Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 2012. - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-29, 12:54   #1861
NataliaM1103
Rozeznanie
 
Avatar NataliaM1103
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gostyń
Wiadomości: 889
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

witam!

oj dziewczyny jak Was tak czytam to wraca mi wiara w siebie,tzn chodzi mi o to ,że i Wy rezygnujecie z cyca i ściagacie mleko i karmicie z butelki,albo rezygnujecie na mm.Myślałam ,że tylko ja jestem niedobrą matką ,która po parunastu próbach karmienia z cycka i sluchania marudzenia Bartusia zrezygnowałam dla własnej wygody.
Chociaż przyznam ,że to ciagłe ściąganie mleka też czasami mnie wkurza,bo okolo 100-150 ml ściagam koło 30 min albo i dłużej .

Koleżanka właśnie zrezygnowala całkowicie z karmienia piersią i ściagania ,dostała od lekarza tabletki i dodatkowo obwiązała się bandarzem.
NataliaM1103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 12:59   #1862
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez NataliaM1103 Pokaż wiadomość
witam!

oj dziewczyny jak Was tak czytam to wraca mi wiara w siebie,tzn chodzi mi o to ,że i Wy rezygnujecie z cyca i ściagacie mleko i karmicie z butelki,albo rezygnujecie na mm.Myślałam ,że tylko ja jestem niedobrą matką ,która po parunastu próbach karmienia z cycka i sluchania marudzenia Bartusia zrezygnowałam dla własnej wygody.
Chociaż przyznam ,że to ciagłe ściąganie mleka też czasami mnie wkurza,bo okolo 100-150 ml ściagam koło 30 min albo i dłużej .

Koleżanka właśnie zrezygnowala całkowicie z karmienia piersią i ściagania ,dostała od lekarza tabletki i dodatkowo obwiązała się bandarzem.
ja stwierdziłam, ze wole się pomęczyc z laktatorem i wiedziec ze dziecko najedzone... a na razie nie przechodze na mm nie ukrywam ze ze wzgl finansowych... Mam czas to moge ściagac jak mały spi... ja 100ml sciagam w jakies 10min ale tylko z prawej piersi... z lewej duuuuzo wolniej idzie i duzo mniej w niej mleka a zawsze myslałam ze albo jest mleko albo go ni ma... niezaleznie od piersi...
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 13:06   #1863
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Neska, a jaki masz laktator?

W ogole to masakara jakas z tym karmieniem. Niby sama matka natura to wymyslila, a tyle kobiet ma problem. Szookk
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 13:07   #1864
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Za nami pierwsze werandowanie- ale obudziła się i płakała na szczęście w okół szyi było ciepło, buzia nasmarowana bambino, dwie czapki- cienka i welurowa, gruby sweterek. Body na długim rękawku+ same spodenki takie cienkie + skarpetki + kombinezon i na nóżki kocyk...

Wypiła dziś 100 ml, niby się jej odbekło 2x, no zobaczymy... lepiej niby jak dziecko jest niedojedzone niż przejedzone, tak??

Dziś nocy z nią walczyłam- koło 2 trochę cyc + 30 ml mleka- chodziłam, siedziałam z nią i dupa, nie chciała odbić, kładłam ją na 15 min, znów podnosiłam, chodziłam i znów kładłam itp itd i dopiero po godzinie jej się bekło a przez godzine chodzenia i trochę leżenia spała i znów o 4 dostała bo się wybudziła, chyba 70 ml mleka i cycka, znów chodzenie i nic położyłam ją koło siebie, trochę poleżała, niby odbiła sobie i dopiero po 5tej usnęła... sorry za dziwaczny opis

ale ja jestem zaniedbana!! włosy na nogach dlugie, wlosy tłuste ehh, a coś odstawienie od piersi mi nie idzie, czuje mleko, mala mi odciaga troche, ja jem mało, zaraz se szałwie zaparze :/
__________________



Edytowane przez *Agatek*
Czas edycji: 2012-01-29 o 13:12
*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 13:12   #1865
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

To Kicajka musiala wygladac jak maly czolgista
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 13:13   #1866
MissZuzia
Zadomowienie
 
Avatar MissZuzia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu, czasem z pracy ;)
Wiadomości: 1 590
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez NataliaM1103 Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY CZYM SMARUJECIE TE BRZYDACKIE BRZUSZYSKA PO PORODZIE???

dzisiaj słyszałam ,że jak sie karmi ,nie można pic kakao i jesc białego sera czy to prawda????

