żadnego śladu, a teraz przy izo starł mi się naskórek i miałam odstające skórki na dłoni.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-06-10 o 18:30
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 20:35   #1856
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Pojawiły mi się dwa wgłębienia na obydwóch policzkach, centralnie na środeczku buzi nie miałam tam ŻADNYCH wyprysków.. Co się dzieje?

A dlaczego nie można natłuszczać? Nic takiego nie słyszałam. Możesz jakoś to uzasadnić?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 22:06   #1857
natalkao
Przyczajenie
 
Avatar natalkao
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej, ja jestem miesiąc po kuracji, jednak twarz pozostawia trochę do życzenia krost nie ma (ze 2 mi wyskoczyly przez ten miesiac ale szybko zniknęly) ale na buzi pełno przebarwien po tym wysypie co był (wyglądałam tragicznie). Niby wiem że póki co nie ma co o nich myśleć ale można ktoś zna jakieś dobre sposoby żeby się ich pozbyć? kremy albo coś?
Pozdr, trzymajcie się koleżanki )
natalkao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 22:12   #1858
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ciesz się, że blizn nie masz. Ja wolę wypryski niż blizny, jeżeli mają zostać przerywam leczenie Błagam, pocieszcie mnie, że znikną

Co do Twoich przebarwień, doskonały jest moim zdaniem no scar (zapycha niektórych, mnie akurat dopiero po jakimś czasie) jeżeli się nie sprawdzi proponuję kilka zabiegów kwasem migdałowym, oczywiście jak już będziesz mogła zastosować kurację kwasami (zapytaj swojego dermatologa). Powodzenia.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 08:17   #1859
Splinter
Raczkowanie
 
Avatar Splinter
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

jest jeszcze inny krem z masą perłową. Firma Ecoplant taki oferuje. Mają fajne, ekologiczne kosmetyki więc może ten ich nie będzie zapychać ?

Co do blizn, to zawsze mogą zostać i niestety decydując się na leczenie podjęłaś takie ryzyko. Czytałam jednak, że często dochodzi o ich zmniejszenia nawet bez zabiegów, tylko gdy organizm "oczyści się" z lekarstwa -> dochodzi do normalnej regeneracji .

Pół roku po zabiegu można stosować na przebarwienia głównie kwasy (bardzo popularne) i mikrodermabrazję. To drugie powinno być też pomocne w przypadku drobnych blizn, na większe proponuję laser w jakiejś sprawdzonej klinice. Ja słyszałam o takiej jednej w Warszawie, jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę dopytać o adres.


Jeszcze co do nadmiernego owłosienia - nie stosuję tabletek anty (bo też nie mam po co, a źle je znoszę), może one pomogłyby zniwelować ten skutek uboczny. Czy osoby z podobnym problemem też ich nie biorą ?
__________________
Julian Tuwim
Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.

Edytowane przez Splinter
Czas edycji: 2013-06-11 o 08:18 Powód: literówka
Splinter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 09:07   #1860
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Splinter Pokaż wiadomość

Jeszcze co do nadmiernego owłosienia - nie stosuję tabletek anty (bo też nie mam po co, a źle je znoszę), może one pomogłyby zniwelować ten skutek uboczny. Czy osoby z podobnym problemem też ich nie biorą ?
ja też mam problem nadmiernego owłosienia szczególnie twarzy i tabletki biore
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.