i jeszcze jedno pytanie,mam karmic maluszka co 3-4 godziny ,ale jeżeli śpi to budzic go czy nie???
ja mam elancyl do brzucha

ja jem nabiał codziennie i póki co nic cisza - oby tak dalej
ja nie budze jesli ladnie spi - spr co tydz czy przybiera, jest ok wiec niech spi

Cytat:
Napisane przez kropeczka1984 Pokaż wiadomość
Kasikzaki pisała, że nie można białego sera i czekolady a w niej jest przecież kakao.
ja jem bialy serek

Cytat:
Napisane przez siobhan1 Pokaż wiadomość
Chciałam wam tylko dać znać, że urodziłam

25/01/2012 o 13:05
3250g 54cm

Rodziłam 10 min Młody wyskoczył z wodami; w pozycji kolankowo łokciowej, choć wcale tego nie planowałam. Nie byłam się w stanie położyć. Nie było bata by mnie zmusić.

Skurcze zaczęły się leciutkie o 10 rano, o 11,30 byliśmy w szpitalu. o mało a niezdążyłabym się przebrać i zajść na salę. Partych nie miałam wcale. Jak tylko miałam pełne rozwarcie, przebiła mi położna wody i wraz z nimi urodził się mój mały ssak

Karmimy się cycem, choć w pierwszych 2 dobach musiałam w nocy podać butlę. Ma taki apetyt, że szok

Nie piszę nowego posta: drugie

Pozdrawiam,

s
wow ale super ze tak szybko ci poszlo
gratuluje
Cytat:
Napisane przez eliza1984 Pokaż wiadomość

Mamusie czy kapiecie swoje maluszki w przegotowanej wodzie,bo dziś mnie mama uświadomiła ,ze tak powinno sie kapać ,a ja o tym nie słyszalam.
w kranówie
Cytat:
Napisane przez mala_stopka Pokaż wiadomość
3. moje zdanie na temat budzenia jest takie, ze jeżeli ta przerwa 4h zdarza się co jakis czas, a maluszek ładnie przybiera i widać, ze się najada to nie ma sensu go budzić, chyba, ze śpi po każdym karmieniu tyle ale chyba nie znam takiego bobasa, który by po każdym karmieniu spał bite 4h... to by było zbyt piękne...
my mielismy ost 2 noce takie piekne ze co 4h karmienie po dwa razy na kazda nocke
Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość

no wlasnie
np Agatek miala medele mini electric i , nie byla zadowolona
innej z kolei podpasuje i juz nie wiadomo :/
moze sporbuje sprawdzic w szpitalu
sa tez wypozyczalnie laktatorow poszukaj w necie

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Neska, a jaki masz laktator?

W ogole to masakara jakas z tym karmieniem. Niby sama matka natura to wymyslila, a tyle kobiet ma problem. Szookk
niestety masakra
__________________
http://s10.suwaczek.com/20100807650116.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57141.png

było 83 jest 63 musi być 60 w sferze marzeń 58
MissZuzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 13:16   #1867
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Neska, a jaki masz laktator?

W ogole to masakara jakas z tym karmieniem. Niby sama matka natura to wymyslila, a tyle kobiet ma problem. Szookk
kochana uśmiejesz sie ale ja mam laktator wylicytowany na all nowy za 10 zł niby badziew ale mi wystarcza

http://www.cefarm24.pl/303,odciagacz...lus-1-szt.html

tylko ja miałam w zestawie 2 buteleczki
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 13:20   #1868
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez NataliaM1103 Pokaż wiadomość
Koleżanka właśnie zrezygnowala całkowicie z karmienia piersią i ściagania ,dostała od lekarza tabletki i dodatkowo obwiązała się bandarzem.
a jaki lekarz wystawia taką receptę??? zwykły gin, czy kontaktu czy pediatra czy kto?!


Pearl tylko tyle mogę zrobić, nie odpisuję na nic innego, uczę się małej cały czas...

aha po tym wczorajszym ulewaniu nosem i buzia i sama buzia- bo za duzo w nia wpoilam i ona lapczywie jadla to nie robila kupki chyba 2-3 dni dopiero dziś zrobiła żółtą i skonczyc nie mogla... a sika non stop praktycznie. Na ważenie idziemy w pt... a ja nadal nie wiem ile jej podawac ml... stopniowo robie, slysze ze burka w brzuszku, ale boje sie ze jak za duzo to wiecie...
__________________



Edytowane przez *Agatek*
Czas edycji: 2012-01-29 o 13:23
*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 13:23   #1869
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez MissZuzia Pokaż wiadomość
sa tez wypozyczalnie laktatorow poszukaj w necie
ooooo
nie wiedzialam
poszukam na pewno
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 13:24   #1870
NataliaM1103
Rozeznanie
 
Avatar NataliaM1103
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gostyń
Wiadomości: 889
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
a jaki lekarz wystawia taką receptę??? zwykły gin, czy kontaktu czy pediatra czy kto?!


zwykly gin
NataliaM1103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 13:28   #1871
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez neska22 Pokaż wiadomość
kochana uśmiejesz sie ale ja mam laktator wylicytowany na all nowy za 10 zł niby badziew ale mi wystarcza

http://www.cefarm24.pl/303,odciagacz...lus-1-szt.html

tylko ja miałam w zestawie 2 buteleczki


no jezeli dziala, tak jak piszesz, to superancko

wlasnie boje sie, ze wydaw w cholere kasy na jakas medele elektryczna, a sie okaze

dlatego poczytam o tych wypozyczalniach,zeby sprawdzic, co mi pasuje i wtedy zakupie

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Pearl tylko tyle mogę zrobić, nie odpisuję na nic innego, uczę się małej cały czas...

Kochana, caly czas trzymam za Ciebie kciuki,zebyscie sie jak najpredzej dogadaly
Bedzie dobrze, musi byc
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 13:35   #1872
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość


no jezeli dziala, tak jak piszesz, to superancko

wlasnie boje sie, ze wydaw w cholere kasy na jakas medele elektryczna, a sie okaze dlatego poczytam o tych wypozyczalniach,zeby sprawdzic, co mi pasuje i wtedy zakupie


Kochana, caly czas trzymam za Ciebie kciuki,zebyscie sie jak najpredzej dogadaly
Bedzie dobrze, musi byc
dlatego ja kupiłam taki tani.. stwierdziłam ze ewnetualnie bede potem myslec ale sie okazuje ze chyba nie potrzebuje bo ten daje rade spokojnie...

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

a wypożyczalnie laktatorów są tez w szpitalach
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 13:37   #1873
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez neska22 Pokaż wiadomość
dlatego ja kupiłam taki tani.. stwierdziłam ze ewnetualnie bede potem myslec ale sie okazuje ze chyba nie potrzebuje bo ten daje rade spokojnie...

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

a wypożyczalnie laktatorów są tez w szpitalach
tak??? czyli mozna sobie od razu w szpitalu sprawdzic, jaki laktator podpasuje??? byloby ekstra

no...jak mowisz 100 ml w 10 minut to naprawde dobry wynik
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 13:50   #1874
kropeczka1984
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 983
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
moze sporbuje sprawdzic w szpitalu
Czytam i czytam tego mojego posta i chyba mi się coś na mózg rzuciło, bo nie widzę błędu

Cytat:
Napisane przez paulaLbn Pokaż wiadomość
Ja sterylizowałam ok 2 razy dziennie, tzn. butelek mam duzo wiec w zasadzie na kazde karmienie brałam ta wyparzona natomiast laktator to max 2 razy dziennie
Gdyby nie Wy, to nie wiem czy bym wpadła, żeby laktator wysterylizować

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
A potem byli rodzice i ich złote rady np. dlaczego nie używamy tetry, bo przez pampersy odparzyła mu się pupa, że o niego nie dbam i go zabiedziłam bo schudł 70g. Zabrali Mili na noc, pojechała ucieszona bo w domu się jej nudzi. A ja już za nią tęsknię
Już się "nie mogę doczekać" pierwszego tekstu, że nie dbam o swoje dziecko :/
kropeczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 14:17   #1875
kasikzaki
Zadomowienie
 
Avatar kasikzaki
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Tullamore Ireland
Wiadomości: 1 250
Send a message via Skype™ to kasikzaki
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Hejka

Moja mała chyba zapomniała co to spanie
Od kąpieli czyli od 19 do 9 rano spała 3 razy po 2h ale to nic....od tej 9 rano nie spała do teraz, zasnęła jakieś 15minut temu........

Wczoraj musiałam wyłączyć kompa w trakcie nadrabiania, miałam pocytowane i już nic nie pamiętam Dlatego Pearl nie dopisałam Cieżaróweczki(zaraz to zrobię )

Rano podczytałam na telefonie i tylko pamiętam że ja napisałam ze białego sera i kakao nie wolno......chmmmm....to nie ja zagadzam się ze kakao ostrożnie i w sumie nie pijam i staram się nie jeść nic z czekoladą. A biały ser jem jak na razie tak jak każdy inny nabiał, oczywiście bez przegięcia. Ale właśnie mała jest na buzi wysypana i chyba zrezygnuję z nabiału całkowicie, musze się przekonać czy to nie skaza białkowa.

No i oczywiście gratuluję Haniuli i Ciężaróweczne
kasikzaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 14:44   #1876
eliza1984
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

teście już pojechali ,a mi sie chce tak spać,ale sie chyba juz nie opłaca bo głodomorra się obudzi niedługo.Oczywiście teściowa cały czas zostawcie ja niech leży,a co ja swojego dziecka nie moge potrzymać i porozmawiac do niej jak nie śpi,całe szczęscie maż jej nie słuchał i robił swoje.Dzi,s zjadłam twarożek i chyba nic sie nie dzieje,zreszta w szpitalu tez jadłam i było ok.
Przypomniała mi sie ,ze jak była u mnie połozna to powiedziała,ze jak jadłam w ciazy pomarańcze to na 70% dziecko będzie miało kolki,no ciekawe,mam nadzieję że to herezje ,ale chyba zamówie już sab simplex na w razie czego.Zapomniałam napisać ,ze moja córcia ma naczyniaczka przy usteczkach ,niby do 2 lat moze zginać,spotkałyscie sie może z jakimś takim przypadkiem.Boje sie ,żeby jej nie urósł i się nie powiekszał
My nocke też mieliśmy ok ,ale juz ok 4 chyba bo mylą mi się te ocne godziny wzięlismy ja do naszego łóżeczka,a moze to było ok6
__________________
05.08.2010
Moje słońce
"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
eliza1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 15:05   #1877
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Kasik,
myslalam,ze moze biedna, zaspana czy w ferworze dzieciozmagan nie zauwazylas

Eliza, tesciowka do odstrzalu z takim tekstami
a co maja te pomarancze w ciazy do kolek?
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 15:07   #1878
natisska
Rozeznanie
 
Avatar natisska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 494
GG do natisska
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Hej hej ja z kom pisze i melduje za Stas wzial nas dzis z zaskoczenia i postanowil
wyjsc o 12.45 przez cc jest kochany wlochaty i ciagle kicha pozdrawiamy
__________________
Ślub









natisska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 15:12   #1879
magda1804
Rozeznanie
 
Avatar magda1804
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 619
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

czesc kochane

gratulacje dla wszystkich nowych mamuś


ja mam dzis taaaaakiego lenia u mnie tez mrozno, ale my z malenka chodzimy na spacerki. W pt Lenka poczula pierwszy mroz (bylo -6st). Sasiadka widziala mnie na dworzu i nastraszyla, ze trzeba nakryc buzke przed mrozem, bo moga popekac naczynka. Pozniej byla u nas polozna i wrecz ZABRONILA przykrywac twarzy czymkolwiek, bo wtedy powietrze sie skrapla i wraca do dziecka. Tego nie wiedzialam Nie ma zadnych przeciwwskazan do wychodzenia na mroz Malenka wazy juz 3600! przybrala na wadze od urodzenia 0,5kg

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Dzień dobry
U nas w końcu udana noc
Kąpiel - 19.00
Spanie - 20.00
I karmienie 80ml odciągnięte - 23.00
II karmienie 80ml odciągnięte - 2.00
III karmienie pierś - 5.00 i wzięłam go do łóżka bo już szukał cyca. Na cycu się nie najada. Pociągnie 10 minut, usypia i jak go odkładam do się wierci i szuka cyca. Muszę na noc odciągać 3 butelki mleka i jak się budzi to przebieranie pieluchy, butla (szybko podgrzewam w garnku z wrzątkiem) i śpi jak aniołek 3 godziny.

Paula ta maść tylko na recepte jest. Pupka nadal odparzona mimo wietrzenia, sudocremu i używania tylko wody i wacików . Jutro do lekarza a teraz tż pojechał do apteki żeby mu dali coś mocniejszego od sudocremu.

[/COLOR]Aha i wczoraj była u nas koleżanka i młody dostał super karuzelkę fisher price , kombinezon i śpiochy, ja kwiaty i Milenka dresik żeby zazdrosna nie była
O taką karuzelę :http://allegro.pl/karuzelka-las-trop...068427156.html
To moja przyjaciółka ale trochę sie wykosztowała. A moi rodzice nic jeszcze małemu nie kupili
Aga gratuluje udanej nocki ja sudocremem smaruje pupke profilaktycznie, a gdy sa odparzenia to tormentiolem W ogole moje dziecko ma uczulenie na chusteczki pampersa te zielone i od nich ma straszne odparzenia. Slyszalam, ze duzo dzieci uczulaja te chusteczki
za prezenty

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
mała jest rzucona na głęboką wodę- narazie ciągnie z tego smoka +1 msc.

Spoko, czaje, że są potem 3 i 4 dziurki, a w drugiej butli co miałam w zestawie, 330 ml i inna dziurka- prosta jedna i mała kropka i inne oznaczenie w okół butli - I, II, III - w okół butli- i to jest butla dla dziecka powyżej jakiego mies życia?? Może to jest na kleiki, kaszki, czy jak?!

Mam butelki avent- i ta wielka 330 ml ma inne oznaczenie, nie wiem do czego ją przypiąć??
Agatku kup butelke 120ml to sa te najmniejsze i bedziesz miala spokoj. Skoczki z kreseczka sa do kaszek dla noworodkow butelki z 1 dziurka

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez NataliaM1103 Pokaż wiadomość
witam!

oj dziewczyny jak Was tak czytam to wraca mi wiara w siebie,tzn chodzi mi o to ,że i Wy rezygnujecie z cyca i ściagacie mleko i karmicie z butelki,albo rezygnujecie na mm.Myślałam ,że tylko ja jestem niedobrą matką ,która po parunastu próbach karmienia z cycka i sluchania marudzenia Bartusia zrezygnowałam dla własnej wygody.
Chociaż przyznam ,że to ciagłe ściąganie mleka też czasami mnie wkurza,bo okolo 100-150 ml ściagam koło 30 min albo i dłużej .

Koleżanka właśnie zrezygnowala całkowicie z karmienia piersią i ściagania ,dostała od lekarza tabletki i dodatkowo obwiązała się bandarzem.
Natalia mi tez tyle schodzi z odciaganiem i rowniez dla wlasnej wygody daje malej butelke i nie uwazam ze jestem niedobra matka przez to

Cytat:
Napisane przez neska22 Pokaż wiadomość
ja stwierdziłam, ze wole się pomęczyc z laktatorem i wiedziec ze dziecko najedzone... a na razie nie przechodze na mm nie ukrywam ze ze wzgl finansowych... Mam czas to moge ściagac jak mały spi... ja 100ml sciagam w jakies 10min ale tylko z prawej piersi... z lewej duuuuzo wolniej idzie i duzo mniej w niej mleka a zawsze myslałam ze albo jest mleko albo go ni ma... niezaleznie od piersi...
Neska a to nie jest tak, ze jesli jedna piers stymulujesz bardziej, to z niej leci wiecej mleka?

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Neska, a jaki masz laktator?

W ogole to masakara jakas z tym karmieniem. Niby sama matka natura to wymyslila, a tyle kobiet ma problem. Szookk
Pearl masz racje... dlaczego karmienie piersia jest takie skomplikowane
__________________
Lenusia jest juz z nami

04.01.2012r.

zawsze będziesz w moim sercu 29.03.2008*

Edytowane przez magda1804
Czas edycji: 2012-01-29 o 15:13
magda1804 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 15:22   #1880
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Natisska, to wielkie gratulacje !!!!!
Witamy Stasia !!!

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez magda1804 Pokaż wiadomość
Pearl masz racje... dlaczego karmienie piersia jest takie skomplikowane
wlassnie nie rozumiem
to jak radzily sobie kobiety w czasach,kiedy nie bylo laktatorow i tych wszystkich udogodnien
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 16:12   #1881
kropeczka1984
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 983
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez kasikzaki Pokaż wiadomość
Rano podczytałam na telefonie i tylko pamiętam że ja napisałam ze białego sera i kakao nie wolno......chmmmm....to nie ja
Jakby to powiedzieć... to ja napisałam Jakoś tak sobie zapamiętałam z tego, co pisałaś, co mówiła Ci położna. Ale teraz to się zastanawiam, czy to faktycznie Tobie mówiła ta położna Wybacz, ale mam problemy z myśleniem ostatnio
A może to podświadoma zemsta mojego mózgu za to, że kiedyś dałaś mnie do mamuś zaginionych Żarcik oczywiście

Cytat:
Napisane przez eliza1984 Pokaż wiadomość
Zapomniałam napisać ,ze moja córcia ma naczyniaczka przy usteczkach ,niby do 2 lat moze zginać,spotkałyscie sie może z jakimś takim przypadkiem.Boje sie ,żeby jej nie urósł i się nie powiekszał
Ja czytałam, że faktycznie te naczyniaki znikają i nie musisz się martwić

Cytat:
Napisane przez natisska Pokaż wiadomość
Hej hej ja z kom pisze i melduje za Stas wzial nas dzis z zaskoczenia i postanowil
wyjsc o 12.45 przez cc jest kochany wlochaty i ciagle kicha pozdrawiamy
Gratulacje dla mamusi i jej włochatego synka
kropeczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 16:54   #1882
magda1804
Rozeznanie
 
Avatar magda1804
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 619
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Za nami pierwsze werandowanie- ale obudziła się i płakała na szczęście w okół szyi było ciepło, buzia nasmarowana bambino, dwie czapki- cienka i welurowa, gruby sweterek. Body na długim rękawku+ same spodenki takie cienkie + skarpetki + kombinezon i na nóżki kocyk...

Wypiła dziś 100 ml, niby się jej odbekło 2x, no zobaczymy... lepiej niby jak dziecko jest niedojedzone niż przejedzone, tak??

Dziś nocy z nią walczyłam- koło 2 trochę cyc + 30 ml mleka- chodziłam, siedziałam z nią i dupa, nie chciała odbić, kładłam ją na 15 min, znów podnosiłam, chodziłam i znów kładłam itp itd i dopiero po godzinie jej się bekło a przez godzine chodzenia i trochę leżenia spała i znów o 4 dostała bo się wybudziła, chyba 70 ml mleka i cycka, znów chodzenie i nic położyłam ją koło siebie, trochę poleżała, niby odbiła sobie i dopiero po 5tej usnęła... sorry za dziwaczny opis

ale ja jestem zaniedbana!! włosy na nogach dlugie, wlosy tłuste ehh, a coś odstawienie od piersi mi nie idzie, czuje mleko, mala mi odciaga troche, ja jem mało, zaraz se szałwie zaparze :/
brawo za werandowanie to Kingusie ładnie opatuliłaś my na spacerki ubieramy np.body z długim+śpioszki welurowe+kombinezon i taka gruba misiowata czapeczke do tego kocyk i wsio Agatku a czy Ty malenkiej nie przekarmiasz czasem, ze jej sie tak ulewa? Na opakowaniu MM Bebilonu sa podane ilosci jakie dziecko powinno zjadac na dany tydzien co do odbijania rada mojej poloznej: poczekac 2-3 minuty, jesli sie nie odbije to na boczek polozyc i juz. Nie jest powiedziane ze od tego sa kolki, czesciej kolki pojawiaja sie przy karmieniu mm

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość


no jezeli dziala, tak jak piszesz, to superancko

wlasnie boje sie, ze wydaw w cholere kasy na jakas medele elektryczna, a sie okaze
Pearl mi sie wydaje, ze elektryczny przyda sie pewnie bardziej niz zwykly tym, ktore maja ograniczony czas. takze jesli zalezy Ci na czasie to chyba powinien byc ok. ja gdybym miala jeszcze raz kupywac to kupilabym elektryczny
__________________
Lenusia jest juz z nami

04.01.2012r.

zawsze będziesz w moim sercu 29.03.2008*
magda1804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 16:55   #1883
MissZuzia
Zadomowienie
 
Avatar MissZuzia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu, czasem z pracy ;)
Wiadomości: 1 590
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez natisska Pokaż wiadomość
Hej hej ja z kom pisze i melduje za Stas wzial nas dzis z zaskoczenia i postanowil
wyjsc o 12.45 przez cc jest kochany wlochaty i ciagle kicha pozdrawiamy
GRATULACJE
__________________
http://s10.suwaczek.com/20100807650116.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57141.png

było 83 jest 63 musi być 60 w sferze marzeń 58
MissZuzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 16:57   #1884
NataliaM1103
Rozeznanie
 
Avatar NataliaM1103
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gostyń
Wiadomości: 889
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

witamy Stasia

dziewczyny czy Wy budzicie dzidziusia na karmienie czy pozwalacie żeby obudził się sam?bo mi połóżna mówiła że karmic około 3-4 godziny i niby nie budzic

jadacie jogurty??bo ja już sama niewiem co można jeśc

Edytowane przez NataliaM1103
Czas edycji: 2012-01-29 o 16:59
NataliaM1103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 17:00   #1885
magda1804
Rozeznanie
 
Avatar magda1804
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 619
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez natisska Pokaż wiadomość
Hej hej ja z kom pisze i melduje za Stas wzial nas dzis z zaskoczenia i postanowil
wyjsc o 12.45 przez cc jest kochany wlochaty i ciagle kicha pozdrawiamy
WOW!!!! Natisska gratulacje!!!

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
[/COLOR] wlassnie nie rozumiem
to jak radzily sobie kobiety w czasach,kiedy nie bylo laktatorow i tych wszystkich udogodnien
Pearl ponoc rekami odciagaly
__________________
Lenusia jest juz z nami

04.01.2012r.

zawsze będziesz w moim sercu 29.03.2008*
magda1804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 17:02   #1886
ranula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 125
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
co do nospy, to polozna wlasnie dlatego polecala ja brac
bo jak sa bolesne skurcze, ale nie porodowe - to pomaga lagodzic bol
a porodowych i tak nie zatrzyma, a wlasnie pomaga ladnie rozwierac szyjke
no to fakt, masz rację. Ona ostrzegała mnie przed nospą jak jeszcze byłam w 35tyg, żeby przypadkiem nie przyspieszyć.

A z magnezem to tak się zastnawiam, że skoro 37tyg już skończyłyśmy to może niepotrzebnie to łykamy? Przecież teraz chodzi o to żeby nie tłumić skurczy tylko żeby się rozkręcały? Czy ja znów coś mieszkam?

Cytat:
Napisane przez kropeczka1984 Pokaż wiadomość

Gdyby nie Wy, to nie wiem czy bym wpadła, żeby laktator wysterylizować
no właśnie mam podobnie i zobacz o ile jesteśmy teraz mądrzejsze

Torba do szpitala spakowana, ale ani laktator ani smoczek nie wysterylizowanu...
ranula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 17:05   #1887
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Magda dziękuję za rady! Przekarmiłam ją wczoraj dlatego chlusnęła, teraz nauczyłyśmy się z teściową jak odbijać dziecko! W pionie na klate i poczekać chwilę, poklepać po pleckach. Jak ni będzie chciało odbić to położyć na boczku tak jak mówisz- ale próbować znów odbić po 15-30 min- tak mi położna mówiła. Narazie mała je z tej butli z dwoma dziurkami, dlatego nie wmuszam jej, a podajemy małymi porcjami. Teraz wypiła trochę mojego mleka i mm wypiła ok 60 ml. Teściowa ją trzymała na odbicie. Teraz idę szybko umyć włosy i spać. Boję się nocy- jutro teściowa idzie do pracy... ehh

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez NataliaM1103 Pokaż wiadomość
witamy Stasia

dziewczyny czy Wy budzicie dzidziusia na karmienie czy pozwalacie żeby obudził się sam?bo mi połóżna mówiła że karmic około 3-4 godziny i niby nie budzic

jadacie jogurty??bo ja już sama niewiem co można jeśc
ja ost dałam 100 ml około 13, werandowanie i obudziłam ją na hama przed 17stą, zjadła cycka + mleko. Ja jadłam twarożek, jogurty też ale mało
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 17:07   #1888
NataliaM1103
Rozeznanie
 
Avatar NataliaM1103
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gostyń
Wiadomości: 889
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez *Agatek* Pokaż wiadomość
Magda dziękuję za rady! Przekarmiłam ją wczoraj dlatego chlusnęła, teraz nauczyłyśmy się z teściową jak odbijać dziecko! W pionie na klate i poczekać chwilę, poklepać po pleckach. Jak ni będzie chciało odbić to położyć na boczku tak jak mówisz- ale próbować znów odbić po 15-30 min- tak mi położna mówiła. Narazie mała je z tej butli z dwoma dziurkami, dlatego nie wmuszam jej, a podajemy małymi porcjami. Teraz wypiła trochę mojego mleka i mm wypiła ok 60 ml. Teściowa ją trzymała na odbicie. Teraz idę szybko umyć włosy i spać. Boję się nocy- jutro teściowa idzie do pracy... ehh

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------


ja ost dałam 100 ml około 13, werandowanie i obudziłam ją na hama przed 17stą, zjadła cycka + mleko. Ja jadłam twarożek, jogurty też ale mało
Agatek czyli od jutra jestes sama?też tego się boję,narazie Tż siedzi zemną w domu ale juz niedlugo
NataliaM1103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 17:11   #1889
magda1804
Rozeznanie
 
Avatar magda1804
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 619
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez NataliaM1103 Pokaż wiadomość
witamy Stasia

dziewczyny czy Wy budzicie dzidziusia na karmienie czy pozwalacie żeby obudził się sam?bo mi połóżna mówiła że karmic około 3-4 godziny i niby nie budzic

jadacie jogurty??bo ja już sama niewiem co można jeśc
Natalia a Twoje malenstwo spi dluzej niz 4h? moje najdłużej 4h a jogurty jem
__________________
Lenusia jest juz z nami

04.01.2012r.

zawsze będziesz w moim sercu 29.03.2008*
magda1804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-29, 17:22   #1890
MissZuzia
Zadomowienie
 
Avatar MissZuzia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu, czasem z pracy ;)
Wiadomości: 1 590
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
tak??? czyli mozna sobie od razu w szpitalu sprawdzic, jaki laktator podpasuje??? byloby ekstra

no...jak mowisz 100 ml w 10 minut to naprawde dobry wynik
przypomnialo mi sie co mowil moj maz po wizycie w szpitalnym sklepiku - nawet tam była mozliwosc wypozyczenia

Cytat:
Napisane przez kasikzaki Pokaż wiadomość
Hejka

Moja mała chyba zapomniała co to spanie

Od kąpieli czyli od 19 do 9 rano spała 3 razy po 2h ale to nic....od tej 9 rano nie spała do teraz, zasnęła jakieś 15minut temu........
moj mały od 9 rano nie spał do grubo po 15 nic nie zrobione, obiad pranie i wielki syf dop o 16 laskawie dal mi troche luzu i teraz odpoczywam... sciagajac oczywiscie

edit juz nie spi i sie wydziera....
Cytat:
Napisane przez eliza1984 Pokaż wiadomość
teście już pojechali ,a mi sie chce tak spać,ale sie chyba juz nie opłaca bo głodomorra się obudzi niedługo.Oczywiście teściowa cały czas zostawcie ja niech leży,a co ja swojego dziecka nie moge potrzymać i porozmawiac do niej jak nie śpi,całe szczęscie maż jej nie słuchał i robił swoje.Dzi,s zjadłam twarożek i chyba nic sie nie dzieje,zreszta w szpitalu tez jadłam i było ok.
Przypomniała mi sie ,ze jak była u mnie połozna to powiedziała,ze jak jadłam w ciazy pomarańcze to na 70% dziecko będzie miało kolki,no ciekawe,mam nadzieję że to herezje ,ale chyba zamówie już sab simplex na w razie czego.Zapomniałam napisać ,ze moja córcia ma naczyniaczka przy usteczkach ,niby do 2 lat moze zginać,spotkałyscie sie może z jakimś takim przypadkiem.Boje sie ,żeby jej nie urósł i się nie powiekszał
My nocke też mieliśmy ok ,ale juz ok 4 chyba bo mylą mi się te ocne godziny wzięlismy ja do naszego łóżeczka,a moze to było ok6
pierwsze slysze taka teorie

Cytat:
Napisane przez magda1804 Pokaż wiadomość

ja mam dzis taaaaakiego lenia u mnie tez mrozno, ale my z malenka chodzimy na spacerki. W pt Lenka poczula pierwszy mroz (bylo -6st). Sasiadka widziala mnie na dworzu i nastraszyla, ze trzeba nakryc buzke przed mrozem, bo moga popekac naczynka. Pozniej byla u nas polozna i wrecz ZABRONILA przykrywac twarzy czymkolwiek, bo wtedy powietrze sie skrapla i wraca do dziecka. Tego nie wiedzialam Nie ma zadnych przeciwwskazan do wychodzenia na mroz Malenka wazy juz 3600! przybrala na wadze od urodzenia 0,5kg
mi wszyscy susza glowe ze nie wolno teraz na spacer i weranduje tylko

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Cytat:
Napisane przez NataliaM1103 Pokaż wiadomość

jadacie jogurty??bo ja już sama niewiem co można jeśc
ja jem prawie codziennie
__________________
http://s10.suwaczek.com/20100807650116.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57141.png

było 83 jest 63 musi być 60 w sferze marzeń 58
MissZuzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.